12 anielskich zwierzchników

Re: 12 anielskich zwierzchników

Postautor: margo1517 » 04 lis 2009, 11:42

Anioł na listopad – Advachiel


Advachiel posyła energię życia, dzięki czemu nasze siły witalne odnawiają się, młodość się przedłuża, a zdrowie wzmacnia.

Przewodzi on istotom świetlnym ze sfery Plutona. Patronuje czterem aniołom z Chóru Cnót oraz dwóm aniołom z Chóru Księstw.

* anioł Sealiah
opiekun urodzonych od 3 do 7 listopada
Wzmacnia siły witalne, odmładza i regeneruje. Pomaga rekonwalescentom. To anioł niezwykłej mocy, który zsyła energię młodości i powstrzymuje proces starzenia się.

* anioł Ariel
opiekun urodzonych od 8 do 12 listopada
Wspomaga jasnowidzów i wizjonerów. Pośredniczy w przekazywaniu tajemniczej energii kosmosu poprzez sny i podczas medytacji. Anioł światła, intelektu, trzeciego oka. Objawia przepowiednie, nowe myśli, a także korzystne rozwiązania.

* anioł Asaliah
opiekun urodzonych od 13 do 17 listopada
Pomaga odnaleźć zagubione osoby i rzeczy. Niebiański posłaniec z miłością zwraca wszystko, co się straci przez roztargnienie albo z powodu kradzieży. Odkrywa skarby, pomaga odnaleźć stare, zaginione dokumenty. Odsłania prawdę, demaskuje oszustwa i zdrady.

* anioł Mihael
opiekun urodzonych od 18 do 22 listopada
Patron dobrych związków kobiety i mężczyzny. Pomaga zachować harmonię i porozumienie, przekazuje pokój. Obdarza miłością, przyjaźnią i zrozumieniem. Łagodzi konflikty. Uczy odczuwania radości.

* anioł Vehuel
opiekun urodzonych od 23 do 27 listopada
Strażnik moralności i poczucia godności. Pragnie, aby ludzie żyli zgodnie z zasadami etyki. Chroni świat przed demoralizacją, uczy, jak zachować równowagę między dobrem i złem.

* anioł Daniel
opiekun urodzonych od 28 listopada do 2 grudnia
Pomaga w podejmowaniu właściwych decyzji. Sugeruje dobre rozwiązania. Obdarza mądrością i elokwencją. Rozwija umiejętność kreatywnego działania. W biznesie reprezentuje twórcze myśli i korzyści finansowe.

Rytuał wezwania Advachiela

W zacisznym miejscu zapal kadzidło i jedną białą świecę. Wyobraź sobie wnętrze świątyni z ogromną, dwunastogodzinną tarczą zegarową na posadzce. Wskazówka przesuwa się na godzinę jedenastą, symbolizującą listopad. Następnie wyobraź sobie mistyczną komnatę sześciu aniołów listopada, a nad nią imię anioła Advachiela, napisane złotymi literami. Poproś go: W majestacie boskiego imienia JHWH (Jahwe) wzywam Cię aniele Advachielu, poślij mi młodość, siłę i uzdrowienie. Niech wybrani przez Ciebie aniołowie: Sealiah, Ariel, Asaliah, Mihael, Vehuel i Daniel przekazują mi uniwersalną energię życia, abym ja mogła (mógł) z niej korzystać i stawać się mocniejsza/y.

Cechy Advachiela

* barwa: czerwona, fioletowa, niebieska
* litery hebrajskie: Samech
* skupia w sobie wszystkie energie kosmiczne (wibracje liczb, form, metali, roślin i kadzideł) materii ożywionej i nieożywionej.
margo1517
 

Re: 12 anielskich zwierzchników

Postautor: margo1517 » 04 lis 2009, 11:48

Anioł na grudzień – Hanael

W duchowym królestwie Hanaela – anioła grudnia, czyste światło zanosi ludzkie prośby do Boga i sprawia, że zostają wysłuchane. Anioł ten jest boską iskrą w zimowych ciemnościach, która chroni i wskazuje właściwy kierunek życia.

Niebiański przewodnik nad zodiakalnym znakiem Koziorożca pełni rolę strażnika karmicznego prawa przyczyny i skutku. Ze względu na wysoki poziom w anielskiej sferze Jowisza, emanuje trzema barwami: złotą, granatową i indygo.
Hanael jest zwierzchnikiem sześciu aniołów z Chóru Księstw.

* anioł Hahasiah
opiekun urodzonych od 3 do 7 grudnia
Niebiański posłaniec inspiruje swoich podopiecznych do poznawania tajemnic natury. Pomaga w badaniach naukowych z dziedziny chemii, fizyki, astronomii, medycyny i nauk pokrewnych. Odkrywa sekrety alchemii.

* anioł Imamiah
opiekun urodzonych od 8 do 12 grudnia
Pomaga w beznadziejnych sytuacjach. Przynosi ratunek w nagłej potrzebie, nawet wtedy, gdy wszystko inne zawodzi. Równoważy energię ziemską i kosmiczną. Eliminuje negatywną karmę. Anioł miłosierdzia.

* anioł Nanael
opiekun urodzonych od 13 do 16 grudnia
Sprzyja oświeceniu duchowemu, nakłania do odkrywania powołania duchowego czy zakonnego. Pomaga poczuć obecność Boga w czasie medytacji, kontemplacji, modlitw oraz ćwiczeń duchowych.

* anioł Nithael
opiekun urodzonych od 17 do 21 grudnia
Chroni przed wypadkami. Otacza opieką w pracy, w domu, w podróży i wszędzie tam, gdzie może nas spotkać niebezpieczeństwo. Lekkomyślnych zawraca ze złej drogi, wskazując właściwy kierunek.

* anioł Mebahiah
opiekun urodzonych od 22 do 26 grudnia
Roznieca duchową iskrę u osób, którym brakuje wiary. Rozwija duchowo, uczuciowo i intelektualnie. Anioł oświecenia, przemiany i boskiej miłości.

* anioł Poyel
opiekun urodzonych od 27 do 31 grudnia
Obdarza dobrobytem i bogactwem. Dobroczyńca uwalniający energię w postaci materii. Wysłuchuje modlitw o pieniądze. Dawca wszelkiej pomyślności, obfitości i bożych błogosławieństw.

Rytuał wezwania Hanaela

W zacisznym miejscu zapal kadzidło i jedną białą świecę. Wyobraź sobie wnętrze świątyni z ogromną, dwunastogodzinną tarczą zegarową na posadzce. Wskazówka przesuwa się na godzinę dwunastą, symbolizującą grudzień. Wyobraź sobie mistyczną komnatę sześciu aniołów grudnia, a nad nią imię anioła Hanaela, napisane złotymi literami. Poproś go: W majestacie boskiego imienia JHVH (Jahwe) wzywam Cię aniele Hanaelu o opiekę. Niech w grudniu posłani przez Ciebie aniołowie Hahasiah, Imamiah, Nanael, Nithael, Mebahiah i Poyel ześlą mi obfitość dóbr ziemskich, aby mi ich nigdy nie zabrakło. Niech również świeci we mnie Hanaelu, Twoje boskie światło, wskazując właściwą drogę życia.

Cechy Hanaela

* barwa: złota, granatowa, indygo
* litery hebrajskie: Ajin
* świetlista liczba: 3
* orma: trójkąt
* metal: złoto
* rośliny i kadzidła: mirra, drewno sandałowe, szafran, liście laurowe, olejek różanyhttp://www.gwiazdy.com.pl/01_08/
Anna Wiechowska, angelolog
margo1517
 

Re: 12 anielskich zwierzchników

Postautor: Rossalie » 14 lut 2012, 17:47

Tu znajdziecie krótkie opisy Aniołów Urodzeniowych :)

1.http://ezoter.pl/kategoria,41,Anio%C5%82y.aspx
2.http://hanka-janukowicz.blogspot.com/20 ... ahiah.html
Awatar użytkownika
Rossalie
Pleciuga
 
Posty: 889
Rejestracja: 17 paź 2011, 17:09
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć: Kobieta
Droga życia: 0

Poprzednia

Wróć do Opisy Kart Anielskich

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości