Kim byłam w poprzednim wcieleniu?

Re: Kim byłam w poprzednim wcieleniu?

Postautor: fro123 » 02 lip 2017, 20:14

Elie pisze:Jeżeli na podstawie marzeń sennych określasz poprzednie wcielenia, to ogromny błąd. Sny nie określają poprzednich wcieleń. Marzenia senne nic o nich nie mówią. Są min mową naszej podświadomości - nieświadomości.

Nie zgodzę się - moim zdaniem część osób może w czasie snów wyłapywać urywki poprzednich wcieleń, chociażby poprzez bardziej zaawansowane świadome sny albo przez słuchanie przed snem nagrań autohipnozy regresyjnej. Zresztą są sny i sny, gdzie wiadomo, że to nie jest zwykły wymysł umysłu. By podać jakiś przykład - na 30+ lat życia miałem jeden sen, po którym mógłbym powiedzieć, że naprawdę mógł mieć coś wspólnego z jakimś poprzednim wcieleniem. Podczas snu nie byłem człowiekiem, tylko ptakiem - ale nie takim 'ziemskim', tylko jakby humanoidalnym, tj. zamiast rąk miałem skrzydła z piórami, a, o ile mnie pamięć nie myli, zamiast stóp szpony. I w tym śnie latałem (aczkolwiek odczucia były trochę inne niż podczas latania w czasie LD), a podczas lotu atakowały mnie latające koty (już ziemskiej wielkości). :)

Elie pisze:Tak naprawdę nie ma 100% sposobu na ich sprawdzenie. Nawet hipnoza nie daje gwarancji.

A tu się zgodzę. Tak naprawdę nie wiadomo, skąd biorą się informacje, które podają ludzie w czasie hipnozy. Równie dobrze mogą brać się z 'nadduszy' (czy jakkolwiek to nazwiemy) danej osoby, jak i z jakiegoś globalnego zbioru danych (np. kronika Akaszy?), do którego hipnotyzowani ludzie są zdolni w jakiś sposób się podłączyć i losowo wybierać z niego informacje.

@Anka100
Ten artykuł:
https://www.nautilus.org.pl/artykuly,33 ... zycie.html

to na podstawie Twojego maila do fundacji Nautilus?
fro123

Podziękował : 35 razy
Otrzymał podziękowań: 23 razy

Postautor: Elie » 02 lip 2017, 20:31

By podać jakiś przykład - na 30+ lat życia miałem jeden sen, po którym mógłbym powiedzieć, że naprawdę mógł mieć coś wspólnego z jakimś poprzednim wcieleniem. Podczas snu nie byłem człowiekiem, tylko ptakiem - ale nie takim 'ziemskim', tylko jakby humanoidalnym, tj. zamiast rąk miałem skrzydła z piórami, a, o ile mnie pamięć nie myli, zamiast stóp szpony. I w tym śnie latałem (aczkolwiek odczucia były trochę inne niż podczas latania w czasie LD), a podczas lotu atakowały mnie latające koty (już ziemskiej wielkości). :)

Trudno nie zapamiętać tak oryginalnego snu. Sama pamiętam kilka snów z dzieciństwa, mimo, że mam dużo więcej lat niż Ty, ale to o niczym nie świadczy i nie przesądza. Nie bez powodu nie pamiętamy wcześniejszych "żyć " jeżeli takie mieliśmy, to jest ku temu jakiś ważny powód.

A tu się zgodzę. Tak naprawdę nie wiadomo, skąd biorą się informacje, które podają ludzie w czasie hipnozy. Równie dobrze mogą brać się z 'nadduszy' (czy jakkolwiek to nazwiemy) danej osoby, jak i z jakiegoś globalnego zbioru danych (np. kronika Akaszy?), do którego hipnotyzowani ludzie są zdolni w jakiś sposób się podłączyć i losowo wybierać z niego informacje.

Możemy kojarzyć z filmami, książkami, z obrazami, z sytuacjami które utkwiły w naszej świadomości bądź nieświadomości.
W życiu wszystko ma swoja cenę. Musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.

BARDZO PROSZĘ O WERYFIKACJĘ WRÓŻB
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 1896 razy
Otrzymał podziękowań: 1557 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: Anka100 » 03 lip 2017, 09:12

Skoro czytałeś, to dlaczego tu na tym forum próbujesz mnie ośmieszyć, swoim postem?
Myślałam, że tu, tak jak w Fundacji Nautilus, piszący są na prawdę zainteresowani tematem reinkarnacji. A tu proszę, temat jest o poprzednich wcieleniach, a niezaintresowani piszą kpiące z ludzi posty. Robią sobie niemądre żarty, z tych, którzy traktują wędrówkę dusz jak coś oczywistego.
"Wszyscy jesteśmy powołani do Szacunku dla Każdego Życia" heart
Awatar użytkownika
Anka100

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Znak zodiaku: Ryby
Droga życia: 34

Postautor: Nut » 03 lip 2017, 13:30

Nie rozumiem w którym miejscu kpi. Każdy ma prawo do swojego zdania, nie ma obowiązku zgadzać się
Natomiast swoje zdanie powinno się argumentować sensownie. W jakim sensie treść z linku obraża Ciebie ?
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator

Podziękował : 312 razy
Otrzymał podziękowań: 299 razy
Droga życia: 0

Postautor: walkiria » 03 lip 2017, 18:00

"Reinkarnacja występuje przede wszystkim w filozofii indyjskiej i buddyjskiej. Praktycznie wszystkie szkoły tych filozofii w nią wierzą.
Idea reinkarnacji pojawiała się także w starożytnej filozofii greckiej. Zwolennikami tego poglądu byli między innymi Pitagoras oraz Platon.
Zwolennikami takiego poglądu są również gnostycy.

Przypadkami osób, które twierdzą, iż pamiętają swoje poprzednie wcielenia, interesuje się również nauka. Należy tu wskazać wkład psychiatry profesora Iana Stevensona. Wśród wielu jego publikacji (niemal trzysta pozycji) jedna została również wydana w Polsce, mowa o książce "Dwadzieścia przypadków wskazujących na reinkarnację".
O przypadkach reinkarnacji pod wpływem hipnozy piszą Raymond Moody i Brian Weiss.
O reinkarnacji mówią również autorzy książek, o tematyce podróży astralnych m.in Robert Monroe.

Licznych dowodów na reinkarnacje dostarcza także dr Michael Newton zajmujący się regresją hipnotyczną."

Źródło - Wikipedia
walkiria

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: fro123 » 03 lip 2017, 18:26

Elie pisze:Trudno nie zapamiętać tak oryginalnego snu. Sama pamiętam kilka snów z dzieciństwa, mimo, że mam dużo więcej lat niż Ty, ale to o niczym nie świadczy i nie przesądza. Nie bez powodu nie pamiętamy wcześniejszych "żyć " jeżeli takie mieliśmy, to jest ku temu jakiś ważny powód.

Wiem, że oryginalność snu o niczym nie przesądza, dlatego starałem się pisać w czasie przypuszczającym (mógłbym, mógł mieć coś wspólnego). Zresztą sam sen był dość krótki i gdyby nie oryginalna sceneria, pewnie nie odróżniłbym go od 'zwykłego' snu. No i nie miał w sobie jakiegoś wkładu emocjonalnego, po którym czuję, że dany sen nie jest z gatunku tych pospolitych.

Elie pisze:Możemy kojarzyć z filmami, książkami, z obrazami, z sytuacjami które utkwiły w naszej świadomości bądź nieświadomości.

Tu też trudno się nie zgodzić, zjawisko regresji chociaż jest już dość znane, to jeszcze bardzo niezbadane (kto wie, czy kiedykolwiek uda się dojść do jakichś powtarzalnych wniosków, skoro np. wciąż prawie nic nie wiemy na temat snów (tak ogólnie)).

Anka100 pisze:Skoro czytałeś, to dlaczego tu na tym forum próbujesz mnie ośmieszyć, swoim postem?
Myślałam, że tu, tak jak w Fundacji Nautilus, piszący są na prawdę zainteresowani tematem reinkarnacji. A tu proszę, temat jest o poprzednich wcieleniach, a niezaintresowani piszą kpiące z ludzi posty. Robią sobie niemądre żarty, z tych, którzy traktują wędrówkę dusz jak coś oczywistego.

W którym miejscu niby chciałem Cię ośmieszyć? Podając link do artykułu z Fundacji Nautilus? Ot, zwykła ciekawość. A może i nie taka zwykła - bo jeśli to nie Ty do nich napisałaś, to znaczyłoby tyle, że skopiowałaś czyjąś wiadomość i podałaś jako swoją. A to nieładnie, prawda? :)

fro123

Podziękował : 35 razy
Otrzymał podziękowań: 23 razy

Postautor: Nut » 29 sie 2017, 11:26

20 najstraszniejszych rzeczy powiedzianych przez dzieci - Autentyczne wyznania

Ciekawe czy autentyczne. Rodzice mówią, że dzieci tak mają.
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator

Podziękował : 312 razy
Otrzymał podziękowań: 299 razy
Droga życia: 0

Poprzednia

Wróć do Dusza i reinkarnacja