Jakie techniki osiągnięcia LD są najskuteczniejsze?

Technika liczenia

Postautor: xMoni7 » 27 lut 2012, 20:03

Metoda ta jest krótka i nie skomplikowana.

Najlepiej stosować w momencie gdy jesteśmy bardzo zmęczeni, lub kiedy obudzimy się w środku nocy. Wtedy zamykamy oczy i liczymy do 30 skupiając się tylko i wyłącznie na liczeniu, wtedy w naszych głowach nie mogą się pojawiać żadne inne myśli. Po skończeniu odliczania otwieramy oczy na ok 3 sekundy, po czym czynność tą powtarzamy w kółko. Robi się to wszystko, aby utrzymać naszą świadomość, jeśli wszystko zostanie wykonane prawidłowo to w pewnym momencie powinno dość do otwarcia oczu podczas snu.

Świadomy sen wykonany tą techniką, bywa na bardzo wysokim poziomie. Ponieważ od razu po uśnięciu wchodzimy bezpośrednio w sen bez utraty świadomości. :)
"Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidzialne dla oczu"
"Ścieżek i dróg jest wiele, cel tylko jeden - Miłość"
Awatar użytkownika
xMoni7
Forumowicz do entej

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Znak zodiaku: Waga
Droga życia: 1

Jakie techniki osiągnięcia LD są najskuteczniejsze?

Postautor: xMoni7 » 04 kwie 2012, 16:52

Może znak ktoś z Was jakąś dość dobrą technikę godną polecenia?
Ja jakiś czas temu próbując osiągnąć LD wyobrażałam sobie, że wdycham energię, która wypełnia moje ciało. Starałam się ją czuć do momentu uśnięcia. Raz udało mi się osiągnąć świadomy sen, tzn miałam świadomość, wiedziałam, że śnię, lecz nie potrafiłam zapanować nad swoim ciałem.

Może znacie jakieś inne, skuteczne techniki? :)
"Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidzialne dla oczu"
"Ścieżek i dróg jest wiele, cel tylko jeden - Miłość"
Awatar użytkownika
xMoni7
Forumowicz do entej

Znak zodiaku: Waga

Re: Jakie techniki osiągnięcia LD są najskuteczniejsze?

Postautor: Wafer 22 » 13 lis 2012, 20:32

LD (Lucid Dream) jest świadomym snem. W takich snach, gdzie śniący posiada odpowiednio wysoki poziom kontroli nad treścią marzenia sennego, możne zrealizować dowolne swoje pragnienie.
W skrócie: kontrolujemy swój sen. Często doświadczam LD. Myślę o czymś przed snem a potem kontroluję swój sen i to co się w nim dzieje.
zapytania proszę kierować na PW
Awatar użytkownika
Wafer 22
Grafoman

Otrzymał podziękowań: 2 razy
Znak zodiaku: Koziorożec
Droga życia: 7

Postautor: Jakub » 01 gru 2012, 00:28

Wizualizacja i prowadzenie dziennika snów przez co najmniej 3 miesiące, oczywiście medytacja z Aniołami też jest pomocna w kontroli snu.
Jakub

Postautor: xLena » 08 gru 2013, 22:39

Jakub pisze:oczywiście medytacja z Aniołami też jest pomocna w kontroli snu.

No to powiem, że ciekawe- medytacja z Aniołami żeby osiągnąć LD; to jak ona wygląda? i dlaczego akurat Anioły mają w tym pomóc?
xLena

Postautor: scorek » 04 gru 2014, 01:10

Istnieje wiele sposobów, które pomogą Ci wywołać świadomy sen. Dziś przedstawię Ci 3 najpopularniejsze techniki świadomego śnienia. Stanowią one rdzeń wszystkich innych metod na odzyskanie świadomości we śnie.

MILD
Technika MILD (Mnemonic Induction of Lucid Dreams)
jest to najbardziej znana metoda pozwalająca osiągnąć świadomy sen. Opiera się głównie na pamięci. Polega na przypomnieniu sobie w czasie snu, że śpimy.
Jak wykorzystać tę technikę?
Podczas zasypiania powtarzaj sobie zdanie: „Właśnie zasypiam i będę świadomy, że śnię”. Powtarzaj to, aż Ci się dobrze utrwali. Powinna to być ostatnia myśl przed zaśnięciem. Wczuj się w nią. Zrozum jej sens. Nie powtarzaj tego zdania automatycznie, ale z pełną świadomością.
Jeśli obudzisz się spontanicznie w nocy, przypomnij sobie ostatni sen. Postaraj się przywołać jak najwięcej szczegółów. Najlepiej jeśli od momentu obudzenia nie będziesz się w ogóle poruszał. Następnie wyobrażając sobie, że dalej jesteś w tym śnie, powtarzaj zdanie: „Jestem świadomy, że śnię”. Zaśnij. Pamiętaj jednak, aby nie próbować zasnąć na siłę. Wytworzona w ten sposób presja nie pozwoli Ci zasnąć, co może potem wywołać frustrację.
Technika MILD działa na podobnej zasadzie, co powtarzanie sobie zdania „zapamiętam sen” w celu poprawienia pamięci snów. Tak samo przez ciągłe przypominanie sobie, że mamy być świadomi podczas snu, w końcu wyryjemy tę myśl w naszym umyśle.

WBTB
Technika WBTB (Wake Back To Bed)
, polega na obudzeniu się po kilku godzinach snu oraz ponownym zaśnięciu. Technika może zaburzać cykl naszego snu, jeśli nie wykona się jej poprawnie.
Istnieje kilka sposobów na wykorzystanie tej metody.

1. Połóż się spać. Obudź się po 6 lub 7,5 godzinach snu. Chodzi tu o budzenie się pod koniec fazy REM, aby nie zaburzyć cyklu. Cykl powtarza się mniej więcej co 90 minut. Wstań z łóżka. Pozostań rozbudzonym przez 15-45 minut. Postaraj się rozbudzić głównie umysł, a nie ciało – dlatego najlepiej poczytaj książkę. Połóż się ponownie spać. Następnie:
1.1. Po prostu zaśnij bez myślenia o niczym konkretnym.
1.2. Przypomnij sobie sen, z którego się obudziłeś i wyobrażaj go sobie, aż do zaśnięcia.
1.3. Powtarzaj sobie: „Gdy zasnę, będę pamiętał, że śnię”. Jest to połączenie techniki WBTB z MILD i powoduje największe szanse na świadomy sen.

2. Wykonaj wszystkie polecenia jak w punkcie 1 – tyle, że nie musisz wstawać z łóżka. Pozostań rozbudzonym przez 1 minutę. Zaśnij ponownie korzystając z tych samych opcji, co powyżej.

WILD
Technika WILD (Wake Induced Lucid Dream)
jest najskuteczniejszą, ale także najtrudniejszą metodą na wywołanie świadomego snu. Polega na zaśnięciu bez utraty świadomość. Ta technika jest najatrakcyjniejsza dla początkujących, jednak wymaga sporej wiedzy i pracy. Wykorzystujemy tutaj naturalne mechanizmy zasypiania, aby wprowadzić się w stan zwany „Mind Awake/Body Asleep „, czyli „Umysł Czuwa/Ciało Śpi”. Jak tego dokonać? Podam Ci podstawowe zasady.

1. Relaksacja
Na początek musisz całkowicie zrelaksować swoje ciało. Możesz w tym celu wykorzystać jedną z wielu technik relaksacyjnych lub nagrań mp3. W ten sposób uspokoisz umysł i przygotujesz ciało do snu.

2. Sensacje
Po pewnym czasie możesz doświadczyć pewnych sensacji. Przeważnie podczas normalnego zasypiania nie jesteśmy ich świadomi. Możesz mieć wrażenie falowania, wirowania, przemieszczenia lub unoszenia. Może zrobić Ci się zimno lub gorąco. Możesz także poczuć charakterystyczne wibracje przepływające przez całe Twoje ciało. Są to sygnały, które pomagają poznać, czy zaczynasz już zasypiać.

3. Paraliż senny
Jest to naturalny mechanizm organizmu, który zapobiega mimowolnym ruchom kończyn podczas snu. Gdy Twoje ciało zasypia, zaczyna unieruchamiać mięśnie. Często pojawiają się wtedy szybkie skurcze mięśni. Być może tak miałeś, że nagle podczas zasypiania podskoczyła Ci noga lub palec u ręki. To właśnie sygnał sprawdzający paraliż senny. Jeśli nie będziesz się poruszał – pogłębisz ten stan.

4. Hipnagogi
Są to wrażenia wizualne lub dźwiękowe podczas zasypiania. Możesz na początku widzieć proste formy i kolory, a potem pełne obrazy, a nawet filmy. Często pojawiają się w tym momencie znajome głosy bliskich lub inne dźwięki. To znak, że zaczynasz zasypiać. Ale uważaj! Hipnagogi oznaczają, że to umysł zaczyna zasypiać. Dlatego trzeba w tym momencie być szczególnie uważnym, aby nie stracić świadomości i zwyczajnie nie zasnąć.

Myślę, że przestawione w tym artykule wskazówki ułatwią Ci osiągnięcie świadomego snu. Tak naprawdę jest wiele technik, służących do wywołania tego stanu. Jednak wszystkie wymagają jakiegoś wkładu pracy. Różne techniki mają inną skuteczność dla różnych osób. Nie ma techniki, która gwarantowałaby świadomy sen dla wszystkich. Dlatego najlepiej przetestować kilka z nich i sprawdzić, która działa na nas najlepiej.

Mini Kurs Świadomego Śnienia
Artur Wójtowicz

Awatar użytkownika
scorek

Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy
Droga życia: 0

Postautor: Estera » 25 sty 2015, 20:10

Witam
Od pewnego czasu próbuję swiadomie śnić -udaje mi sie to sporadycznie jak pamietam odkad zaczęłam sama cwiczyć/od zeszłego roku/ tzn pozwalałam swojemu umysłowi świadomie i podswiadomie wchodzic w stan snu udało mi sie to kilka razy ale nigdy tak jak zaplanowalam tylko po przebudzeniu i ponownym zaśnięciu.Mam problem z ćwiczeniami poniewaz spi ze mną mój Kot i ciężko mi znaleść tą niezbędna równowagę/ja to tak nazywam bo czasem budzi mnie z głębokiej fazy snu i gdy zasypian mam całkiem inny sen lub wcale/
Nie wiedziałam jak nazwać te stany snu gdy próbowałam świadomie śnić dopóki nie przeczytałam na forum jak to osiągnąć
Robiłam to instynktownie czyli sama sobie opracowałam zasady zasypiania,a to nic innego jak
relaksacja, sensacje,paraliż senny/gdzie zawsze w idelnej pozycji kladłam sie spać i po ok.3 do 4 godzin się budziłam w tej samej idalnej pozycji/
oraz hipnagogi -gdzie niestety umysł usypiał bo nie byłam zbyt czujna, owszm zawsze mi się coś śniło i pamietałam to bardzo realnie ale to nie był LD
Dzięki wam wiem teraz gdzie mam być czujna aby doswiadczyc LD
Mam tylko pytanie, zawsze jak mam /o ile mamLD/ to dotyczy jednej sytucji, jak w filmie, jeden fragment ten sam urywa się po chwili i zasypiam normalnym snem, nie doświadczyłam Ld poza wielokrotnoscią jednej i tej samej sytuacji z różnymi drobnymi zmianami, ale ogólnie dotyczy jednej i tej samej sytuacji
Nie wiem jak to wszystko odbierac poniewaz nigdy nie czytałam zadnej literatury o Ld tylko sama cwicze instynktownie. Nie wiem jak na to sie zapatrywać Jesli mozna poprosze o poradę .
Awatar użytkownika
Estera

Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Znak zodiaku: Ryby

Postautor: scorek » 25 sty 2015, 20:20

W poście wyżej masz opisane.
Mam pytanie - po co ci LD . U mnie jest tak, że nigdy nie dążę do LD, nie stosuję żadnych technik. Czasem pojawiają się same.
Awatar użytkownika
scorek

Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy
Droga życia: 0

Postautor: Estera » 25 sty 2015, 21:10

LD chciałam doswiadczyć i sprawdzić czy potrafię .Lubię sny ,miałam te prorocze też
Chcę ćwiczyć i poprzez sny poznawać siebie, a tak naprawdę chodzi mi o poprzednie moje wcielenia,od czegoś muszę zacząć ....więc dlaczego nie od snów

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Estera

Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Znak zodiaku: Ryby

Postautor: Elie » 25 sty 2015, 21:49

tak naprawdę chodzi mi o poprzednie moje wcielenia,od czegoś muszę zacząć ....więc dlaczego nie od snów

Poprzez sny nie poznasz poprzednich wcieleń. Tak naprawdę nie ma 100% sposobu na ich poznanie. Nawet słynny regresing hipnotyczny nie daje żadnej pewności, tym bardziej, że jesteśmy sterowani i poddawani działaniu na podświadomość.
Natomiast w trakcie LD czyli ( Lucid Dream - świadomy sen) masz świadomość obecnego życia oraz możliwość kierowania dalszym snem. I to wszystko co dzięki LD można osiągnąć.Cała reszta to wymysł NewAge . Owszem,LD pojawia się w literaturze czy niektórych filozofiach religijnych.

U mnie jest tak, że nigdy nie dążę do LD, nie stosuję żadnych technik. Czasem pojawiają się same.

LD najczęściej i najłatwiej osiągnąć poprzez bardzo długie spanie, ponad normę.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić
Najważniejsze w życiu nie jest to co zdobędziesz – ale to w jaki sposób zdobywanie tego – zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2073 razy
Otrzymał podziękowań: 1858 razy
Znak zodiaku: Rak

Następna

Wróć do Stany naszego umysłu