Dobre książki o ziołach - "Apteka Pana Boga" M.Treben

Dobre książki o ziołach - "Apteka Pana Boga" M.Treben

Postautor: VesperLynd » 09 lip 2018, 14:36

A czy ktoś z Was zna "Apteka Pana Boga" Marii Treben? Moja ciocia ostatnio to odkryła i jest zachwycona, zwłaszcza szwedzkimi ziołami. Zarzeka się, że ta książka jest bardzo dobra i często przygotowuje wywary z zawartych tam przepisów. Jestem ciekawa, czy ktoś ma jeszcze jakąś opinię na ten temat.
It is possible to commit no mistake and still lose - J. Picard
Awatar użytkownika
VesperLynd
Dobry Duszek Forumezo

Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy
Znak zodiaku: Skorpion
Droga życia: 6

Re: Dobre książki o ziołach - "Apteka Pana Boga" M.Treben

Postautor: Smoczyca » 11 lip 2018, 21:52

Ja, a raczej moja mama posiada tę książkę i jest z niej zadowolona.
Często z niej korzysta chociaż ostatnio nabyła kilka nowych o ziołach, głównie Stefanii Korżawskiej, które też są niezłe.
Jeśli chodzi o wspomniane zioła szwedzkie to potwierdzam są dobre na wiele dolegliwości. Swego czasu można było je dostać w aptece już gotowe, teraz kupuję suszone i przyrządzam wg przepisu na opakowaniu.
Nie pamietam czy w "Aptece..." jest przepis na winko na serce wg Hildegardy też skuteczne :)
Wszystko się zmienia jeśli powiesz to głośno.
Smoczyca
Dobry Duszek Forumezo

Podziękował : 14 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Znak zodiaku: Ryby
Droga życia: 5

Wróć do Medycna/ziołolecznictwo