defragmentacja

defragmentacja

Postautor: Bender » 03 lip 2012, 10:14

Fabian, proszę o poradę:
Mam dysk 500, podzielony na 6 partycji (z czego jedna wirtualna) - chciałam wczoraj zrobić defragmentecję dysków (Ashampoo '8), ale widoczne są na tablicy tylko 3 napędy - systemowy, z programami i z różnościami. Nie ma tych, na których poukładaniu najbardziej mi zależy, bo często wymieniam pliki - czyli praca, muza i filmy (to nazwy nazwy własne oczywiście)

Nie mam pojęcia, co się stało i kiedy. W opcji "mój komputer" dyski są widoczne, ale w Ashampoo nie. Używam starego XP. Czy możesz mi pomóc znaleźć te partycje...? Ashampoo jest wersją testową jakby co, ale miesiąc temu wszystko było widoczne.

Z góry dziękuję z pomoc lub wskazówkę :dziekuje:
Bite my shiny, metal ass...
Awatar użytkownika
Bender
Wciąż tu siedzę

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Znak zodiaku: Bliźnięta
Droga życia: 7

Re: defragmentacja

Postautor: Anonim » 06 lip 2012, 11:30

co prawda prośba nie do mnie , ale odpowiem ; )
Mogę tylko przypuszczać , iż jeśli Ashampoo był na licencji Trial to po ustalonym czasie - zapewne 30 dni ..nie jest już w pełni funkcjonalny .. stąd też może wynikać to iż nie widać wszystkich partycji ?

Najlepszym rozwiązaniem będzie po prostu pobranie innego oprogramowania ,jest tego cała masa w necie...
albo użyć systemowych narzędzi , jeśli systemowe narzędzia nas nie zadowalają to można sobie przynajmniej sprawdzić czy widać partycje , tym samym zweryfikować wersję z licencją trial na Ashampoo :D
...kłamstwa to karma dawana głupcom....
Dobra muzyka : Thesixtyone.com
Awatar użytkownika
Anonim
Niewymowny

Otrzymał podziękowań: 0 raz
Droga życia: 5

Postautor: Bender » 06 lip 2012, 13:37

dziękuję :usmiech:
A już podejrzewałam, że chodzi o kombinacje z udostępnianiem, bo młode moje tworzy jakieś sieci widzialne i niewidzialne pomiędzy 2 kompami w domu :mysliciel: Wyjechał na wakacje i zostawił mnie z niewiadomo czym... Ashampoo kiedyś mimo wersji testowej działał bezproblemowo, teraz mam nową, więc może faktycznie o to chodzi...

Pokombinuję i w razie czego zgłoszę się raz jeszcze. Dziękuję :dziekuje:
Awatar użytkownika
Bender
Wciąż tu siedzę

Postautor: Fabian » 10 lip 2012, 03:17

Witam,

Zgadzam się z użytkownikiem Anonim.
Jeżeli chodzi o defragmentacje dysków to nie polecam korzystać z żadnych dodatkowych programów dla tej operacji.
Najlepiej korzystać z oprogramowania systemowego do defragmentacji.
Czyli klikamy prawym przyciskiem myszy na dysk, właściwości, narzędzia systemowe.
Polecam również używać domyślnego pogramu scandisk (za jego pomocą możliwe jest sprawdzenie powierzchni nośnika danych w celu odnalezienia ewentualnych błędów oraz ich naprawienia. Błędy najczęściej pojawiają się po zawieszeniu się systemu i ponownym jego restarcie) i tak dla każdej partycji dysku.
Najlepsza kolejność to uruchomienie programu scandisk dla każdej partycji, a dopiero potem defragmentacja (wszystkie programy muszą być zamknięte nawet w pasku narzędzi).
Pozdrawiam,

Fabian Wiśniewski
Administrator serwisu phpBB Assistant

http://www.phpbb-assistant.com

Administrator: admin@phpbb-assistant.com
Dział Informacyjny: info@phpbb-assistant.com
Biuro Obsługi Klienta: bok@phpbb-assistant.com

Telefon (24h): + 48 505 398 720
Komunikator GG: 4002833
Komunikator Tlen: phpbb_assistant
Awatar użytkownika
Fabian

Otrzymał podziękowań: 1 raz
Znak zodiaku: Lew
Droga życia: 1

Postautor: Bender » 10 lip 2012, 20:42

Zrobiłam defragmentację z panelu zarządzania, ale zainstalowałam teraz też hard drive scandisc pro - bardzo ładnie i szybciej od avasta skanuje, tyle, że wywala jakieś błędy, a ja nie mam pojęcia o co chodzi. Wprawdzie mniej się muli, kiedy zdefragmentowałam te dyski, których nie mogłam przez ashampoo, ale i tak coś jest nie tak. Chyba po prostu za dużo mam zbędnych programów, programików i innych narzędzi, których i tak nie używam. 3 mies temu przeinstalowywałam system i pościągałam sobie jak sroka różnych różności, które wydawało mi się, że moga być przydatne - nawet młode moje drwiło ze mnie i ostrzegało... :rozczrowany:

Coś mi sie zdaje, że zrobię przeinstalowanie raz jeszcze, bo zamula się bidulek strasznie...
Awatar użytkownika
Bender
Wciąż tu siedzę

Postautor: Fabian » 11 lip 2012, 13:00

Defragmentacja to nie jest proces, który rozwiąże w 100% Twoje problemy i przyśpieszy znacząco pracę komputera.
Sprawdź czy w auto starcie nie otwiera się dużo programów przy uruchamianiu systemu, oczyść dysk ze zbędnych plików itd. Wejdź we właściwości partycji dysku gdzie jest zainstalowany system operacyjny Windows i następnie wybierz opcję "oczyszczenie dysku" następnie zaznacz wszystko i oczyść dysk. Dodatkowo w przeglądarce WWW polecam usunąć wszystkie dane np. cookies, pamięć podręczną cache, historie stron itd.
Pozdrawiam,

Fabian Wiśniewski
Administrator serwisu phpBB Assistant

http://www.phpbb-assistant.com

Administrator: admin@phpbb-assistant.com
Dział Informacyjny: info@phpbb-assistant.com
Biuro Obsługi Klienta: bok@phpbb-assistant.com

Telefon (24h): + 48 505 398 720
Komunikator GG: 4002833
Komunikator Tlen: phpbb_assistant
Awatar użytkownika
Fabian