Homeopatia

Czy homeopatia działa?

Tak
28
85%
Nie
5
15%

Liczba głosów : 33

Re: Homeopatia

Postautor: natka » 08 paź 2009, 19:39

Żeby nie było,pisząc to wszystko nie chciałam dotknąć czy urazić kogokolwiek.Nie ma dla mnie znaczenia kto jaką wiarę praktykuje i w co wierzy,lub czy jest ateistą.Ważniejsze jest dla mnie to jakim jest człowiekiem.Znam różnych ludzi i nie klasyfikuje ich na podstawie wiary.Moją dobrą przyjaciółką jest głęboko wierząca katoliczka i dlatego o tym wiem.Jeśli nasze poglądy się różnią,możemy sobie na ten temat podyskutować,jednak nie przeszkadza nam to przyjaźnić się od wielu lat.Ona np.otworzyła mi oczy na Anioły.
natka

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: natka » 09 paź 2009, 20:28

Nie mówiłam nic o przeszczepach :!: Są takie gazetki kserowane i przekazywane z ręki do ręki,np.przesłania Matki Bożej.Idąc do kościoła tylko na mszę takich broszur nie dostaniesz.Funkcjonują w kółkach Maryjnych itp.Znam ludzi którzy dostają takie gazetki,chodzą na czuwania i nie raz taką rzecz czytałam.Chyba Radio Maryja też o tym mówi,ale nie jestem pewna.
natka

Postautor: al-ka » 14 paź 2009, 10:32

Natko tu jest artykuł o. Jacka Marii Norkowskiego, dominikanina traktujący o stanowisku kk wobec leczenia naturalnymi metodami w tym zwłaszcza homeopatią:
http://www.homeopatiaok.pl/Portal/Aktua ... aspx?Id=85
Ma się to nijak do tego z czym do tej pory się spotkałaś.Chyba,że są jakieś dwa różne kk :?:Myślę jednak,że jest to właśnie wytwór bezmyślności i fanatyzmu sekty ojca dyrektora.Nie warto brać tego w najmniejszym stopniu pod uwagę tak jak i opinii domorosłych filozofów co to wszystkie rozumy pozjadali i najmądrzejsi są w całej wsi-zaraz po krowie sołtysa :P
Im bardziej poznaję ludzi,tym bardziej kocham moje psy.
al-ka

Postautor: natka » 14 paź 2009, 18:25

al-ka ja nie powiedziałam,że w to wszystko wierzę.Moja rodzina i ja mniej lub bardziej świadomie zażywała leków homeopatycznych i z tych które pamiętam byłam zadowolona.Napisałam tylko to co już bardzo dawno słyszałam i wiem,że takie poglądy funkcjonują do dziś i mają wielu zwolenników.To nie są sporadyczne przypadki.Ojciec dyrektor też tu ma spore zasługi.Zaskakujące jest,że bardzo wiele osób ślepo wierzy w takie rzeczy bez sprawdzenia i porównania.Pozdrawiam.
natka

Postautor: Paweł. » 21 lis 2011, 23:02

Homeopatia to dziedzina pseudonauki, opierająca się na przekonaniu, iż wielokrotnie rozcieńczone w wodzie substancje zachowują mimo rozcieńczenia swojego "ducha" i mogą sprawić, że ciało się wyleczy. Choć w wielu krajach (w tym w Polsce) leki homeopatyczne są często przypisywane przez lekarzy, naukowcy zwracają uwagę na fakt, że nie ma żadnych podstaw, aby uznać homeopatię za skuteczną. Po wielokrotnym rozcieńczeniu w leku nie ma już ani śladu substancji aktywnej, a preparat składa się wyłącznie z wody i cukru.

Wiele osób twierdzi, że leki homeopatyczne "naprawdę im pomogły". Jednak sceptycy zauważają, iż poprawa zdrowia u pacjentów przyjmujących leki homeopatyczne może być po prostu spowodowana efektem placebo. Do tej pory nikomu jeszcze nie udało się udowodnić skuteczności homeopatii w podwójnie ślepej próbie (kiedy ani ekspert oceniający stan zdrowia badanego, ani badany przyjmujący daną substancję nie wiedzą czy w danym przypadku użyto badanej substancji czy placebo - wie to tylko eksperymentator).

davidicke.pl
Gdy myślisz, że możesz lub nie możesz - w obu przypadkach masz rację.
Henry F
Nic nie dzieje się przypadkowo, zawsze jest jakaś przyczyna i konieczność.
Platon
Awatar użytkownika
Paweł.
Forumowicz do entej

Otrzymał podziękowań: 5 razy
Droga życia: 0

Postautor: Amadeo » 22 lis 2011, 08:09

Ja wierzę w homeopatię ona prawdopodobnie uratowała mnie od szpitala byłem wtedy chory albo na zapalenie płuc albo na zapalenie oskrzeli pamiętam że tylko te leki mi pomogły i pomagają mi do do dziś ;)
Amadeo
Wciąż tu siedzę

Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: Ewa F » 04 kwie 2012, 20:27

Ja nie stosowałam nigdy bo jestem zdrowa i nic mi nigdy nie dolega,ale moja kolezanka unikneła operacji ginekologicznej.Miała ogromne mięsniaki i jakies cysty,po lekach homeopatycznych wszystko znikęeło.
"Są ludzie, którzy nie zauważają małego szczęścia, ponieważ daremnie czekają na duże"
Ewa F

Droga życia: 33

Postautor: Esencja » 26 maja 2012, 11:28

Jakoś nie mam przekonania stricte do leków homeopatycznych. Dla mnie chyba działają nieco na zasadzie efektu placebo- czyli wmawianiu sobie, że to pomaga :)
Esencja
Pismak

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postautor: Seji » 14 lip 2012, 09:26

Leki homeopatyczne nie mogą działać jak placebo, bo działają również na zwierzęta i małe dzieci.

Mnie homeopatia pomogła na niezaawansowaną astmę.

Z dusznościami chodziłam do lekarzy przez kilka lat (a dusiłam się strasznie), byłam nawet u jednego profesora. I nic. Nieco pomógł dopiero jeden doktor w prywatnej klinice. Dopiero tam, po kilku latach, wykonano mi dokładne badania w kierunku alergii i astmy, i dano lek wziewny. Lek pomagał, ale nie chciałam go stosować "do końca życia". Wyrzuciłam go i poszłam do bioenergoterapeutki. Stosowała reiki i robiła mi lek homeopatyczny przez pół roku. Od tamtego czasu (a minęło 5-6 lat) nie mam duszności.
Awatar użytkownika
Seji
Wpadłem na chwilę

Droga życia: 7

Postautor: Elie » 06 wrz 2012, 21:51

przypisuje się przede wszystkim efektowi placebo
Może tu odpowiesz na pytanie, które od dawna czeka na Ciebie na innym forum, a mianowicie; jakim cudem homeopatią leczy się również zwierzęta i niemowlęta. Przecież nie mają świadomości że są leczone.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić
Najważniejsze w życiu nie jest to co zdobędziesz – ale to w jaki sposób zdobywanie tego – zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2076 razy
Otrzymał podziękowań: 1862 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

PoprzedniaNastępna

Wróć do Różne odłamy medycyny naturalnej