Czemu piętnujemy New Age?

Re: Czemu piętnujemy New Age?

Postautor: Elie » 14 lut 2013, 21:54

Niby prawda, tylko mnie nie obchodzi skąd faktycznie pochodzi Huna i jakie ma korzenie,
Wiem że jej zasady działają. Fakt, to jest działanie na podświadomość. Ale czy to ważne ?
Liczy się końcowy efekt.
A swoją drogą- jak to jest z Huną, skąd faktycznie pochodzą te zasady. Jakie jest ich prawdziwe pochodzenie?
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić
Najważniejsze w życiu nie jest to co zdobędziesz – ale to w jaki sposób zdobywanie tego – zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2076 razy
Otrzymał podziękowań: 1862 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Czemu piętnujemy New Age?

Postautor: xLena » 14 lut 2013, 21:56

Szaman_Wiejski pisze: Nie dość, że tworzy się zupełnie bzdetne ścieżki pseudoduchowe(np. Huna), to jeszcze niszczy te, które u zarania były sensowne(np. Reiki, które prawdziwe i niezżarte komercją istnieje jeszcze w jednej japońskiej szkole, izolującej się od zachodniej herezji).

Reiki niezżarte komercją- czyli jakie? rozumiem więc,że reiki takie jak jest nam to teraz przedstawiane też się mija z prawdą tak? mógłbyś coś więcej napisać? wiele osób chwali sobie reiki, korzysta więc jestem ciekawa jak to na prawdę z tym jest?
"bzdetne ścieżki pseudoduchowe" np Huna; tu trafiłam na stronę o Hunie: http://www.huna.net.pl/ gdzie jest taki fragment: "Huna nie żąda wyłączności. Nie namawia do porzucenia swych przekonań, wierzeń, czy sposobu życia, po to, aby móc się nią posługiwać. Osoba używająca Huny może być jednocześnie buddystą, katolikiem, protestantem, naukowcem, psychologiem, bądź kimkolwiek innym. Jedynym wymaganiem jest, aby dana osoba uznała system za swój własny i używała go." czyli rozumiem z twojego stwierdzenia i z tego co jest napisane,że to kolejne pomieszanie z poplątaniem, którym nie ma sensu zawracać sobie głowy, czy tak?
xLena

Poprzednia

Wróć do Archiwum