Karty Tarota - Papież - V

Re: Karty Tarota - Papież - V

Postautor: Iza74 » 21 kwie 2015, 22:12

Karta Papież
Papież oznacza autorytet i wyższy porządek moralny. Jest piątą kartą wielkich arkanów i występuje zaraz po Cesarzu, ziemskim władcy. Jest też trzecim mężczyzną, po Magu i Cesarzu, jakiego spotyka na swojej drodze Głupiec. Papież uczy Głupca wartości moralnych i duchowej praktyki.

Symbolika
Karta tarota przedstawia Papieża lub przywódcę religijnego, któremu służą jego wyznawcy. Papież ma kontakt z wiernymi, ale jednocześnie jest wyżej niż inni, bliżej nieba. Ma dar błogosławienia i rozgrzeszania, jak również przekazuje ludziom wolę boską. Karta Papież oznacza religijność, konieczność ulegania wyższemu prawu, potrzebę przynależności do grupy, boski porządek, moralność.

W popularnym Tarocie Ridera- Waite'a Papież siedzi na tronie pomiędzy dwiema kolumnami, podobnie jak na karcie Kapłanka. Przed Papieżem klęczą dwie postaci, które widzimy od tyłu. To wyznawcy lub słudzy Papieża, którzy z pokorą (pochylone głowy) i w skupieniu słuchają tego, co Papież ma im do powiedzenia. Klucze u stóp postumentu, na którym siedzi Papież, oznaczają klucze do mądrości, jaką posiada kapłan.

Karta Papież z talii Rider-Waite_SmithLiczba: 5
Znak zodiaku: Byk
Planeta: Wenus
Mit: centaur, nauczyciel i wychowawca herosów
Inne nazwy: Hierofant, Kapłan, Arcykapłan, Szaman
Nazwy w innych językach: The Hierophant (ang.), Le Pape (franc.), Der Hierophant (niem.), Il Papa (wł.), El Papa (hiszp.)

Znaczenie ogólne
Karta oznacza poszukiwanie i odnalezienie życiowego i wyższego sensu. Opisuje kontakt z absolutem, praktykę duchową i religijną. Karta wskazuje na konieczność nauki, jaką musimy podjąć, aby zrozumieć tajniki życia i człowieka. Oznacza wybór życiowy podyktowany tradycją i duchowymi racjami. Może być kartą, która pokaże, że za mało w naszym życiu przywiązujemy wagi do wartości, tradycji i religii. Jako karta rada Papież pokazuje, że powinniśmy się zatrzymać, chwilę pomyśleć i nie robić niczego na siłę, wbrew sobie i swoim zasadom.

W pytaniach dotyczących codziennego życia karta oznacza, że potrzebujemy rady fachowca lub kogoś, kto pokaże nam, jak coś zrobić najlepiej. Jest wskazówką, że nieraz trzeba okazać trochę pokory i przestać myśleć, że wszystko umiemy zrobić najlepiej. Jako karta oznaczająca osobę zapowiada, że spotkamy na swojej drodze kogoś, kto jest bardzo religijny i duchowość jest bardzo ważna w jego życiu. Może to być ksiądz, nauczyciel czy mistrz duchowy, osoba zajmująca się ezoteryką, guru.

Miłość
Papież wskazuje na stabilny i oficjalny związek. Partnerzy w tym związku mają wspólne społeczne i duchowe cele oraz zostali wychowani w tej samej religijnej tradycji i chcą według niej wychowywać swoje dzieci. Karta często wskazuje po prostu na ślub zawarty w kościele lub przed innym autorytetem duchowym. Może też opisywać ojca, który troszczy się o dobro swoich dzieci i je wychowuje. Dla kobiet może wskazywać na spotkanie dużo starszego partnera. Dla mężczyzn karta oznacza spotkanie z ojcem partnerki. Dla obu płci karta wskazuje spotkanie z duchowym autorytetem, a także konieczność podążania za wskazaniami religijnymi lub tradycją w sprawach partnerskich. Wskazuje też na błogosławieństwo rodziny dla związku.

Praca i finanse
Karta opisuje szukanie życiowego celu oraz pracy, która satysfakcjonuje nas nie tylko materialnie, ale również intelektualnie i duchowo. Zapowiada okres terminowania u kogoś, kto jest mistrzem i autorytetem w swojej dziedzinie, a także zyskanie potężnego opiekuna i protektora. Papież może też oznaczać niezdrowe biznesowe relacje i trudność w dostaniu się do jakiegoś kręgu lub przetarg, który jest z góry ustawiony. Papież może być też oszustem lub bigotem, który stosuje podwójne standardy i lepiej ocenia i nagradza swoich ludzi. Karta nieraz pokazuje na mafijne struktury i konieczność wkupienia się w łaski kogoś, kto jest bardzo wpływowy i wymaga od nas bezwzględnego posłuszeństwa. W pytaniach dotyczących codziennego życia wskazuje na konieczność trzymania się ustalonych reguł i ostrzeżenie przed łamaniem ustalonych reguł i praw. Jest to wskazówka, że czegoś jeszcze musimy się nauczyć, czyli zapisać się na kurs lub podjąć dalszą naukę – zrobić studia lub zdobyć dyplom.

Zdrowie
Papież wskazuje na problemy związane z planetą Wenus, przypisywaną tej karcie, czyli choroby skóry oraz problemy z otyłością i trawieniem. Karta może opisywać choroby dziedziczne lub choroby psychosomatyczne, takie jak depresja i inne choroby psychiczne. Diagnozuje też problemy zdrowotne, jakie zdarzają się w podeszłym wieku. Jest też wskazówką, że musimy udać się do specjalisty i zrobić szczegółowe badania. Papież jest bowiem kartą, która nakazuje długie poszukiwania i wielostronne analizy, zanim postawi się ostateczną diagnozę.


Żródło - Kwartalnik TAROCISTA
Liczby doskonałe, jak doskonałych [ ludzi ] spotyka się rzadko... ( Kartezjusz)
Awatar użytkownika
Iza74
Pismak
 
Posty: 1674
Rejestracja: 09 sie 2014, 19:19
Podziękował : 86 razy
Otrzymał podziękowań: 97 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 8

Re: Karty Tarota - Papież - V

Postautor: Nut » 07 maja 2015, 17:19

Autorytet dzięki wiedzy. Na pewnej dziedzinie wiedzy, sztuki lub praktycznej działalności znasz się lepiej od innych. Zawdzięczasz to zarówno swojemu talentowi, jak i latom nauki, praktyki i dociekań. Twoim umiejętnościom i wiedzy należy się szacunek, a tobie - autorytet w oczach innych. Możliwe, że jesteś najlepszą osobą do pokierowania sprawą, o którą pytasz albo najlepszym ekspertem, który rozwiąże zaistniałą zagadkę czy problem. Inni ludzie powinni lub wręcz muszą ci zaufać. Ty ich nie zawiedziesz - dojrzałeś/aś do tego, żeby być dla nich oparciem i wzorem. Karta wskazuje na twoją pracę nauczycielską albo działalność społeczna lub polityczną. Problemy, które trzeba rozwiązać wymagają wiedzy, zbadania lub zdobycia informacji. Jesteś na dobrej drodze, żeby temu zadaniu podołać.

Taraka
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2130
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 348 razy
Otrzymał podziękowań: 305 razy
Droga życia: 0

Re: Karty Tarota - Papież - V

Postautor: Nut » 09 cze 2015, 07:00

Karta Tarota przedstawia Papieża lub przywódcę religijnego, któremu służą jego wyznawcy. Papież ma kontakt z wiernymi, ale jednocześnie jest wyżej niż inni, bliżej nieba. Ma dar błogosławienia i rozgrzeszenia, jak również przekazuje ludziom wolę boską. Karta Papież oznacza religijność, konieczność ulegania wyższemu prawu, potrzebę przynależności do grupy, wyższe prawo, moralność.
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2130
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 348 razy
Otrzymał podziękowań: 305 razy
Droga życia: 0

Re: Karty Tarota - Papież - V

Postautor: Nut » 10 cze 2015, 10:26

Autorytet dzięki wiedzy. Na pewnej dziedzinie wiedzy, sztuki lub praktycznej działalności znasz się lepiej od innych. Zawdzięczasz to zarówno swojemu talentowi, jak i latom nauki, praktyki i dociekań. Twoim umiejętnościom i wiedzy należy się szacunek, a tobie - autorytet w oczach innych. Możliwe, że jesteś najlepszą osobą do pokierowania sprawą, o którą pytasz albo najlepszym ekspertem, który rozwiąże zaistniałą zagadkę czy problem. Inni ludzie powinni lub wręcz muszą ci zaufać. Ty ich nie zawiedziesz - dojrzałeś/aś do tego, żeby być dla nich oparciem i wzorem. Karta wskazuje na twoją pracę nauczycielską albo działalność społeczna lub polityczną. Problemy, które trzeba rozwiązać wymagają wiedzy, zbadania lub zdobycia informacji. Jesteś na dobrej drodze, żeby temu zadaniu podołać
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2130
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 348 razy
Otrzymał podziękowań: 305 razy
Droga życia: 0

Re: Karty Tarota - Papież - V

Postautor: Nut » 29 cze 2015, 17:05

W ekstremalnych przypadkach karta wskazuje, że osoba, w której bezkrytycznie widzieliśmy wzór moralny nie była tego warta, co przewraca cały nasz wewnętrzny świat, zaufanie do wyższej sprawiedliwości i ludzi.
Kapłan
Kapłan to karta, która symbolizuje osobę mistyczną, wprowadzającą w świat i życie idee o charakterze metafizycznym. Zasady te są jawne, a nawet ujęte w ramy obyczaju, czasem również prawa. Jest nieugięty, nie przewiduje kompromisu. Kto w całości nie przyjmuje jego doktryn, staje się jego wrogiem. Jest strażnikiem tradycji i wartości społecznych w najbardziej ortodoksyjnym wydaniu, ale też kumuluje w sobie potęgę władzy, tym większą, że odnosi się ona do życia doczesnego i pośmiertnego. Jest to głównie władza duchowa, obejmująca wszystkich, od poddanych po władców, którym może wypowiedzieć posłuszeństwo i nakazać je innym. W ten sposób społeczeństwa rozwijają się wprawdzie wolniej, ale za to mocno cementuje je wspólnota duchowa i nieuchwytne więzy tożsamości.

Kapłan to jednak osoba rozdarta. Jest wprawdzie uświęcony duchem, ale cieleśnie nadal człowiekiem. Nieobce mu są więc namiętności i zwątpienia, którym czasem ulega, chociaż czyni to skrycie i wszelkimi siłami stara się, by nie wyszły na światło dzienne. Nie waha się przy tym popełniać dalszych, odrażających czynów. Jeśli zbyt pochopnie porzuca ustanowiony przez siebie porządek, a już zwłaszcza gdy czyni to jawnie, staje się heretykiem, którego wielkość lub małość ocenia się dopiero z perspektywy czasu.
W każdym razie Kapłanem kierują raczej dobre chęci, stanowi oparcie i pocieszenie w duchowych rozterkach, nawet jeśli sam nie bardzo wierzy w skuteczność swych poczynań. Jest bardziej przywiązany do pozorów i rytuałów niż do praktycznego zmagania się z rzeczywistością, ale jego zdanie bardzo się liczy. Niezwykle cenne jest wsparcie Kapłana dla wszelkich inicjatyw, a jego sprzeciw lub rezerwa mogą drogo kosztować. Głos Kapłana przekłada się na całą rzesze jego zwolenników bądź wyznawców tej samej ideologii, a nie należy zapominać, że stanowi to bardzo znaczącą liczbę.

Swoich zwolenników skupia dzięki autorytetowi, ale też kupuje szczodrobliwością i obietnicami, które kosztują mniej. Nieobce jest mu zamiłowanie do przepychu i odbierania czci, w czym wykazuje szczególnie dużą przesadę, zupełnie nieadekwatną do głoszonych wartości. Staje się wówczas uosobieniem dwulicowości i fałszu, cechuje go bezczelność, którą nieudolnie pokrywa przaśną prostotą, gdy tymczasem jest to zwykły braku taktu, powstały w wyniku pełnej uwielbienia postawy pochlebców i bezkrytycznych, fanatycznych wyznawców.

W dywinacji oznacza osobę ślepo przywiązaną do tradycji, wrogo nastawioną do zmian, zwłaszcza takich, których nie rozumie. Otaczając się księgami, nie zna realiów życia, toleruje jedynie tych, którzy się z nim zgadzają. W społeczeństwie jest przywódcą duchowym, autorytarną wyrocznią, która przydzieli nam miejsce i funkcję w życiu. Jeśli przestrzegamy jego reguł, mamy zapewniony spokój i wsparcie, niekiedy daleko idące.

Osoba personifikowana przez kartę Kapłan ma duże szanse albo stać się takim przewodnikiem, albo być osobą tak postrzeganą. W ekstremalnych przypadkach karta wskazuje, że osoba, w której bezkrytycznie widzieliśmy wzór moralny nie była tego warta, co przewraca cały nasz wewnętrzny świat, zaufanie do wyższej sprawiedliwości i ludzi. Budzi się gniew i poszukiwanie jeszcze bardziej radykalnych wzorców duchowych. Łatwo wówczas ulec manipulatorom i całkowicie zatracić krytycyzm, przyrodzony wolnemu człowiekowi.

Gdy wyciągniemy kartę Kapłan

W otoczeniu kart pomyślnych wskazuje na istnienie równowagi psychicznej i wewnętrznego spokoju. To daje nam dużą ochronę w przypadku zetknięcia się z trudnościami życiowymi. Dzieje się tak dlatego, że zwraca on uwagę bardziej na sprawy duchowe niż materialne, choć i te drugie nie są mu całkowicie obce. Najważniejszym przesłaniem tej karty jest jednak posłuszeństwo wobec wymogów tradycji i wyznawanych wartości.

Dla zapewnienia tego wymogu Kapłan jest gotów do wszelkie, nawet kontrowersyjnych działań, dlatego karta przestrzega przed zbyt dalekim posuwaniem się w swoich wymaganiach, a nawet nieliczeniem się z cudzymi poglądami i zasadami społecznego współistnienia. Nie zauważamy wówczas różnicy między konserwatyzmem czy wiarą, a zwykłym siermiężnym zacofaniem. A przecież pewna elastyczność i tolerancja, a nade wszystko zdolność do wybaczania są podstawą społecznego współistnienia.

W otoczeniu kart mniej pomyślnych, przestrzega przed osądem moralnym. Każdy grzech zawiniony lub nie, zostanie osądzony publicznie i spowoduje groźne reperkusje w odbiorze naszej osoby. Jest to szczególnie przykre, bo wobec takich zarzutów i opinii trudno zachowywać się biernie, a jeszcze trudniej przed nimi się bronić. W tej sytuacji łatwo o zwątpienie, utratę wiary w dotychczasowe idee, utratą równowagi psychicznej i powolne, ale nieuchronne popadanie w depresję. Takie zwiastuny wymagają pewnych przewartościowań w stosunku do dotychczasowego działania, zwłaszcza jeśli naruszyliśmy jakieś zasady etyki zawodowej lub normy moralne. Przygnębienie i wyrzuty sumienia skutecznie utrudniają nam relacje społeczne, dlatego lepiej jest wyznać winy i rozpocząć poprawę. Musi to jednak być prawdziwe postanowienie, a nie fałszywa świętoszkowatość, przykrywająca zacietrzewienie i nienawiść.

magia onet
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2130
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 348 razy
Otrzymał podziękowań: 305 razy
Droga życia: 0

Re: Karty Tarota - Papież - V

Postautor: ameners » 22 mar 2016, 23:49

Zdrowie...

Choroby układu krążenia, otyłość, choroby nowotworowe...

Źródło: Wiedza własna...
ameners
Niewymowny
 
Posty: 131
Rejestracja: 20 mar 2016, 18:45
Podziękował : 29 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy
Płeć: Mężczyzna
Znak zodiaku: Waga
Droga życia: 33

Re: Karty Tarota - Papież - V

Postautor: Nut » 14 lis 2017, 20:17

Zdrowie
Papież wskazuje na problemy związane z planetą Wenus, przypisywaną tej karcie, czyli choroby skóry oraz problemy z otyłością i trawieniem. Karta może opisywać choroby dziedziczne lub choroby psychosomatyczne, takie jak depresja i inne choroby psychiczne. Diagnozuje też problemy zdrowotne, jakie zdarzają się w podeszłym wieku. Jest też wskazówką, że musimy udać się do specjalisty i zrobić szczegółowe badania. Papież jest bowiem kartą, która nakazuje długie poszukiwania i wielostronne analizy, zanim postawi się ostateczną diagnozę.

źródło - TAROCISTA
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2130
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 348 razy
Otrzymał podziękowań: 305 razy
Droga życia: 0

Poprzednia

Wróć do Znaczenia kart tarota - AW

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

serwis laptopów serwis komputerowy informatyk Acer Apple Asus Dell Fujitsu HP, Compaq Lenovo MSI Packard Bell Prestigio Samsung Sony Toshiba LG eMachines naprawa tabletów Augustów Bielsk Podlaski Siemiatycze Hajnówka Suwałki Łapy Łomża Wasilków Wysokie Mazowieckie