Erich Von Daniken i jego teorie

Re: Erich Von Daniken i jego teorie

Postautor: Colca » 20 lip 2012, 13:31

to dopisz od razu który to był
Awatar użytkownika
Colca
Gawędziarz

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Znak zodiaku: Bliźnięta
Droga życia: 6

Postautor: Thorarin » 20 lip 2012, 14:30

Verm ja jestem ciekaw tak zwyczajnie po ludzku , myślisz że Daniken toczy kule czy jest coś tak na poważnie w jego teoriach , ja uważam że w nie których sprawach mozna podważać i dyskutować o przykładach które zapodaje ale tak ogólnie myślę że chłop ma racje że nawet jeśli nie wiem jak mocno jajo głowi będą po nim jeździć to samo sedno że ktoś tam kiedyś maczał paluchy w życie na naszej niebieskiej planecie jest bardzo prawdo podobne , Daniken pisze też o Paleoastronautyce z stąd koleś z rogami Minotaur , laski z rybimi ogonami wabiące pod jaranych marynarzy ei24slina myślisz że to też są legendy wymyślone z nudów przy ognisku ?
Spokój mogę osiągnąć tylko wtedy, gdy wyzbędę się oczekiwań
Awatar użytkownika
Thorarin
Wpadłem na chwilę

Znak zodiaku: Waga
Droga życia: 5

Postautor: Thorarin » 20 lip 2012, 16:12

Akurat PLEBS wiem co oznacza bez czytania Wikipedii :basebal:
Spokój mogę osiągnąć tylko wtedy, gdy wyzbędę się oczekiwań
Awatar użytkownika
Thorarin
Wpadłem na chwilę

Znak zodiaku: Waga
Droga życia: 5

Postautor: Marcelo » 17 lis 2012, 16:57

Teorie pana, którego nazwisko widnieje w temacie są niezwykle ciekawe. Gdzieś tam można się doszukać sensu. Teorie te mówią o Starożytnych Astronautach, a zarazem niszczą zdolności człowieka. Gdyby w to wszystko uwierzyć, to oznaczałoby, że człowiek niczego nie umie stworzyć sam, a osiągnięcia takie jak piramidy są jedynie zbudowane przez człowieka, ale nie przez niego wymyślone i opracowane. Człowiek na przestrzeni dziejów miał wiele religii. Nie rzadko bojaźń i chęć przypodobania się bogom budziła w człowieku wielkie zdolności. Dla bogów i swoich królów budowali wielkie monumenty.

Czy zatem człowiek sam nie mógł posiąść wiedzy astronomicznej? Wystarczył mu taki organ jak oczy, aby zaobserwować ruchy ciał niebieskich, a odrobina pojęcia matematycznego pozwalała obliczać długość wędrówki księżyca po niebie. Czy zatem słusznie przypisujemy osiągnięcia ludzkości istotom, które mogą wcale nie istnieć?
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano.
Gandalf do Froda.

http://www.paramythology.pl/
Awatar użytkownika
Marcelo

Droga życia: 1

Poprzednia

Wróć do Archiwum