DZIAŁANIE MAGICZNE I LECZNICZE KAMIENI

DZIAŁANIE MAGICZNE I LECZNICZE KAMIENI

Postautor: Tola » 25 paź 2011, 21:40

DZIAŁANIE MAGICZNE I LECZNICZE KAMIENI


Agat

Jest to kamień półszlachetny będący odmianą Chalcedonu. Zbudowany jest ze skrytokrystalicznej krzemionki SiO2. Posiada na przemian ległe warstwy, wstęgi nazywane pierścieniami (paskami) Lieseganga. Agaty mają połysk szklisty, barwę różnorodną (przeważają szare, różowawe i brunatne, rzadko żywsze barwy: czerwone, zielone, czarne).
Twardość w skali Mohsa: 7

Nazwa Agat pochodzi od słowa "Achates" - nazywano tak niegdyś dolinę i płynącą nią rzekę Drillo na Sycylii (Włochy). Rzeka ta przecinała swoim korytem złoże pięknych kamieni. Miejscowa ludność zbierała te urocze kamienie i zabierała do swoich domów. Po pewnym czasie okazało się, że stali się weselsi, pozytywniej nastawieni do otoczenia, przestali się kłócić, żyli zgodnie i szczęśliwie. I tak oto nazwano tę dolinę, a także te cudowne kamienie dające szczęście, właśnie Achates czyli "dobry".

Działanie magiczne: Agat z powodu tego, że pochodzi z Doliny Szczęścia, nazywany został "dobry" i za taki kamień się go też uważa. Daje radość, przywraca spokój ducha. Przydatny w magii płodności, rozpoczynania. Jest to dobry kamień dla rodzin, aby żyły w zgodzie. Przeciwdziała kłótniom domowym, strzeże ogniska domowego. Powinien być w każdej sypialni po to, aby małżonkowie nie odwracali się do siebie plecami, żeby się kochali i żyli w wielkiej zgodzie i miłości. Agat noszony przez dzieci chroni je przed złymi i złośliwymi duchami. Uważa się, że podnosi naturalną witalność i energię oraz zwiększa zaufanie do osoby, która go nosi. Agat równoważy emocje i uspokaja ciało. Pomaga rozwijać elokwencję, nazywa się go kamieniem zdrowia i powodzenia.

Działanie lecznicze: Agat poprawia wzrok, słuch, przeciwdziała truciźnie. Skutecznie usuwa łzawienie oczu, kłopoty z oddychaniem. Amulet z Agatu zalecany jest do noszenia mówcom, adwokatom i politykom, gdyż sprzyja on krasomówstwu - udziela pięknego daru słowa. Dawne legendy głoszą, że kobiety, które nie mogą zajść w ciążę winny używać Agat. Należy uszyć z lnu pas na biodra i co trzy palce wszyć w niego szlifowany lub polerowany Agat. Noszenie takiego pasa z Agatami oddziałuje pozytywnie na płodność.
Agat zielony łagodzi niepokoje, lęki. To łagodny, kojący kamień.
Agat mszysty oczyszcza ciało emocjonalne, oddala gniew i frustrację.
Agat brązowawy pomaga na choroby kobiece.
Agat białawy leczy choroby oczu.
Agat niebieskawy jako że jest źródłem chłodnej i uspokajającej energii, skutecznie neutralizuje tzw. "czerwone energie" jak: gniew, infekcje, stany zapalne, gorączki itd.
Agat muszlowy - daje zdrowy stosunek do pieniędzy; stosowany w magii obfitości, działa na majątek i wzbogacenie.

Miejsca występowania: Brazylia, Urugwaj, Indie, Republika Malgaska, Rosja, USA, Namibia.
Polska: Dolny Śląsk w okolicach Tłumaczowa i Kamiennej Góry oraz region Świerzawa � Wleń. Głównie Góry Kaczawskie.

Akwamaryn (niebieski)
Uczulenia, bronchit, katar, łzawienie oczu. Zalecany w schorzeniach głowy i szyi. Amulet dla ochrony i powodzenia rybaków i żeglarzy, "kamień odwagi", łagodzi strach i fobie, uspokaja.

Amazonit (zielony)
Uruchamia intuicję, działa korzystnie na hormony i system limfatyczny.

Ametyst (fioletowy)
Migrena, bezsenność, choroby wątroby, rany, opuchnięcia. "Kamień najwyższej mocy magicznej", Umiejętność podejmowania dobrych decyzji w danym momencie, uruchamia uczucia, refleks, zabezpiecza przed upijaniem się i nadmiernym gadulstwem. Kamień mądrości.

Awenturyn

Zielona odmiana kwarcu, kamień półszlachetny SiO2 (tlenek krzemu)
Barwa: zielona lub czerwona
Połysk: szklisty, na przełamie tłusty
Twardość w skali Mohsa: 7
Nigdy nie występuje w formie dobrze wykształconych kryształów. Zawsze przybiera postać ziarnistych mas z bezbarwnego kwarcu, z nieregularnie rozmieszczonymi łuseczkami miki chromowej (fuchsytu). Refleksy światła odbijającego się od miki nadają mu typowy zielony odcień. Czasami awenturyn zawiera wtrącenia brązowej, srebrzystej lub białej miki oraz czerwonego hematytu lub niebieskiego dumortierytu.

Działanie magiczne: Ten zielony kamień łączy z naturą, stosuje się go w magii mocy. Awenturyn jest wzmacniaczem i przekaźnikiem energii przyrody lasów, łąk i pól. Pomaga czerpać energię, otwiera nas na naturę.
Uspokaja i ułatwia relaksowanie się przed snem. Zmniejsza napięcie i łagodzi szok. Osobę, która go nosi, obdarza odwagą, niezależnością, kreatywnością, pogodą ducha.
Jest amuletem przyciągającym dostatek, przywabia fortunę. Jednak trzeba pamiętać, że fortuna to nie tylko finanse ale ogólnie dobrobyt.

Działanie lecznicze: Awenturyn leczy choroby oczu, koi wzrok, przeciwdziała wypadaniu włosów, leczy egzemy, uczulenia i podrażnienia skórne. Wzmacnia ciało i system nerwowy, poprawia witalność. Pomaga przy schorzeniach serca. Zaleca się pozostawić awenturyn w wodzie na noc i przemywać nią oczy następnego dnia. Polecane są rewitalizujące okłady z kawałków awenturynu kładzionych na powieki. Woda awenturynowa może być także pomocna w przypadku podrażnień skóry. Awenturyn zwiększa witalność i reguluje ciśnienie krwi.
Wycisza osoby o awanturniczym usposobieniu, nadpobudliwe, roztrzepane i nerwowe. Wspomaga leczenie ADHD.

Miejsca występowania: Indie, Egipt, Rosja - na Uralu (w łupkach mikowych), na Syberii, w Górach Ałtaj, Brazylia, Chile, Hiszpania, Austria.

Azuryt (niebieski)
Pobudza pamięć, uwalnia oporne, długotrwałe blokady w komunikacji. Uruchamia pełny potencjał.

Bawole oko (brązowy)
Drogi oddechowe.

Bursztyn
Astma, histeria, drganie gałek ocznych, niepokój. Leczy wszelkie niedomagania gardła, zapalenia migdałów, tarczyce i uderzania krwi do głowy. Zalecany wszystkim, którym grozi udar mózgu.

Chalcedon (wielobarwny)
Depresje, wypadanie włosów, kruche paznokcie. Problemy gardła i krtani oraz chrypka, struny głosowe i tarczyca.

Chryzokola

(Cu, Al)2H2Si5(OH)4- uwodniony krzemian miedzi
Barwa: niebieski, zielony, niebieskozielony w różnych odcieniach. Mieszanina chryzokoli z kwarcem oraz tlenkami Cu, Fe, Mn wykazuje barwę brązową i czarną.
Połysk: szklisty, woskowy, matowy.
Twardość w skali Mohsa: 2-4 (Czysta chryzokola ze względu na małą twardość i dużą kruchość znajduje niewielkie zastosowanie w jubilerstwie. Wraz z krzemionką tworzy często postać żelu o twardości ok. 6 i w tej postaci jest wykorzystywana w jubilerstwie.)
Tworzy wyłącznie skupienia skrytokrystaliczne: nerkowe, groniaste, kuliste, także naskorupienia. Jest minerałem kruchym półprzeświecającym. Często zawiera domieszki glinu, żelaza, manganu. Często tworzy mieszaniny z turkusem i malachitem.

Nazwa pochodzi od greckich słów "chryzos" i "kolla" oznaczających "złoto" oraz "klej", gdyż w starożytności był używany jako spoiwo przy łączeniu złota.

Działanie magiczne: Wnosi równowagę, harmonizuje energie, łagodzi emocjonalne przeciążenia (koi lęki i poczucie winy), oczyszcza z negatywnych aspektów, przynosi wewnętrzny spokój i zadowolenie. Wspaniały kamień medytacyjny.
Chryzokola polecana jest przy porodzie: odpręża i obdarza rodzącą zaufaniem do przebiegu naturalnych procesów.

Działanie lecznicze: Zmniejsza napięcia nerwowe, pomaga przy chorobach wrzodowych, polepsza pigmentację skóry i włosów. Działa chłodząco przy oparzeniach i gorączkach. Rozluźnia podbrzusze, likwiduje kolki. Przeciwdziała osłabieniu kości i chorobom tarczycy.

Miejsca występowania: Ural, Stany Zjednoczone, Meksyk, Chile, Kongo, Demokratyczna Republika Konga, Izrael.
W Polsce nieliczne wystąpienia w Kletnie, Jabłowie, Miedziance.

Chryzopraz
Niepokoje, nerwowość, zmęczenie.

Cyrkon
Uwaga! - nie mylić z cyrkonią - jest sztuczna i nie posiada mocy. Światło cyrkonu rozwesela, wnosi harmonię i zadowolenie. Wzmacnia pamięć, przeciwdziała alergią i chorobą płuc.

Cytryn (żółty)
Depresja, nerwowość, zmęczenie. Ożywia przemianę materii, wspaniały przy dolegliwościach trawiennych. Zalecany do harmonizowania wydzialania insuliny przez trzustkę i przy cukrzycy. Skórcze żołądka, lęki i depresje.

Diament
Wytwarza czyste wibracje, które korzystnie wpływają na pęcherz i nerki, przeciwdziałają tworzeniu się kamieni. Wydłuża życie, chroni przed obłędem. Działa przeciw schorzeniom kości i gruczołów oraz do stymulowania grasicy. Dawniej stosowano przy zaburzeniach równowagi, epilepsji, cukrzycy, zapaleniu wątroby i gorączce. Dzięki swojej mocy tworzy osłonę przed osobami, które wysyłają do nas negatywne fale - diament natychmiast zwraca je i przesyła podwojone do wysyłającego. Posiada doskonale światło, ukryte boskie światło, wysyła je w najciemniejsze zakamarki naszej duszy, aby je prześwietlić i oczyścić.

Dioptaz (szmaragdowo-zielony)
Wzmacnia serce, wyczula intuicję i natchnienie do nowych idei. Ożywia pobudza do walki z chorobą. Nazwa pochodzi z greckiego co oznacza "widzieć przez" i pomaga w jasnowidzeniu. Noszony pomaga określić - odkryć tajemnice miejsca i skarby.

Fluoryt (zielony, fioletowy)
Leczy niesprawność mózgu, przepracowanie. Odświeża system nerwowy. Nazwany jest "Kamieniem Geniusza" ponieważ subtelne wibracje wpływają na komórki mózgowe. Otwiera to co czujemy intuicyjnie, przeczucia nagle stają się logiczne i możliwe do udowodnienia.

Granat
Almandyn (czerwony)
Choroby serca, skóry, stany zapalne, przyspieszenie pulsu. Granat posiada wiele różnokolorowych odmian ale tu omawiamy almandyn. Ciemna czerwień almandynu aktywizuje organy rozrodcze, reguluje krążenie krwi i pomaga przy anemii. Czerwony ogień granatu daje siłę napędową, siłę woli, wiarę w sukces i siebie. Pobudza energię seksualną. Rycerze zabierali go w bój, wierząc, że zapewni im nietykalność. Ożywia komórki krwi poprawiając krążenie a co za tym idzie popęd płciowy likwidując impotencję.

Heliotrop (zielony w czerwone prążki)
Hemoroidy, kamienie nerkowe, choroby jelit, żylaki, zadyszka, krwotoki z nosa. Kamień błędnie mylony z krwawnikiem.

[b]Hematyt (czarny, metaliczny)[/b]
Skurcze łydek, kłopoty z nerkami, nadciśnienie oczne, bezsenność, regulator ciśnienia, regulator snu, przeciwdziała reumatyzmowi, obniża zbyt wysoką ciepłotę ciała. Przeciwdziała wrzodom.

Jadeit
Nadkwasota, stres, bóle kolan, wrzód żołądka, epilepsja. Leczy kamicę nerkową. Przedłuża życie. Oczyszcza krew. Dodaje uroku.

Jaspis (różnokolorowy)
Kamień cudowny, strzeże od bólu głowy i letargu. Leczy krwotoki wewnętrzne, wylewy krwi. Noszony był przez żołnierzy jako talizman przed śmiertelnym upływom krwi. Czerwony przeciwdziała zauroczeniu złych ludzi (często zastępowany czerwoną wstążeczką)

Kamień Księżycowy
Puchlina, nudności, bóle żołądka, obstrukcje, bezpłodność, bolesne miesiączki. Pobudza do życia uczuciowego, jest symbolem płodności i kobiecości a mężczyznom pomaga w otwarciu na kobiecość.

Karneol (czerwony)
Gorączka, choroby jelit, zapalenie uszu, zapalenie nerwu kulszowego, zatrucie krwi.

Koral
Pobudza, ogrzewa i ożywia. Blednie, gdy osoba nosząca go cierpi na niedokrwistość lub niedożywienie. Wzmacnia siły i wzrost. Pobudza strumień miłości.

Kocie oko (niebieskawe)
Drogi oddechowe. Pobudza pamięć. Uwalnia blokady czakr.

Kryształ Górski (przezroczysty jasny)
Krwotoki, reumatyzm, bolesne miesiączki, napięcia nerwowe, angina. Używa się przy chorobach tarczycy i zawrotach głowy. Działa jako odpromiennik.

Krzemień (szary, pasy)
Przywraca spokój ducha, stłumia niepokój w obliczu kłopotów. Wzmacnia układ odpornościowy.

Kunzyt
Jest odmianą Spodumenu, fioletowo-czerwony, liliowy to kunzyt a jasny zielonkawy to hiddenit. Jest to kamień pomagający odzyskać przytomność, wyjść ze śpiączki. Masujemy chorego z góry na dół.

Kwarc Dymny
Choroby palaczy, nerwowość, głuchota, wpływa na płodność, daje siłę słabym i chwiejnym ludziom.

Kwarc Różowy
Niepokoje, biegunki, kłopoty z jelitami, problemy wieku dojrzewania.

Kwarc z rutylem (włosy Wenus)
Leczy zaziębienia i tarczycę. Pomaga artystom w wejściu w stan natchnienia poprzez oświetlenie ich duszy zastygłymi igiełkami rutylu uważanymi niegdyś za promyki słońca.

Lapis Lazuli (błękitny)
Tromboza, stres, niespokojny sen, złe krążenie, koszmary senne, obrzęki, epilepsja.

Lidyt (czarny, białe wstęgi)
Jest kotwicą energii, zatrzymuje ją. Rozpuszcza negatywne stany do stanu normalnego funkcjonowania. Gdy ma więcej białych żyłek rodzi się w nas harmonia i spokój. Pomaga w zapamiętywaniu snów. Dodatkowo wzmacnia inne kamienie, które są obok niego.

Magnetyt (brunatny)
Rwa kulszowa, choroby nerwowe, bóle głowy, młodzieńcza bezpłodność. Złamania kości.

Magnezyt (biały)
Otyłość, puchlina wodna.

Malachit (zielony)
Reumatyzm, astma, skleroza złożona, choroba Parkinsona, choroby serca, hemoroidy.

Morion (czarny )
Pomaga wyjść z różnego typu nałogów, oddala negatywne energie powodując pozytywne zachowanie.

Nefryt
Choroby nerek.

Obsydian (czarny brąz)
Wzmacnia męskość, daje siłę mięśnia, wnosi właściwości duszy w ciało. Wzmacnia męską energię przepływu krwi. Wzmacnia jelita i żołądek.

Onyks (czarny)
Wypadanie włosów, łzawienie, astma, kompleks niższości.

Opal (biały)
Odżywia i witalizuje ciało, przywraca ostrość wzroku, uspokaja nerwy, wyrównuje działanie obu półkul mózgowych, jest tak jakby wzmacniaczem naszych pozytywnych wibracji.

Perła
Wzmacnia zęby i kości. Obniża poziom cholesterolu. Uważa się, że perła ostrzega przed nadchodzącym nieszczęściem. Perła upiększa każdą kobietę czyniąc ją powabną, piękną.

Perydot (Chryzolit,Oliwin) zielone
Wypadanie włosów, depresje, choroby serca i płuc, brodawki, nowotwory.

Piryt (złoty błyszczący)
Wrzody, stany zapalne, zwężenia naczyń krwionośnych, gorączka, biegunki.

Rodochrozyt
Senność, niepokój, choroba Parkinsona, nerwowość, skleroza złożona.

Rodonit (różowy w czarne prążki)
Niepokój, stres, bóle głowy, skurcze.

Rubin (czerwony)
Gorączka, gruźlica, krwawienia, apatia. Wzmacnia serce.

Selenit
Uwaga! - nie mylić z kamieniem księżycowym. Usuwa emocjonalne wzburzenia lub dezorientację. Doskonały materiał na różdżkę. Rozwija zdolności telepatyczne. Wnosi światło w nasze myśli.

Sodalit (niebieskawy)
Dobra przemiana materii. Kojący wpływ na system nerwowy.

Sugilit
Wzmacnia wątrobę i stymuluje gruczoły hormonalne, czyści pęcherz, korzystnie działa na system immunologiczny oraz limfatyczny. Pomaga współżyć z ludźmi, likwiduje wrażenie odstawania.

Sokole oko (zielonkawy)
Choroby płucne.

Szafir (niebieski)
Choroby oczu, nerwowość, krwawienia. Obniżenie gorączki.

Szmaragd (zielony)
Zanik pamięci, anemia, bezsenność, choroby tropikalne. Przypisuje się właściwości bakteriobójcze.

Topaz (miodowy, jasny)
Wysokie ciśnienie, wyczerpanie, tromboza, nerwowość, wysypki, bóle serca, żylaki, odra i świnka.

Turkus (niebieski)
Malkontenctwo, grypa, choroby wątroby i śledziony. Wpływa na błędnik i pomaga w zachowaniu równowagi.

Turmalin (kolorowy)
Depresja, jąkanie, nie zrównoważenie, nerwowość. Stwardnienie rozsiane. Choroba lokomocyjna i zawroty głowy.

Tygrysie oko (żółty)
Astma, depresja, skurcze jelit. Ogrzewa ciało i pomaga szybciej pokonać przeziębienia. Wzmacnia ostrość wzroku. Uwalnia blokady emocjonalne.

Zachęcam do pracy z energiami kamieni. Jest to niesamowicie pasjonujące i twórcze zajęcie. Pozdrawiam serdecznie!
"Ten głaz ma także duszę, imię ma i zaklęty w sobie czas."

źródło: http://www.czarostwobelladonny.fc.pl/magia_kamieni.htm
Uwaga: Na PW, nie udzielam odpowiedzi, na temat Tarota i Numerologii.
Awatar użytkownika
Tola
Dopiero się rozkręcam
 
Posty: 446
Rejestracja: 21 lut 2011, 08:25
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Wróć do Litoterapia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

serwis laptopów serwis komputerowy informatyk Acer Apple Asus Dell Fujitsu HP, Compaq Lenovo MSI Packard Bell Prestigio Samsung Sony Toshiba LG eMachines naprawa tabletów Augustów Bielsk Podlaski Siemiatycze Hajnówka Suwałki Łapy Łomża Wasilków Wysokie Mazowieckie