Karty Tarota - Paź (Giermek ) Mieczy

Karty Tarota - Paź (Giermek ) Mieczy

Postautor: Elie » 04 gru 2014, 13:33

Obrazek


Przypomnę krótko, że Walety, podobnie jak i inne tzw. karty dworskie (Rycerze, Królowe i Króle), służą w rozkładach tarota do wskazania określonych osób. Jeżeli na pewnej pozycji rozkładu kart znajduje się karta dworska, to fakt ten oznacza, że dana sprawa znajduje się pod silnym wpływem pewnej osoby, którą właśnie karta dworska usiłuje zidentyfikować.

Wszystkie Walety służą do tego, aby wskazywać na osoby młodsze, mniej poważne, podporządkowane i w ogóle takie, których pozycja jest w pewien sposób podrzędna.
Wraz z kartą Walet Mieczy pojawia się pewien szczególny nastrój: karta ta jest naładowana komedianctwem, przedrzeźnianiem innych, naśladowaniem i papugowaniem. Ludzie, których Tarot wskaże przy pomocy tej karty, zawierają w sobie pewną niepowagę, udawanie. Mają w sobie aktorstwo, ale nie jest to prawdziwe aktorstwo, takie ze sceny, ale aktorstwo życiowe.
Walet Mieczy gra jakąś rolę, usiłuje nałożyć sobie pewną maskę, ale przy tym puszcza oko, i jest w tym nieszczery, komediancki.

Etnografowie badający kulturę Indian Ameryki Północnej odkryli w ich opowieściach szczególną postać, którą nazwali (z angielska) trikster. Trikster to przebiegły psotnik, figlarz, ten który ludzi i bóstwa przedrzeźnia i naraża ich na rozmaite straty. Otóż Walet Mieczy ma wiele z takiego trikstera.

Karta Walet Mieczy może oznaczać też duże talenty umysłowe, ale zarazem ludzie tacy ludzie mają w sobie coś z intelektualnych oszustów, coś z udawaczy. Czesto Walet Mieczy oznacza takie podejrzane figury oraz ostrzega przed nimi.

W pozytywnym znaczeniu karta ta może oznaczać ludzi dowcipnych, umiejących innych zabawic i rozerwać, jak również obdarzonych talentem do wkradania się w cudze łaski i umiejetnością nieformalnego załatwiania różnych spraw.

W sprawach interesów, twórczości, a nawet miłości, Walet Mieczy oznacza postępowanie na sposób kogoś, kto w żadnej z tych rzeczy nie jest do końca poważny.
Walet Mieczy czyli żartowniś, zgrywus, oszust

Walet Mieczy, jak wszystkie Walety, oznacza osoby młodsze, mniej odpowiedzialne, mniej ważne (w sensie społecznym). Kolor Mieczy sprawia, że są to osoby o lotnym umyśle, które swoje uzdolnienia wykorzystują w przewrotny sposób. Osoby, na które wskazuje Walet Mieczy, wciąż grają (jak w teatrze), coś lub kogoś udają; otacza je atmosfera zgrywy i niepowagi, i lepiej się nie narażać na ich żarty.

Walet Mieczy jako pierwsza (główna) karta w rozkładzie:
Główna role w sytuacji, o którą pytasz, odgrywa osoba w typie Waleta Mieczy, a więc pewien złośliwy żartowniś. Od niego to wychodzą intrygi, on jest źródłem zamętu - ale również tylko jego pomysły mogą coś pomóc. (Możliwe, że to ty sam nim jesteś.)

Walet Mieczy jako karta druga, ostrzegająca:
Uważaj na pewna osobę, która jest źródłem plotek, intryg, fałszywych wiadomości. Uważaj na oszustów.

Walet Mieczy jako karta trzecia, wskazująca, co robić: Postępuj jak Walet Mieczy: nie traktuj swoich spraw zbyt poważnie. Zamiast się martwić i zaperzać, wygraj śmiechem.

Jako karta numer cztery - obciążenia z przeszłości:
Sparzyłeś się kiedyś na kontakcie z pewnym oszustem lub kimś, kto cię ośmieszył, i te doświadczenia nie pozwalają ci dotąd rozwinąć skrzydeł.

Jako karta numer pięć - partner lub partnerzy:
Towarzyszy ci osoba, która gra, udaje, nie jest szczera, śmieje się z ciebie. (Inne cechy Waleta Mieczy też są możliwe.)

Jako karta numer sześć - najbliższa, nadchodząca przyszłość:
W nadchodzących wydarzeniach główna role odegra osoba w typie Waleta Mieczy, a więc prześmiewca, żartowniś, źródło dowcipów i niepowagi. (Czy może ty nim jesteś?)

Jako karta siódma - nieoczekiwane wydarzenia w przyszłości:
Dotychczasowy bieg wydarzeń zostanie zakłócony przez pewnego Waleta Mieczy, a więc złośliwego żartownisia lub oszusta.

Karta ósma - to, co pozostanie nie zmienione:
Nie zmienią się wpływy i znaczenie pewnego błazna i prześmiewcy.

Karta dziewiąta - w którym kierunku warto się rozwijać:
Warto ćwiczyć dowcip, niekonwencjonalne zachowanie, umiejętność zachowania się w życiu jak w teatrze - atrybuty Waleta Mieczy.

Karta dziesiąta - pożytki dla ogółu:
Dowcipy i gierki pewnego Waleta Mieczy przyniosą jednak ogólną korzyść.

Jedenasta - to, co zostanie rozproszone i nie dojdzie do skutku:
Intrygi pewnej osoby w typie Waleta Mieczy to tylko dymna zasłona i fałszywy alarm.

Dwunasta - dodatkowe wskazówki dla czytającego rozkład:
Przyjrzyj się pozostałym kartom, czy nie potwierdzają one wielkich wpływów pewnego żartownisia, błazna, osoby niepoważnej.

Trzynasta - następna epoka w życiu:
Jeszcze kiedyś pewien Walet Mieczy dojdzie do wpływów i znaczenia, ale to będzie nieprędko.

źródło - TARAKA - Jóźwiak
"Myślę, że to głupie ze strony kobiet by udawać, że są równe mężczyznom. One są znacznie lepsze, i zawsze były. Cokolwiek dasz kobiecie ona uczyni to jeszcze lepszym. Jeśli dasz jej spermę, da Ci dziecko. Dasz jej zakupy, ona da Ci posiłek. Dasz jej uśmiech, ona da Ci swoje serce. Mnoży i powiększa wszystko co jej się da. Więc jeśli gówno jej dasz, spodziewaj się wielkiego gówna."

William Golding
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 30741
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2004 razy
Otrzymał podziękowań: 1757 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Karty Tarota - GIERMEK MIECZY

Postautor: Elie » 30 gru 2014, 12:53

molinka pisze:osoba :
często zarozumiała jakby pozjadała wszystkie rozumy , bystry, bezpośredni, śmiały , mówi dużo i ma cięte riposty jest sarkastyczny, ma nieuporządkowane myśli potrafi wyskoczyć jak filip z konopi , zmienny w nastrojach nigdy nie jest nudny i jest nieprzewidywalny , zawsze potrafi nas zaskoczyć, podejmuje ryzyko


Walet Mieczy. Trickster. Główna role w sytuacji, o którą pytasz, odgrywa osoba w typie Waleta Mieczy, a więc pewien złośliwy żartowniś. Od niego to wychodzą intrygi, on jest źródłem zamętu - ale jego pomysły mogą być pomocne i rozwijające. (Możliwe, że to ty sam nim jesteś.)

Jako karta numer pięć - partner lub partnerzy:
Towarzyszy ci osoba, która gra, udaje, nie jest szczera, śmieje się z ciebie. (Inne cechy Waleta Mieczy też są możliwe.
żródło - TARAKA

Z moich doświadczeń - plotkarz jakich mało. Kpiarz. Plotkuje ponieważ ma taką naturę, fałszywą. Trzeba na niego uważać i nigdy nie zwierzać się. Nawet ze zwykłej rozmowy zrobi aferę i wyśmieje przed znajomymi żeby się popisać...
"Myślę, że to głupie ze strony kobiet by udawać, że są równe mężczyznom. One są znacznie lepsze, i zawsze były. Cokolwiek dasz kobiecie ona uczyni to jeszcze lepszym. Jeśli dasz jej spermę, da Ci dziecko. Dasz jej zakupy, ona da Ci posiłek. Dasz jej uśmiech, ona da Ci swoje serce. Mnoży i powiększa wszystko co jej się da. Więc jeśli gówno jej dasz, spodziewaj się wielkiego gówna."

William Golding
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 30741
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2004 razy
Otrzymał podziękowań: 1757 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Karty Tarota - Paź (Giermek ) Mieczy

Postautor: Nut » 20 sty 2015, 23:38

Karta prosta: Przynosi wiadomości, informacje, koncepcje i myśli. Odzwierciedla mnóstwo energii, pasji i entuzjazmu. Zachęca do działania, do nowych projektów lub pomysłów. Pokazuje młodą i idealistyczną osobę, z dużą liczbą planów i pomysłów na przyszłość. Jest inteligentna, spostrzegawcza, ale brakuje jej doświadczenia i dojrzałości. Jej sprawność umysłowa czyni ją zapalonym i doskonałym uczniem. Przynosi wiele komunikacji, informacji, pomysłów i teorii. Te idee, informacje i teorie mogą być własne lub czyjeś, ale to naprawdę nie ma znaczenia tak długo, jak długo jest ona zaangażowana. Wkracza na drogę intelektualną, potrafi dobrze pisać i mówić, jest pasjonatem, poszukiwaczem informacji i nowych pomysłów lub spraw, umysłu i intelektu. Zachęca do różnego rodzaju zabaw umysłowych, w tym uczenia się, odkrywania i badania. Jest otwarty na nowe doświadczenia, aby dowiedzieć się więcej o świecie. Ma naturę zdecydowaną, ciekawską, pragmatyczną, analityczną. Nie ignoruje nawet najmniejszego drobiazgu. Karta symbolizuje otwarty umysł, czujność, wnikliwość, bystrość, cięty język, umiłowanie prawdy, duże poczucie humoru i doskonałe posługiwanie się słowem. Zna różnicę między fantazją a rzeczywistością, ma jasność umysłu i umiejętność obserwacji.

Karta odwrócona: Przedstawia osobę, która ma burzliwy charakter, szuka konfrontacji w sensie intelektualnym, chce udowodnić sobie, że jest mądrzejsza od innych. Działa szybko, bezmyślnie, złośliwie. Jest przebiegła, często manipuluje słowem lub mówi rzeczy, których później żałuje. Jest skłonna do udostępniania poufnych informacji, angażuje się w plotki. Zapowiada niedotrzymanie obietnicy lub zobowiązań. Karta symbolizuje brak doświadczenia lub wiedzy osoby, aby mogła ona wypowiadać się na dany temat, dlatego osoba ta boi się być w centrum uwagi. Zwiastuje nieprzewidziane wydarzenia lub rozczarowanie otrzymaną wiadomością. Czasem karta może przedstawiać złośliwe, uparte osoby, które bez powodu wtrącają się w sprawy innych. Mówi też o porzuceniu nauki, a czasem nawet o upośledzeniu umysłowym. Oznacza konformizm, nieszczerość oraz zawiłość w postępowaniu.

Iwona Stelter - Fragment książki:PAŹ MIECZY
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2362
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 420 razy
Otrzymał podziękowań: 338 razy
Droga życia: 0

Re: Karty Tarota - Paź (Giermek ) Mieczy

Postautor: Nut » 13 mar 2015, 10:42

Obrazek


Nasza nieufność jest całkowicie uzasadniona. Wskazuje pojawienie się kogoś nowego, pełnego wdzięku, otwartego na nas i nasze sprawy. Jest to osoba o bardzo wysokiej ogładzie towarzyskiej, szerokich znajomościach oraz bardzo aktywna, nawet do przesady.
Sługa Mieczy - Walet Mieczy

Sługa Mieczy to karta figuralna, dworska, która symbolizuje młodą impulsywną osobę, oznacza też spryt i przebiegłość. Jako sześćdziesiąta pierwsza, kolejna karta talii jest siódemką, co czyni jednak tę postać tajemniczą, a w każdym razie nie jesteśmy w stanie do końca poznać jego rzeczywistych intencji. Uzbrojony sługa to jednak nie jest osoba, do której ma się zaufanie. Jest zbyt niedojrzały, by trzymać w ręku śmiercionośne narzędzie. Wydaje się nadmiernie zapalczywy i bardzo chętny do korzystania z przewagi, jaką daje mu broń.

Nasza nieufność jest całkowicie uzasadniona. Wskazuje pojawienie się kogoś nowego, pełnego wdzięku, otwartego na nas i nasze sprawy. Jest to osoba o bardzo wysokiej ogładzie towarzyskiej, szerokich znajomościach oraz bardzo aktywna, nawet do przesady. Wydaje się, że w jej towarzystwie wszystko jest proste, możliwe do załatwienia i w dodatku odczuwany wrażenie, że tak naprawdę to my rozdajemy karty w tej grze, a towarzysz jedynie realizuje nasze plany i pomysły.

onet.magia
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2362
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 420 razy
Otrzymał podziękowań: 338 razy
Droga życia: 0

Re: Karty Tarota - Paź (Giermek ) Mieczy

Postautor: Nut » 07 lip 2015, 07:23

Gdy wyciągniemy Sługę Mieczy

W towarzystwie kart pomyślnych rzeczywiście intencje i chęci są nawet prawdziwe, szczere, na szczęście znajdujemy się jeszcze w dość bezpiecznym miejscu i nasze zaufanie nie poszło za daleko. To słuszne, gdyż zawsze trzeba mieć dystans do przesadnie prostych oraz niezawodnych recept. Ktoś, kto tak łatwo budzi nasze zaufanie, zwłaszcza obmawiając innych, łatwo i chętnie zrobi to samo przeciwko nam w innym towarzystwie. Zapowiada to niesnaski, nawet kłótnie i spory, na razie wywołane nieświadomie, bez złych intencji. Nie jest jednak wykluczona eskalacje tych niekorzystnych zjawisk. Musimy mieć świadomość, że ludzie w sytuacji zagrożenia zawsze najpierw pamiętają o własnym zabezpieczaniu, niż o lojalności wobec nas.

W otoczeniu kart mniej przychylnych jasno widać, że mamy do czynienia z intrygantem i hochsztaplerem. Nagle, w najmniej spodziewanym momencie okazuje się, że nasze plany ulegają opóźnieniu, kontrahenci się wycofują, ktoś się na nas obraża, staje się wobec nas ostrożny i nieszczery, a nawet zrywa kontakty. W szczególnie złym układzie, a już na pewno z niekorzystnymi kartami Wielkich Arkanów, nasza sytuacja jest nie do pozazdroszczenia. Trzeba czym prędzej przypomnieć sobie swoje niedawne gadulstwo i niedyskrecję, by w porę dotrzeć do osób zainteresowanych, ostrzec je i szczerze przeprosić. To jedyne wyjście.

magia onet
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2362
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 420 razy
Otrzymał podziękowań: 338 razy
Droga życia: 0

Karty Tarota - Paź (Giermek ) Mieczy

Postautor: Elie » 01 cze 2016, 16:48

ObrazekKarta oznacza niepewną grę, burzę w szklance wody, nieporozumienia, uśpienie czyjejś czujności, zawiłości w postępowaniu, a także konformizm, nieszczerość i przebiegłość.

W SFERZE UCZUĆ:

Giermek (Walet ) Mieczy zapowiada kłótnię mogącą przerodzić się w poważniejszy konflikt.
Oznacza również sytuację, w której podświadomie czujemy, że związek z kochaną osobą zaczyna kuleć, ale brak nam siły, aby otwarcie się zbuntować.Oszukując własne serce i przedkładając ponad wszystko zalety dyplomacji, żyjemy obciążeni uczuciem nieszczerości.

źródło - Agnieszka Świrska - ZAPROSZENIE DO TAROTA

Walet Mieczy zwykle symbolizuje osobę młodą, żartownisia, który bywa źródłem zamętu i plotek. To od niego wychodzą plotki.

Walet Mieczy. Trickster. Główna role w sytuacji, o którą pytasz, odgrywa osoba w typie Waleta Mieczy, a więc pewien złośliwy żartowniś. Od niego to wychodzą intrygi, on jest źródłem zamętu - ale jego pomysły mogą być pomocne i rozwijające.
"Myślę, że to głupie ze strony kobiet by udawać, że są równe mężczyznom. One są znacznie lepsze, i zawsze były. Cokolwiek dasz kobiecie ona uczyni to jeszcze lepszym. Jeśli dasz jej spermę, da Ci dziecko. Dasz jej zakupy, ona da Ci posiłek. Dasz jej uśmiech, ona da Ci swoje serce. Mnoży i powiększa wszystko co jej się da. Więc jeśli gówno jej dasz, spodziewaj się wielkiego gówna."

William Golding
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 30741
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2004 razy
Otrzymał podziękowań: 1757 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Karty Tarota - Paź (Giermek ) Mieczy

Postautor: Elie » 25 gru 2017, 10:03

Waite - Crowley
ObrazekObrazek


W pytaniu partner lub partnerzy:

Towarzyszy ci osoba, która gra, udaje, nie jest szczera, śmieje się z ciebie. (Inne cechy Waleta Mieczy też są możliwe.) :diablo:
"Myślę, że to głupie ze strony kobiet by udawać, że są równe mężczyznom. One są znacznie lepsze, i zawsze były. Cokolwiek dasz kobiecie ona uczyni to jeszcze lepszym. Jeśli dasz jej spermę, da Ci dziecko. Dasz jej zakupy, ona da Ci posiłek. Dasz jej uśmiech, ona da Ci swoje serce. Mnoży i powiększa wszystko co jej się da. Więc jeśli gówno jej dasz, spodziewaj się wielkiego gówna."

William Golding
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 30741
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2004 razy
Otrzymał podziękowań: 1757 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Karty Tarota - Paź (Giermek ) Mieczy

Postautor: Iza74 » 26 gru 2017, 04:29

ostatnia karta reprezentująca królestwo mieczy. Królestwo które być może jest najmniej przyjazne, najmniej łagodne, najmniej miękkie w swoim wyrazie bo symbolizuje przede wszystkim , czy zamyka w sobie przede wszystkim te przestrzeń najtrudniejsza do okiełznania, najtrudniejsza do ogarnięcia struktury intelektualne, struktury myślowe- te wnioski, te koncepcje , te przemyślenia, analizy . Wiemy jak trudno jest czasami zapanować nad własnymi myślami , ukierunkować je prawidłowo , powstrzymać przed takim marszem w nieprawidłowa stronę tym bardziej trudno jest w pewnym sensie wpływać na myśl , na wniosek, na postrzeganie innego człowieka. To wszystko wydawałoby się powinno być adekwatne do tego co się wokół nas dzieje – okazuje się że nie. , że w królestwie mieczy największą role odgrywają wzorce, odgrywają kody zachowań zapisane w podświadomości , odgrywają przeżycia które rzutują na nasze wnioski , na nasze odczuwanie danych sytuacji i na nasze lęki które również potrafią być stymulatorami myśli niekoniecznie adekwatnych do tego co dzieje się w danym momencie w naszym życiu. Stąd jest to przestrzeń w której być może najtrudniej się poruszać , bo zwykle w naszych intencjach pojawia się tzw. chęć, żeby ktoś mnie dobrze postrzegał, żeby ktoś mnie dobrze zrozumiał i wcale niekoniecznie określone nasze zachowania w taki sposób są odebrane. Ten wniosek drugiej osoby dokładnie jest przefiltrowany przez te nieświadome wzorce i może być jakże skrajnie różny od zamiaru który chcieliśmy osiągnąć. Tu też jest ukryta tzw. przestrzeń intencji. Czyli co nami realnie kieruje w danym postępowaniu. To co pokazujemy jest maska. To w jaki sposób odczuwamy sytuacje jest tą przestrzenią uczuć. Natomiast tą przestrzenia intencji jest królestwo mieczy.
I ostatni reprezentant kart osobowych to jest Paz Mieczy. Oczywiście w strukturze takiego postrzegania wróżebnego zawsze świadczy o osobach młodych , bardzo często o osobach uczących się . Pazie przede wszystkim wyrażają charakter osoby .
Paziowie na rysunku drzewa życia usytuowani są na poziomie Malkut czyli królestwa czyli ziemi. Stąd jest tez ich wymiar przede wszystkim materializacji idei danego królestwa. I tak też jest z Paziem Mieczy.
Jest to przede wszystkim ziemia powietrza. Czyli jest to materializacja pomysłu. Jest to wprowadzanie tego pomysłu w realny czyn. Stąd charakter Pazia Mieczy – nie do końca określają jedna osobę konkretną tylko określają pewien rodzaj charakterologicznej charakterystyki. Czyli możemy sobie z tych informacji wynikających z Pazia doczytać jak dana osoba reaguje w określonych sytuacjach ale reaguje nie na poziomie maski i nie na poziomie struktury realnego działania tylko na poziomie czego odbiciem są dane zachowania.
I tak Paz Mieczy przede wszystkim niestety ale nie ma przyjaznego charakteru. Jest to zdecydowanie karta wyrażająca niszczący ale też i bardzo mściwy charakter. U Crowleya jest to ktoś kto stoi na ruinach ołtarza. Z jednej strony jest to informacja, że pomści tych którzy owy ołtarz zniszczyli czyli w idei tej karty jest zadośćuczynienie. Dokonanie tego co mogło być pomysłem wcześniej wygenerowanym ale tu dojdzie do materializacji takiego działania. Natomiast z drugiej strony Paz ze swojej natury bardzo takiej błyskotliwej , bardzo inteligentnej acz agresywnej a nie przyjaznej często nazywany jest kimś kto burzy stare ołtarze. Kimś kto obala mity, kimś kto staje przeciwko starym Bogom. Oczywiście Crowley miał jeszcze dodatkowe spojrzenie na karty, które stworzył . Jakby są one wyrazem przygotowania do tzw. nowego neonu i ten Paz Mieczy jest właśnie tym który obala starych Bogów. Tym który przeciwstawia się tradycji temu skostnieniu , temu co tworzyło człowieka ograniczonego przez stare reguły.
Natomiast sam Paz Mieczy nosi znamiona niszczącej logiki. I to jest największe niebezpieczeństwo wynikające z tej karty. , bo ona w sobie na poziomie komunikacji codziennej w ogóle nie ma dobrego przesłania. Bo jeśli wyraża tą młodą osobę , która się np. uczy to jest to osoba szalenie inteligentna , szalenie zdolna ale bardzo często wiedzy używa po pierwsze do popisywania się , czyli jest ten rodzaj powierzchowności . Po drugie jest to taki typ ucznia , który ośmiesza swojego wykładowcę czy swojego profesora tak trochę wyskakując zza krzaka. Ja zawsze próbuję tłumaczyć, że nie jest to uderzenie które jest realnie silnym uderzeniem , natomiast jest to uderzenie które bardzo mocno osłabia nasz wizerunek.
Działanie tej karty jest obliczone na ośmieszenie i zburzenie wizerunku. Czasami to zburzenie wizerunku jest obnażeniem prawdy a czasami jest po prostu zwykłą złośliwością i takim „zatańczeniem na czyimś grobie”.
To co jest pozytywne w wymiarze Pazia Mieczy to jest bardzo dobre zarządzanie materia. Czyli ta ziemia – powietrza wyraża się poprzez geniusz obracania się w przestrzeni tej ziemi. I tak jak moglibyśmy powiedzieć, że Rycerz był ideą , Król był koncepcja, Królowa była obwieszczeniem to Paz(księżniczka) jest realizacją idei przestrzeni materialnej. I tu ma jedynie pozytywny aspekt.
Natomiast we wszelkiego rodzaju kontaktach międzyludzkich ona niesie bardzo trudna energię , niesie bardzo trudny ten kontakt , niesie charakter, który jest charakterem konfliktowym. , charakter który jest charakterem takim właśnie sarkastyczno cynicznym . Tu jest ta inteligencja i błyskotliwość natomiast realnie rzecz biorąc jest to osoba, która jak nie zrani swoim słowem kogoś, w ciągu dnia to po prostu dzień jest stracony. To jest zbieracz informacji. Tak jak Królowa Mieczy była komentatorką sytuacji tak Paz Mieczy jest takim inwigilatorem, takim kimś kto zza takiego przysłowiowego winkla obserwuje i wyłapuje sekwencje sytuacji , których później może użyć przeciwko osobom występującym w całej sytuacji. To też nie ma zbyt wiele wspólnego z odwagą. , bo tu ten wymiar odwagi niesie Rycerz Mieczy. – on jak się rzuca w wir wydarzeń to z szablą na czołgi. Idzie. Natomiast Paz Mieczy wyrażałby raczej ideę wojny takiej podjazdowej. , takiego kąsania, to jest obliczone na wykrwawienie się przeciwnika. , na osłabienie go niszczącymi działaniami ale nie ma to nic wspólnego z odwaga. Zresztą jego wiedza najczęściej jest wiedzą encyklopedyczna czyli on może znać fakty natomiast nie do końca ma głębię tej wiedzy ale jako wymiar tej ziemi powietrza potrafi tych faktów użyć w taki sposób, żeby nie tyle powiększyć swój wymiar ale umniejszyć wymiar swojego rozmówcy.
Jest to tez rodzaj natury prześmiewczej. Rodzaj natury takiej sarkastycznej natomiast ja często mówię , że na sarkazm mogą pozwolić sobie ludzie inteligentni. W wykonaniu Pazia Mieczy może ten sarkazm graniczyć po prostu z chamstwem. Ale niewątpliwie on znajdzie swoich zwolenników , bo jeśli chcemy czegoś się dowiedzieć o osobach trzecich to dobrze jest wtedy mieć jako posłańca , jako realizacje tej chęci Pazia Mieczy. Wtedy dostaniemy takie czasami brudy którymi możemy zniszczyć nie tylko chwile drugiego człowieka , ale zniszczyć cały jego świat. Stąd Paz Mieczy mimo, że jest bardzo niskim wymiarem karty jeśli chodzi o karty osobowe jest bardzo ale bardzo takim zgubnym w skutkach i bardzo niszczącym . Jest to niszcząca logika.
Dlatego ilekroć Państwo w swoich układach będziecie widzieli u kogoś zamysł idący przez Pazia Mieczy to tak jak mówię jest to kontakt ale jest to kontakt taki szturchający , taki z doskoku, takie ukąszenie, takie wsadzenie kija w mrowisko . Czy za tym idzie dobra intencja? – bardzo rzadko.
Często jest to wymiar tzw. pism urzędowych ponaglających . czyli już nam się zapowiada , właściwie z klucza nam się pokazuje, że jesteśmy ewentualnie złodziejem bo zalegamy 2, 50.  . Często z urzędu skarbowego są takie ponaglenia i że w razie nie spłaty zadłużenie zostanie to przekazane firmie windykacyjnej. I to jest taka informacja z poziomu Pazia Mieczy gdzie właściwie niewielkie jest przewinienie adresata ale charakter wypowiedzi umniejsza jego godności. , zarzucać mu się zaczyna chęć oszustwa i potrzebę ukarania go za niesubordynacje.
( z programów Danuty)
Liczby doskonałe, jak doskonałych [ ludzi ] spotyka się rzadko... ( Kartezjusz)
Awatar użytkownika
Iza74
Pismak
 
Posty: 1819
Rejestracja: 09 sie 2014, 19:19
Podziękował : 101 razy
Otrzymał podziękowań: 103 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 8

Poprzednia

Wróć do Znaczenia kart tarota - AM

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

serwis laptopów serwis komputerowy informatyk Acer Apple Asus Dell Fujitsu HP, Compaq Lenovo MSI Packard Bell Prestigio Samsung Sony Toshiba LG eMachines naprawa tabletów Augustów Bielsk Podlaski Siemiatycze Hajnówka Suwałki Łapy Łomża Wasilków Wysokie Mazowieckie