Homeopatia

Czy homeopatia działa?

Tak
28
85%
Nie
5
15%

Liczba głosów : 33

Re: Homeopatia

Postautor: mysza » 18 kwie 2009, 18:48

kolezanka wyleczyla sie z kaszlu, ktory zawsze miala zima - od okolo 15 lat; tez byl wywiad, w tym nawet pytania o traume z dziecinstwa
z pierwszym lekiem pani sie nie wstrzelila, ale drugi pomogl :)
kumpela mowi rowniez, ze zauwazyla zmiany u dzieciaka - 3,5 roczku, dostal cos na niesmialosc- i, co zabawne, jest b. odwazny wg mamy
ja mam zamiar tez uderzyc do tej lekarki
mysza

Postautor: Ardad Lili » 29 kwie 2009, 18:41

Na okoliczność przeziębienia brałam jakieś leki homeopatyczne i faktycznie były skuteczne (parę razy mi się zdarzyło), także nie widzę powodu, żeby w to nie wierzyć.
Natomiast koleżanka twierdzi, że każdy lek homeopatyczny, który stosowała pomagał drugi raz, a przy trzecim przeziębieniu etc. nie widziała żadnego efektu.
Ale Goździkowa też nie każdemu pomoże, więc to pewnie kwestia organizmu.
"Szkoda, że w prawdziwym życiu nie można zamknąć systemu, zablokować użytkownika albo wylogować się z forum."
Awatar użytkownika
Ardad Lili
Gawędziarz

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Weronika » 29 maja 2009, 16:51

I ja zabiorę głos na temat leków heomapetycznych: przez kilka lat
miałam problem z jelitem grubym a że jestem na hormonie tarczycy)
to lekarze twierdzili że problem tkwi w tarczycy, co raz częsciej dostawałam bóle jelita robione miałam różne badania różne leki
i było co raz gorzej tworzyły się sztuczne gazy, byłam jak nadmuchany
balon o mały figiel doszło by do perforacji jelita.zaczełam szukac
lekarza heom0paty po badadniach okazało się że ma grzybiczne zapalenie jelita grubego po 05/ rocznym leczeniu jestem od 2/ lat
wolna od bóli mój brzuch jest płaski z kończyły się sztuczne wzdęcia
2/ razy w roku jestem na kontroli u pani doktor :)
Awatar użytkownika
Weronika
Wpadłem na chwilę

Postautor: natka » 07 paź 2009, 18:23

Księża faktycznie zabraniają i przestrzegają przed stosowaniem leków homeopatycznych.Pierwszy raz słyszałam o tym kilka lat temu.Co do skuteczności homeopatii nie mam zdania,choć mam świadomość,że na pewno nie raz moje dzieci miały przepisywane takie leki w czasie choroby.Jednak przyznam się szczerz,że ponieważ były brane razem z innymi lekami,nie zwracałam na ich skuteczność uwagi.Jeśli ktoś jest pewien,że homeopatia Mu pomagają to super.W końcu zdrowie mamy tylko jedno i każdy z nas dba o nie najlepiej jak potrafi.
natka

Postautor: natka » 07 paź 2009, 18:56

Myślę,że nie aż tak bardzo pojedynczy przypadek.Oba syropy brały moje dzieci :!: a Drosetux brałam w ciąży :!: Byłam zadowolona. Pamiętam,że ginekolog właśnie ten syrop zapisał bo była to ciąża zagrożona.Dziękuje Ilok za uświadomienie mnie.
natka

Postautor: natka » 07 paź 2009, 19:14

Teoria mniej więcej jest taka,że przez te leki pomagasz szatanowi dostać się do siebie,jeśli dobrze pamiętam chodzi o ich produkcję,no i żeby działanie było odpowiednie to trzeba je długo stosować,tracąc kasę i nabijając w ten sposób kieszenie firmom farmaceutycznym.To takie trochę zamknięte koło. Tak samo jak według księży nie powinniśmy stosować szczepionek np. przeciw grypie,bo żadna firma nie wyprodukuje szczepionki dla ludzi żeby nie chorowali,bo wtedy zbankrutuje.Że niby przez szczepionki więcej chorujemy.Prawda jest taka,że rzadko który ksiądz mówi o tym głośno z ambony,ale często jest to opisywane w różnych pismach katolickich.
natka

Postautor: riwa » 07 paź 2009, 19:37

no tak...na leki wydawac nie wolno, bo sie kase im nabija, ale jak ksieza chodza obowiakowo po koledzie to jest git i diablem-szatanem juz nie strasza?
Tego jeszcze nie slyszalam...musze popytac przy okazji, co na to ksiadz niemiecki :roll:
riwa
Grafoman

Droga życia: 1

Postautor: al-ka » 07 paź 2009, 21:52

Homeopatia nie jest oczywiście panaceum na wszystkie choroby,ale i allopatia też nim nie jest.Homeopatia nie leczy choroby(tak jak allopatia),ale pacjenta,czyli mobilizuje organizm do samodzielnej walki z chorobą.Nikt przeciez nie zaprzeczy,że jestesmy wyposażeni przez naturę w instrumenty słuzące do pokonania wroga w naszym organizmie.Czasem te instrumenty się psują i homeopatia jakby naprawia je ,by skutecznie organizm walczył z chorobą.Homeopatia jest tak naprawdę tanim sposobem leczenia i praktycznie nie powoduje żadnych skutków ubocznych(chyba,że zje się lek wraz z opakowaniem).Stosowanie leków allopatycznych(klasycznych farmaceutyków) często prowadzi do powikłań polekowych,które też trzeba leczyć i tym sposobem zapewnia się zbyt produktom koncernów farmaceutycznych.Nie jestem broń Boze przeciwko stosowaniu leków allopatycznych,bo są one wielkim dobrodziejstwem i potężnym orężem,ale z racji wieloletniego uprawiania swojego zawodu(aptekarz) jestem absolutnie przeciw nadużywaniu leków,które obecnie traktuje się jak nie przymierzając landrynki.Idiotyczne reklamy robią niewyobrazalnie dużo złego.Idiotyzm i pazerność kk kompletnie zwalają z nóg.Przypisywanie produktom homeopatycznym wpływów działalności jakiejś nie sprecyzowanej bliżej działalności okultystycznej jest już nawet nie smieszne,jest żałosne i obnaża ciemnotę rodem ze średniowiecza.Warto zasięgać porady lekarza homeopaty(lekarza a nie jakiegoś niby homeopaty po kursach),bo stosowanie preparatów homeopatycznych(nie mówię tu o tych popularnych kupowanych bez recepty) wymaga naprawdę bardzo dużej wiedzy.I nie jest to kwestia wiary a wiedzy i to ogromnej wiedzy.
Im bardziej poznaję ludzi,tym bardziej kocham moje psy.
al-ka

Następna

Wróć do Różne odłamy medycyny naturalnej