Homeopatia

Czy homeopatia działa?

Tak
28
85%
Nie
5
15%

Liczba głosów : 33

Re: Homeopatia

Postautor: natka » 08 paź 2009, 19:39

Żeby nie było,pisząc to wszystko nie chciałam dotknąć czy urazić kogokolwiek.Nie ma dla mnie znaczenia kto jaką wiarę praktykuje i w co wierzy,lub czy jest ateistą.Ważniejsze jest dla mnie to jakim jest człowiekiem.Znam różnych ludzi i nie klasyfikuje ich na podstawie wiary.Moją dobrą przyjaciółką jest głęboko wierząca katoliczka i dlatego o tym wiem.Jeśli nasze poglądy się różnią,możemy sobie na ten temat podyskutować,jednak nie przeszkadza nam to przyjaźnić się od wielu lat.Ona np.otworzyła mi oczy na Anioły.
natka

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: natka » 09 paź 2009, 20:28

Nie mówiłam nic o przeszczepach :!: Są takie gazetki kserowane i przekazywane z ręki do ręki,np.przesłania Matki Bożej.Idąc do kościoła tylko na mszę takich broszur nie dostaniesz.Funkcjonują w kółkach Maryjnych itp.Znam ludzi którzy dostają takie gazetki,chodzą na czuwania i nie raz taką rzecz czytałam.Chyba Radio Maryja też o tym mówi,ale nie jestem pewna.
natka

Postautor: al-ka » 14 paź 2009, 10:32

Natko tu jest artykuł o. Jacka Marii Norkowskiego, dominikanina traktujący o stanowisku kk wobec leczenia naturalnymi metodami w tym zwłaszcza homeopatią:
http://www.homeopatiaok.pl/Portal/Aktua ... aspx?Id=85
Ma się to nijak do tego z czym do tej pory się spotkałaś.Chyba,że są jakieś dwa różne kk :?:Myślę jednak,że jest to właśnie wytwór bezmyślności i fanatyzmu sekty ojca dyrektora.Nie warto brać tego w najmniejszym stopniu pod uwagę tak jak i opinii domorosłych filozofów co to wszystkie rozumy pozjadali i najmądrzejsi są w całej wsi-zaraz po krowie sołtysa :P
Im bardziej poznaję ludzi,tym bardziej kocham moje psy.
al-ka

Postautor: natka » 14 paź 2009, 18:25

al-ka ja nie powiedziałam,że w to wszystko wierzę.Moja rodzina i ja mniej lub bardziej świadomie zażywała leków homeopatycznych i z tych które pamiętam byłam zadowolona.Napisałam tylko to co już bardzo dawno słyszałam i wiem,że takie poglądy funkcjonują do dziś i mają wielu zwolenników.To nie są sporadyczne przypadki.Ojciec dyrektor też tu ma spore zasługi.Zaskakujące jest,że bardzo wiele osób ślepo wierzy w takie rzeczy bez sprawdzenia i porównania.Pozdrawiam.
natka

Postautor: Paweł. » 21 lis 2011, 23:02

Homeopatia to dziedzina pseudonauki, opierająca się na przekonaniu, iż wielokrotnie rozcieńczone w wodzie substancje zachowują mimo rozcieńczenia swojego "ducha" i mogą sprawić, że ciało się wyleczy. Choć w wielu krajach (w tym w Polsce) leki homeopatyczne są często przypisywane przez lekarzy, naukowcy zwracają uwagę na fakt, że nie ma żadnych podstaw, aby uznać homeopatię za skuteczną. Po wielokrotnym rozcieńczeniu w leku nie ma już ani śladu substancji aktywnej, a preparat składa się wyłącznie z wody i cukru.

Wiele osób twierdzi, że leki homeopatyczne "naprawdę im pomogły". Jednak sceptycy zauważają, iż poprawa zdrowia u pacjentów przyjmujących leki homeopatyczne może być po prostu spowodowana efektem placebo. Do tej pory nikomu jeszcze nie udało się udowodnić skuteczności homeopatii w podwójnie ślepej próbie (kiedy ani ekspert oceniający stan zdrowia badanego, ani badany przyjmujący daną substancję nie wiedzą czy w danym przypadku użyto badanej substancji czy placebo - wie to tylko eksperymentator).

davidicke.pl
Gdy myślisz, że możesz lub nie możesz - w obu przypadkach masz rację.
Henry F
Nic nie dzieje się przypadkowo, zawsze jest jakaś przyczyna i konieczność.
Platon
Awatar użytkownika
Paweł.
Forumowicz do entej

Otrzymał podziękowań: 5 razy
Droga życia: 0

Postautor: Amadeo » 22 lis 2011, 08:09

Ja wierzę w homeopatię ona prawdopodobnie uratowała mnie od szpitala byłem wtedy chory albo na zapalenie płuc albo na zapalenie oskrzeli pamiętam że tylko te leki mi pomogły i pomagają mi do do dziś ;)
Amadeo
Wciąż tu siedzę

Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: Ewa F » 04 kwie 2012, 20:27

Ja nie stosowałam nigdy bo jestem zdrowa i nic mi nigdy nie dolega,ale moja kolezanka unikneła operacji ginekologicznej.Miała ogromne mięsniaki i jakies cysty,po lekach homeopatycznych wszystko znikęeło.
"Są ludzie, którzy nie zauważają małego szczęścia, ponieważ daremnie czekają na duże"
Ewa F

Droga życia: 33

Postautor: Esencja » 26 maja 2012, 11:28

Jakoś nie mam przekonania stricte do leków homeopatycznych. Dla mnie chyba działają nieco na zasadzie efektu placebo- czyli wmawianiu sobie, że to pomaga :)
Esencja
Pismak

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postautor: Seji » 14 lip 2012, 09:26

Leki homeopatyczne nie mogą działać jak placebo, bo działają również na zwierzęta i małe dzieci.

Mnie homeopatia pomogła na niezaawansowaną astmę.

Z dusznościami chodziłam do lekarzy przez kilka lat (a dusiłam się strasznie), byłam nawet u jednego profesora. I nic. Nieco pomógł dopiero jeden doktor w prywatnej klinice. Dopiero tam, po kilku latach, wykonano mi dokładne badania w kierunku alergii i astmy, i dano lek wziewny. Lek pomagał, ale nie chciałam go stosować "do końca życia". Wyrzuciłam go i poszłam do bioenergoterapeutki. Stosowała reiki i robiła mi lek homeopatyczny przez pół roku. Od tamtego czasu (a minęło 5-6 lat) nie mam duszności.
Awatar użytkownika
Seji
Wpadłem na chwilę

Droga życia: 7

Postautor: Elie » 06 wrz 2012, 21:51

przypisuje się przede wszystkim efektowi placebo
Może tu odpowiesz na pytanie, które od dawna czeka na Ciebie na innym forum, a mianowicie; jakim cudem homeopatią leczy się również zwierzęta i niemowlęta. Przecież nie mają świadomości że są leczone.
"Myślę, że to głupie ze strony kobiet by udawać, że są równe mężczyznom. One są znacznie lepsze, i zawsze były. Cokolwiek dasz kobiecie ona uczyni to jeszcze lepszym. Jeśli dasz jej spermę, da Ci dziecko. Dasz jej zakupy, ona da Ci posiłek. Dasz jej uśmiech, ona da Ci swoje serce. Mnoży i powiększa wszystko co jej się da. Więc jeśli gówno jej dasz, spodziewaj się wielkiego gówna."

William Golding
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 1998 razy
Otrzymał podziękowań: 1755 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

PoprzedniaNastępna

Wróć do Różne odłamy medycyny naturalnej