Badanie snów - Jarosław Bzoma

Badanie snów - Jarosław Bzoma

Postautor: Nut » 01 kwie 2015, 12:12

Obrazek
Jarosław Bzoma

Nie preferuję żelaza

Przyczynek do dyskusji o programowanym śnie o Ajahuasce.
Najbardziej mnie wzrusza to, że żaden z dyskutantów nie zauważył, że analizowany sen o Ajahuasce (Ayahuaska, sen na zamówienie) jest snem programowanym, a nie snem „spontanicznym”. Zazwyczaj jako postać nadzorująca śnienie, szczególnie u "młodych podróżników we śnie", pojawia się lider przedsięwzięcia (w tym przypadku moja skromna osoba), a nie spersonalizowany symbol.

W mojej i Wojtka interpretacji jest ciekawa niezgodność dotycząca liczby i kolejności poziomów Świadomości, czyli innymi słowy - czakr. Wojtek traktuje ich kolejność dosłownie. Tak, jak jest to podawane w literaturze. Tymczasem z moich snów wynikają nieco inne wnioski. Weźmy klasyczny układ. Nie będę tu komplikował całego schematu Suszumną oraz Idą i Pingalą. Skupię się na samych czakrach.

VII. Sahasrara
VI. Ażnia
V. Wiśuddha
IV. Anahata
III. Manipura
II. Swadiśthana
I. Muladhara

W mojej interpretacji snu szafki z pięcioma półkami mieści się pięć poziomów Świadomości a nie siedem. Dlaczego?
Otóż kiedy wbijemy „cyrkiel” w Anahatę i zatoczymy czerwony (!!!) okrąg, okaże się, że Muladhara jest Sahasrarą. Nie całą Sahasrarą, bo ta czakra ma dwie warstwy. Dlatego czerwień Muladhary nałożona na blask Sahasrary - poziom buddyczny Świadomości daje fiolet, który tak naprawdę nie istnieje - jest jedynie złudzeniem „patrzącego” z wnętrza kręgu kauzalnego. To widać w snach progresywnych bardzo wyraźnie. Ten czerwony krąg to ciało kauzalne otaczające pięć wewnętrznych poziomów świadomości (ciało fizyczne-eteryczne-astralne -mentalne i niższe kauzalne). Cienka warstwa która dzieli Sahasrarę na warstwę muladharyczną i właściwą sahasraryczną jest tą granicą 5/6 obserwowalną w snach progresywnych. Warstwie właściwej/”górnej” Sahasrary odpowiada ciało buddyczne (dla mnie numer 6). Na granicy następuje obrót o sto osiemdziesiąt stopni. Jeżeli mi nie wierzycie, poszukajcie książek Pierepielcyna. (Uwaga na wirusy i trojany na jego stronie !!!!). Kolejne warstwy 6, 7.1 - 7 i 8 „zawijają” się zatem w sposób „głęboki” na pięć warstw wewnątrz czerwonego kręgu /ciała kauzalnego. Warstwy 7.1-atmaniczna sklejona z 7-paramatmaniczna, 8- brahmaniczna nakładają się zatem na owych pięć wewnątrz kauzalnych. (Trzy nakłada się na pięć w sposób krążący/dynamiczny, środkiem okręgu jest Anahata i Brahman). A konkretnie na Anahatę nakłada się Brahman. Dlatego wszystkie Wedy podkreślają, że Boga spoczywa w sercu (!!!). Potem następuje kolejny obrót, tym razem „do góry nogami”. Czyli wszystko zostaje odwrócone i kolejne zagłębianie następuje w nałożonych na siebie warstwach Świadomości Anahata-Brahman.
[foto] Jarosław Bzoma

http://www.taraka.pl/nie_preferuje_zelaza
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2361
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 420 razy
Otrzymał podziękowań: 338 razy
Droga życia: 0

Wróć do Kompendium wiedzy o snach

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

serwis laptopów serwis komputerowy informatyk Acer Apple Asus Dell Fujitsu HP, Compaq Lenovo MSI Packard Bell Prestigio Samsung Sony Toshiba LG eMachines naprawa tabletów Augustów Bielsk Podlaski Siemiatycze Hajnówka Suwałki Łapy Łomża Wasilków Wysokie Mazowieckie