Karty Tarota - Rycerz Mieczy

Karty Tarota - Rycerz Mieczy

Postautor: Amadeo » 23 wrz 2011, 17:39

Obrazek Obrazek Obrazek


Co się zaś tyczy uzbrojenia w kij i sztylet.
Otóż, zarówno zagrzany w walce sztylet, miecz, czy drut, jak i rozpalony do czerwoności kij buława, są do siebie bardzo podobne. Jedno i drugie dotyka bezpośrednio ciała, może zranić, może życie uratować.
Działają podobnie, służą zarówno walce, jak i obronie, ale nie symbolizują tego samego.

Wybrałam akurat te dwa zestawienia żywiołów i te dwa typy męskie, ze względu na to, że obydwa temperamenty rozdzielić jest bardzo trudno, ogień nie rozpali się bez powietrza, a powietrze z kolei, robi się gorące od ognia i pobudza męskie libido, jego ducha i ciało do działania, akcji i prokreacji.
I jeszcze dlatego, że to najbardziej widowiskowy duet Rycerzy z Tarota. Kobiety kochają ich i nienawidzą.
Amadeo
Wciąż tu siedzę
 
Posty: 4273
Rejestracja: 26 wrz 2011, 06:27
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć: Mężczyzna
Droga życia: 0

Re: Karty Tarota - Rycerz Mieczy

Postautor: Tola » 23 wrz 2011, 17:45

Rycerz mieczy

Osoby pomiędzy 30-45 rokiem życia lub mężczyzna w średnim wieku, szatyn lub blondyn o piwnych lub zielonych oczach. Ktoś oryginalny, łatwo nawiązujący znajomości, wyróżniający się temperamentem i impulsywnością w działaniach. To pewny siebie, błyskotliwy, inteligentny, elokwentny, dowcipny, dzielny człowiek. Poszukiwacz intelektualnych wyzwań. Ogólne znaczenie: Nagłe zamiany, podróże, zaskakujące, pozytywne wiadomości, impulsywne, nieprzemyślane działania, wykorzystanie szansy, zdecydowanie, bezinteresowna pomoc, konflikt intelektualny. W uczuciach niezwykle ekscytujący związek platoniczny, w związkach niestety nieporozumienia, problem z okazywaniem uczuć, zawziętość, nieumiejętność wybaczania.

W negatywnym znaczeniu ktoś o trudnym charakterze, złośliwy, grubiański, kłótliwy, chimeryczny, zarozumiały, agresywny, podstępny. Zupełnie nieobliczalny i ekstrawagancki w postępowaniu. W znaczeniu ogólnym to sytuacja o gwałtownym przebiegu, często przedwczesna i nieprzemyślana. To niemiły gość, agresywna, powierzchowna, młoda osoba, konflikt, podstęp, raniące słowa, nagły wyjazd. To również negatywne cechy czyjegoś charakteru, przekonanie o własnej nieomylności, zbytnia pewność siebie, narzucanie innym swoich racji, działanie za wszelką cenę „po trupach do celu”. W uczuciach to spotkanie osoby, która nie potrafi być dłużej w związku, ma frustracje seksualne, „specjalista” od łamania serc, nagłe odejście kogoś znaczącego. Problemy zdrowotne z kończynami dolnymi i schorzenia neurologiczne.

źródło: Internet, Blog Haliny
Uwaga: Na PW, nie udzielam odpowiedzi, na temat Tarota i Numerologii.
Awatar użytkownika
Tola
Dopiero się rozkręcam
 
Posty: 446
Rejestracja: 21 lut 2011, 08:25
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Karty Tarota - Rycerz Mieczy

Postautor: Štilić » 23 wrz 2011, 18:13

Odpowiednik astrologiczny:

Saturn/Wenus jako chłód i nieczułość w związkach i kontaktach międzyludzkich lub Mars/Merkury jako przenikliwość poznania i zacięte kłótnie.

Źródło: Tarot dla każdego - H. Banzhaf
"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga długiego czasu. Czas i tak upłynie."
Jestem samolubna, niecierpliwa i trochę niepewna siebie. Popełniam błędy, tracę kontrolę i jestem czasami ciężka do zniesienia. Ale jeśli nie potrafisz znieść mnie, kiedy jestem najgorsza, to cholernie pewne, że nie zasługujesz na mnie, gdy jestem najlepsza.
Awatar użytkownika
Štilić
Forumowicz do entej
 
Posty: 2629
Rejestracja: 25 gru 2010, 15:20
Podziękował : 17 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Re: Karty Tarota - Rycerz Mieczy

Postautor: Skolai O'Shea » 24 wrz 2011, 21:33

Obrazek
Skolai O'Shea
 

Re: Karty Tarota - Rycerz Mieczy

Postautor: Damix » 25 wrz 2011, 08:38

Obrazek

Tarot Marsylski, Oswald Wirth, Rider WaiteZnaczenie ogólne:Trzeźwy nastrój,jasność,zimna krew,ostre ochłodzenie,agresja,lodowate stosunki.
Relacje: Kryzys,skandale,drobne złośliwostki.
Cel:Dyskusja bez emocji
źródło Klucze do Tarota Hajo Banzhaf
Damix
Pleciuga
 
Posty: 809
Rejestracja: 30 lis 2010, 19:37
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Mężczyzna
Droga życia: 0

Re: Karty Tarota - Rycerz Mieczy

Postautor: teye » 17 paź 2011, 13:21

Obrazek
teye
Grafoman
 
Posty: 1493
Rejestracja: 28 sie 2010, 09:10
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Karty Tarota - Rycerz Mieczy

Postautor: Serena » 21 paź 2011, 15:12

Obrazek Obrazek Obrazek

Znaczenie karty Rycerz Mieczy:

Młody inteligentny mężczyzna, dzielny, szybki w działaniu, cechuje go zręczność, siła woli, lotny umysł, wiara w siebie, zdecydowanie, aktywność i odwaga. Może oznaczać młodzieńca, który się buntuje, kogoś, kto jest gotowy do zmagań umysłowych, młodego człowieka o wysokim potencjale intelektualnym, mężczyznę na progu swojej kariery. Karta symbolizuje też sytuacje, takie jak: branie udział w debatach, w konkursach, w których liczy się wiedza i inne sytuacje, w których liczy się intensywna wymiana informacji. To także obrona swoich poglądów, racjonalne myślenie, odwaga, zuchwałość, bunt. Rycerz Mieczy jest bardzo silny, odważny, zdecydowany, zręczny, ale w sprawach wymagających cierpliwości i wytrwałości, może polec. W miłości może oznaczać młodzieńca, który zjawi się nagle, narobi dużego zamieszania, zawróci w głowie i ... odejdzie.

Źródło
Znam wielu, ale jestem dla nielicznych, stawiam granice po to, by dla innych ich nie mieć, robię to co lubię, jestem kim chciałam być.
Awatar użytkownika
Serena
Gawędziarz
 
Posty: 677
Rejestracja: 22 lip 2010, 20:10
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Lew
Droga życia: 33

Re: Karty Tarota - Rycerz Mieczy

Postautor: Serena » 21 paź 2011, 15:17

Obrazek Obrazek

Jako karta dnia:
Dzisiejszy dzionek będzie raczej chłodny i wiatr w twarz będzie dmuchał cały czas. No cóż, jak konflikt to konflikt, nie unikaj go. Trzeba tylko zachować jasną głowę, reagować trzeźwo i z zimną krwią. Staraj się zbytnio nie angażować, przemysł swoją taktykę, a dyskusje prowadź bez emocji. Wtedy nawet z największego konfliktu możesz wyjść zwycięsko. A nawet jesli konflikt zakończy się bez niczyjego tryumfu lub Ty poniesiesz porażkę, nie denerwuj się - w ostatecznym rezultacie to i tak będzie dla ciebie korzystne.

Jako dobra rada:
Nie unikaj konfliktów.

Jako ostrzeżenie:
Uważaj, żeby konflikt nie doprowadził do ostrego ochłodzenia i pogorszenia atmosfery w zespole.

Źródło
Znam wielu, ale jestem dla nielicznych, stawiam granice po to, by dla innych ich nie mieć, robię to co lubię, jestem kim chciałam być.
Awatar użytkownika
Serena
Gawędziarz
 
Posty: 677
Rejestracja: 22 lip 2010, 20:10
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Lew
Droga życia: 33

Re: Karty Tarota - Rycerz Mieczy

Postautor: teye » 16 lis 2011, 10:11

Obrazek

Decameron Darot


(...)
Brak zahamowań. Odwaga. Zręczność. Brawura. Heroizm. Nagły początek jakiejś sprawy. Atak, szarża. Gwałtowny przypływ energii. Nerwowy tryb życia. Człowiek zdolny do pokonania wszelkich przeszkód, posiadający tzw. ,,siłę przebicia". (...) Oryginalna, uczuciowa dziewczyna, której reakcji nie sposób przewidzieć. Ktoś, kto angażuje się w każdą sprawę nie bacząc na skutki.
Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

"W praktycznym zastosowaniu karta ta wskazuje jednak przede wszystkim na ludzi, którzy w danej sytuacji są autorami pomysłów i koncepcji.
Są to ci, którzy wymyślają to, co ma się stać. Ludzie, którzy są źródłem idei. Zwykle są bardziej inteligentni od innych, w ich głowach stale się gotuje, kipią nowymi pomysłami, które nie zawsze są zrozumiałe dla otoczenia.(...)
Rycerz Mieczy oznacza także wędrowców i podróżników.
Oznacza ludzi, którzy stale zaczynają coś od nowa, ale rzadziej już oglądają wyniki swoich działań. Oznacza poszukiwaczy nowości. Oznacza też tych, którzy łatwo pokonują przeciwników w słownych potyczkach, w dyskusjach i w sporach prawnych.
(...)gdyż ludzie tacy mają zazwyczaj niewyparzone gęby, mówią to co myślą, od gładkiej dyplomacji wola szokowanie rozmówców; i zwykle nie wiadomo, czy ktoś taki kpi czy o drogę pyta.(...)"
Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości
teye
Grafoman
 
Posty: 1493
Rejestracja: 28 sie 2010, 09:10
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Karty Tarota - Rycerz Mieczy

Postautor: Bender » 23 paź 2012, 19:52

Obrazek
źródło: "Tarot terapeutyczny - zwierciadło dusz i związków" A. J. Mirońscy

Uwaga:
W talii Złotego Brzasku karty dworskie to: Król, Królowa, Książę i Księżniczka. Poniższy opis dotyczy Rycerza, który w poniższym opisie nazywany jest Książę.


„przejrzystość umysłu - siła myśli”

Zielona postać Księcia symbolizuje kreatywną moc.
Jego nagość oznacza, że na pędzącym rydwanie czuje się bezpieczny, choć nie całkiem – nakrycie głowy chroni mózg (rozum) - miejsce jego najwyższej sprawności.
Częściowo zimno-metaliczna barwa ciała świadczy o tym, że powodująca nim twórcza moc kierowana jest kontrolowana intelektem. Okrągłe skrzydła z trójkątami reprezentują uskrzydloną logikę.
Kolor żółty to radość wynikająca z realizacji i materializacji twórczych pomysłów.
Złoto-zielony pojazd oznacza twórczą transformację.
Kryształowa „szczotka" (na pierwszym planie) rozciągająca się na całą kartę symbolizuje przejrzystość umysłu Księcia. Podobnie jak u Królowej Mieczy ostre, długie, szpiczaste krawędzie kryształów to znak, że książęce myśli są doskonale czytelne i w pełni kontrolowane. Najwyraźniej jest on świadom własnej potęgi wynikającej z umiejętności kontrolowania
umysłu.
Miecz (w prawicy) gotowy do zadania ciosu to znak SIŁY DUCHOWEJ (ostry rozum — zdolny do błyskawicznych cięć). Tak samo jak u Królowej jest on narzędziem służącym do odcięcia się od starych, przeżytych zależności, wzorców zachowań i wszelkich nieaktualnych ograniczeń.
Sierp w lewej dłoni reprezentuje dodatkową siłę niszczącą. Zdecydowanie.
Zielona kula z podwójną piramidą to symbol NOWEGO - niepohamowana, duchowa twórczość (zielona kula), wynikająca z wewnętrznej integracji przeciwieństw (piramida męska i żeńska).
Trzy małe, uskrzydlone postacie chaotycznie ciągnące rydwan to stare, pośpieszne myśli, przestarzałe wzorce zachowań, niemodne pragnienia, podążające w różnych kierunkach - każdy sobie. Teraz zostaną poddane kontroli i sprawdzianowi, a w konieczności - usunięte.

Interpretacja: Rozcięcie węzłów * uwolnienie od ograniczeń * bezgraniczna wolność * intuicja * kreatywność * brak celu.

Książę posiada niezwykle przejrzysty umysł i pełny wgląd we wszystkie, utkwione w nim programy oraz wzorce myślowe, które stanowiły dotąd jego podświadome motywy. Doskonale widzi, co powoduje szarpaninę z losem i zwodzi go na manowce. Pozbawiony emocji i wolny od ponownego przeżywania przeszłości, zdolny jest do zdecydowanych cięć i selekcji - zimno, bezwzględnie, beznamiętnie

Karta sygnalizuje, że nadszedł czas zdecydowanego rozstania i odżegnania się od starych i przeżytych wzorców myślowych, jak np. pochodząca jeszcze z dzieciństwa podskórna krytyka własnych zachowań albo bezsensowne obawy przed porażką. Książę bezwzględnie odcina podświadome, stale dotąd obecne podszepty w stylu:
„Nigdy ci się nie uda!", „Nie masz szans!", „Jesteś za chudy, za gruby, za głupi, za cienki!" itd. Dotychczas tworzyły one echo dzieciństwa jako wiecznie mu towarzysząca, wewnętrzna mantra. Wreszcie rozpoznane zostaną ostatecznie odcięte jako obce, trujące myśli, z którymi Książę więcej nie będzie się identyfikował. Nadchodzi dla niego czas pełnej konfrontacji ze sobą i czas nadania nowym pomysłom nowej formy i kształtu.

Biegun cienia: Stan pełnej jasności myśli i kalkulacji ostrego rozumu doskonały jest na chwilę terapii. Na dłuższą metę jednak myśl odarta z uczuć tworzy agresywną gospodarkę rabunkową, zimnych technokratów lub szyderczych prawników o beznadziejnym stanie uczuć: cynicznych, przebiegłych, a niekiedy skłonnych do podstępu i szyderstwa.

Rada: wejrzyj w siebie! Zanim ostatecznie usuniesz pewne struktury myśli zasilające twój pojazd, musisz ostatecznie rozstrzygnąć, co jest zgodne z twoim życiowym planem, a co nie. Przede wszystkim ustal więc swoje najbliższe cele i życiowe zadania. Dopiero na tej drodze usuwaj wszystko, co cię hamuje lub ogranicza. Podczas planowania przyszłości istotne jest obudzenie uczuć, byś wiedział z całą pewnością, dokąd pragniesz podążyć, a czego chcesz uniknąć.

Partnerstwo: Gotowość zerwania związku * odejście od ustalonych wzorców * nowe reguły * dążenie do niezależności.

Związek osiągnął punkt kulminacyjny wymagający ostatecznego uwolnienia od starych reguł i zachowań, które w żaden sposób nie odpowiadają waszej wewnętrznej prawdzie.

Rada: jedyna możliwość utrzymania związku to głęboka przemiana i wzajemne uwolnienie się od starego sposobu pojmowania i odczuwania partnerstwa. Recepty mamy i babci w tym przypadku się nie sprawdziły. Musicie poszukać nowych dróg. Dajcie sobie wzajemnie choć trochę prawdziwej miłości i wolności, a jeśli tego nie potraficie, lepiej niech każde pójdzie swoją drogą.

Książę mieczy jako partner jest mistrzem retoryki. Posiada błyskotliwy umysł, ostry język, niezbite argumenty i zawsze potrafi zranić słowem. W każdej chwili gotów jest do odejścia.
Bite my shiny, metal ass...
Awatar użytkownika
Bender
Wciąż tu siedzę
 
Posty: 4134
Rejestracja: 28 sty 2012, 20:21
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Bliźnięta
Droga życia: 7

Następna

Wróć do Znaczenia kart tarota - AM

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

serwis laptopów serwis komputerowy informatyk Acer Apple Asus Dell Fujitsu HP, Compaq Lenovo MSI Packard Bell Prestigio Samsung Sony Toshiba LG eMachines naprawa tabletów Augustów Bielsk Podlaski Siemiatycze Hajnówka Suwałki Łapy Łomża Wasilków Wysokie Mazowieckie