Erich Von Daniken i jego teorie

Erich Von Daniken i jego teorie

Postautor: Thorarin » 19 lip 2012, 17:12

Daniken kwestionuje teorię ewolucji Darwina. Jego zdaniem powstanie gatunku ludzkiego jest dziełem kosmitów prowadzących eksperymenty genetyczne na naszych organizmach. Daniken opierał swoje wywody na najstarszych źródłach pisanych: Biblii, hinduistycznym poemacie epickim – Mahabharacie czy sumeryjskim Eposie o Gilgameszu i odkrył, że w dziejach cywilizacji pojawia się wiele niewytłumaczalnych momentów. Teorie Danikena są kwestionowane przez naukowców. Daniken jest jednak przekonany, że obce cywilizacje pozostawiły po sobie widoczne ślady, których nie potrafimy odczytać lub też zupełnie przeciwnie – celowo zatarły ślady swojej obecności. Stąd moje pytanie co myślicie o teorii że kiedyś tam w przeszłości naszą kochana planetę odwiedzili kolesie niekoniecznie w spodkach i pomogli naszemu rodzajowi ludzkiemu w zejściu z drzewa . :czeka:
Spokój mogę osiągnąć tylko wtedy, gdy wyzbędę się oczekiwań
Awatar użytkownika
Thorarin
Wpadłem na chwilę

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Znak zodiaku: Waga
Droga życia: 5

Re: Erich Von Daniken i jego teorie

Postautor: Seji » 19 lip 2012, 17:20

Nie czytałam Daenikena, ale znam te teorie z innych źródeł i zgadzam się z nimi. Epos o Gilgameszu, Kalewala i inne równie stare księgi wszystkie mówią o ingerencję pozaziemskich cywilizacji w zamierzchłej przeszłości.

Stary Testament, który, nawiasem, napisany został w oparciu o pisma egipskie, a te w oparciu o pisma babilońskie, też mówi o istotach z "nieba" (czyli z Kosmosu), ale oczywiście "jedna słuszna" interpretacja ksiąg ST jest inna...
Awatar użytkownika
Seji
Wpadłem na chwilę

Droga życia: 7

Postautor: Bender » 19 lip 2012, 17:32

Thorarin pisze:Daniken opierał swoje wywody na najstarszych źródłach pisanych

Zapewne na fragmentach tych źródeł, a wyrywanie kawałków teksu z kontekstu całości nie jest zbyt wiarygodnym zabiegiem... Też mogłabym z twoich postów wybrać takie fragmenty, które poświadczą o czymś konkretnym, co akurat chcę udowodnić na Twój temat.

Bardzo ciekawe są jego książki, fantastycznie napisane, przystępnym językiem i mają wciągającą akcję... Lubię - czytałam wiele lat temu, ale bardziej w kategoriach SF to odbieram teraz. Kiedyś łamałam się, czy wierzyć, czy nie...

Dla mnie jego teorie są jednym z elementów współczesnej mitologi. Nie wiem, co o tym myśleć. Naprawdę, nie potrafię wyrobić sobie zdania. Tak samo zresztą, jak o wielu rzekomo prawdziwych zdarzeniach, opisywanych w rzekomo prawdziwych przekazach. Ciekawie się Danikena czyta, podobnie jak Opowieści Biblijne i Opowieści Ewangelistów Kosidowskiego. Podoba mi się, chociaż nie jest to literatura najwyższych lotów. W ogóle lubię, kiedy ktoś stawia tezy kwestionujące największe dogmaty świata.
Bite my shiny, metal ass...
Awatar użytkownika
Bender
Wciąż tu siedzę

Otrzymał podziękowań: 3 razy
Znak zodiaku: Bliźnięta

Postautor: Thorarin » 19 lip 2012, 18:45

Nianiu a co z pasami na płaskowyżu Nazca. Mają podobno 3 tysiąc lat i rozciągają się one na obszarze 50 km kwadratowych, w odległości ok. 400 km od Limy. Do dzisiaj nie wiadomo, w jaki sposób udało się kolegą Peruwiańczykom wykonać potężne i regularne rysunki. Co ciekawe, dopiero po oddaleniu się od powierzchni ziemi, można z lotu ptaka zobaczyć, że przypominają one zwierzęce kształty, m.in. kondora, pająka, wieloryba, drzewo oraz prawdopodobnie ludzką postać. Dlatego jestem ciekaw , kto pomógł dawnym mieszkańcom Ameryki Południowej nanieść linie w tak precyzyjny sposób, zwłaszcza że rysunki są ogromne i niezauważalne dla osoby stojącej na ziemi? I w jakim celu powstały te "ogromne malowidła". :pytajnik:
Awatar użytkownika
Thorarin
Wpadłem na chwilę

Postautor: Bender » 19 lip 2012, 18:55

Ale ja nie zaprzeczam Thor - po prostu trudno mi wyrobić sobie zdanie. Wierzyć, czy nie...

Thorarin pisze:Nianiu a co z pasami na płaskowyżu Nazca.

A co z mózgiem człowieka...? Też jestem ciekawa, kto pomógł powstaniu tak skomplikowanego cudeńka... Według jednych Bóg, innych to ewolucja, inni powiedzą, że kosmici... I weź tu człowieku wybierz dla siebie odpowiednią opcję wiary... :mysliciel:
Awatar użytkownika
Bender
Wciąż tu siedzę

Postautor: Seji » 19 lip 2012, 18:55

Właśnie, a o tych liniach na płaskowyżu Nazca czytałam niedawno w pewnej książce. Otóż są nawiązania do tych linii w tych starych eposach. Ja bardziej wierzę współczesnym poważnym opracowaniom na te i podobne tematy niż książkom Daenikena. Wprawdzie nie czytałam jego książek (no dobra, jedną w podstawówce), ale czytałam o tych jego książkach, stylu etc., dlatego myślę tak jak myślę. Ale jeśli ktoś się naprawdę interesuje (a ja się interesuję i sporo na ten temat czytałam), to znajdzie sporo przekonujących dowodów na ingerencje cywilizacji pozaziemskich.

Pozostaje jeszcze tylko kwestia wdrukowania: otóż są ludzie, którzy przyjmują do wiadomości tylko to, co im przekazano w szkole, na studiach i w środkach masowego przekazu. Wszystko inne z góry odrzucają jako niewiarygodne, jako teorie spiskowe itp.

Taki np. jest mój ojciec. Gdybym nawet przedstawiła mu kosmitę z krwi i kości, nie uwierzyłby.
Awatar użytkownika
Seji
Wpadłem na chwilę

Postautor: Bender » 19 lip 2012, 19:10

Verm - obiegany jesteś, to wiesz, w co ludzie wierzą... I jakie teorie wysnuwają na podstawie zresztą różnych badań. Ile jest wyznań na świecie, a ile innych systemów - tak doskonałych w konstrukcji, że na wszystko dają odpowiedź... ?
Awatar użytkownika
Bender
Wciąż tu siedzę

Postautor: Thorarin » 19 lip 2012, 19:22

W dolinie Val Camonica w Lombardii, nazywanej od wieków „Doliną cudów”, na skałach pojawiają się rysunki przedstawiające tajemnicze postacie, a ich strój przypomina skafander kosmicznych. Mnożąc masę piramidy Cheopsa przez biliard otrzymujemy masę naszej planety, wyczytałem też że służyła ona starożytnym jako obserwatorium astronomiczne, pozwalające np. obliczyć datę zaćmienia Słońca. Podobno piramida Cheopsa powstała w przeciągu zaledwie 30 lat, co nawet przy dzisiejszych postępie techniki wydaje się nie lada wyzwaniem :zdziwko:
Awatar użytkownika
Thorarin
Wpadłem na chwilę

Postautor: Bender » 19 lip 2012, 19:35

Verm pisze:Mimo, że ewolucja jest faktem nadal (głównie w USA) kreacjonizm ma się całkiem nieźle.

I bardzo dobrze ! Pomyśl, jaki to daje obrót gospodarce światowej... Na ewolucji trudno zarobić - badania, publikacje, podręczniki i koniec. A na kreacjonizmie (fajne słowo - nie znałam) ludzie trzepią kasę, aż furczy...
Awatar użytkownika
Bender
Wciąż tu siedzę

Postautor: Thorarin » 19 lip 2012, 19:42

Verm ale mi nie chodzi o dokładną dokładność :mrgreen: tylko tak po ludzku w jaki sposób ci biedni kolesie z blokami na garbach ustawili tak równo te bloczki bo to że mieli motywacje w postaci dużego gościa z batem nad ich głowami nie wyjaśnia precyzji wykonania piramidy
Awatar użytkownika
Thorarin
Wpadłem na chwilę

Następna

Wróć do Archiwum