Jak przeprowadzić rytuał

Re: jak przeprowadzić rytuał

Postautor: Greg » 07 sie 2012, 18:26

No to po kolei:

Imira pisze:Slyszalam wielokrotnie, ze pozyczanie roznych rzeczy moze miec nieobliczalne skutki.
Pozyczanie - zwlaszcza - w tz. "czarna godzine" ...
Bo to, ze sa "dobre i zle godziny", wiemy (prawie)wszyscy ...
Czesto Babcia powtarzala mi : " ... uwazaj, bys nie wypowiedziala tego ... w zla godzine "
Tak samo, jak z zyczeniami - nalezy dobrze przemyslec,
jak ulozyc tresc zyczenia, lub, nie wypowiedziec go w czasie przeszlym, przyszlym,
czy w zlej godzinie, by nie odnioslo odwrotnego skutku...

W złą godzinę pochodzi od tego, aby wypowiedziane myśli nie stały się prawdą, a więc dana godzina nie stała się zła ;) są oczywiście pewne okresy kiedy szanse na powodzenie rytuału się zwiększa - okres pełni i nowiu. Magię wzrastającą, budującą dobrze robić niedługo po świcie, rano, zaś niszczącą w ciemności, w nocy.

Imira pisze:W jaki sposob rozpoznac, ze powiedzialo sie cos "w zlej godzinie", czy "w dobrej godzinie".
Mysle, ze i wykonywanie rytualow jest takze zalezne od tego, czy sie go nie wykona w "czarnej godzinie" ...
Jakie wowczas moze to miec skutki?
To sa "drobiazgi", lecz czyz nie z "drobiazgow" rytualy sie skladaja?

W trakcie wypowiadania nie poznasz, cóż, polak mądry po szkodzie ;) W zależności od tego co się zrobiło - możliwe że trzeba będzie zadośćuczynić osobie, której zrobiło się krzywdę. Możliwe że wystarczy oczyścić siebie i otoczenie. Może wystarczy lustro - wszystko zależy indywidualnie od osoby.

Imira pisze:A co ze sprawa menstruacyjna "wiedzmy", "wrozki", "czarownicy", czy kobiety przeprowadzajacej rytual ?
Okreslano niewiaste, jako "nieczysta" w tymze czasie. Jak wspolczesne rytualy odnosza sie do tych spraw ?

Tutaj się nie wypowiem, przyznaje się do braku wiedzy jako mężczyzna. Polecam zapytać eksperta - kobietę. Używanie zaś krwi menstruacyjnej, dolewanej do herbaty mężczyźnie aby go opętać uważam osobiście za obrzydliwe. Niestety takich "przepisów" widziałem już na pęczki.

Imira pisze:Przerazajace dla mnie osobiscie jest stwierdzenie :
Greg :
Dlatego też nie nabawicie problemów z opętaniem czy czymś podobnym.
Jedynie co, to możecie przyciągnąć jakiś lekki byt albo stworzyć serwitora które was trochę podręczą i nic więcej :diabel:

A jesli Serwitor, dzialajac jako stale powtarzajacy sie rytual, zacznie nam sprawiac wcale niebagatelne problemy?
... i to na stale ? - jak sie wowczas jego pozbyc ?
Ponadto, dla osob poczatkujacych " lekki byt " lub "Serwitor" - to wcale nie jest prosta sprawa ...

Całkiem początkujący nie stworzy coś tak poważnego aby mu zaszkodziło. Poza tym ciągłe nakręcanie się nerwowo z powodu jakiś problemów i sytuacja gdy te problemy nas "męczą" to myślisz, co to jest?

Imira pisze:
Greg :
Wniosek?
Wszystkie przepisy można spuścić w toalecie, a dla siebie zrobić samemu.

Czy napewno ? Obrazek
[/quote]

Czyli z cyklu "weźmisz czarną kurę..." :lol: W 99,99% tak. Ten ułamek procenta to elementy niezmienne, o których pisałem na wstępie, że opowiadać nie będę. Wyjątkowo rzadko spotykane.
Awatar użytkownika
Greg
Niewymowny

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Droga życia: 1

Postautor: Imira » 07 sie 2012, 19:05

Serdecznie Ci dziekuje za wyczerpujace wypowiedzi.
Pytan do zadawania w tym temacie z pewnoscia jest duzo,
i nie tylko JA jestem ciekawa odpowiedzi, tym bardziej, ze na Forum goscimy Experta.

Obrazek

Mysle, ze Elli nie bedzie Ciebie trzymala wylacznie dla siebie ? :wink:

Kiedys sama wkleilam na naszym Forum
viewtopic.php?f=385&t=686
"Rytual oczyszczajacy z roznego rodzaju " zyczen " "
pobrany ze stronki :
http://www.zaklecia.com.pl/magia-rytualna.html
(niestety - ja expertem nie jestem, moge tylko wklejac ... :oops: )

Rytuał najsilniej działający w nowiu.

To co jest do tego potrzebne:
-biała kartka papieru
-czerwony mazak
-biała świeca
-biała lub czerwona nitka
-biały talerzyk, na którym można spalić papier

Zapal świecę.

Na kartce napisz:
"Wszelkie przekleństwa kierowane pod moim adresem, świadome i nieświadome"

Kartkę zwiń w rulonik, okręć nitką i zawiąż na 7 supełków (siedem poziomów). Następnie zbliż do świecy, i kiedy zacznie się palić powiedz słowa:
"Tak jak ten papier w proch się obraca, niech się spopielą wszelkie przekleństwa. Tak jak ja wszystkim wybaczam, niech i mi to wszystko zostanie wybaczone, a zło niech w dobro się zmieni. Niech tak się stanie "
Popiół z kartki wysyp do wody lub na wiatr

Wywiazala sie dyskusja ... wskazujaca na calkowity brak zrozumienia, zainteresowania,
wrecz - osmieszajaca rytual ...

Wiele "R y t u a l o w " w sposob nieswiadomy, a tym samym - nieodpowiedzialny - wykonuja ciekawe magii dzieci, mlodzierz, mlodzi ludzie ...
Przeciez nie kazdego jest stac na kursy, np: santerii, Yoruba,
na zakup, lub chociazby wypozyczenie odpowiedniej literatury.
A ciekawosc, szukanie nadziei, pomocy w czarach, magii, poprzez wykonywanie rytualow jest tak silna ! ...
Beata kalinowska
Robiłam cos takiego jak mialm 13lat :)
wtedy jeszcze nie wiedzilam co ja tak naprawde robie
zrobilam cos takiego jak opisals tylko nie pamietam czy byla ta czerona nitka czy nie :(
wtedy nie mialm chyba swiadomosci co ja robie tak naparwde :)

Naargaroth
nowy w tym jestem ale szukam kazdej mozliwej ochrony glownie na cos czego nie moge sprecyzowac znaczy na zlozeczenia i zazdrosc innych osob kierowane na mnie ale nie bezposrednio do mnie czyli zwyczajnie u kogos w umysle albo z dala ode mnie... tak zebym nie slyszal...

Hexe-Ewa
... male dodatki pozwalaja naszej fantazji lepiej dzialac i budza nasza podswiadomosc ktora potrzebuje tych dodatkow kiedy sie nia zadko poslugujemy swiadomie ...

Jakie jest Twoje podejscie do tego typu rytualow ? czy mozna korzystac ze "wzorow", ktore znajdujemy w necie?
Czy nasze proby uskuteczniania tych rytualow sa rzeczywiscie bezpieczne ?
Czy z Twoich wskazowek mozemy z zaufaniem korzystac ?
Jest nam, naprawde potrzebny ktos taki jak Ty na tym Forum, gdyz bez "promienia prowadzacego",
"swiatla rozpraszajacego ciemnosci" - dla nas laikow - wszystko jest "czarna magia" ...

Obrazek
Przedstawiasz nam jeden z bardziej intrygujacych - w dobrym slowa znaczeniu - tematow !
Czary, Klatwy, Uroki, Zaklecia, czy to nie uczta dla duszy ? 5f221c1d03e23
Imira

Postautor: Greg » 07 sie 2012, 19:38

Odnosząc się do przytoczonego rytuału:
- Może być cokolwiek na czym przedstawisz w jakiejkolwiek formie rzeczy Ci szkodzące - nie musi być akurat biała kartka, możesz wyryć w drewnie, nawet wypalić na blasze.
- kolor mazaka nie ma znaczenia
- w świecach staramy się unikać koloru czarnego, choć zdobyć czarną świecę też łatwo nie jest.
- nitka czy cokolwiek związujące nie jest potrzebne
- to na czym spalimy kartkę nie ma znaczenia.
- treść może być jakakolwiek - ważny jest sens i ma do nas przemawiać
- kończymy - "tak się stało" zamiast "niech tak się stanie" - często popełniany błąd.

Wg tego schematu można zarysować czarnymi kreskami brukowca, władowując w to złe emocje, nazywając to w myślach złymi myślami i uczynkami nieprzyjaznych nam ludzi. Zmieść, podeptać i spuścić w toalecie. Efekt może być lepszy niż robienie dokładnie tak jak w przytoczonym przepisie.
Całość ma na celu jedynie pobudzenie naszej Woli. Nie mylić z wolą pisanej z małej litery. Coś jak akupunktura pobudzająca mięśnie. Z czasem pobudzenie nie jest potrzebne bo sami potrafimy nimi zarządzać.

Rytuały "przepisowe" można robić - bo i czemu nie? Tylko ze efekt może być po prostu znikomy.

Czy z Twoich wskazowek mozemy z zaufaniem korzystac ?

Rany boskie z którego bądź kościoła... To nie do mnie pytanie :lol: Jak odpowiem że tak, skąd masz pewność że nie skłamałem?

...Jest nam, naprawde potrzebny ktos taki jak Ty na tym Forum, gdyz bez "promienia prowadzacego",
"swiatla rozpraszajacego ciemnosci"...

Dzięki, ale trochę mi za słodko.
Awatar użytkownika
Greg
Niewymowny

Postautor: Imira » 07 sie 2012, 21:16

O ile wiem, na Slasku ludzie mowia, jak im jest "za slodko" - ze to cukrowanie ... 5f221c1d03e23
No - moze troszke ... :wink:

Zgadzam sie co do tego, ze - Wlasna Silna Wola, Jej sila, odgrywa w tym wszystkim najwieksza role ...
Greg :
W złą godzinę pochodzi od tego, aby wypowiedziane myśli nie stały się prawdą,
a więc dana godzina nie stała się zła ...

Tutaj widze brak wyjasnienia ...
Czy uwazasz, ze to jest przesad ?
Czy dziala tu sila wypowiedzianego w obawie slowa ? - sugestia ?
Czy uzaleznione to moze byc od potencjalu ESP danego czlowieka ?
Czy dziala w danym czasie energia o niskich wibracjach ? - jesli tak, jak to stwierdzic ?
Czy moze dzialanie tych wypowiadanych slow jest na zasadzie percepcji podprogowej ?
Przeciez wielokroc sie zdarza, ze cudze slowa obaw sie spelniaja, nawet, gdy sa wypowiadane z troska ...
Swietnie, gdy jest TO wykorzystywane w dobrych intencjach ... tylko - pytam - co to jest ?
Bardziej bym to wiazala z czarnowidztwem i zlowieszczeniem ... wykrakaniem ...
czyli nasza niska, ciezka, ciemna energia ...
Tu raz jeszcze zwracam sie do Ciebie, jako do Experta -
Greg :
cóż, polak mądry po szkodzie

jesli mamy sie poslugiwac rytualami w celach ochronnych, zapobiegajacych nieszczesliwym przypadkom,
powinnismy poznac choc jakies "podstawowe", przykladowe rytualy ...
Greg :
zadośćuczynić osobie, której zrobiło się krzywdę.

powiedzialabym - ze takie "przepraszam", w niczym nie zmieni sytuacji.
Zadziala jak "umarlemu kadzidlo ... "
Powtorze wlasne stwierdzenie :
Zgadzam sie co do tego, ze Wlasna Silna Wola, Jej sila, odgrywa w tym wszystkim najwieksza role ...

Czyli - w tych przypadkach nie ma dzialajacych na korzysc obu stron Rytualow ...
Imira

Postautor: Greg » 08 sie 2012, 18:12

Imira pisze:
Greg :
W złą godzinę pochodzi od tego, aby wypowiedziane myśli nie stały się prawdą,
a więc dana godzina nie stała się zła ...

Tutaj widze brak wyjasnienia ...
Czy uwazasz, ze to jest przesad ?
Czy dziala tu sila wypowiedzianego w obawie slowa ? - sugestia ?
Czy uzaleznione to moze byc od potencjalu ESP danego czlowieka ?
Czy dziala w danym czasie energia o niskich wibracjach ? - jesli tak, jak to stwierdzic ?
Czy moze dzialanie tych wypowiadanych slow jest na zasadzie percepcji podprogowej ?
Przeciez wielokroc sie zdarza, ze cudze slowa obaw sie spelniaja, nawet, gdy sa wypowiadane z troska ...
Swietnie, gdy jest TO wykorzystywane w dobrych intencjach ... tylko - pytam - co to jest ?
Bardziej bym to wiazala z czarnowidztwem i zlowieszczeniem ... wykrakaniem ...
czyli nasza niska, ciezka, ciemna energia ...

Różnie. Ukierunkowana nienawiść jak i miłość ma sporą moc. Złorzeczenie pod wpływem emocji ma pewną moc. Na jednego zadziała, na drugiego nie. Komuś się uda a komuś nie.

Imira pisze:Tu raz jeszcze zwracam sie do Ciebie, jako do Experta -
Greg :
cóż, polak mądry po szkodzie

jesli mamy sie poslugiwac rytualami w celach ochronnych, zapobiegajacych nieszczesliwym przypadkom,
powinnismy poznac choc jakies "podstawowe", przykladowe rytualy ...

Rytualistyka to nie gotowanie. Nie działa to jak przepis z opakowania winiary. Jest BHP ezo i tego się trzymamy. Przykładowe pokażą tylko ogólną zasadę działania. Na ogół trzeba je "przerobić" na swoją modłę a nie ślepo powtarzać.

Imira pisze:
Greg :
zadośćuczynić osobie, której zrobiło się krzywdę.

powiedzialabym - ze takie "przepraszam", w niczym nie zmieni sytuacji.
Zadziala jak "umarlemu kadzidlo ... "

Między zadośćuczynić - wsłuchaj się w znaczenie tego słowa - a wypowiedzieć "przepraszam" jest zasadnicza różnica.
Awatar użytkownika
Greg
Niewymowny

Postautor: Imira » 09 sie 2012, 16:10

Re: Rytuał przekleństw
Postautor: Imira » 08 sie 2012 23:20

Post wpisalam, z uwagi na wczorajsze zamkniecie tego tematu przez admina, w Rytuał przekleństw
Prosze wiec Pania Administrator o skasowanie tego postu w w/w temacie.

*

Hallo Greg ...
Nie udalo mi sie skonczyc dyskusji na temat wykonywania Rytualow ...
A przeciez nie wszystko zostalo wyjasnione ...
Na Mini-Chat problem tez jest poruszany, mysle, ze pewne rzeczy mozna do konca wyjasnic.
Dlatego pozwalam sobie skorzystac z pokrewnego tematu.

Greg,
Zgadzam sie z Toba, ze :
Między zadośćuczynić - wsłuchaj się w znaczenie tego słowa - a wypowiedzieć "przepraszam" jest zasadnicza różnica

dlatego tez napisalam
ze takie "przepraszam"

a nie - ze takie przepraszam -
dla mnie codzyslow w takich przypadkach odgrywa duza role ...
Czyli, doszlismy do wniosku, ze :
Greg :
Rytualistyka to nie gotowanie. Nie działa to jak przepis z opakowania winiary. Jest BHP ezo i tego się trzymamy. Przykładowe pokażą tylko ogólną zasadę działania. Na ogół trzeba je "przerobić" na swoją modłę a nie ślepo powtarzać.

Pozostaje wiec - szkolic sie, bo nauczyc sie z takich wskazowek
Nie działa to jak przepis z opakowania winiary.

byloby ciezko ... Tylko co robic z mlodzierza ?
Dzis na Mini-chat padlo stwierdzenie :
Młodzież kręci ezoteryka, karty, numerologiia i wszystko inne i to problem jest.

Jak doradzisz ? - czego moga sie trzymac, czym kierowac ? Skad brac przyklady ?,
jak je "przerobić" na swoją modłę a nie ślepo powtarzać.

Przeciez to trzeba umiec.
Zainteresowanych jest bardzo duzo, leca na te tematy, jak "muchy do miodku" ...
Jako szaman, z pewnoscia znasz przypadki "wywolywania duchow", "seansow spirytystycznych"
i zwiazanych z tym pozniejszych problemow, gdyz jakis byt nie chce sie "odczepic",
bo rytual otworzyl portal, a uczestnicy nie umieja wyprosic przybysza,
czasem w ogole nie tego, ktorego zapraszali ...
Czy widzisz jakies rozsadne rozwiazanie tego aspektu ?
Młodzież kręci ezoteryka, karty, numerologiia i wszystko inne i to problem jest.

Moje pytania i zakres dyskusji dotyczy szukania jakiejs mozliwosci udzielenia rady MLODYM, ktorzy chca sie zajmowac Rytualami, by nie wpadali w niepotrzebne klopoty ...
Moze jest mozliwosc utworzenia pewnego rodzaju punktow, zasad, ktorych moga sie trzymac, ktorymi sie moga kierowac ...
Imira

Postautor: Greg » 09 sie 2012, 16:34

Zacznijmy od tego, że ezoteryka a rytualistyka szczególnie nie jest dla każdego, nawet jeśli go to fascynuje i "on chce".
Wspomniane przerobienie danego schematycznego rytuału "pod siebie" wymaga minimum kreatywności, wyobraźni i wiedzy. Są to rzeczy uniwersalne - nie przypisane stricte do ezo. Osobie, która nie potrafi chwycić widelca, nie każesz kaligrafować, prawda? Jeśli ktoś nie potrafi tego - to niech się za to nie bierze.
Co do skutków ubocznych - im ktoś jest "lepszy" tym lepszy efekt wywoła, jednocześnie może bardziej sobie zaszkodzić ale i lepiej sobie poradzi. Faktycznie problem może stanowić sytuacja, w której w danym seansie bierze kilka osób udział, prowadzi to ktoś z pewnymi umiejętnościami, a byt potem męczy wszystkich. Tu rozwiązanie jest proste - unikać groupies ;)
Najprostszym rozwiązaniem, poradzeniem sobie z dręczeniem czy efektami ubocznymi przy serwitorze, jest zajęcie się czymś co stanowi filar życia w danym momencie - dzieckiem, chorym członkiem rodziny, pracą itd, prowadzić życie towarzyskie i w 100% zrezygnować z ezo na okres kilku miesięcy. Bez wyjątku. Działa, gwarantuje.
Osób zaś opętanych jest wbrew pozorom bardzo mało. Opętanie typu jak w filmie egzorcysta i im pochodne zdarza się rzadko. Zazwyczaj tego nie poznasz czy jest opętany czy nie - jest to osoba jak najbardziej społeczne. W przypadku zaś opętania trzeba się zwrócić do specjalisty z wiary czy tradycji z której się pochodzi.
Awatar użytkownika
Greg
Niewymowny

Jak przeprowadzić rytuał

Postautor: szamka » 20 gru 2014, 12:19

Wprawdzie na forum jest kilka tematów o rytuałach, jednak w żadnym temacie nie ma podstawowych informacji od czego rozpocząć, żeby rytuał był skuteczny.
Nie ulega wątpliwości, że wszystko rozbija się o rodzaj magii.Pokuszę się uporządkować wiedzę.
Awatar użytkownika
szamka
Dopiero się rozkręcam

Podziękował : 76 razy
Otrzymał podziękowań: 58 razy
Znak zodiaku: Skorpion
Droga życia: 8

Jak przeprowadzić rytuał

Postautor: Rossi » 20 gru 2014, 16:14

Z własnego doświadczenia wiem (ono nie jest wielkie ale coś tam wiem :P ) że podstawową sprawą działania rytuału jest to aby w to działanie bardzo wierzyć.
"Nie warto rezygnować z marzeń , tylko dlatego że są one dalej niż na wyciągnięcie ręki.. Należy postawić sobie krzesło, skrzynie, drabinę a nawet skakać po nie.. Bo warto.
Awatar użytkownika
Rossi
Pismak

Podziękował : 46 razy
Otrzymał podziękowań: 76 razy
Znak zodiaku: Waga
Droga życia: 3

Re: Rytuały - podstawowe informacje dla początkujących

Postautor: szamka » 20 gru 2014, 16:48

że podstawową sprawą działania rytuału jest to aby w to działanie bardzo wierzyć.

1 - należy wybrać system magiczny w jakim chcesz wykonać rytuał ( nie chodzi o gazetkowe rytuałopodobne pajacowanie).
2 - poznać żywioły w danej magii.
3 - poznać potrzebne rekwizyty
4 - wybrać odpowiedni czas ( termin)
5. przyszykować odpowiednie miejsce do wykonania rytuału.
6 - przyszykować potrzebne rekwizyty
7. zastanowić się nad konkretnym życzeniem - co tak na prawdę chcesz.
8. przygotować modlitwę i tekst.
9. przygotować się psychicznie - chodzi o zbudowanie odpowiedniego nastroju ( wprowadzić się w lekki trans).
10. wykonać rytuał.

To wstępnie.
Awatar użytkownika
szamka
Dopiero się rozkręcam

Podziękował : 76 razy
Otrzymał podziękowań: 58 razy
Znak zodiaku: Skorpion
Droga życia: 8

PoprzedniaNastępna

Wróć do Rytuały