Czy korzystaliście z jakiejkolwiek formy uzdawiania energią?

Czy korzystałeś/-łaś w swoim życiu z jakiejkolwiek formy uzdrawiania energią?

Tak
18
72%
Nie
7
28%

Liczba głosów : 25

Re: Czy korzystaliście z jakiejkolwiek formy uzdawiania ener

Postautor: Seji » 06 lip 2012, 12:05

Reiki: Nie przeszłam inicjacji reiki, nie zamierzam przechodzić jakichkolwiek inicjacji, trzymam się także z daleka od dużych organizacji. Miałam kontakt z reikowcami (także byłymi) i odbierałam (wielokrotnie) energię reiki. Nie przeczę, że duża cześć adeptów leczenia reiki ma dobre intencje, tak samo jak np. jest wielu dobrych księży. Chodzi mi o system, jego podstawę. Chcąc nie chcąc, po przejściu inicjacji związanym się jest z systemem. Spróbuj odejść - będziesz tracił energię. Jak ktoś jest zdeterminowany i ma dość mocy, to odejdzie i tak, zerwie te "niewidzialne więzy", choć może zapłacić za to okresowym wyczerpaniem. Ale nie potępiam ludzi, którzy w tym tkwią: taka jest ich droga życia, rozwoju. Niewykluczone, że gdy zaliczą pewne lekcje, zmienią drogę.

Astral: "Za kulisami" dzieje się obecnie Armageddon: walczy Ciemność ze Światłem. Interesuję się tym, mam kontakt z mediami, dużo czytam w temacie, sama mam rozwiniętą intuicję. Stąd moja wiedza.
Zresztą są przesłanki: wystarczy popatrzeć, jak różne wątpliwe moralnie systemy ledwo już zipią i wręcz chwytają się już brzytwy, by przetrwać. No ale ich czas już policzony, mimo że niespodziewanie bronią się bardzo "dzielnie".
Awatar użytkownika
Seji
Wpadłem na chwilę

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Droga życia: 7

Postautor: Colca » 06 lip 2012, 12:21

O Reiki piszesz jak o sekcie.
Trudno mi w to uwierzyć.
Awatar użytkownika
Colca
Gawędziarz

Znak zodiaku: Bliźnięta
Droga życia: 6

Postautor: Imira » 06 lip 2012, 12:26

Mnie tez ... :niee: :zdziwko: :shock:
Coz, kazdy jest inny, kazdy ma swe zdanie,i ma prawo je rozpowszechniac.
Ponoc przebiegunowanie Ziemi prowadzi do roznych zmian ...
Imira

Postautor: Imira » 28 lip 2012, 12:25

A jeszcze dodalabym do poprzedniego postu ten cytat ...
Spodobal mi sie, i daje wiele do myslenia ...
Michael Ellner:
Tylko na nas spójrzcie. Wszystko jest na wspak, wszystko jest do góry nogami: lekarze niszczą zdrowie, prawnicy niszczą sprawiedliwość, uniwersytety niszczą wiedzę, rządy niszczą wolność, główne media niszczą informacje, a religie niszczą duchowość.

Astral:
"Za kulisami" dzieje się obecnie Armageddon: walczy Ciemność ze Światłem.

Mysle, ze caly sens tego co Seji chce nam powiedziec/pokazac, tkwi w tym stwierdzeniu :
Seji:
Chodzi mi o system, jego podstawę. Chcąc nie chcąc, po przejściu inicjacji związanym się jest z systemem.
Spróbuj odejść - będziesz tracił energię.

I to dotyczy nie tylko Reiki ... dotyczy to wielu organizacji, sekt, stowarzyszen, zwiazkow,
ugrupowan wszelkiego rodzaju ... Tak jal Seji zaznaczyla, :
Seji:
duża cześć adeptów leczenia reiki ma dobre intencje, tak samo jak np. jest wielu dobrych księży.

wszedzie widoczna jest walka zla z dobrem, dobra ze zlem ...
Imira

Postautor: Colca » 28 lip 2012, 13:05

Co do Reiki - może po prostu ja miałam wielkie szczeście i tak długo szukałam Nauczyciela, aż trafiłam na takich którzy mi odpowiadali w każdym calu; dlatego kiedy ktoś pisze o Reiki jak o sekcie, to mnie to denerwuje.
Po przeprowadzce niestety nie mogłam już brać udziału w ich co miesięcznych spotkaniach mających na celu ćwiczenie Reiki w grupie. I jakoś nigdy nie odczułam z ich strony żadnej presji, wykorzystywania, naciągania etc.
Awatar użytkownika
Colca
Gawędziarz

Postautor: Imira » 28 lip 2012, 13:33

Z tego mozna przyjac, ze nalezysz do tych , dla ktorych kontakt z Reiki stal sie pozytywnym kontaktem.
To bardzo dobrze, bo w sumie, ja takze nie mam podstaw do zlych doswiadczen w tej mierze.
Nie praktykuje Reiki-mistrzowskiej, jednak ukladanie dloni w celach leczniczych - tak ...
Nie nazywam tego w zaden sposob. Robie raczej intuicyjnie, sobie lub mym bliskim.
Wydaje mi sie, ze wszelkie "przekazy" czy to energii, run,symboli, lepiej sie sprawdza intuicyjnie,
niz ... w innych sposobach. ;)
To jest moje osobiste przeswiadczenie, wiele rzeczy zdolalam wyprobowac poprzez moje zycie, i do pewnych sie sklaniam, do innych - nie ... Mysle, ze u kazdego tak jest ... Z poczatku sa silne przekonania, z czasem dochodzi refleksja, a na koniec - doswiadczenie poparte tym, co sie "poczulo na wlasnej skorze" :lol:
Dletego :girl: jest bezsensowne ... :czeka:
Imira

Postautor: Colca » 28 lip 2012, 14:18

Dokładnie tak Imirko, nie ma sensu :girl: bo dopóki ne poznamy czegoś na własnej skórze, nie będziemy wiedzieli o co chodzi. Ale z drugiej strony, nawet jeżeli ktoś zetknął się z ciemną stroną czegokolwiek, to po co generalizuje i odgórnie zakłada brak jasnej strony? Nie wspominając już o tym, że najczęściej zło gnieździ się wyłącznie w ludziach, którzy kalają sobą czyste i dobre rzeczy.
Awatar użytkownika
Colca
Gawędziarz

Postautor: xLena » 05 sie 2012, 16:15

A ja byłam kilka lat temu u bioenergoterapeuty - miałam problemy zdrowotne takie nie że zagrażające życiu ale dokuczliwe. Pomogło mi bardzo. Byłam zadowolona a zawsze jak szłam na sesje to się czułam taka wyluzowana, lekka. Fajnie kiedyś się jeszcze wybiorę pewnie :)
xLena

Postautor: supersymmetry » 07 sie 2012, 22:45

ja bylam na reiki, czyszczenie aury, pomogly mi na depreche, tzn na poczatku nawet czulam po tym euforie, niczym sie nie przejmowalam bylam wyluzowana, a pozniej sie wyrownalo.
supersymmetry
Grafoman

Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy
Droga życia: 0

Postautor: kasia4016 » 20 wrz 2012, 13:48

Ellie pisze:Rozumiem ze na odległość.tak?
Pytam bo nie bardzo wierzę w te odczyniania,leczenia na odległość.
W bezpośrednim kontakcie z człowiekiem,już tak,wierzę.

energia reiki na odległośc cudowna rzecz! a odczucia takie same jak w bezpośrednim kontakcie z człowiekiem.tyle że nie czujemy dotyku dłoni, ale odczucia odbierania energii takie same
kasia4016

PoprzedniaNastępna

Wróć do Różne odłamy medycyny naturalnej