Księżyc rośnie do pełni w Pannie - 2 marca 2018

Księżyc rośnie do pełni w Pannie - 2 marca 2018

Postautor: Nut » 28 lut 2018, 13:56

Księżyc rośnie do pełni w Pannie, która będzie miała miejsce w nocy z czwartku na piątek. Generalnie czas sprzyja działaniu, pielęgnowaniu tego co rośnie i wychodzenia z tym do świata, tym bardziej, że wciąż jeszcze trwa korzystny okres pt. „zero retrogradacji” - do 8ego marca :) Aspekty na niebie w tym tygodniu też wspierające, choć dominacja planet w znaku Ryb sprzyja rozmywaniu się planów i odlotom w rewiry mało realne… ;) I tu przychodzi nam z pomocą pełnia w znaku konkretnej Panny, choć ta pomoc jak to z pełnią bywa może być pod postacią presji i napięć ;) Więcej o tym piszę w tekście na blogu, którego fragment poniżej. Poza pełnią chciałabym jednak zwrócić uwagę na niedzielę, która również możne być mocnym i tym razem już bezkompromisowo rybim dniem :) Tego dnia Słońce połączy się z władcą Ryb Neptunem (początek tego połączenia już w pełnię, w niedzielę będzie kumulacja), a w tym samym czasie Merkury i Wenus połączą się ze sobą i do tego jeszcze z Chironem (potrójna koniunkcja!). A to wszystko oczywiście w znaku Ryb! :D Oznacza to mocno wizyjny dzień, który dobrze spożytkować na doznania duchowe i artystyczne, bo w przeciwnym razie możemy się pogubić w rybich labiryntach ;) Możemy zapraszać nowe wizje, szukać natchnienia twórczego, medytować, kontaktować się z żywiołem Wody i zanurzać się w siebie z ufnością, że puszczenie kontroli i planu zaprowadzi nas tam gdzie nam pisane :) Dodatkowo obecność w tym układzie Chirona może nam przypomnieć stare rany, które wypłyną po to by odejść, jeśli tylko im na to pozwolimy <3 Wracając jednak do nieco bardziej konkretnej pełni: :)
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2397
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 430 razy
Otrzymał podziękowań: 343 razy
Droga życia: 0

Re: Księżyc rośnie do pełni w Pannie - 2 marca 2018

Postautor: Nut » 28 lut 2018, 13:58

Pełnia w Pannie - 2 marca 2018


Nadchodząca pełnia to czas kiedy wizje, które pojawiły się w czasie nowiu w Wodniku nabierają konkretnego, namacalnego kształtu – oczywiście nie same a z naszą pomocą ;) Czas wizji i porywów ducha trwa w najlepsze podczas gdy Słońce przemierza znak Ryb, pełnia jednak może przynieść dyskomfort związany z potrzebą uziemienia tych pragnień i potrzebą konkretnych efektów. Ci z nas, którzy są podatni na samokrytykę i zwątpienie mogą w tym czasie poddawać swoje wizje bezwzględnej krytyce, inni mogą oświadczyć czegoś podobnego ze strony innych. Jednocześnie wizje mogą być szczególnie silne, a to za sprawą połączenia Słońce z Neptunem – władcą Ryb. Z jednej strony możemy więc czuć dużą tendencję do mniej lub bardziej kreatywnego odlotu, z drugiej parcie na konkret i szczegóły. Napięcie to służy temu byśmy poszukali rozwiązań, które pozwolą nam zintegrować ducha i materię w nas i w naszych działaniach.

Pełnia w Pannie to czas kiedy łączymy dwie rzeczywistości. Słońce w Rybach reprezentujące tutaj świat marzeń, snów i duchowych praktyk ustawia się naprzeciwko Księżyca w Pannie ukazującego praktyczny i namacalny aspekt tego co nas otacza. Ryby wzywają nas do podążania za naszym powołaniem, przypominają nasze odwieczne marzenia i dają wiarę w nasz duchowy potencjał do życia w zgodzie z sercem. Księżyc skłania nas do rozsądnej analizy i ubrania tych wizji w konkrety. Ci z nas, którzy dają pierwszeństwo jednemu z tych aspektów i są skłóceni z drugim mogą doświadczyć wzmożonego wewnętrznego napięcia. Świat może się zdawać kwestionować nasz wybór, ukazując irracjonalność tam gdzie chcemy królestwa rozumu lub sprowadzając nas brutalnie na ziemię, gdy zapominamy o prawach materii. To co jest rozwiązaniem to uznanie obu tych biegunów za równie wartościowe i zaakceptowanie tego, że potrzeby duchowe mogą w nas współistnieć z potrzebą konkretu i zdrowego rozsądku. Przyjmijmy rybią inspirację i otwórzmy się na realizację marzeń. Panna będzie tu dla nas wspaniałym przewodnikiem. Czas tej pełni najlepiej więc wykorzystać kontaktując się z naszymi pragnieniami, nawet tymi szalonymi, a następnie na poszukanie praktycznych sposobów ich realizacji. Dobrze skupić się na małych i realnych krokach – co mogę robić by przybliżyć się do celu? To czas kiedy możemy wprowadzić w życie nowe pozytywne nawyki, które będą naszą drogą do celu. Warto również zrobić pewną selekcję celów na najbliższy czas, tak by uwzględnić nasze ograniczenia czasowe, nasze zdrowie i potrzeby ciała. Pamiętaj, że działanie ma być nie tylko efektywne, ale też ma sprawiać przyjemność, a w tym celu warto zaplanować sobie czas na odpoczynek, na regenerację sił i uwzględnić własną skłonność do nudzenia się jednym tematem i potrzebę urozmaicenia. Słowem czas tej pełni to idealny moment na tworzenie strategii i harmonogramów naszej drogi do marzeń! Jeszcze ważniejsze jest by wykonać jakikolwiek pierwszy krok i wdrożyć codzienną dyscyplinę. Tu wskazówką może być dla nas myśl Tony Robbinsa: „Prawdziwa decyzja jest mierzona poprzez fakt podjęcia nowego działania. Jeśli nie ma działania – tak naprawdę nie podjąłeś decyzji”. Sprawa więc jest prosta i wyłuszczę ją po panniastemu w punktach ;) 1) Wsłuchaj się w swoje serce i znajdź to czego najbardziej pragniesz; 2) zrób plan jak to osiągnąć; 3) zacznij działać, kroczek po kroczku; 4) jeśli nie wychodzi, wróć do punktu 2 i zobacz czy plan był realistyczny i nie oczekujesz od siebie zbyt dużo na raz; 5) jeśli nie – wróć do punktu 1 :)

Czas pełni zawsze jest czasem wypowiadania marzeń, w czasie pełni w Pannie dobrze je wyrazić najkonkretniej jak to możliwe. Wyobraź sobie swoją wymarzoną przyszłość z drobnymi szczegółami, jak będzie wyglądać Twoja codzienność. Określ swoją drogę do osiągnięcia tego miejsca i precyzyjnie zaplanuj pierwsze kroki (dalszych nie ma co i tak rzeczywistość nas zaskoczy ;) ) skup się na tym co teraz jest dostępne i nastaw się na pracę. Niechaj ta praca będzie jednak przyjemnością, kieruj się przykładem pszczoły, która ochoczo zbiera pyłek kwiatowy i nektar, czerpiąc co najlepsze z życia i nie bojąc się wysiłku. Czas sprzyja tym co nie boją się marzyć i nie wstrzymują się przed realizacją marzeń! :)


Autor: Maria Moonset
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2397
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 430 razy
Otrzymał podziękowań: 343 razy
Droga życia: 0


Wróć do Aktualna mapa nieba

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

serwis laptopów serwis komputerowy informatyk Acer Apple Asus Dell Fujitsu HP, Compaq Lenovo MSI Packard Bell Prestigio Samsung Sony Toshiba LG eMachines naprawa tabletów Augustów Bielsk Podlaski Siemiatycze Hajnówka Suwałki Łapy Łomża Wasilków Wysokie Mazowieckie