Baran-podstawowe informacje

Baran-podstawowe informacje

Postautor: Malwa26 » 11 cze 2014, 08:56

Baran(21.03 – 19. 04)
słowa kluczowe: jestem i działam, idę naprzód, aktywność, agresja, przywództwo, początek, naiwność
Cechy charakteru
Baran jest pierwszym znakiem zodiaku, więc i osoby urodzone ze Słońcem w tym znaku muszą być wszędzie i zawsze pierwsze. Barany są bezpośrednie, szczere, wręcz obcesowe, nie bawią się w niuanse – i tego samego oczekują od innych. Nie interesują ich długie rozważania ani planowanie – najważniejsze jest dla nich to, co tu i teraz. Są nieskomplikowane, kierują się pierwszym impulsem, przez co mają w sobie coś z dzieci. Lubią zaczynać nowe rzeczy i cały czas działać, nie potrafią dłużej usiedzieć spokojnie na jednym miejscu.
Główne zalety
Mają siłę przebicia, są spontaniczne, bezpośrednie, pełne polotu, dynamiczne. Barany działają bez wahania i nie obawia się kompromitacji.Otwarte na nowości. Nie przeżywają długo niepowodzeń i nie zniechęcają się nimi, tylko szybko dochodzą do siebie i dalej idą naprzód.
Główne wady
Barany bywają agresywne, nieostrożne, niecierpliwe. Pozbawione taktu i delikatności w wypowiadaniu swoich opinii. Ich bezpośredniość może ranić co wrażliwsze osoby.
Kobieta
Reprezentuje typ amazonki, wojowniczki, emancypantki. W związkach partnerskich zwykle ona przejmuje inicjatywę.
Mężczyzna
Jest typem wojownika, pioniera, przywódcy. Lubi rządzić i narzucać swoje zdanie.
Przyjazne znaki
Lew, Strzelec, Bliźnięta, Wodnik

Tekst: Magdalena Krukowska. Opracowanie: Tomasz Stąpor
Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sama jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić.

,,Szukaj prawdy i dobra a znajdziesz radość"- Aldona Różanek
Malwa26
Wpadłem na chwilę
 
Posty: 286
Rejestracja: 27 lut 2014, 17:48
Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Strzelec
Droga życia: 8

Re: Baran-podstawowe informacje

Postautor: Malwa26 » 11 cze 2014, 13:25

Baran w łóżku:

W sypialni Barany są bardzo aktywne i dynamiczne. Szybko się pobudzają i zapalają do miłosnych igraszek. Maja duże potrzeby i radośnie sięgają po ich realizację.
To kochankowie, którym można zaproponować coś nowego, jakąś nową pozycję czy realizację fantazji erotycznej, Baran się nie wystraszy, ale ochoczo przystąpi do realizacji. Barany są bardzo namiętne, wiedzą jak brać i dawać rozkosz. W łóżku lubią element rywalizacji np. o to, kto przewodzi czy rozpoczyna miłosne „zapasy”. Podoba im się odrobina niepewności, ryzyka.
Barany to nie są pieszczochy, to ogniści kochankowie, którzy spalając się w seksualnym transie, wyzwalają z siebie i z partnera niesamowite pokłady ekstazy. Barany chętnie inicjują seks, otwarcie potrafią sygnalizować swoje pragnienia i realizować je.Kiedy jesteś z Baranem wiedz, że potrzebą jego duszy jest „rozdawać karty”, on kocha przewodzić, decydować o tempie, o pozycji czy o pikantnych elementach ubarwiających wasze noce. W zamian możesz oczekiwać jednego - czegokolwiek Baran się nie podejmie musi skończyć się sukcesem.
Pozwól mu być Mistrzem Ceremonii waszej randki, a już wkrótce on zabierze się do gwiazd i powrotem, i to kilka razy!!! Jeśli umawiasz się z Baranem, nie próbuj gierek czy manipulacji, chcesz żebyście byli razem powiedz „tak”, nie chcesz to nie zwodź go. On ma na to za duży temperament i za mało cierpliwości, a z resztą Baranów nie pociągają niedopowiedzenia – on chce tu i teraz albo nie będzie drążył i odejdzie. Jeśli dasz mu zielone światło, zostanie, obdarowując cię szczodrze swoją uczciwością, szczerością, entuzjazmem.Pani Baran jest bardzo świadomą kochanką, z wdziękiem i pewnością siebie umie dawać i brać rozkosz. Jej partner otrzymuje dużą dawkę czułości i zdecydowanych pieszczot. W sypialni wprost bije od niej blask pożądania i radości, jaką czerpie z kontaktu seksualnego ze swoim partnerem.
Pan Baran ma słabość do fantazji seksualnych, marzyć a potem odgrywać je w realnym świecie. To dla niego podniecenie same w sobie! Kiedy jest z kobietą - jest definicją męskości, jest w nim siła i walka o jej względy, i agresja w podbijaniu zakamarków jej ciała i zwycięstwo gdy kobieta przeżywa ekstazę właśnie z nim. Jego pragnienia są niezwykle silne.Strefy erogenne Barana: Na dotyk i wszelkie bodźce najbardziej wrażliwe są głowa i twarz Barana. Muskaj Barana po głowie, przeczesz delikatnie palcami jego włosy, dmuchnij oddechem po jego twarzy a zwłaszcza po powiekach i policzkach, przesuń łagodnie koniuszkiem języka po uchu - a zobaczysz jak rozpala się do białości. Aby wprowadzić Barana w nastrój zrób, mu masaż (użyj do tego olejku z geranium - roślina szczęśliwa dla Baranów) rozpoczynając od czubka głowy, przez kark, plecy a skończywszy na okolicy krzyża, jeśli do tego wyszepczesz mu do ucha jak bardzo go pragniesz…
Miłosne amulety dla Barana to wszystko w kolorze czerwonym: wino, róże, świece a zwłaszcza bielizna zadziała jak dynamit. Na kolację wybierz pomidory, granaty, jabłka - wszystkie trzy to „rajskie” i kuszące owoce w barwach Barana.
Anna Smolec

I po...

,,Ok, zróbmy to jeszcze raz."
Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sama jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić.

,,Szukaj prawdy i dobra a znajdziesz radość"- Aldona Różanek
Malwa26
Wpadłem na chwilę
 
Posty: 286
Rejestracja: 27 lut 2014, 17:48
Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Strzelec
Droga życia: 8

Re: Baran-podstawowe informacje

Postautor: Malwa26 » 11 cze 2014, 14:35

Powinowactwo serc:

Baran z Baranem
Związek, w którym pożycie może układać się bardzo różnie. Z pewnością wystąpi w nim i żar uczuć, i wzajemna fascynacja, lecz nie będzie to trwało stale. Schemat pożycia wygląda tak: namiętna miłość - burzliwa kłótnia - gorące godzenie się. Częstą przyczyną nieporozumień jest wzajemna zazdrość. Na szczęście wspólny język znajdują oboje nie tylko w zazdrości o partnera, ale również w sferze zawodowej, zainteresowaniach i poszukiwaniu przygód. Do iskrzenia dochodzi najczęściej, szczególnie na początku związku, na tle walki o dominację. Dwoje przywódców rzadko współistnieje harmonijnie. Jedna strona musi ustąpić, przeważnie jest to kobieta.
Baran z Bykiem
To dwie diametralnie różne osobowości. Baran jest ogniem, a byk ziemią. Rzadko znajdują porozumienie. Współżycie jest możliwe, jeśli byk da partnerowi poczucie swobody, zapewni mu spokojnie domowe zacisze i będzie udzielał dobrych rad, zaś Baran natchnie Byka optymizmem i dynamizmem działania. Płaszczyzną, która ich trwale łączy, jest seks.
Baran z Bliźniakiem
Związek ten może ułożyć się rozmaicie. Teoretycznie Bliźniak może podtrzymywać aktywność Baran, wspólnie przeżywać sukcesy i rozczarowania. Baranowi z pewnością przydadzą się mądre rady, gdyż partner odznacza się przenikliwym i krytycznym umysłem. Może jednak być tak, że przebiegłość i miłosne przygody Bliźniaka będą wystawiać nerwy Barana na zbyt ciężką próbę u układ zakończy się fiaskiem.
Baran z Rakiem
Jest to łączenie ognia z wodą (Baran należy do trygonu ognia, Rak do trygonu wody). Jeśli Baran ostudzi swoje zapędy, tłumi wybuchy gniewu i mniej będzie się uganiał za płcią przeciwną, wówczas Rak wniesie w ten związek dużo ciepła, pohamuje impulsywność partnera, a i sam nabierze więcej odwagi. W praktyce jednak życie upływa im na wzajemnych utarczkach i pretensjach, a stroną bardziej poszkodwaną bywa najczęściej Rak.
Baran z Lwem
Według opinii astrologów jest to znakomicie dobrana para. Będą się wzajemnie sobą zachwycać i jeszcze bardziej ścierać. Żadne z nich nie zechce oddać pola. Możliwy jest kompromis, w którym obie strony mogą odnieść tylko korzyści. Zadecyduje pierwszy okres: albo zwycięży namiętność. Albo związek definitywnie się zakończy. Gdy przetrwają pierwsze burze, czeka ich świetna przyszłość.
Baran z Panną
Początek wskazuje na głębokie uczucie, jednak im dalej, tym gorzej. Baran myśli o przygodach, o dominacji, a Pannę cechuje rozwaga i dokładność. Wydawałoby się, że Baran szybko zniechęci się do Panny, lecz kobiecość partnerki pociąga go. Mimo to szanse są tu mniejsze niż w innych układach.
Baran z Wagą
Nie jest to zły pomysł. Potrafią się uzupełniać, ale do tego potrzeba cierpliwości dobrej woli. Jeśli Waga podporządkuje się, wówczas będący pod jej urokiem Baran znacznie stępi swoje rogi i powstanie duża szansa unormowania się tego związku.
Baran ze Skorpionem
Powinni się omijać z daleka. Dystans ten jest zalecany dlatego, że mogą ulec gwałtownej fascynacji sobą i zaczną snuć plany na przyszłość. Tymczasem byłyby to tylko miłe złego początki. Nawet ustawiczne starcia tak silnych osobowości jak Baran 0 mistrz ataku i Skorpion - mistrz obrony potrafią ich szybko i skutecznie do siebie zniechęcić.
Baran ze Strzelcem
Jeśli zapałają do siebie autentycznym uczuciem, a następnie potrafią je ustabilizować, wykazując partnerstwo i tolerancję, wówczas mogą stworzyć wzorcowy związek. Dużo tu zależy od tego, czy Strzelec nie będzie zmienić swojego obiektu zainteresowania i czy nie będzie za często przebywał poza domem.
Baran z Koziorożcem
Może być ciekawie. Baran pociąga chłód Koziorożca, a tego drugiego - entuzjazm i humor partnera. Powinni unikać większych zadrażnień. Baran musi się pogodzić z wewnętrznym zamknięciem Koziorożca, a ten - mieć tolerancję dla wyskoków Barana.
Baran z Wodnikiem
Dwoje niepoprawnych marzycieli. Razem będą spadać z obłoków i razem będą się pocieszać. Wzajemne uzupełnienie osobowości wychodzi im zazwyczaj na korzyść. Mogą jednak przeżywać trudności materialne większe niż w innych związkach.
Baran z Rybą
Wszystko przed nimi. Baran fascynuje tajemniczą Rybę, a ta widzi w nim swoje bezpieczeństwo i oparcie. Nie może obyć się bez spięć, gdyż są to znaki ognia i wody, ale szczęście bywa ich udziałem.

Jak zdobyć Barana
ONA
Jak ją pozyskać i utrzymać
Kobieta Baran pragnie mieć swego partnera na prawych wyłączności. Na początku mężczyzna może interesować się innymi kobietami, aby utwierdzić ją w przekonaniu, że jest on godny uwagi, ale później trzeba się mieć na baczności. Dużą wagę przywiązuje do ambicji. Kiedy jej duma i godność zostaną wystawione na szwank, wówczas bezpowrotnie zrywa dotychczasowe więzy. Lubi, gdy partner pomaga jej w obowiązkach i zwierza jej się ze swoich planów. Należy stworzyć pozory, że ona kontroluje sytuację i dominuje nad swym mężczyzną.
Co zrobić, żeby cię porzuciła?
Aby ją zniechęcić do siebie, trzeba robić to, czego bardzo nie lubi. Należy przestać jej imponować swoim intelektem i wiedzą, nudzić ja rzeczami prozaicznymi, oglądać dużo telewizji i przyjmować pozę pantoflarza. Bardziej skuteczne działanie to zainscenizować romans, który koniecznie musi zostać ujawniony.
ON
Jak go zdobyć i utrzymać?
Wbrew pozorom nie jest to takie trudne. Przede wszystkim trzeba mu zaimponować kobiecością i strojem. W tym przypadku nie jest najważniejsze jego wrażenie, lecz opinia otoczenia. Jeśli partnerka podoba się innym osobom i Baran się o tym przekona, wówczas będzie szczęśliwy i miękki jak wosk. Drugą ważną sprawą jest poczucie humoru partnerki i to, czy podziwia Barana. Najlepiej dawać wiarę temu, co mówi, przystawać na jego plany (zawsze będzie czas, żeby się delikatnie z tego wycofać). Należy być twardą, ale i uległą. Od zbliżeń nie da się uciec, ich brak skutecznie by go zniechęcił. Najważniejsze, aby przy nim nie lamentować i nie czynić mu wymówek. Można natomiast przyjąć pozę dziewczyny nieśmiałej i zagubionej.
Co zrobić, żeby cię porzucił?
Jest to na ogół łatwiejsze niż zdobycie jego względów. Z jednej trzeba urazić jego dumę, wmawiając mu, że jest do niczego, szczególnie w łóżku, że dotychczasowe pożycie uważasz za stracony czas itd. Z drugiej strony trzeba obarczać go coraz większą liczbą obowiązków, nie dbać o siebie i starać się zatrzymywać go w domu. Również kiedy w telewizji będzie ciekawy mecz, ty możesz mieć do powiedzenia jak najwięcej banalnych kwestii.©Krystian All right reserved by Bruce Lee, Teresin 2007
Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sama jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić.

,,Szukaj prawdy i dobra a znajdziesz radość"- Aldona Różanek
Malwa26
Wpadłem na chwilę
 
Posty: 286
Rejestracja: 27 lut 2014, 17:48
Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Strzelec
Droga życia: 8

Re: Baran-podstawowe informacje

Postautor: Malwa26 » 12 cze 2014, 16:59

Egocentryczny uparciuch i chwalipięta.

Zodiakalne Barany są niezwykle uparte. Upierają się zawsze i wszędzie. Wszystkim chcą udowadniać, że tylko one mają rację. Uwielbiają się chwalić. Uważają się za osoby inteligentne i błyskotliwe, a do tego obdarzone poczuciem humoru. W towarzystwie starają się wszystkich rozbawić opowiadając stare i mało śmieszne kawały albo wyśmiewając wszystko co się da. Zwracają na siebie uwagę wygłaszając kontrowersyjne, absurdalne opinie i udając, że na wszystkim się świetnie znają. Chcą zawsze być w centrum zainteresowania. Nie znają skromności.


 

 
 
Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sama jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić.

,,Szukaj prawdy i dobra a znajdziesz radość"- Aldona Różanek
Malwa26
Wpadłem na chwilę
 
Posty: 286
Rejestracja: 27 lut 2014, 17:48
Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Strzelec
Droga życia: 8

Re: Baran-podstawowe informacje

Postautor: Malwa26 » 12 cze 2014, 18:08

ZNAK: Baran
SYMBOL: baran
POLARYZACJA: +
JAKOŚĆ: kardynalna
ŻYWIOŁ: ogień
PLANETA WŁADAJĄCA: Mars
ZNAK PRZECIWNY: Waga
MOTTO: Jestem
KOLOR: szkarłat
DOM I ZNACZENIE: I – TWOJA ZEWNĘTRZNA OSOBOWOŚĆ. TWARZ, KTÓRA NOSISZ PRZED ŚWIATEM.
TAROT: Moc, Król pucharów
Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sama jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić.

,,Szukaj prawdy i dobra a znajdziesz radość"- Aldona Różanek
Malwa26
Wpadłem na chwilę
 
Posty: 286
Rejestracja: 27 lut 2014, 17:48
Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Strzelec
Droga życia: 8

Re: Baran-podstawowe informacje

Postautor: Malwa26 » 23 cze 2014, 10:44

Słońce w Baranie potęguje męskie cechy charakteru. Ludzie z tego znaku nie lubią podporządkowywać się cudzym rozkazom. Jeżeli los ich zmusi do przebywania w gromadzie, będą dążyli do zajęcia czołowego stanowiska. Ktoś ich zechce zaszeregować? - Zgoda, lecz z numerem pierwszym.
Żywiołem Barana jest walka. Tam ma on szansę pokonania przeciwnika. Nie dlatego, aby akcja Barana była lepiej lub staranniej przygotowana. Wręcz przeciwnie. Jego silną stroną jest improwizacja i szybkość działania, bojowość i błyskawiczne ciosy. Wyższa strategia to nie jego specjalność. Dokładnie przemyślany plan postępowania? Nie... Czyż nie łatwiej i przyjemniej zaskoczyć przeciwnika, znokautować go i zwalić z nóg, nim się zorientuje skąd padło uderzenie?
Baran uwielbia: walkę, niebezpieczeństwo, ryzyko, uderzenia sierpowe, niewybredne słownictwo, szokujące zachowanie się. To jego żywioł, to jego styl i sposób bycia. Baran lubi także wszystko co wesołe, humorystyczne. Chętnie się śmieje, ma duże poczucie humoru i wiele zrozumienia dla ciętego dowcipu. Sam celuje w plastycznych, obrazowych wypowiedziach.
"Słowa tkwią mu w gardle, jak zdechły szczur, ani je połknąć, ani wykrztusić" -- rzekł pewnego razu o kimś Chruszczow, mający słońce w Baranie. Wspomniany cytat powtórzyły gazety.
Na niższym poziomie Baran wciąga rękawice i zostaje bokserem lub innym sportowcem. Na wyższym poziomie intelektualnym będzie walczył z problemami, z zagadnieniami naukowymi lub będzie zajmował się polityką, która jest także pewnego rodzaju walką.
Baran nie lubi tchórzostwa, niepewności, sytuacji niejasnych, krętactw dyplomatycznych, niedomówień, niezdecydowania, odpowiedzi dwuznacznych. Ludzi klasyfikuje albo na plus albo na minus. Oceny pośrednie dla niego nie istnieją. Kwalifikacje dyplomatyczne są u Barana rzadkością. Gdyby wszyscy ludzie rodzili się w znaku Barana, kasy oszczędnościowe musiałyby zamknąć podwoje, bo Baran nie tylko, że nie lubi oszczędzać, lecz i niechętnie liczy się z pieniędzmi. Jego szczodrość wobec przyjaciół jest zadziwiająca.
Baran żyje teraźniejszością. Czasem można z nim pomówić o przyszłości, natomiast to co było nic. go nie obchodzi.
Ludzie ze znaku Barana mają w sobie często coś prymitywnego, szczególnie w młodości. Tym chyba tłumaczy się ich błyskawiczne i odruchowe reakcje na różne niespodzianki życiowe. Nikt nie potrafi tak zgrabnie jak Baran skoczyć z trampoliny, wskoczyć w biegu do tramwaju albo celnym ciosem zwalić z nóg przeciwnika.
Baran także nie lubi czekać. Czekanie to stan bierny, a znak ten jest najbardziej czynny, aktywny i ruchliwy z wszystkich odcinków zodiaku. Wśród dziewiętnastu marszałków Napoleona, trzech miało słońce w znaku Barana.
Baran to zdobywca, także w miłości. Trzeźwy i żyjący w świecie rzeczywistym, nie nadaje się na wzdychającego amanta, chociaż w innych dziedzinach życia nie jest pozbawiony romantyzmu.
Skorpion potrafi swą złość i nienawiść odłożyć na lata i w odpowiednim momencie tak uderzyć przeciwnika, że ten się nie pozbiera. Taki sposób postępowania jest dla Barana niezrozumiały. On załatwia swe porachunki natychmiast, na gorąco. Jutro już nie będzie pamiętał o dawnych, wczorajszych urazach.
Barana najczęściej spotyka się w zawodach wymagających ruchliwości i wytrwałości fizycznej, siły, szybkiej decyzji i poczucia odpowiedzialności, a nieraz i odwagi. Potrafi on, dzięki inicjatywie i energii, zdziałać niejedno. Są jednak rzeczy, których od przeciętnego Barana wymagać nie można: oględnej delikatności, szczególnego taktu oraz dyplomatycznego, dyskretnego i subtelnego postępowania. Tajemnic lepiej Baranowi nie powierzać. Nie dlatego, aby był gadułą, lecz gdy go coś wyprowadzi z równowagi, nie będzie się liczył ze słowami. W takich wypadkach trudno mu utrzymać język za zębami. Jak już powiedziano, przedstawiciel znaku Barana to jak się popularnie mówi -- chłop z ikrą. Nie daje sobie dmuchać w kaszę, wie czego chce i przez życie idzie przebojem. Niestety, traci na tym dziewczyna z tego znaku. Jest ona bez porównania bardziej aktywna, samodzielna i śmiała niż jej koleżanki z innych znaków. Można powiedzieć, że ma w sobie coś z legendarnej Amazonki. Skutek? - Dziewczyna ze znaku Barana podoba się przede wszystkim mężczyznom mającym pewne cechy kobiece, a więc nieśmiałym, cichym, biernym, łagodnym i takim trochę niedojdom, instynktownie szukającym oparcia w takiej dziewczynie jak panna Baran. Lecz panna Baran na oświadczyny ciamajdów wzrusza tylko ramionami. Jej ideałem jest mężczyzna, na którego spoglądałaby z podziwem, który by jej imponował. Czyż można jej się dziwić? Wszak jest kobietą.
Panna Baran lubi przebywać w towarzystwie mężczyzn. Choć ma powodzenie, nie zawsze łatwo i szybko wychodzi za mąż. Bywa często niezdecydowana i przez to niejednokrotnie traci dobrą szansę. Dziewczęta z tego znaku bardzo lubią, gdy im się prawi komplementy, ale nigdy nie przeceniają wartości takiej zdawkowej gadaniny. Seksualnie są opanowane. Nie dadzą się ponieść namiętnościom, choć temperamentu im nie brak.
Nieszczęście chce, że dla mężczyzn o wybitnych cechach męskich, panna Baran jest raczej dobrym kompanem, towarzyszem od sportu i wycieczek, co to w razie potrzeby poniesie cudzy plecak, po męsku zaklnie, a na pokrzepienie golnie sobie kielicha. Prawdziwy mężczyzna nie może sobie nawet wyobrazić panny Baran w roli słodkiej i skromnej narzeczonej, w białej sukience.
Dla tych dziewcząt niech będzie pociechą, że w podobnej sytuacji znajduje się także panna Skorpion. Pewne wewnętrzne powinowactwo obu dziewcząt wywodzi się z ciekawego twierdzenia starożytnych, jakoby oba znaki w pewien sposób "podlegały" planecie Mars; były z nią'"spowinowacone". Mars jest symbolem wszystkiego co twarde, ostre, kanciaste, gorące, gwałtowne, co ma związek z wojną, agresją, zniszczeniem, walką, bezwzględnością, dynamiką i w ogóle z pierwiastkiem męskim. Nawet w życiu codziennym znane jest określenie "marsowa mina", co należy rozumieć jako wojowniczy wyraz twarzy.
Astralne "powinowactwo" Marsa ze znakiem Barana jest sformułowane naiwnie i prymitywnie. Mimo to nie można zaprzeczyć, że jednak coś tam się zgadza.
Rodzice, których dzieci mają słońce w Baranie, nie mogą narzekać na brak urozmaicenia. Wybite szyby, rozbite nosy, skaleczone kolana, podarte spodenki lub spódniczki zdarzają się w tym znaku częściej niż w innych. Umoralniające przemowy na ogół spływają jak woda z kaczki. Pewnego utemperowania się, oczywiście w granicach możliwości tego znaku, można spodziewać się dopiero, gdy dzieci zaczną dorastać. Pyskate będą zawsze, bodaj przez całe życie i z tym trzeba się pogodzić. Natomiast należy tłumić w nich hardość i zuchwałość. Podobno czasem się to udaje.
Z inteligencją bywa różnie. W każdym razie rzadko się zdarza, aby dziecko, mające słońce w Baranie, uwielbiało szkolną naukę, za wyjątkiem wychowania fizycznego. W młodości bowiem Baran bardziej ceni wyczyny fizyczne niż umysłowe. W szkole dzieci z tego znaku zalicza się do kategorii "nieposkromionych". Często z powodu niesforności są one utrapieniem nauczycielek. Najwięcej psot w szkole ma na sumieniu Baran. Lecz nie są to psoty złośliwe. Po prostu roznosi go radość życia i dynamika, u starszych dziewcząt niesłusznie oceniana jako temperament seksualny. Motoryczna ruchliwość jest raczej objawem dobrego zdrowia i z temperamentem nie ma nic wspólnego. Na pociechę rodzicom należy powiedzieć, że dzieci te w większości wypadków dają sobie później w życiu radę. To, czego pragną, potrafią sobie wywalczyć. Kto je przejrzy, ceni w nich prostolinijność, szczerość, bezpośredniość i otwartość.
Dzieci z tego znaku wysuwają się zawsze na czoło wszelkich zabaw wymagających ruchu. Mają donośny głos, nadający się doskonale do komenderowania rówieśnikami. Z powodu ruchliwości i niespokojnego usposobienia są trudne do opanowania. Zachowanie ich cechuje pewna szorstkość. Mimo tego dzieci z Barana są lubiane przez rówieśników. Mają szeroki gest oraz skłonności i zamiłowanie do romantycznych przygód. Są bezpośrednie i mało skomplikowane. Ich ekstrawersyjny sposób bycia jest dla innych dzieci zrozumiały i trafia im do przekonania, a aktywny stosunek do życia imponuje.
W stosunku do kobiet mających słońce w Baranie jest wskazana pewna stanowczość i taktowna, spokojna nieustępliwość. Zbytnia uległość powoduje bowiem u tych pań jakby lekki przerost władczości, co może się przyczynić do osłabienia szacunku dla partnera.
Chociaż kobieta urodzona w Baranie ma stosunkowo mniej zainteresowań intelektualnych, niż niektóre jej siostry z innych znaków, mąż o wyższym poziomie umysłowym będzie jej imponował. W tym kierunku powinno iść wykazanie przewagi partnera.
Owej podkreślanej tu wcześniej marsowości dziewcząt z Barana nie należy interpretować mylnie. Nie chodzi tutaj przecież wyłącznie o męski sposób zachowania się, czy jakieś inne nienormalne cechy. U dziewcząt tych po prostu silniej niż u innych kobiet występują niektóre właściwości charakteru, uważane na ogół za męskie, a więc: odwaga (często nawet zadziorność i agresywność), zamiłowanie do komenderowania, przedsiębiorczość, aktywność i ruchliwość.
Panna Baran ma dużo wdzięku i czaru. Nie należy ona jednak do typów dających się uwieść, osób, które mogą się zapomnieć, ulegając czułym słówkom. Nie oznacza to, aby dziewczyna z tego znaku była bez temperamentu. Co to, to nie. Ale w każdym wypadku ona będzie decydowała o tym czy, kiedy i co ma się zdarzyć. Warto zapamiętać, iż panna Baran nie cierpi pantoflarzy. Wiele kobiet ze znaku Barana to typy erotycznie negatywne, wyżywające się natomiast w ruchu, sportach, w pracy i innych czynnościach wymagających samodzielności, decyzji, zdecydowania i energii.
Mężowie z tego znaku tylko pozornie są dość trudni w pożyciu. Jaką wobec nich należy stosować taktykę? -- Nie przejmować się. Nie traktować poważnie wystąpień Barana. Z potoku słów, jakimi nas w podnieceniu zaleje, tylko kilka jest ważnych i to z pewnym zastrzeżeniem. Jego niecierpliwość i brak opanowania działają ludziom postronnym na nerwy, ale nie ma w tym żadnego fałszu ani podstępu. Należy więc cierpliwie i spokojnie przeczekać wybuch jego gniewu, śmiejąc się w duszy. Niech mu się zdaje, że on tu jest panem i władcą i że on rządzi w domu. Chce się spotkać z kolegami? - Proszę bardzo. Lecz nie wolno mu robić wymówek, iż przy takich okazjach wydaje za dużo pieniędzy.
Niejednokrotnie Baran robi w domu niespodzianki. Na przykład przyprowadzi ni z tego, ni z owego gości, nagle wpadnie na pomysł, aby za chwilę pójść z żoną do teatru lub kina. Na takie sytuacje partnerka powinna być przygotowana psychicznie i nie robić z tego powodu końca świata. Im lepiej dostosujemy się do Barana, im lepszą będziemy mu towarzyszką, tym mniej ochoty będzie miał na szukanie kompanii kolegów.
Kto ma męża lub żonę ze znaku Barana, nigdy nie powinien z nim walczyć jego bronią, bo przegra. Gwałtownym wystąpieniom, impulsywności i krzykom należy przeciwstawić spokój i równowagę. W małżeństwie z Baranem ten jest górą, kto wykaże większe opanowanie.
Tu należy jednak zaznaczyć, że typy ujemne z tego znaku są bardzo nieprzyjemne. Bywają bowiem ordynarne, bezczelne, głośne i gruboskórne i... cechy te - z czasem - uwydatniają się coraz silniej.
Przedstawiciele znaku Barana to typy najbardziej męskie spośród wszystkich ludzi. Są najbardziej aktywne, silniej nawet niż osoby ze znaku Skorpiona, które nie mają sobie równych, jeżeli chodzi o zaciekłą, wytrwałą i nieustępliwą obronę.
Wadą osób z tego znaku będzie może brak cierpliwości. Jest temu winien ich gwałtowny charakter. Baran często żałuje swego postępowania, gdy mu minie wybuch gniewu, gdy się uspokoi. Z wszystkich znaków zodiaku Baran ma najmniej oporów wewnętrznych, zahamowań, kompleksów. Brak nadmiernej wyobraźni pozwala mu w życiu iść naprzód, często bez zastanowienia się nad ewentualnymi konsekwencjami odruchowych, nieprzemyślanych działań. Ta szybkość decyzji oraz pewność siebie powodują, że ludzie łatwo dostrzegają w Baranie wodza, oczywiście na poziomie odpowiadającym jego intelektowi.
Baran nie ceni pieniądza samego przez się. Uważa go tylko za środek do celu. To co ma, zazwyczaj wyda lekkomyślnie. Często robi długi, lecz je płaci. Także więc i w dziedzinie finansowej żyje Baran za pan brat z teraźniejszością.
Na szczęście prawie nigdy nie spotykamy w Baranie niczego sztucznego, żadnego udawania, komedianctwa lub fałszu.
Takim jestem, jakim mnie widzicie, mógłby powiedzieć o sobie: zawsze wiernym i uczciwym przyjacielem, gotowym w każdej chwili stanąć w obronie swych przekonań, przyjaciół, a czasem i w obronie... czegokolwiek.
Należy jeszcze wspomnieć, że nie każdy Baran jest głośny, hałaśliwy, krzykliwy. To uzewnętrznienie specyficznych cech tego znaku jest zależne od pory dnia, w której nastąpiły urodziny. Charakterystyczną bojowość, energię i szybką reakcję spotyka się także u Baranów, które są na zewnątrz spokojne, opanowane. Ten typ Baranów widuje się szczególnie u osób z tego znaku urodzonych pod wieczór. Ostre, gwałtowne i szokujące nieraz cechy znaku Barana, bywają znacznie złagodzone, kiedy nasz Baranek urodził się wcześnie rano; kiedy Słońce i znak Barana znajdowały się jeszcze pod horyzontem, a na wschodzie był jeszcze znak poprzedzający, czyli znak Ryb. Łatwo to stwierdzić, bo znak Ryb na wschodzie po 30-tce stwarza skłonności do sadełka.


Informacje ze strony: Marhan - W kręgu znaków zodiaku
marhan.pl
Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sama jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić.

,,Szukaj prawdy i dobra a znajdziesz radość"- Aldona Różanek
Malwa26
Wpadłem na chwilę
 
Posty: 286
Rejestracja: 27 lut 2014, 17:48
Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Strzelec
Droga życia: 8

Re: Baran-podstawowe informacje

Postautor: Ankol18 » 26 lip 2015, 19:34

Baran to dość prymitywny i prostolinijny typ, który czasami zachowuje się jak dziecko – jest bezpośredni, szczery, otwarty, spontaniczny, a gdy czegoś chce to mówi o tym wprost, tylko czasami za głośno. Dyplomacja nie jest jego mocną stroną.

To najbardziej męski i zdecydowany znak, indywidualista, którego głównym celem jest … osiąganie wyznaczonego celu i jest przy tym bardzo skuteczny. Znakiem Barana włada planeta Mars, mitologiczny bóg wojny. Razem ze Skorpionem należy do najbardziej odważnych, wojowniczych i zawziętych znaków. Pod tym względem różnią się tylko stylem i metodami walki – Baran robi to otwarcie i natychmiastowo. Uwielbia rywalizację i zawsze pragnie być najlepszy. Często spotykamy go wśród sportowców z naciskiem na sztuki walki.

Baran jest bardzo ruchliwy, zarówno fizycznie jak i umysłowo. Specjalizuje się zwłaszcza w rozpoczynaniu działań. Gdy np. jakiś pomysł przyjdzie mu na myśl, od razu chce wcielić go w życie, co często czyni zanim jeszcze przemyśli czy jest to możliwe do zrealizowania. Dlatego specjalizacji tej równie często towarzyszy słomiany zapał.

Nie zmienia to faktu, iż Baran jest bardzo przedsiębiorczy, ambitny i pracowity. Jednak pracowitość nie jest cechą bezpośrednio wynikającą z jego natury, jak to się ma w przypadku znaków żywiołu ziemi, które dodatkowo cechują się ogromną wytrwałością. Raczej jest to efektem aktywnego stylu bycia i potrzeby działania, a także chęci osiągnięcia celu. Bardzo często osoby z silną obsadą Barana w horoskopie urodzeniowym prowadzą własny biznes, wszak ich mottem jest zdobywać i wygrywać. Nie nadają się zbytnio na pracowników podległych, a to z racji niezależnego i nieznoszącego sprzeciwu temperamentu. To oni zatrudniają ludzi, wobec których są wymagający, ale i uczciwi.

Baran to naturalny przywódca, który potrafi zarażać entuzjazmem oraz optymizmem z jakim podchodzi do zadań (zwłaszcza nowych). Dzięki temu m.in. na ogół budzi szacunek jako szef, choć można mu zarzucić brak obiektywizmu, empatii oraz krytycyzmu wobec własnego punktu widzenia. Często też nie potrafi przyznać, że ktoś mógł okazać się w czymś lepszy, choć trzeba przyznać, że w sytuacjach kryzysowych najprostsze pomysły Barana okazują się najbardziej skuteczne.

Jako szef nie znosi „mających na wszystko czas” pracowników, choć mógłby się od nich wiele nauczyć, ponieważ sam jest niecierpliwy i mimo zapału jaki wnosi do nowych zadań, często porzuca rozpoczęte działania jeśli ich realizacja trwa zbyt długo. Ponadto, łatwo wpada w gniew i bywa dość agresywny. Wskazane jest, aby w takiej sytuacji dać mu chwilę czasu, ponieważ jego złość na szczęście nie trwa długo.

Źle znosi krytykę oraz porażki, ale nie zraża się nimi tylko dalej brnie do przodu, choć ma skłonność do popełniania tych samych błędów z powodu nieumiejętności głębszego spojrzenia na sprawę i wyciągnięcia wniosków.

Trudnością dla Barana może być tworzenie partnerskich stosunków z innymi ludźmi z powodu zapatrzenia w siebie, nieustępliwości oraz braku umiejętności rozumienia potrzeb innych osób. Opozycyjną fazą dla Barana jest Waga, dla której głównym motywem życia jest partnerstwo oraz generalnie kontakty międzyludzkie. U Barana jest odwrotnie – priorytetem jest realizowanie siebie i forsowanie własnej woli, a ogólne poczucie spełnienia i podążania we właściwym kierunku nie jest zależne od partnera czy otoczenia. Nie oznacza to, że nie pragnie kontaktu z ludźmi - po prostu nie skupia się zbytnio na innych, a kompromisy przychodzą mu z wielką trudnością. Dlatego w związku najczęściej jest dominującą stroną, a za partnerów miewa osoby uległe, choć z silną i w pewnym stopniu niezależną osobowością oraz szanującą niezależność Barana. W innym wypadku nie miałby z kim rywalizować oraz co zdobywać i szybko by się znudził. Oczywiście nie zapominajmy, że nie ma stuprocentowych Baranów, Wag itd. - mówimy o archetypie. Z powyższych powodów wynikają również wspomniane wcześniej zdolności przywódcze Barana, ponieważ dążenie do tego, aby wszyscy byli zadowoleni prowadzi do niezdecydowania i rozpraszania energii, co w konsekwencji hamuje osiąganie celów.


Główne zalety:
zdecydowanie, inicjatywa, przedsiębiorczość, prostolinijność, aktywność.

Główne wady:
niecierpliwość, egoizm, upór, impulsywność, porywczość.


Źródło: www.eraastrologii.pl
Najpiękniejsze chwile w życiu - nie można ich zaplanować, przychodzą same.
Awatar użytkownika
Ankol18
Forumowicz do entej
 
Posty: 3667
Rejestracja: 01 sie 2013, 16:41
Podziękował : 318 razy
Otrzymał podziękowań: 460 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 9

Re: Baran-podstawowe informacje

Postautor: Iza74 » 04 cze 2016, 09:44

Baran: "pionier"
21.03 – 20.04
"Jesteś tym, który sieje ziarno Ducha"

Każdy z was jest pionierem i wojownikiem, grałeś rolę jak zwycięzcy tak i przegranego. Wiele doświadczasz i przeżywasz, masz duże doświadczenie. Twoja potężna energia musi być ukierunkowana na konstruktywne cele, w celu pozyskania raju na Ziemi. Ukierunkuj swoją energię na wyższe cele - to jest Twoje zadanie.
Oto są pytania, które powinieneś sobie zadawać
Masz władzę nad ludźmi, wiesz jak zarządzać. W imię czego to robisz? Czy niesie to korzyści dla Ciebie i innych? Czy jesteś świadomy możliwych konsekwencji?
Twoim zadaniem jest zasiać ziarno Ducha na świecie! Nie tracąc czasu na coś innego. Należy o tym pamiętać, jeśli chcesz wyjść z karmy i przezwyciężyć sztywne zdeterminowanie swego losu.
Zadania karmiczne Barana
Pierwsze zadanie karmiczne – określić najwyższy sens wszystkich swoich działań i zachowań i podążać za nim.
Kiedy Baran określa, że najważniejszym jest dla niego służenie Duchu i wprowadzenie Boskiej energii do świata materialnego, jego energia zostaje uporządkowana w prawidłowym kierunku i przestaje rozrywać go na części. W przeciwnym razie, Baran zaczyna tracić energie na wszystko, co popadnie, chwytać się za każdą sprawę, bezmyślnie spełniać każde swoje pragnienie, nawet takie, które jest katastroficzne dla niego.
Baran jest człowiekiem działania, on nie może siedzieć bezczynnie. Ale jeśli nie ma pozytywnego celu, to skutki jego działań są nieprzewidywalne i daleko nie zawsze wychodzą na dobre. Jeśli energia Barana nie jest uporządkowana, nie ukierunkowana na wyższy cel, Baran staje się niespokojny, wrażliwy, agresywny, podatny na wahania nastroju i działania autodestrukcyjne. Zaczyna żyć dla autoafirmacji i oddaje się swoim pragnieniom. Te objawy oznaczają że Baran nie pokonuje lecz gromadzi swoją karmę. Sprawdzaj swoje działania z zadaniem Duchu, odnoś się stosownie do konsekwencji swoich działań, wyrzuć działania nie służące wyższym celom – dzięki temu staniesz na drogę uwolnienia od karmy.
Drugie karmiczne zadanie Barana polega na tym, żeby świadomie podejść do swojej roli przywódcy i rządzić z korzyścią dla siebie i innych.
Baran musi rządzić – taka jest jego natura. Ale przy nieprzepracowanej karmie rządzenie może stać się tłumieniem innych, dominowaniem i podporządkowaniem sobie za wszelką cenę. Również przy nieprzepracowanej karmie Baran może być nieodpowiedzialnym liderem, który prowadzi innych, nie znając drogi i ostatecznego celu, i w przypadku porażki po prostu rzuca swoich zwolenników w potrzebie.
Przywództwo w celach sprzecznych z celami Ducha, destrukcyjnych
- Kolejna cecha wielu osób z pod znaku Baran z nieprzepracowaną karmą, siła i energia Barana są tak potężne że nie jest możliwe nie podporządkować się jemu, ale jeżeli Baran prowadzi innych do destrukcyjnych celi to mogą powstać katastrofy, często na skalę światową.
Jeśli Baran jest przebudzony i uzyskał najwyższy cel, staje się bardzo silny, i to jest moc twórcza skierowana na korzyść sobie i innym. Taka osoba już nigdy nie będzie niszczycielem, nie będzie tłumić innych, lecz poprowadzi za sobą mądrze i cierpliwie, odpowiedzialnie i cierpliwie rządząc ogólnym kierunkiem ruchu.
Jego moc nie będzie już rozrywać się chaotycznie. W tym przypadku Baran nabywa prawdziwy i mocny wewnętrzny rdzeń , zna swoje cele i staje się prawdziwym liderem – świecącą gwiazdą na którą wiele osób chce się równać. Prowadź ludzi za sobą, ale sprawdzaj swoje cele z zadaniem Ducha i bierz odpowiedzialność za wybrane kierunki.
Trzecie zadanie karmiczne Barana polega na tym żeby skierować swoją bojowość w spokojne źródło
Jeśli Baran nie ma wyznaczonych wyższych celi, zaczyna szukać i znajduje wrogów nawet tam, gdzie ich nie ma i stwarzać dla siebie problemy i przeszkody na równym miejscu. To jest związane z tym, że Baran ma ogromny zapas siły przebicia – która jest mu dana przez Ducha po to żeby mógł otwierać drogę dla Boskiej energii w świecie materialnym. Materialny świat stwarza dużo przeszkód dla tych, którzy sieją ziarno Ducha tutaj i Baran ma możliwość stać się prawdziwym Wojownikiem Ducha, który będzie zwalczać te przeszkody. Ale jeśli nie postawi przed sobą zadanie siać ziarna Ducha, to zaczyna niepotrzebnie tracić swoją silę przebicia w najlepszym przypadku na sprzeczki domowe, w najgorszym na wojny i rewolucje. Duch potrzebuje Twoją silę i Twoją wytrwałość oraz energię do stworzenia prawdziwego raju na ziemi. Możesz transformować swoją bojowość w energię pozytywną, która pracuje na dobro wszystkim ludziom.


źródło - Kaciaryna Mojsiejczyk-Welsz
Liczby doskonałe, jak doskonałych [ ludzi ] spotyka się rzadko... ( Kartezjusz)
Awatar użytkownika
Iza74
Pismak
 
Posty: 1877
Rejestracja: 09 sie 2014, 19:19
Podziękował : 115 razy
Otrzymał podziękowań: 139 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 8


Wróć do Znaki Zodiaku

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości