Homeopatia

Czy homeopatia działa?

Tak
28
85%
Nie
5
15%

Liczba głosów : 33

Re: Homeopatia

Postautor: Elie » 06 wrz 2012, 22:38

Efekt placebo, z tego co ja wiem,to nic innego jak świadomość że jest się leczonym i to wystarczy by nawet zwykła woda zamiast lekarstwa, pomogła.
Takiej świadomości nie mogą mieć niemowlęta czy zwierzęta.
To jak to jest ?
Dla pewności posłużę się Vikipedią
http://pl.wikipedia.org/wiki/Placebo

Działanie homeopatii jest uważane za efekt placebo. Np. brytyjski Komitet do spraw Nauki i Technologii przy parlamencie (Science and Technology Committee) w roku 2010 zalecił z tej przyczyny wycofanie refundacji leczenia homeopatycznego ze środków publicznych
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić
Najważniejsze w życiu nie jest to co zdobędziesz – ale to w jaki sposób zdobywanie tego – zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2076 razy
Otrzymał podziękowań: 1862 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: Elie » 14 lis 2012, 19:55

Verm pisze:
To co takiego jest w lekach homeopatycznych że są skuteczne ?

Jest w nich przede wszystkim woda.

A efekt działania obecnie przypisuje się przede wszystkim efektowi placebo. Sporo zalezy też od tego z jaką potencją leku mamy do czynienia.

I tu sie mylimy Verm
HOMEOPATIA Podawanie małych dawek substancji czynnych, które mobilizują do pracy system immunologiczny. Leki te oparte są wyłącznie na składnikach pochodzenia naturalnego: roślinnych, zwierzęcych i mineralnych.

A więc nie są to leki działajace na zasadzie placebo.
Z tego powodu, skuteczne sa rownież w przypadku leczenia niemowląt i zwierząt.
Im nie można wmówic że są leczone.
Po prostu są leczone, jedynie w inny sposób; wzmacniając system imunologiczny ,a ten już będąc wzmocniony, poradzi sobie z chorobą.
Najważniejsze w życiu nie jest to co zdobędziesz – ale to w jaki sposób zdobywanie tego – zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Postautor: Elie » 16 lis 2012, 01:09

http://pl.wikipedia.org/wiki/Placebo
To jest definicja efektu placebo. Znasz inną to podaj, ja nie uczę się medycyny tylko Ty.
Pytam więc chyba 55 raz - jakim cudem homeopatia działa na zwierzęta, dzieci, do których po prostu nie dociera że są leczone.
Chyba na tym polega efekt placebo,że ktoś WIE że jest leczony.
Czy niemowlę, zwierzę rozumie ?
kici kici, taś taś, masz tu lekarstwo będziesz zdrowa kaczuszko :P
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Postautor: Elie » 01 gru 2012, 20:47

Efekt placebo działa zarówno u dzieci jak i u zwierząt.
Musisz jeszcze trochę pogooglowac

Jak na przyszłego lekarza, odpowiedż niezwykle budująca, :P złośliwa i ironiczna. Obejdzie sie bez Ciebie.Łaski nam tu nikt nie będzie robił. :tomato:

PLACEBO
Obojętny preparat, który podany jako lek bywa równie skuteczny jak samo lekarstwo. Placebo jest obok zjawiska sugestii i hipnozy jednym z najpowszechniej wykorzystywanych w medycynie zarówno klasycznej, jak i niekonwencjonalnej, sposobów terapii opartych na sile sugestii
wyzwalającej w organizmie osoby leczonej pożądane skutki fizjologiczne. Efekt placebo wyzwalany jest przy zastosowaniu wielu środków, od zwykłej sugestii słownej, do różnych skomplikowanych, rytualnych i magicznych czynności. Duży wpływ na efekt placebo ma osobowość lekarza.

HOMEOPATIA Podawanie małych dawek substancji czynnych, które mobilizują do pracy system immunologiczny. Leki te oparte są wyłącznie na składnikach pochodzenia naturalnego: roślinnych, zwierzęcych i mineralnych.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Postautor: Sit » 08 gru 2012, 14:37

Czy w takim razie kieliszek wódki rozcieńczony w litrze wody nie powinien uderzać do głowy znacznie silniej niż litr samej wódki? ;)

Jeśli to placebo... to po co za to płacić? Kilkanaście-kilkadziesiąt złotych za lek, tylko po to, by zmienić myślenie. Zamiast wyrzucać pieniądze na "lekarzy" i ich "leki" nie lepiej kupić wit. C, jakąś dobrą herbatkę, dodawać miodu i wmawiać sobie, że to też nas uzdrowi? Placebo może być niemal darmowe.

Co do oddziaływania na zwierzęta i dzieci... Podstawowe pytanie, czy ktokolwiek z was faktycznie leczył jakiekolwiek zwierzę, czy niemowlę lekami homeopatycznymi, jaki był przebieg choroby, co się działo po podaniu leków, a jak wyglądał stan przed podaniem leków? Czy tak tylko czytaliście?

Dalej, dlaczego placebo u istot bez świadomości może działać? Mam tu taką jedną teorię... Znajdujemy się na forum ezoterycznym, więc myślę, że może do Was przemówić. Ludzie na siebie wpływają. Czasem spojrzenie kogoś w tramwaju wyprowadza nas z równowagi. Czasem obecność jakiegoś znajomego wpływa kojąco. Czasem robimy się rozdrażnieni tylko dlatego, że ktoś obok jest rozdrażniony. Czasem oglądając film lub słuchając na lekcjach w szkole o różnych chorobach, zaczynamy się źle czuć i doszukiwać objawów w sobie.
Jest różnica w reakcji dziecka/zwierzęcia, które dostaje od nas sygnał "jesteś taki chory, martwię się, abyś tylko przeżył, aby nic ci się nie stało...". Ono podświadomie czuje zagrożenie. Czuję zmianę w swoim opiekunie. Nie dość, że jest chore i ma złe samopoczucie, to jeszcze bombardowane jest myśleniem, że faktycznie źle się dzieje. A jest różnica między "dam ci teraz lek, poczekam na jego działanie". Od razu zmienia to myślenie opiekuna, dał leki, otoczył szczególną troską, ma pomóc i już. Zwierzę/dziecko dostaje sygnał, że zbliża się do wyzdrowienia.
Jeśli choroba była niegroźna, to autosugestia i mobilizacja organizmu wiele daje. Ja w tej chwili niemal nie choruję, a jeśli choruję, to jednego dnia mam wszystkie objawy, ale świadomością, że nie chcę, nie mogę chorować, mija mi już na drugi dzień, a trzeciego nie ma śladu. Mimo, że nie biorę żadnych leków, czasem tylko jakąś wit. C. :)
Zauważcie też reakcję dzieci, które się przewrócą i zaczynają płakać. I płaczą jeszcze bardziej w reakcji "ojej, nic ci nie jest? boli? kuku?", a uspokajają się gwałtownie w reakcji na "no nic się nie stało przecież, zobacz, na pewno nie boli."

Robiono zresztą też doświadczenia z psem i jego nastoletnim właścicielem. Badano tętno, rytm serca. Zupełnie inne reakcje psa były, gdy nastolatek wzbudzał do psa uczucie wdzięczności, miłości, a zupełnie inne, gdy w umyśle obdarzał go niechęcią.

Potęga umysłu jest wielka. Nierzadko ma się przecież do czynienia z urojonymi chorobami, nawet ciążami (także wśród zwierząt! Jeśli placebo u nich nie istnieje, to skąd urojona ciąża u zwierząt?). Schody się zaczynają, gdy zachodzą faktyczne, wewnętrzne, poważne, fizyczne zmiany, z którymi organizm sobie sam nie radzi.

A teraz wisienka na torcie:

http://www.youtube.com/watch?v=W7W1Vf_CMCc
Sit

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Elie » 16 gru 2012, 21:33

Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Postautor: Tinna » 26 gru 2012, 19:05

Koncerny farmautyczne trzymaja łape nad badaniami naukowymi, tym samym staje sie oczywiste jakie bedą wyniki badań.
Tinna

Postautor: Elie » 25 maja 2013, 11:22

MANIFEST WRZEŚNIOWY

(W związku z nowelizacją ustawy Prawo farmaceutyczne)
Do współczesnej, polskiej klasy politycznej

Nie dziwcie się, że pod względem prestiżu zawód „polityk" zajmuje ostatnie miejsce na długiej liście pożytecznych społecznie zajęć. Konkurować mogą z Wami tylko komentatorzy całodobowych mediów. Dlaczego? Bo łączy Was kłamstwo, manipulacja oraz fakt, że „znacie się na wszystkim".

Ja jestem lekarzem i dlatego zabieram głos wyłącznie na tematy związane z lecznictwem. Wy, na nieszczęście dla społeczeństwa, decydujecie o nim.
Piszę, na nieszczęście, gdyż w większości jesteście analfabetami medycznymi i naukowymi. Stąd, gdy macie do rozwiązania trudne sprawy, na przykład legalizację homeopatii, a więc pogodzenie polityki, prawa i nauki — kłamiecie w żywe oczy.
Kilka dowodów

Kłamiecie, że obok medycyny bezprzymiotnikowej funkcjonuje medycyna alternatywna, naturalna, komplementarna, holistyczna i jeszcze kilkadziesiąt innych. Dlaczego jest to łgarstwem — wyjaśniałem wielokrotnie w swoich artykułach. Teraz widzę, że nic nie zrozumieliście. Że logika formalna, czyli poprawne rozumowanie i wnioskowanie z użyciem narzędzia, jakim jest matematyka, jest Wam kompletnie obce. Nic, zatem dziwnego, że kłamiecie.
Spis podstawowych kłamstw i manipulacji
1/ Kłamiecie, że II zasada termodynamiki już nas nie obowiązuje,
2/ Kłamiecie, że da się obejść prawo Avogadra,
3/ Kłamiecie, że prawa obowiązujące w mikroświecie kwantów można przenosić do makroświata,
4/ Kłamiecie, że anegdotyczna „informacja lecznicza" (czyli nic) tworzy w lekarstwach substancją czynną „w szczególnym znaczeniu tego słowa",
5/ Oszukujecie poważnie chorych pacjentów, że „wysoko-rozcieńczone" "leki" homeopatyczne (woda) mają korzystny wpływ na ich cierpienia,
6/ Kłamiecie, że te „leki" (woda) posiadają taką „moc" leczniczą („potencję"), że muszą być wypisywane wyłącznie na receptach.
7/ Kłamiecie, że tzw. „próby lekowe" mają jakiekolwiek znaczenie
8/ Majaczycie o „podpisach astralnych" "leków" homeopatycznych.
9/ Kłamiecie, że NIC może działać na COŚ,
10/ Kłamiecie, że istnieje coś takiego, jak zjawisko „pamięci wody"
11/ Kłamiecie, że „pamięć wody" można przesyłać przez telefon lub Internet,
12/ Kłamiecie, że rozcieńczanie i wstrząsanie roztworem czegokolwiek ma jakiekolwiek znaczenie poza ćwiczeniem mięśni kończyny górnej.
13/ Kłamiecie (za WHO), że „leki" homeopatyczne można stosować u chorych z malarią, AIDS, gruźlicą itp. (z tego absurdu WHO wycofała się dopiero przed 3 laty).
14/Zapomnieliście (w kontekście punktu 13), ile milionów ludzi w Trzecim Świecie zmarło z tego powodu.
15/ Zapomnieliście, że (ś.p.) prof. zw. dr hab. med., dr h.c. Maciej Latalski, były Przewodniczący Rady Naukowej przy Ministrze Zdrowia stwierdził: „(...) homeopatia nie ma nic wspólnego z medycyną (poza zjawiskiem placebo), a jej zasady "lecznicze" oparte są na pseudonaukowej przesłance, że „podobne można leczyć podobnym",
16/ Zapomnieliście, że prof. Rafał Niżankowski, współtwórca rządowej Agencji Oceny Technologii Medycznych, niedawno oświadczył wprost: homeopatia to oszustwo,
17/ Zapomnieliście, że eksperci Naczelnej Rady Lekarskiej twierdzą, że homeopatia nie jest zweryfikowana naukowo,
18/ Zapomnieliście, że harwardzcy nobliści dwukrotnie przyznali J. Benveniste -francuskiemu guru homeopatii, nagrodę antyNobla za najbardziej durne prace naukowe roku,
19/ Udajecie, że nie słyszycie, jak śmieje się z Was cały świat naukowy
20/ Kłamiecie, że "Charakterystyka Produktu Leczniczego (ChPL) jest dokumentem podsumowującym skuteczność i bezpieczeństwo stosowania produktów „przebadanych" wg zasad EBM". Zapomnieliście tylko, że na liście ChPL są „leki" homeopatyczne",
21/ Manipulujecie nowelizacją ustawy „Prawo farmaceutyczne" zamieszczając w niej tautologiczną definicję substancji czynnej.
Oto ona: "substancją czynną — jest substancja lub mieszanina substancji, która ma zostać wykorzystana do wytworzenia produktu leczniczego i która, użyta w jego produkcji, staje się składnikiem czynnym tego produktu ".
Definicja tautologiczna to taka definicja, w której zwrot definiujący powtarza zwrot definiowany. Powtórzenie to nie przyczynia się do lepszego zrozumienia zwrotu definiowanego. W opisywanym przypadku występuje jednocześnie pod dwoma postaciami: 1/ Idem per idem (to samo przez to samo) i 2/ circulus in definiendo (błędne koło).
Poniżej fragment mojego artykułu opublikowanego na portalu racjonalista.pl

Nowelizację ustawy konsultowaliście społecznie. Mojego głosu nie wzięliście oczywiście pod uwagę. Ważniejsze były opinie weterynarzy i homeopatów.

Co by było gdyby Wasze kłamstwa były prawdą?

Gdybyście mieli rację, znany Wam świat realny nie miałby prawa istnieć. Razem z homeopatią.
Teraz jeszcze toczycie bitwę jak pod Termopilami. ale homeopatii obronić się nie da. Nawet jeśli będziecie cenzurowali Internet. Przykład poniżej.
Termopile

List otwarty (streszczenie)

Odpowiedź (pozytywna!)
Przyczynę zaczernienia danych personalnych oraz instytucjonalnych wyjaśniam w następnym akapicie

Dyskusja „na biurze politycznym"
Dyrektor departamentu: kto i jakim prawem napisał list do profesora obiecując mu podjęcie stosownych działań? Przecież wszystkie informacje na temat homeopatii posiadają klauzulę najwyższej tajności!
Ich publikacja w Internecie zagraża bezpieczeństwu państwa!
Natychmiast usunąć to pismo z sieci!
Pani Basiu! Dyktuję:

I zapamiętajcie raz na zawsze!

Obrazek

Kominiarze i kominiarki
Z portalu www.racjonalista.pl usunąłem „poufne" pismo, by nie narażać jego administratorów na wizytę facetów w kominiarkach.
Z moich blogów nie usunąłem nic, gdyż „mam czarny pas". Taki sam, jak ministra.
Suwerenne dyrektywy

Prawo, nawet surowe, szanuję. Nie szanuję ludzi władzy, którzy posługują się kłamstwem naukowym. Zwłaszcza - zgodnym z prawem.
Jestem lekarzem: przysięgałem leczyć chorych zgodnie z wiedzą medyczną, a
nie — zgodnie z absurdalnymi, „europejskimi" dyrektywami.
Kiedyś byłem zwolennikiem akcesji Polski do UE. Nie spodziewałem się jednak, że tak szybko stracimy suwerenność.
Od 2009 roku polska nie jest suwerenem
Suwerenem jest Unia Europejska, która przy pomocy dyrektyw może nas zobowiązać do wszystkiego. Na przykład do leczenia polityków wyłącznie przy pomocy biopola, akupunktury oraz udrożniania kanałów energetycznych, którymi popłynie duchowa informacja lecznicza. Do dyrektyw Unia może dołączyć aneks nakazujący zaopatrzenie polityków w kaftany bezpieczeństwa na cały okres leczenia. Długość rękawów w kaftanach będzie uzgodniona w Parapsychicznej Podkomisji Parlamentu Europejskiego. Od takiej decyzji, wydanej przez kilku urzędników, nie ma odwołania.
Tak, jak nie ma odwołania od homeopatii, która wprawdzie nie ma żadnego uzasadnienia naukowego, ale ma globalne (np. azjatyckie) koncerny, które, przy zerowych kosztach produkcji, każą sobie płacić grube pieniądze za słodkie badziewie, które niczego nie leczy. Jak te gangi wymusiły społeczny haracz na „suwerennych" parlamentach krajów Unii Europejskiej nietrudno się domyślić.
Korupcja?

Jestem pewny, ba! święcie przekonany, że nie ma to nic wspólnego z korupcją. Boże broń przed takimi podejrzeniami. Uczciwość (a nawet altruizm) homeopatycznych gangów oraz naszego ustawodawcy (wyjąwszy kłamstwa naukowe) jest przysłowiowa. Na wszelki wypadek uprzedzam też, że powiedzenie "kłamie, jak naoczny świadek", dotyczy tylko kilku „wybrańców narodu".
Bezwzględnie uczciwe są także inne państwowe instytucje, zwłaszcza resort rejestracji badziewia, resort stosowania badziewia, resort analfabetyzmu oraz urzędy stojące na straży konkurencji i, zdaje się (chociaż nie jestem pewien), konsumentów.
O „suwerenności" medycznej ciąg dalszy
Bruksela podesłała nam obowiązkową farmakopeę. Teraz będziemy się „leczyli" europejskimi preparatami wytworzonymi (na przykład) z męskiej, ropnej wydzieliny rzeżączkowej.
Spokojnie! Wydzielina ta jest prawidłowo rozcieńczona, wytrzęsiona i sygnowana podpisem astralnym przez laskę marszałkowską. Jej nazwa farmaceutyczna to medorrhinum 5CH. Niepokoi mnie tylko ta „piątka". Przecież dopiero przy 12CH nie ma już w „leku" nic poza wodą. A w medorrhinum 5CH? A nuż ostała się jakaś połówka dwoinki? Na wszelki wypadek prześledźmy próbę lekową, jaką musiano wykonać przed rozpoczęciem produkcji tryperoseptu (popularna w Mpupalandze nieoficjalna nazwa medorrhinum. Zwłaszcza w biednych dzielnicach, do których docierają tylko białe pikapy Toyoty z napisem Médecins Sans Frontières)
Technologia produkcji medorrhinum
Przypuszczam, że nie różni się ona (bo niby dlaczego?) od klasycznych procedur opisanych przez S. Hahnemanna.
Próba lekowa polega na zjedzeniu przez ochotnika substancji, z której wytwarzany będzie „lek". Po jej konsumpcji ochotnik oczekuje na pojawienie się jakichś symptomów podobnych do objawów chorobowych. Jeśli takowe się pojawią, będzie to oznaczało, że „lek" wyprodukowany z rozcieńczonej i wytrzęsionej ropy rzeżączkowej będzie doskonałym remedium na tę właśnie chorobę. W następnym akapicie wymieniam dolegliwości, na które skutecznie działa medorrhinum.
Zalecenia lekarskie
Medorrhinum 5CH polecam członkom władz publicznych i ich rodzinom ulokowanym w radach przezornych. „Lek" ten pomaga ludziom, którzy m.in. (http://tiny.pl/h43d9):
1. Nie lubią pracować
2. Palą
3. Piją
4. Nie lubią trwałych związków międzyludzkich
5. Są egoistami
6. Nie posiadają wyższych uczuć
7. Zapominają, co przeczytali
8. Tracą wątek rozmowy
9. Nie mogą skoncentrować myśli
10. Nie potrafią myśleć abstrakcyjnie
11. Maja uczucie nierealności świata
12. Czują, jakby żyli we śnie
13. Są niecierpliwi
14. Boją się ciemności
15. Czas płynie dla nich zbyt wolno
16. Mają łupież oraz suche włosy
17. Cierpią na świąd głowy
18. Mają bóle głowy z nudnościami
19. Podwójnie widzą
20. Wypadają im rzęsy
21. Słabo słyszą
22. Słyszą głosy
23. Z nosa wydobywa im się żółta wydzielina
24. Mają trądzik
25. Cierpią na bóle brzucha
26. Skarżą się na bóle skóry stóp od strony podeszwowej
27. Boli ich splot słoneczny
28. Mają świąd odbytu
29. Moczą się w nocy
30. Bolą ich nerki
31. Cierpią na wielomocz
32. Przerasta im prostata
33. Masturbują się
34. Są impotentami z powodu wyczerpującego libido odczuwanego we śnie
35. Ich krew miesiączkowa jest ciemna i gęsta
36. Cierpią na świąd pochwy
37. Mają astmę
38. Skarżą się na napady duszności
39. Boli ich kręgosłup
40. Odczuwają ból wędrujący od lewej do prawej łopatki
41. Cierpią na lumbago
42. Miewają skurcze mięśni nóg
43. Drętwieją im kończyny
44. Maja uczucie paraliżu lewej nogi od kolana do biodra
45. Mają skurcze padaczkopodobne, a wtedy z ust wydobywa im się piana
46. Kurczą im się mięśnie grzbietu, jak w tężcu
47. Śmieją się sardonicznie
48. Ich skóra jest żółta
49. Dolega im przewlekły świąd skóry
50. Odczuwają zimno w piersiach, podczas gdy resztę ich ciała ogarnia gorączka
Sposób leczenia
„Lek" przyjmuje się doustnie. Granulki trzymamy pod językiem, aż same się
rozpuszczą, albo skończy się posiedzenie rady przezornej euro-pralni.
Torsje są niewskazane, gdyż wstrząsanie jamą gębową dramatycznie zwiększa „potencję" (moc) „leku", co może doprowadzić do rozerwania resztek połączeń synaptycznych. W efekcie neurotransmitery zdadzą się psu na budę, abolicja nie obejmie koalicji i dlatego ta ostatnia będzie musiała oddać tablety, taborety i stolce.

Prof. zwycz.dr. hab.med.Andrzej Gregorsiewicz.
Profesor zwyczajny, kierownik Katedry i Kliniki Ortopedii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Od 2001 roku prowadzi walkę z oszustwami leczniczymi typu homeopatii, bioenergoterapii, radiestezji i innymi rodzajami tzw. "medycyny alternatywnej". Opublikował na ten temat ponad 80 artykułów w mediach papierowych i elektronicznych. Jest „ojcem chrzestnym” akcji medialnej przeciwko homeopatii. W 2008 roku, głównie na skutek Jego konsekwentnej działalności publicystycznej oraz wygrania procesu sądowego z Izbą Gospodarczą Farmacja Polska oraz producentami "leków" homeopatycznych, rozpoczęła się szeroka debata publiczna na temat wartości leczniczych tego sposobu terapii. Jest członkiem-założycielem Klubu Sceptyków Polskich. W 2011 roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, na wniosek prof. Andrzeja Gregosiewicza, rozpoczął - bezprecedensową w Europie - procedurę wyjaśniającą, czy homeopatyczny koncern Boiron (filia w Polsce) nie prowadzi praktyk niezgodnych ze zbiorowym interesem konsumentów.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Postautor: Avalo » 12 cze 2013, 21:53

W temacie homeopatii wypowiem się krótko.
Nie wymyśliła jej żadna starożytna cywilizacja, nauka nie udowodniła jej działania (a ładnych parę badań się ukazało), a skuteczność placebo sięga 30-40%. Także póki co - nie przemawia to do mnie. Acz jak zawsze - pozostaję otwarty na propozycje ;)
Najlepsze by było udowodnione działanie antykoncepcji homeopatycznej, wtedy nie miałbym argumentów przeciw ;)
ཨོཾ་མ་ཎི་པ་དྨེ་ཧཱུྃ་

Awatar użytkownika
Avalo
Wpadłem na chwilę

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 15 razy
Znak zodiaku: Ryby
Droga życia: 6

Poprzednia

Wróć do Różne odłamy medycyny naturalnej