Jak się kłócą... i jak przepraszają

Jak się kłócą... i jak przepraszają

Postautor: grazyna1956 » 17 lip 2013, 08:08

Różnice zdań zdarzają się nawet najlepiej dobranym parom. U jednych efektem jest prawdziwa burza, podczas której po domu latają talerze, u innych - ciche dni. Zależy spod jakiego kto jest znaku zodiaku. Dowiedz się, czego spodziewać się po swoim partnerze i, w razie czego, jak go udobruchać.

Baran
21.03–19.04


Szlag go trafia w jednej sekundzie. Powodem jest zwykle drobiazg. A nie daj Boże, gdy rzucisz od niechcenia, że głupstwa opowiada. Rozpalony do czerwoności da Ci w zęby, jeśli przyszło Ci dzielić życie z gburem i pro­stakiem. Ale i Baran na tzw. poziomie naurąga Ci tak, że uszy od słu­chania zwiędną. W słowach bowiem nie przebiera – przypomni kim była Twoja mamusia albo wyliczy wszystkie słabości i potknięcia, byle Ci dopiec do żywego. Zagalopuje się przy tym, rozindyczy i... złość z niego nagle uj­dzie, tak szybko jak powietrze z przekłutego balona. Bo właśnie do niego dotarło, że mocno przeholował. Po półgodzinie – jakby nigdy nic – rzuci Ci się na szyję, przyniesie kwiaty albo co najmniej utuli, szepcąc: „przepraszam, że tak na mnie nakrzyczałaś”. Pani Baran po takim przedstawieniu, gdy trochę odsapnie, rzuci Cię na łóżko i zacznie wyprawiać z Tobą świństwa – przekonana, że to najlepszy sposób, by Cię udobruchać.

Jeśli to Ty narozrabiasz – Baranowi wystarczy słowo przepraszam. Pozwól mu tylko trochę ochłonąć. Szczęśliwie, nie jest pamiętliwy, więc szybko zapanuje między Wami zgoda. Do następnego razu. Być może jeszcze tego samego dnia.

Byk
20.04–20.05


Spokojny, łagodny i uprzejmy – rzekłbyś: anioł. Dopóki nie nadwerężysz je­go konta. Utrata paru groszy to nóż wbity w jego serce. Nie ma zwyczaju robić karczemnych awantur, więc zamknie się w sobie i zemści, cofając Ci w banku upoważnienie. Jeśli mu się ostro postawisz, obrazi się śmiertel­nie i na długo. Zacznie też wymyślać kolejne szykany finansowe z zaprze­staniem łożenia na dom włącznie. Nawet gdy kupisz coś sobie za swoje oszczędności, zacznie marudzić, że przepuszczasz pieniądze należące się ro­dzinie. Święty spokój u boku Byków obojga płci zapewnisz sobie, oddając im we władanie domowe finanse, łącznie z własną pensją. Wtedy okaże się, że potrafi mieć hojną rękę. Mów mu często, że jest najlepszy i najmądrzejszy pod słońcem. Czule drap za uszkiem i pieść. A gdy się o coś obrazi, przyszykuj wykwintną kolację. Bij się też w piersi, nawet jeśliś nic nie zawinił. W przeciwnym razie długo potrwają w Waszym domu ciche dni. I jego szykany. A to Ci się nie opła­ci.

Bliźnięta
21.05–21.06


Chory, gdy chociaż raz dziennie nie pomarudzi. Z byle drobnostki zrobi problem i nagada się przy tym, aż uszy spuchną. Wkurzony – nie panuje nad językiem. Dowiesz się, żeś niezguła, nieudacznik i oferma. Choćbyś to Ty utrzymywał na swych barkach cały dom, bo Twój ukochany Bliźniak co trzy miesiące zmienia pracę, nie mogąc się nigdzie zahaczyć na dłużej. Pożycza od ludzi na lewo i prawo, robi zakupy na konto przyszłych zarob­ków. Ale spłacać musisz Ty, zaciskając zęby. Nie radzę mu wypominać, że jest rozrzutny. Pełen pretensji zagada Cię na śmierć. W dodatku to Ty będziesz go musiał przepraszać – z wyszukaną elegancją i starannie dobierając słowa. Na szczęście złość Bliźniakowi szybko przechodzi. Nie czuje też długo urazy. Gdy odezwie się w nim druga natura – wesołka i zabawowicza – całkiem przyjemnie z nim żyć.

Rak
22.06–22.07


To wyjątkowo drażliwy osobnik. Zrobiłaś nie taką minę – już nadąsany. Nie pochwaliłaś obiadu, decyzji zakupu – awantura gotowa. Jego nie da się nie obrazić, bo jest już obrażony, zanim cokolwiek się zacznie. Staje się wtedy potwornie zrzędliwy. Ponury łazi po domu i ulewa sobie żółci. Jad kapie mu z ust i dopada każdego, kto stanie na drodze. Wszystko jest złe, wszystko jest nie tak. Jeśli go dotkniesz do żywego, nigdy Ci tego nie zapo­mni, nie wybaczy. Gorzej – będzie Ci głośno życzył wszystkiego najgorsze­go. Nawet śmierci, jeśli go oszukasz na pieniądze. Raczysko wymaga hołu­bienia i wyjątkowej cierpliwości. Zagniewanego Ty musisz przepraszać, nawet za swoją niewinność. Kajaj się, kupuj mu drobne prezenty i zaproś do eleganckiej knajpy na wystawny obiad. Bo nic tak nie przemówi do jego sumienia jak dobre żarcie.

Lew
23.07–22.08


Chcesz mu dopiec do żywego? Skrytykuj go, za cokolwiek. Przeczulony jak mało kto na własnym punkcie, obrazi się okropnie. Nawet na całe życie, jeśli mu powiesz – niezależnie od płci – że jest wyjątkowo kiepski w łóżku. Za coś takiego nie da się przeprosić. Natychmiast też zacznie Cię zdradzać, zmieniając partnerów jak rękawiczki. Pójdzie w ilość. Tylko po to, by sobie samemu udowodnić ogrom własnych możliwości. Tyle że z jakością jego erotycznych wyczynów jest rzeczywiście kiepsko. Natomiast Lwa lekko urażonego przeprosisz komplementami, bo na nie potwornie jest łasy. Po­wtarzaj mu tysiące razy, że nie ma drugiego tak wspaniałego. Jeśli to Ty się obrazisz, bo Cię nawyzy­wał od głupich, możesz liczyć na jego przeprosiny. Dość dziwaczne zresztą. Będzie udawać, że nic się nie stało i robić chłopięce psikusy. Nie wycofa się jednak ze swej opinii. Bo tylko on może mieć ra­cję.

Panna
23.08–22.09


Chcesz ją wkurzyć – nadąsaj się sam. Snuj się po domu ze skrzywioną mi­ną, nie mówiąc, o co chodzi. Nie będzie Ci nadskakiwać ani dopytywać się, co się dzieje. Zwykle chłodna, teraz przyjmie postać kostki lodu. I... też się obrazi. Stopnieje szybko, widząc Twój przyjazny gest, i nie będzie Ci tego pamiętać. Karczemną awanturę zrobi na wiadomość, że wziąłeś z banku kredyt albo sam komuś pożyczyłeś pieniądze. Czegoś takiego długo Ci nie wybaczy. W takiej sytuacji kup sobie stopery do uszu. Bowiem Twoja Pan­na każdego ranka i na dobranoc będzie Ci wypominać ogrom Twego krety­nizmu. Nie próbuj jej przepraszać kosztownym drobiazgiem ani okazałym bukietem kwiatów. Tylko dolejesz oliwy do ognia. „Ty się niczego w życiu nie dorobisz” – powie Ci lodowatym tonem i za­trzaśnie przed nosem drzwi.

Waga
23.09–22.10


Miła, grzeczna i przyjazna dla otoczenia Waga obojga płci brzydzi się cham­stwem i grubiaństwem. Histerycznie zareaguje na najdrobniejsze preten­sje z Twojej strony. Niestety, trudno się jej przyznać do winy. Będzie się wypierać, kombinować i w żywe oczy mówić nieprawdę. Wszystko z tchó­rzostwa. Gdy udowodnisz jej, że jednak coś przeskrobała – obrazi się. Tym bardziej, im mocniejszych użyłeś słów na określenie stanu jej umysłu. Żale utopi w kieliszku. Jednym, bo ma słabą głowę. Na drugi dzień zacznie się bić w piersi i przysięgać, że już nigdy więcej.

Jeżeli jednak naskoczyłeś na swoją Wagę niesłusznie, z przeprosinami odczekaj co najmniej dzień. Muszą być eleganckie i poparte kosztownym drobiazgiem – najlepiej czymś ze starej biżuterii. Po­działają jak balsam na jej zbolałą duszę.

Skorpion
23.10–21.11


Jeśli narazisz się temu osobnikowi, lepiej, byś się nigdy nie urodził. Znie­wagę i krzywdę zapamięta Ci do końca życia i zemści się – kiedy tylko będzie miał okazję. Nawet po pięćdziesięciu latach – gdy sam już stanie nad grobem. U niego nie ma przedawnienia. Trudno z nim żyć na co dzień. Nadwrażliwy, sam zaatakuje, uprzedzając Twoje ewentualne preten­sje. Potrafi nawet mocno przyłożyć. Uszy więdną od jego wyzwisk. Nie oszczędzi także Twojej rodziny do dziesiątego pokolenia. Oczywiście to Ty – choć Bogu ducha winien – będziesz go przepraszać. Na szczęście Twój Skorpion nie jest małostkowy i wystarczy słowne pokajanie się. Gorzej, gdy posądzi Cię o niewier­ność. Ten największy zazdrośnik zodiaku zniszczy Cię swymi podejrzeniami i na nic zdadzą się prze­prosiny. Tylko rozwód Cię uratuje.

Strzelec
22.11–21.12


Jowialny prześmiewca i wesołek rzadko wpada w gniew. Obdarzy Cię zaufa­niem na kredyt. Kiedy trzeba, w oczy powie, co myśli. Ale bez brzydkich wy­razów. Elegancko przytnie, że w pięty pójdzie. Ale tylko wtedy, gdy zacho­wasz się wobec niego jak przysłowiowa świnia. Podłości nie znosi bowiem najbardziej. Długo się nie dąsa i w przeprosinach nie oczekuje większych ceregieli. Gdy sam narozrabia – np. przehula całą noc w doborowej kom­panii – rozochocony rzuci Ci się w ramiona, wyznając miłość. Nigdy nie zrozumie Twoich pretensji. „Życie jest piękne!” – wykrzyknie z zachwytem – i to będą jego przeprosiny.

Koziorożec
22.12–19.01


Zakompleksionego wrażliwca bardzo łatwo urazić. Byle głupstwem. Nabur­muszony, ponury i zgryźliwy jak diabli daje się we znaki rodzinie. Nie licz na to, że powie Ci, o co chodzi. A jeśli cudem to z niego wydusisz, dowiesz się, że do dziś boli go, kiedy w pierwszej poślubnej sprzeczce rzuciłaś mu w twarz, że jest upierdliwy. Twój Koziorożec – niezależnie od płci – urazy długo nosi w sercu. Pozwól mu się trochę podąsać, bo to mu potrzebne do szczęścia. Potem zacznij go normalnie traktować, jak gdyby nic się nie stało. Mów, zagaduj, przymilaj się, w końcu oświadcz, że świat bez niego byłby pusty. To mu doda skrzydeł i przez parę dni będzie miły. Do następnego razu, gdy znowu coś sobie przypomni.

Wodnik
20.01–18.02


Najmniej obrażalski z całego zodiaku. Powie Ci, co mu leży na wątrobie i sam przyjmie krytykę bez urazy. Woli prawdę prosto w oczy niż knowa­nia za plecami. Jeśli wykopiesz pod nim dołek, nie naurąga Ci, nie będzie się mścił. Odwróci się od Ciebie na zawsze. Spotkanego na ulicy potraktu­je jak powietrze. Trudno go wyprowadzić z równowagi. Ale jeśli już Ci się to uda – np. wmawiając, że coś spsocił – rzuci Ci w twarz parę niecenzural­nych wyrazów, od tego na k... poczynając. Oczyści sobie tym krew i będzie wielce zdumiony, że się obraziłeś. Przeprosi Cię natychmiast za ten wy­buch. I nawet jeśli temu nie ulegniesz, zacznie udawać, że wszystko jest w porządku, bo wie, że w końcu Ci przejdzie.

Ryby
19.02–20.03


Zapomnisz o Rybich urodzinach – tydzień będzie się tym gryzła. Smutna, rozmazana, marudna, stanie się nie do zniesienia. Podobnie zareaguje, gdy powiesz coś podniesionym tonem albo zgłosisz najdrobniejszą choćby pretensję. Zresztą, możesz ją dotknąć nawet dobrym słowem – bo akurat zrozumiała je na opak, będąc w gorszym stanie duszy. Dzieląc z nią los, musisz ją przepraszać nawet za to, że żyjesz. Prawdziwego trzęsienia ziemi spodziewaj się, gdy przyjdą na Was poważniejsze problemy, np. Twoja Ry­ba dowiedzie, że masz kogoś albo sama przehula parę groszy. Wtedy w ataku histerii zdolna jest dom zrównać z ziemią. Tylko nałożenie jej kaftana bezpieczeństwa uratu­je Was od zagłady. Po tygodniu zawstydzona zacznie bić się w piersi. Przebaczy Ci wszystko – jeśli to Ty zawiniłeś. Musisz tylko przyrzec, że już nigdy więcej. Ryba pomoże Ci w tym wytrwać, patrząc Ci bacznie na rączki.

Z Astromagii
grazyna1956
 

Re: Jak się kłócą... i jak przepraszają

Postautor: onaion » 28 lip 2013, 22:21

ja rybka i sie zgadza..rownam dom z ziemia..hahah
"Chcesz być szczęśliwym-pozwól, by inni byli z tobą szczęśliwi"
Awatar użytkownika
onaion
Pismak
 
Posty: 1981
Rejestracja: 29 lut 2012, 16:52
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Ryby
Droga życia: 3

Re: Jak się kłócą... i jak przepraszają

Postautor: DorotaM74 » 20 sie 2013, 20:21

Hahahahah Oj raczek tez się zgadza- strasznie drażliwa bestia :))) Skorpionek tak samo :)) Z bliżniakiem często mam do czynienia i tez moge potwierdzoć- gaduła niesamowita ;))
Awatar użytkownika
DorotaM74
Dopiero się rozkręcam
 
Posty: 401
Rejestracja: 17 mar 2013, 07:26
Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 3

Re: Jak się kłócą... i jak przepraszają

Postautor: Iza74 » 07 lut 2016, 18:09

W zodiaku największymi złośnikami są znaki ogniste. Barany błyskawicznie podejmują rywalizację i stają do walki w obronie swoich racji, często się kłócą, ale na szczęście nie są pamiętliwe i szybko zapominają urazy. Strzelce natomiast uwielbiają spory i dyskusje, które nieraz przerodzić się mogą w zajadłe kłótnie, które trwają tygodniami. Lwy natomiast nie są skore do kłótni, ale jeśli ktoś nadepnie im na odcisk lub umniejszy ich zasługi, potrafią walczyć nawet latami w sądzie, żeby zwyciężyć.

Znaki ziemskie niechętnie wchodzą w spory. Dopiero kiedy ktoś podważa ich autorytet, dorobek lub zagraża ich stanowi posiadania, ruszają do walki. Byki z natury niechętnie spierają się o drobiazgi. Jednak kiedy dochodzi do rozwodu, przy podziale majątku kłócą się do upadłego i nie oddadzą ani jednej łyżeczki czy ręcznika, który się im należy. Panny łatwo się denerwują i potrafią godzinami kłócić się o to, że ma rację i nie da się ich zbyć byle czym. Koziorożce są ostrożne i niechętnie się spierają z innymi. Jednak jeśli ktoś złamie ustalone reguły lub nie wywiąże się z zobowiązania, racą panowanie nad sobą i nie odpuszczą, dopóki nie wykrzyczą swoich racji i żali.

Z pozoru najmniej konfliktowe są znaki wodne. Raki bardzo emocjonują się każdym sporem i szybko dążą do zgody, bo zbyt przeżywają każdą kłótnię. Potrafią jednak wpaść w histerię i płakać z byle powodu. Skorpiony wolą wycofać się na z góry ustalone pozycje niż bić się na argumenty. Trzeba jednak uważać, bo doprowadzony do ostateczności Skorpion może użyć siły fizycznej lub wyjść z siebie, nie warto więc go drażnić. Ryby natomiast unikają kłótni jak ognia, wola ustąpić niż znosić krzyki i obrażone miny.

Znaki powietrzne uwielbiają dyskusje, ale niechętnie wchodzą w otwarty konflikt. Wagi jak ognia unikają kłótni, zawsze starają się negocjować i dojść do porozumienia. Bliźnięta po paru minutach zapominają, o co poszło i nie rozumieją, dlaczego ktoś się na nie obraził. Jedynie Wodniki potrafią kłócić się i dowodzić swojej racji do upadłego.

Pieniacze sądowi to Lwy, Wodniki, Strzelce i Panny. Nie odpuszczą, dopóki sprawiedliwości stanie się zadość i ich racja zostanie przez sąd udowodniona.

Najbardziej pamiętliwe są Skorpiony, Koziorożce i Byki. Nawet po latach wypomną nam błąd lub nieprzyjemną kłótnię. Niechętnie też wybaczają trudno u nich dostać drugą szansę.

Najbardziej ugodowe i wyrozumiałe są Wagi, Bliźnięta i Ryby. Tak zależy im na dobrej atmosferze i serdecznych stosunkach z bliskimi, przyjaciółmi i współpracownikami, że o pewnych drażliwych sprawach wolą nie rozmawiać i zawsze dążą do zgody.

IZABELA PODLASKA-KONKEL


Panna kłóci się do oporu i musi postawić na swoim, nawet wtedy kiedy nie ma racji. Nie słucha przeciwnika, tylko ona ma rację.
Byki te co znam, potrafią obrazić się do końca życia. Skorpiony nigdy nie przeproszą, nie przyznają, że nie mieli racji, mściwe przy tym. Podstępem się zemszczą.Uważają się z nietykalnych.
Liczby doskonałe, jak doskonałych [ ludzi ] spotyka się rzadko... ( Kartezjusz)
Awatar użytkownika
Iza74
Pismak
 
Posty: 1877
Rejestracja: 09 sie 2014, 19:19
Podziękował : 115 razy
Otrzymał podziękowań: 139 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 8

Re: Jak się kłócą... i jak przepraszają

Postautor: Ankol18 » 07 lut 2016, 18:55

Iza74 pisze:Panna kłóci się do oporu i musi postawić na swoim, nawet wtedy kiedy nie ma racji. Nie słucha przeciwnika, tylko ona ma rację.

Oto cała ja! :D Prawda najprawdziwsza :usmiech:
A i Pannom raczej z trudem przychodzi przyznawanie się do winy i przepraszanie.
Najpiękniejsze chwile w życiu - nie można ich zaplanować, przychodzą same.
Awatar użytkownika
Ankol18
Forumowicz do entej
 
Posty: 3667
Rejestracja: 01 sie 2013, 16:41
Podziękował : 318 razy
Otrzymał podziękowań: 460 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 9

Re: Jak się kłócą... i jak przepraszają

Postautor: Venison » 07 lut 2016, 20:05

grazyna1956 pisze:Strzelec
22.11–21.12

Jowialny prześmiewca i wesołek rzadko wpada w gniew. Obdarzy Cię zaufa­niem na kredyt. Kiedy trzeba, w oczy powie, co myśli. Ale bez brzydkich wy­razów. Elegancko przytnie, że w pięty pójdzie. Ale tylko wtedy, gdy zacho­wasz się wobec niego jak przysłowiowa świnia.


Jakże mogło by być inaczej :)

grazyna1956 pisze:Gdy sam narozrabia – np. przehula całą noc w doborowej kom­panii – rozochocony rzuci Ci się w ramiona, wyznając miłość. Nigdy nie zrozumie Twoich pretensji. „Życie jest piękne!” – wykrzyknie z zachwytem – i to będą jego przeprosiny.


Tu skomentuję żartem :)

Wchodzi do domu mąż o trzeciej nad ranem, a tu stoi w przedpokoju żona i zaczyna wrzeszczeć:
- No wiesz, pijany i o trzeciej nad ranem wracasz do domu...
On jej przerywa i mówi:
- A kto powiedział, że wracam ?? Ja tylko po giiitarę przyszedłem ... Obrazek


No więc tak w skrócie mówiąc to nie ma się co gniewać bo życie jest za krótkie na to ... :D
Awatar użytkownika
Venison
Dobry Duszek Forumezo
 
Posty: 177
Rejestracja: 05 paź 2014, 19:41
Podziękował : 21 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Płeć: Mężczyzna
Znak zodiaku: Strzelec
Droga życia: 4

Re: Jak się kłócą... i jak przepraszają

Postautor: Avena » 07 lut 2016, 21:57

Bliźnięta... te co znam, to raczej roznie... w wersji damskiej, by sie zgadzalo, w meskiej... zgodzic sie nie moge... milcza jak zakleci i czlowiek sam sie zaczyna wsciekac, bo skad ma wiedziec o co takiemu idzie?

Lwy..., że ilość? Dobre sobie, raczej glosno rycza, zeby pol miasta slyszalo, a pozniej foch klasyczny i kilka dni ciszy :)


0

Dopóki nie uczynisz nieświadomego - świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. C.G.Jung

Awatar użytkownika
Avena
Dopiero się rozkręcam
 
Posty: 353
Rejestracja: 25 sie 2015, 13:00
Podziękował : 45 razy
Otrzymał podziękowań: 83 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Lew
Droga życia: 7

Re: Jak się kłócą... i jak przepraszają

Postautor: Nut » 08 lut 2016, 08:46

Rybki jak wiadomo są dwie.Ten fakt doskonale obrazuje dwulicowość Rybek.
Lewki, no cóż, jak widać na załączonym obrazku;

Obrazek
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2495
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 459 razy
Otrzymał podziękowań: 364 razy
Droga życia: 0

Re: Jak się kłócą... i jak przepraszają

Postautor: runoutofbreath » 23 mar 2016, 16:59

haha oj zgadza sie, zgadza ;d (lew)
Awatar użytkownika
runoutofbreath
Dobry Duszek Forumezo
 
Posty: 173
Rejestracja: 07 wrz 2015, 22:42
Lokalizacja: Warszawa, mazowieckie
Podziękował : 93 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Lew
Droga życia: 33


Wróć do Znaki Zodiaku

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości