Enneagram 9 podstawowych typów osobowości.

Re: Enneagram 9 podstawowych typów osobowości.

Postautor: szamka » 19 gru 2016, 08:03

Test ten ma za zadanie pomóc w określeniu naszego głównego typu oraz jego skrzydła. Odpowiadając na każde pytanie, mamy możliwość wyboru jednego z 5 pól. Wybierając pole bliższej lewej strony, bardziej przychylamy się do odpowiedzi "A". Gdy wybierzemy jedno z pól znajdujących się po prawej, bliższa będzie nam odpowiedź "B". Wybierając środkowe pole, nie wybieramy ani A ani B. Należy jednak pamiętać, że nie decydując się na żadną z odpowiedzi możemy utrudnić określenie naszego typu. Nawet jeśli się nie zgadzamy z żadną z odpowiedzi, powinniśmy jednak wybrać tą, która wyda się nam najbardziej trafna. Po zaznaczeniu odpowiedzi na wszystkie pytania, na dole strony pojawi się wynik.

Wolę raczej wykonywać pracę:
A) poprawnie i solidnie, nie na skróty w celu zwiększenia wydajności
B) wydajnie i pomyślnie, niekoniecznie perfekcyjnie
A B

Generalnie ludzie:
A) chcą dobrze, ale w rzeczywistości mnie nie rozumieją
B) są niekonsekwentni i nie zawsze mnie wspierają
A B

Jestem generalnie zmotywowany do:
A) wykonywania pracy samodzielnie
B) do pomagania całemu zespołowi do osiągnięcia wyznaczonych celów
A B

Generalnie:
A) akceptuję ludzi i ich działania
B) jestem nieufny wobec innych ludzi
A B

Czasami niepokoi mnie, gdy:
A) ludzie nie doceniają co dla nich zrobiłem
B) ludzie ignorują moją własną pracę i osiągnięcia
A B

Inni ludzie postrzegają mnie jako osobę:
A) która odniosła sukces i jest godna podziwu
B) niezwykłą i oryginalną
A B

Ja:
A) wierzę, że sprawiedliwość ma wyższą wartość niż przyjaźń
B) jestem lojalny wobec moich przyjaciół nawet, gdy nie mają racji i się mylą.
A B

Moim mottem mogłoby być:
A) najważniejszy jest sukces
B) żyj chwilą
A B

Najważniejsze dla mnie to:
A) być wyrozumiałym, każdy zasługuje na drugą szansę
B) być sprawiedliwym, reguły obowiązują wszystkich bez wyjątku
A B

Często odczuwam:
A) poczucie odmienności i izolacji od innych ludzi
B) poczucie jedności z innymi ludźmi
A B

Świat mógłby być lepszym miejscem, gdyby ludzie:
A) bardziej pragnęli robić rzeczy dobre
B) nie martwili się powierzchownymi wartościami
A B

Spędzam dużo czasu:
A) próbując pomóc innym ludziom
B) na szukanie swojego miejsca w życiu
A B

W kontaktach społecznych generalnie:
A) jestem otwarty na sugestie innych ludzi
B) proponuję własne rozwiązania innym ludziom
A B

Kiedy stawiam czoło problemom, mam tendencje do:
A) rozwiązywania problemu na podstawie moich przekonań i wcześniejszych doświadczeń
B) analizowania problemu w celu lepszego zrozumienia jego natury
A B

Jest dla mnie ważne:
A) zrozumienie moich uczuć. Spędzam wiele czasu koncentrując się na swoim wnętrzu
B) dobrze wykonywać swoją pracę, rzadko koncentruję się na swoim wnętrzu
A B

Ogólnie ludzie są zbyt:
A) beztroscy i nieodpowiedzialni
B) spięci i sztywni
A B

Ogólnie jestem:
A) ostrożny i metodyczny. Czasami wątpię w moje umiejętności wykonania czegoś dobrze bez przygotowania.
B) impulsywny i lekkomyślny. Czasami płacę cenę za wykonanie czegoś pochopnie.
A B

Nie przeszkadza mi, jeżeli inni ludzie:
A) zachowują się nieodpowiednio lub nieodpowiedzialnie, dopóki nie próbują mnie kontrolować
B) mają nade mną władzę, pod warunkiem, że zgadzam się z ich przekonaniami
A B

Utrzymuję moją niezależność poprzez:
A) unikanie ludzi. Unikam nowych obowiązków. (odludek)
B) zachowanie asertywne. Mam pewność, że inni ludzie nie mają nade mną dużej kontroli. (asertywny)
A B

Ja:
A) jestem skłonny bronić zasad zgodnych z moimi przekonaniami. (zasadniczy)
B) nie mam problemu z zaakceptowaniem czyjegoś punktu widzenia. (spokojny)
A B

Gdy spotkam się z poglądami innych ludzi:
A) pozostaję bezstronny. Chcę aby inni ludzie pozwolili mi działać wg mojego sposobu
B) "płynę z prądem". Nie mam nic przeciwko temu, żeby inni podejmowali decyzje. Akceptuję decyzję grupy.
A B

Czasami:
A) chęć pomocy innym ludziom sprawia, że działam wbrew ich woli
B) chronię swoją prywatność poprzez wycofywanie się
A B

Gdy jestem z ludźmi (w grupie) lubię:
A) czuć bliskość i wsparcie
B) czuć radość z działania zespołowego
A B

Wiem i doceniam, że:
A) odgrywam ważną rolę w życiu innych
B) inni ludzie pomogą mi, gdy będę ich potrzebował.
A B

Generalnie:
A) polegam na innych i ufam że mi pomogą z dobrego serca.
B) jestem zdany tylko na siebie. Sam wiem co jest dla mnie najlepsze i mogę liczyć tylko na siebie.
A B

Odkryłem, że ludzkie problemy biorą się gdy ludzie:
A) nie są wystarczająco opiekuńczy dla innych
B) nie potrafią się wyluzować i cieszyć się życiem
A B

Moje plany są zwykle:
A) dokładnie określone, nie lubię marnować czasu na rzeczy nie związane z moimi celami.
B) mało precyzyjne, często zmieniam plany, gdy pojawi się coś interesującego.
A B

Mam tendencje do:
A) posiadania za dużej liczby obowiązków i zobowiązań wobec innych.
B) kierowania innymi ludźmi, ponieważ wiem co jest dla nich najlepsze.
A B

Preferuje styl życia:
A) pełen zabawy i nowych odkryć
B) stały, spokojny
A B

Wolę:
A) żyć we własnym świecie idei i koncepcji, zgodnie ze swoimi przekonaniami. Zewnętrzny sukces nie jest najważniejszy.
B) skupiać się na rzeczywistości, co zapewnia widoczny na zewnątrz sukces.
A B

Mam tendencję do bycia zbyt:
A) agresywnym i konfrontacyjnym.
B) spokojnym, pokojowym i wycofującym się.
A B

Kiedy znajduję się w trudnej sytuacji :
A) szukam rozwiązania w sobie, kieruję się moimi burzliwymi emocjami
B) staram się ograniczać emocje i podejmować decyzje racjonalnie.
A B

Cenię sukces za:
A) prestiż, który uzyskałem
B) niezależność na którą mogę sobie pozwolić
A B

Ja:
A) nie mam nic przeciwko, czasami nawet cieszę się z mojego melancholijnego nastroju.
B) nie widzę powodów do odczuwania negatywnych emocji, gdy w życiu jest tyle radości i zabawy.
A B

Zwykle:
A) wiem czego chcę i robię wszystko, żeby to osiągnąć.
B) trudno mi podjąć decyzję, poświęcam dużo czasu na podejmowanie decyzji, szczególnie gdy jestem z innymi ludźmi.
A B

Kiedy natrafię na problem, którego sam nie potrafię rozwiązać mam tendencję do:
A) odkładania decyzji na później w celu przeanalizowania problemu w przyszłości
B) zwrócenia się do innych ludzi po poradę i wsparcie.
A B

Twój typ to : (nie wszystkie odpowiedzi są zaznaczone)
Aby dowiedzieć się jak może wyglądać związek dwóch typów Enneagramu, kliknij na któryś z poniższych linków. Jeżeli np. posiadasz typ 4 i chcesz sprawdzić jak może wyglądać twój związek z typem 7, kliknij na link oznaczony jako 4z7 (lub 7z4). Opisy te dotyczą związków partnerskich, przyjacielskich lub na podłożu profesjonalnym. Pamiętaj, że poniższe opisy wcale nie muszą odzwierciedlać prawdziwych związków i z całą pewnością, nie powinny służyć jako "powód" do rozbijania istniejących związków. Opisy te powinny jedynie pomóc rozwiązywać problemy i pomóc zrozumieć siebie nawzajem.

1 z 1 1 z 2 1 z 3 1 z 4 1 z 5 1 z 6 1 z 7 1 z 8 1 z 9
2 z 1 2 z 2 2 z 3 2 z 4 2 z 5 2 z 6 2 z 7 2 z 8 2 z 9
3 z 1 3 z 2 3 z 3 3 z 4 3 z 5 3 z 6 3 z 7 3 z 8 3 z 9
4 z 1 4 z 2 4 z 3 4 z 4 4 z 5 4 z 6 4 z 7 4 z 8 4 z 9
5 z 1 5 z 2 5 z 3 5 z 4 5 z 5 5 z 6 5 z 7 5 z 8 5 z 9
6 z 1 6 z 2 6 z 3 6 z 4 6 z 5 6 z 6 6 z 7 6 z 8 6 z 9
7 z 1 7 z 2 7 z 3 7 z 4 7 z 5 7 z 6 7 z 7 7 z 8 7 z 9
8 z 1 8 z 2 8 z 3 8 z 4 8 z 5 8 z 6 8 z 7 8 z 8 8 z 9
9 z 1 9 z 2 9 z 3 9 z 4 9 z 5 9 z 6 9 z 7 9 z 8 9 z 9

Tu można sprawdzić; http://enneagram.pl/
Awatar użytkownika
szamka
Wpadłem na chwilę

Podziękował : 71 razy
Otrzymał podziękowań: 56 razy
Znak zodiaku: Skorpion
Droga życia: 8

Postautor: Żarłacz » 19 gru 2016, 11:33

Z ciekawości Jeden z Jeden :th_holeinwall:
Tak jak w przypadku innych par tego samego typu, osoby w parze Jeden-Jeden pociąga w partnerze ta część, która jest podobna u obu osób. Obydwoje posiadają podobne charaktery oraz naturalnie rozumieją punkt widzenia partnera. Jako Jedynki, obydwoje kierują się wysokimi standardami, świadomością, są idealistami, praktykami, niezawodni i solidni, a także posiadają wysokie poczucie obowiązku oraz potrzebę tworzenia rzeczy aby były jak najlepszymi.
Ta kombinacja jest prawdopodobnie jedną z najtrudniejszych w Enneagramie. Obydwoje odkładają przyjemności na dalszy plan, dążąc najpierw do zakończenia pracy lub dojścia do odpowiedniego standardu życia, co tak naprawdę nigdy może nie nastąpić. Tak więc ta para potrzebuje ustalić taki plan zajęć aby znalazło się w nim miejsce na zabawę, tak jakby ta zabawa miała być jednym z obowiązków. Gdy już przyjdzie czas na rozluźnienie, Jedynki dokładnie wiedzą jak się razem bawić i potrafią docenić poczucie humoru partnera. Jedynki w tym jak i w każdym innym związku, chcą być doceniane i szanowane za to co robią oraz za ich dążenie do ideałów, a także chcą być z kimś kogo same mogą obdarzyć szacunkiem i poważaniem. Jedynki doceniają komplementy jakimi są obdarzane. Każdy z partnerów w parze Jeden-Jeden dobrze rozumie, że jego partner okazuje miłość tak samo przez wysiłek wkładany w związek jak i przez krytykę okazywaną sobie nawzajem. Krytyka ta jest przez obydwoje postrzegana jako pomoc okazaną partnerowi aby stał się tak dobry i zaangażowany w związek jak to jest tylko możliwe.

Porady dla pary Jeden-Jeden
pamiętajcie, że o ile każde z was będzie przekonane, że jest tylko jeden "słuszny" sposób na to by coś osiągnąć, czasami może się okazać, że do tego samego celu dążycie różnymi drogami. Postarajcie się znaleźć wspólne rozwiązanie niekoniecznie biorąc wszystko na bardzo poważnie.
pamiętajcie, że o ile żadne z was nie chce otwarcie okazywać złości, to jednak otwarta i szczera złość, która dodatkowo jest odpowiednio wyrażona, może pomóc zbudować wzajemne zaufanie do siebie
postarajcie się wyznaczyć czas na odpoczynek i zabawę jako kolejny z obowiązków
Awatar użytkownika
Żarłacz

Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Droga życia: 0

Postautor: Elie » 19 gru 2016, 19:19

W kontekście doprowadzania wspólnych planów do praktycznego ich zakończenia, ta para Jeden-Trzy jest jedno z najbardziej dynamicznych i energicznych połączeń. Obydwa typy dobrze prosperują na ciężkiej pracy i osiąganiu swoich celów. Jedynka jest pragmatyczna, wiarygodna i zdeterminowana w wypełnianiu swoich ideałów. Trójka jest dobra w kontrolowaniu przebiegu i skutecznym doprowadzaniu spraw do ich zakończenia. Te wiele wspólnych cech powoduje, że Jedynka i Trójka przyciągają się do siebie nawzajem. Obydwa typy określają się poprzez pracę, są skupione na posiadaniu odpowiedniego statusu, mają tendencję do uprawiania sportów, spotkań rodzinnych oraz usprawnianiu swojego otoczenia (domu, pracy).
Obydwoje partnerzy w tej zorientowanej na osiąganiu celów parze, są wytrwali i poświęceni w osiąganiu doskonałości. Obydwoje będą ciężko pracować aby jeden partner mógł być dumny z osiągnięć z drugiego i dobrze wychodzą na okazywaniu sobie respektu poprzez dawanie sobie nawzajem przestrzeni osobistej. Pomimo, że zarówno Jedynka jak i Trójka dąrzą do celów w inny sposób, to obydwoje są tak samo zaangażowani i wzajemnie się wspierają.
Dla Jedynki tak jak i dla Trójki ważne jest to jak są postrzegani przez ich otoczenie (włączając w to siebie na wzajem). Trójka chce wyglądać dobrze i na osobę sukcesu, Jedynka chce wyglądać na wiarygodną i praworządną. Jednakże ponieważ wszystkie działania Trójki opierają się na tym aby wypaść dobrze w oczach innych, może to irytować Jedynkę, która zaczyna się zastanawiać czy przypadkiem Trójka nie zachowuje się tylko na pokaz i nie jest do końca szczera. Również tendencja Trójki do chodzenia na skróty i pomijanie szczegółów może drażnić Jedynkę. Trójka jest dość wrażliwa na złość okazywaną przez Jedynkę z powodu tych problemów i ma tendencję do wycofywania się i unikania Jedynki.
Trójka może postrzegać Jedynkę jako zbyt rygorystyczną i nierealistycznie nieugiętą w swoich zasadach oraz jako niepraktyczną i zapominającą o ludzkiej omylnej naturze. Jedynka może postrzegać Trójkę jako lekkomyślną, ryzykancką, powierzchowną i kłamliwą.

Porady dla pary Jeden-Trzy

Dla Jedynki
pamiętaj, że Trójka jedynie dopasowuje swój wizerunek do otoczenia i to nie oznacza bycie nieszczerym
staraj się być hojną w komplementowaniu osiągnięć Trójki
staraj się zaplanować czas, który będziesz mogła poświęcić na trochę intymności i uczuć
Dla Trójki
bądź ostrożna i uważna aby nie postawić pracy na pierwszym miejscu przed związkiem
doceniaj perfekcjonizm Jedynki i potraktuj go jako kontrola jakości w osiąganiu celów przez was obydwoje
zamiast uciekać, staraj się stawiać czoła Jedynce gdy okazuje ona złość lub przynajmniej rozważ czy choć część tej złości ma jakieś faktyczne uzasadnienie

Ja wiem czy się zgadza 035
W życiu wszystko ma swoja cenę. Musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to co zdobędziesz – ale to w jaki sposób zdobywanie tego – zmieniło i zbudowało ciebie.

BARDZO PROSZĘ O WERYFIKACJĘ WRÓŻB
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 1878 razy
Otrzymał podziękowań: 1533 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Poprzednia

Wróć do Ogólne informacje