Karty Tarota - Giermek Buław

Karty Tarota - Giermek Buław

Postautor: Amadeo » 23 wrz 2011, 15:37

Obrazek Obrazek


Giermki oznaczają szanse i okazje, które pokazują się na naszej drodze. Szansa, o której mówi giermek buław, odpowiada elementowi ognia i jest przez to porywającym impulsem lub propozycją, którą przyjmujemy z radością. Chodzi tu przede wszystkim o sytuacje, dzięki którym wyrośniemy z dotychczasowej sfery doznań Wymagać one będą odwagi i podjęcia ryzyka. Odpowiadają naszej żądzy przygód i sprawią, że życie będzie bardziej interesujące, ponieważ oderwani zostaniemy od paraliżującej rutyny dnia codziennego. Szansą taką może być jakiś rodzaj aktywności sportowej, dzięki której zmierzymy nasze siły. Może to być inna okazja do poznania granic własnych możliwości, jak również mniejsze, interesujące przeżycia i codzienne doświadczenia.

W życiu zawodowym giermek buław zapowiada otrzymanie propozycji i otwarcie się możliwości, które powitamy z radością. Może oznaczać, że powierzone nam zostanie bardzo ważne zadanie, obejmiemy nowe stanowisko lub otrzymamy niezwykle nęcące zlecenia (też zagranicą). Ponieważ karta ta mówi o rozwoju, może zapowiadać oczekujący nas awans. Nawet jeśli możliwości te wiążą się z podjęciem trudnych zadań, powinniśmy podejść do nich z radością i wiarą.

Na poziomie świadomości- karta ta zwraca uwagę na to, że odbierzemy ważne impulsy, które w znacznym stopniu wpłyną na rozszerzenie naszych dotychczasowych horyzontów. Mogą to być bodźce, które zwrócą naszą uwagę na dotąd nieznane lub zaniedbywane sprawy (książka, zaproszenie do teatry, na koncert, wykład, także pobudzająca rozmowa). Karta ta może również oznaczać, że wyjaśnianie czekających od dawna na rozwiązanie określonych problemów życiowych wyzwoli w nas nowe impulsy.

W związkach osobistych- giermek buław często oznacza zaproszenie do przygód. Zawiera się w tym zarówno wzbogacająca i ożywcza perspektywa dla istniejącego związku, jak również zachęta do rozpoczęcia nowej podniecającej znajomości. Czasami giermek buław oznacza ochotę na poszukiwanie przygód poza utartymi ścieżkami.


Źródło: Hajo Banzhaf, Tarot dla Każdego
Amadeo
Wciąż tu siedzę
 
Posty: 4273
Rejestracja: 26 wrz 2011, 06:27
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć: Mężczyzna
Droga życia: 0

Re: Karty Tarota - Giermek Buław

Postautor: Štilić » 23 wrz 2011, 18:24

Odpowiednik astrologiczny:

Wenus w koniunkcji z Księżycem w Strzelcu jako szansa, która przyjęta będzie z zachwytem.

Źródło: Tarot dla każdego - H. Banzhaf
"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga długiego czasu. Czas i tak upłynie."
Jestem samolubna, niecierpliwa i trochę niepewna siebie. Popełniam błędy, tracę kontrolę i jestem czasami ciężka do zniesienia. Ale jeśli nie potrafisz znieść mnie, kiedy jestem najgorsza, to cholernie pewne, że nie zasługujesz na mnie, gdy jestem najlepsza.
Awatar użytkownika
Štilić
Forumowicz do entej
 
Posty: 2629
Rejestracja: 25 gru 2010, 15:20
Podziękował : 17 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Re: Karty Tarota - Giermek Buław

Postautor: Tola » 24 wrz 2011, 07:00

Giermek Buław

Dziecko lub młoda osoba dziewczyna lub chłopak spod znaku barana, lwa albo strzelca. Może to być też ktoś młodo wyglądający. Jasne włosy, niebieskie oczy, osoba atrakcyjna. Osoba o młodzieńczych cechach: żywotna i ruchliwa. Lojalny i wierny przyjaciel, możliwe że student. Nieoczekiwane, ważne i dobre nowiny, propozycja pomocy. albo pracy. Stały kontakt z bliskimi osobami będącymi w oddaleniu. Interesujące wydarzenia, nowa wiedza. Gwałtowny i namiętny romans. Niedojrzałe uczucia.

W negatywie - Denerwujące, złe lub opóźniające się nowiny, problem z podjęciem decyzji, przewrażliwienie na tle własnej osoby, brak samodzielności, zarozumialstwo, rozrzutność, brak tolerancji, wygodnictwo. Podejmowanie decyzji pod wpływem impulsu, zła decyzja, utrata pracy. Stagnacja i marazm. Kłopoty w porozumieniu się z dziećmi. Zerwany związek lub przyjaźń, burzliwy romans, nieodwzajemniona miłość. Kłopoty ze zdrowiem, wątrobą i przemianą materii. Anoreksja, bulimia, otyłość.

źródło: Internet, Blog Haliny.
Uwaga: Na PW, nie udzielam odpowiedzi, na temat Tarota i Numerologii.
Awatar użytkownika
Tola
Dopiero się rozkręcam
 
Posty: 446
Rejestracja: 21 lut 2011, 08:25
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Karty Tarota - Giermek Buław

Postautor: Damix » 24 wrz 2011, 17:45

Obrazek

Jako karta dnia:
Dzisiaj naprawdę możesz przezyć coś niezwykłego. Możliwe, że w pracy pojawi się jakaś pociągająca możliwość lub w życiu osobistym dojdzie do interesującego spotkania i z tej iskry wkrótce zapłonie ogień. Tak czy inaczej, nie przegap dziś tego rodzaju znaków, szczególnie jeśli zapowiadają przygody. Nawet jeśli ogień nie zapłonie, to i tak ten dzień będziesz wspominać z przyjemnością.

Jako dobra rada:Otrzymując znak lub szansę, nie przegap jej, nawet jeśli wiąże się ona z ryzykiem.

Jako ostrzeżenie: Nie wierz w propozycje lub obietnice, które mogą okazać się czyjąś chwilową zachcianką.
Damix
Pleciuga
 
Posty: 809
Rejestracja: 30 lis 2010, 19:37
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Mężczyzna
Droga życia: 0

Re: Karty Tarota - Giermek Buław

Postautor: Skolai O'Shea » 24 wrz 2011, 19:54

Obrazek


Giermek Pałek - narodziny dziecka, młoda osoba rozpoczynająca jakieś działanie, aktywnie dążąca do kontaktu i nawiązania znajomości. Nowina, propozycja zapoznawczego spotkania, randki. Szczerość, ufność i otwartość w kontaktach z nowymi znajomymi.

Odwrócona: niespełniona nadzieja, rozczarowanie, obietnica bez pokrycia. Pomyłka. Osoba, która z powodu braku odwagi, nerwowości, nieśmiałości, nieszczerości, lub nieufności unika spotkania. Brak wiadomości. Wycofywanie się. Kłamstwo wykryte. Zawstydzenie. Zerwanie kontaktów. Rozczarowanie kimś.

Człowiek świadomy swych sił i zdolności. Entuzjazm. Młodość, niedojrzałość. Nauka. Ciężka praca, której wyniki są niepewne, ale napawają nadzieją. Zauroczenie. Wierny, lojalny przyjaciel. Student — studentka, uczeń — uczennica. Ktoś, komu można zawierzyć. Emisariusz, doręczyciel dobrych wiadomości.

Odwrócony: Brak decyzji. Pomyłka, błędna decyzja. Pesymizm. Nieprzyjemności. Ktoś, kto przynosi złe wieści. Ktoś, kto wpierw wzbudza zaufanie, potem okazuje się nieszczery, lekkomyślny, nielojalny. Ktoś, kto ofiarowuje pomoc, by osiągnąć własne korzyści.

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"
Skolai O'Shea
 

Re: Karty Tarota - Giermek Buław

Postautor: Serena » 03 paź 2011, 02:53

Obrazek Obrazek Obrazek

Znaczenie karty Giermek Buław:

Karta może oznaczać dziecko lub dziecięce cechy, takie jak żywotność, ciekawość, ruchliwość. Może wskazywać też na bardzo młodą osobę, posłańca. Symbolizować może także nowiny, informacje, listy, sms-y, zawiadomienie itp. Jest to także karta oznaczająca twórczość, nowe pomysły, nowe przedsięwzięcia, początek przygody. Karta ma raczej pozytywne znaczenie. Jeśli czekamy na pewne wieści, jej pojawienie się obiecuje, że wiadomość wkrótce nadejdzie. Nowiny te często odnoszą się do spraw zawodowych, mogą oznaczać wiadomość o przyjęciu do pracy.

Źródło
Znam wielu, ale jestem dla nielicznych, stawiam granice po to, by dla innych ich nie mieć, robię to co lubię, jestem kim chciałam być.
Awatar użytkownika
Serena
Gawędziarz
 
Posty: 677
Rejestracja: 22 lip 2010, 20:10
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Lew
Droga życia: 33

Re: Karty Tarota - Giermek Buław

Postautor: Serena » 03 paź 2011, 02:56

Obrazek Obrazek

Jako karta dnia:
Dzisiaj naprawdę możesz przeżyć coś niezwykłego. Możliwe, że w pracy pojawi się jakaś pociągająca możliwość lub w życiu osobistym dojdzie do interesującego spotkania i z tej iskry wkrótce zapłonie ogień. Tak czy inaczej, nie przegap dziś tego rodzaju znaków, szczególnie jeśli zapowiadają przygody. Nawet jeśli ogień nie zapłonie, to i tak ten dzień będziesz wspominać z przyjemnością.

Jako dobra rada:
Otrzymując znak lub szansę, nie przegap jej, nawet jeśli wiąże się ona z ryzykiem.

Jako ostrzeżenie:
Nie wierz w propozycje lub obietnice, które mogą okazać się czyjąś chwilową zachcianką.

Źródło
Znam wielu, ale jestem dla nielicznych, stawiam granice po to, by dla innych ich nie mieć, robię to co lubię, jestem kim chciałam być.
Awatar użytkownika
Serena
Gawędziarz
 
Posty: 677
Rejestracja: 22 lip 2010, 20:10
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Lew
Droga życia: 33

Re: Karty Tarota - Giermek Buław

Postautor: Skolai O'Shea » 08 paź 2011, 17:22

Obrazek


Rada z jednej karty:

Otrzymasz wiadomość od kogoś młodego.Będzie miała ona wpływ na Twoje sprawy. Jeśli masz trudności w relacjach z ludźmi, sam jesteś ich przyczyną. Zacznij szanować ludzi bez względu na to, jakie stanowisko zajmują.

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"
Skolai O'Shea
 

Re: Karty Tarota - Giermek Buław

Postautor: Paweł. » 11 paź 2011, 16:11

dyskretny plan, szukanie odpowiedniej chwili; aby się zemścić; ostrzejsza w tym znaczeniu, że nie normalna, tylko ostrzejsza, ale i tak lekka wymiana zdań, albo nie wymiana zdań tylko wymiana ciosów :P
Gdy myślisz, że możesz lub nie możesz - w obu przypadkach masz rację.
Henry F
Nic nie dzieje się przypadkowo, zawsze jest jakaś przyczyna i konieczność.
Platon
Awatar użytkownika
Paweł.
Forumowicz do entej
 
Posty: 3213
Rejestracja: 21 paź 2010, 19:50
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Płeć: Mężczyzna
Droga życia: 0

Re: Karty Tarota - Giermek Buław

Postautor: teye » 17 paź 2011, 13:24

Obrazek


Tu wchodzi w grę już filozofowanie i te osoby ciągną na takie kierunki jak filozofia, socjologia i mogą zostać filozofem z prawdziwego zdarzenia , bo na karcie Pazia Pałek stoi człowiek i przemawia.
Paz Pałek daje nam możliwości przekonywania innych do swoich racji. Mało tego, mówi czasem o abstrakcyjności czyli ta filozofia nie jest ugruntowana w korzeniach , nie jest przyziemna , natomiast daje nam bardzo ładne powiązanie pewnych faktów, udowadnianie pewnych tez , które gdzieś tam w rzeczywistym świecie niekoniecznie maja racje bytu- czyli to zawód filozofa.
Blisko filozofii zawód jakby konkurencyjny nawet jeśli chodzi o wymiar finansowy czyli jako naukowy jest adwokat, tutaj też jest przekonywanie innych do swoich racji , przygotowane przemówienia, wystąpienia pewnych tez czyli zawód adwokata jest tez dla takiej osoby bardzo pożądany. Paź Pałek często charakteryzuje naszego pracodawcę z tym , że mieć za pracodawcę Pazia pałek to jest tak jakby dziecko więcej wiedziało od rodzica , bo Paź Pałek nie ma takiego doświadczenia , zawsze stoi trochę niżej od nas , czy wiekiem czy wykształceniem , czy doświadczeniem życiowym lecz jest na tyle obrotny i ambitny , że często społeczeństwo wznosi go na wyżyny zarządzania (może być naszym pracodawca)
Jeżeli przy Paziu Pałek staną duchowe karty – oznacza duchownego , też niekoniecznie proboszcza, biskupa, papieża, lecz duchownego na początku swej zawodowej kariery i niekoniecznie wzniesie się wyżej czyli predyspozycje , powołanie –tak, niekoniecznie wielkie stanowisko kościelne.
Może być biografem, pisarzem nowelek, opowiadań ale nie wielkie tolkienowskie powieści iluś częściowe , które tworzą cały świat i gdzieś ta wyobraźnia gra- tylko to są z życia wzięte króciutkie formy typu felietony.
Może tez być zawód związany z przyrodą.
To jest osoba , która w przyszłości nie będzie się czuła na tyle silna i na tyle doświadczona życiowo , żeby np. zakładać własny biznes ale będzie szukała do spółki , do której się nadaje , bo takie prace z polecenia, cos gdzie wskażemy drogę, coś podpowiemy przyjmuje to na siebie bardzo chętnie , wykonuje rzetelnie , uczciwie ale boi się wystartować samemu czyli musi mieć oparcie w innej może bardziej doświadczonej osobie.


nadzieja_aa
teye
Grafoman
 
Posty: 1493
Rejestracja: 28 sie 2010, 09:10
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Następna

Wróć do Znaczenia kart tarota - AM

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

serwis laptopów serwis komputerowy informatyk Acer Apple Asus Dell Fujitsu HP, Compaq Lenovo MSI Packard Bell Prestigio Samsung Sony Toshiba LG eMachines naprawa tabletów Augustów Bielsk Podlaski Siemiatycze Hajnówka Suwałki Łapy Łomża Wasilków Wysokie Mazowieckie