Litoterapia, czyli leczenie kamieniami

Litoterapia, czyli leczenie kamieniami

Postautor: margo1517 » 03 mar 2009, 16:27

LITOTERAPIA


Litoterapia, czyli leczenie kamieniami jest dobrze znaną od 3 tys. lat nauką, powszechnie stosowaną już w starożytności. O ich wpływie na kondycję fizyczną i psychiczną byli przekonani Babilończycy, a także Egipcjanie, Grecy i Rzymianie. Starożytni medycy i astrologowie polecali noszenie kamieni jako niezawodny sposób na zdrowie.


Dziś leczenie za pomocą kamieni
ma coraz więcej zwolenników i przeżywa renesans.
Kamienie posiadają zarówno energię jak i skład chemiczny, oba te czynniki emitują wpływając i oddziałują na nasz organizm. Każdy rodzaj kamienia charakteryzuje się określonymi właściwościami, ma specyficzną wibrację, bardziej lub mniej dla nas odpowiednią.


Dobrze dobrane minerały mogą zlikwidować
negatywne promieniowanie komputera i telewizora (np. kryształ górski). Niektóre kamienie noszone na ciele korzystnie wpływają na organizm.


Pozytywna energia wysyłana przez kamienie
sprzyja zachowaniu wewnętrznej równowagi i działa leczniczo, może również neutralizować emisję negatywnych wibracji.
Kamienie posiadają niesamowitą zdolność magazynowania energii, różnej energii. Magazynowania, a później oddawania jej. Takim przykładem są kryształy górskie, które potrafią przechowywać i oddawać olbrzymią ilość energii.


Wiele ludzi nie zdaje sobie sprawy
z energetycznych właściwości kamieni i z potrzeby ich czasowego oczyszczania. Kamień żeby emitował dla nas pozytywną energię powinien być odpowiednio oczyszczany. Niestety wiele osób o tym nie wie. Często wystarczy opłukanie kamieni pod bieżącą wodą, zanurzenie w wodzie z solą lub wystawienie na działanie promieni słonecznych.
margo1517
 

Re: Litoterapia, czyli leczenie kamieniami

Postautor: margo1517 » 03 mar 2009, 16:55

Leczenie kamieniami.


Odpowiednio dobrane kamienie mogą neutralizować emisję negatywnych energii. Pozytywna energia emitowana przez kamienie pomaga w zachowaniu równowagi energetycznej.

Biotermiczna metoda leczenia kamieniami

Każdy z nas chciałby być zdrowy. Dlaczego więc nie zadbać o zdrowie samemu, wykorzystując w samoleczeniu, biotermiczną litoterapię (BTL), która polega na oddziaływaniu na biopole organizmu człowieka, wzmocnionego, leczniczego promieniowania otrzymanego w wyniku podgrzewania kamieni. Metodę BTL wzmacnia się, wykorzystując inne naturalne metody leczenia, takie jak aromaterapię (leczenie olejkami aromatycznymi), ziołolecznictwo czy też bioenergoterapię. Kamienie szlachetne swą wielobarwnością i cudownym blaskiem zawsze fascynowały ludzi, są niepowtarzalne wskutek swej olbrzymiej siły promieniowania na ludzki organizm. Nosząc je jako kamienie ozdobne, nie zdajemy sobie sprawy z ich leczniczego oddziaływania. Leczniczy wpływ kamieni-ozdób jest mniejszy, ponieważ swoje właściwości lecznicze objawiają one dopiero wtedy, kiedy je ogrzejemy i przykładamy na zmienione chorobowo miejsce.

Do najczęściej wykorzystywanych w biotermicznej litoterapii kamieni leczniczych należą: opal, karneol, agat, lapis-lazuli, topaz, cytryn, chalcedon, jaspis, ametyst, akwamaryn, kryształ górski, kryształ z rutylem (kryształ różowy), hematyt, fluoryt i wiele innych.


Zastosowanie niektórych kamieni szlachetnych w samoleczeniu:


JASPIS - kamień antystresowy, wzmacnia system odpornościowy, poprawia wzrok, słuch, wspomaga leczenie wątroby, śledziony i nerek.

OPAL- kamień radości życia. Odtruwa organizm, wspomaga leczenie chorób krwi, łagodzi zaburzenia koordynacji ruchu i wzroku.

KARNEOL - kamień odwagi. Uspokaja, poprawia koncentrację, wspomaga leczenie reumatyzmu, bezpłodności, bólów głowy, pomaga pomyślnie zdawać egzaminy.

LAPIS-LAZULI - kamień silnych włosów. Działa na tarczycę, spowalnia proces łysienia, obniża ciśnienie, leczy kurzajki, brodawki, narośla.

TOPAZ- kamień młodości. Opóźnia proces starzenia i odwraca jego skutki, korzystnie wpływa na wrzody, impotencję, żylaki i astmę.

CYTRYN - kamień antycukrzycowy. Wspomaga wydzielanie insuliny, usuwa zatrucia krwi, łagodzi stres u dzieci.

CHALCEDON - kamień gruczołu tarczycowego. Uspokaja, pomocny w leczeniu ran i dolegliwości tarczycowych, klimakterium, chorób gardła.

FLUORYT - kamień menadżerów i palaczy. Łagodzi stres, chroni płuca, wspomaga leczenie nowotworów płuc i wątroby.

KWARC RÓŻOWY
- kamień mocnego serca. Korzystnie wpływa na schorzenia serca, zaburzenia neurologiczne, nowotwory, negatywne promieniowanie.

AMETYST - kamień antymigrenowy. Łagodzi bóle głowy, migreny, bezpłodność, bezsenność, alkoholizm.

AWENTURYN - kamień menadżerów. Wzmacnia system nerwowy, pomaga przy schorzeniach serca, poprawia witalność.

ONYKS - kamień równowagi psychicznej. Łagodzi zaburzenia neurologiczne, regeneruje serce, nerki i tkankę skórną.

HEMATYT - kamień sił witalnych. Oczyszcza krew, przynosi ulgę w bólach karku i pleców, wspomaga leczenie anemii, kamień prawników, pomaga wygrywać procesy sądowe.

TYGRYSIE OKO - kamień alergików. Łagodzi objawy alergii, stany zapalne dróg oddechowych, wyostrza wzrok.

KRYSZTAŁ GÓRSKI - kamień-neutralizator. Zobojętnia szkodliwe promieniowanie, wspomaga leczenie guzów nowotworowych i ciężkich przeziębień.

BURSZTYN - pomocny w bólach głowy i migrenowych, przeziębieniach i grypie, reumatyzmie oraz dolegliwościach układu krążenia.

SÓL KAMIENNA - łagodzi reumatyzm, anemię, schorzenia górnych dróg oddechowych, stany lękowe, cukrzycę, zapalenie nerek i wątroby.
margo1517
 

Re: Litoterapia, czyli leczenie kamieniami

Postautor: margo1517 » 03 mar 2009, 17:39

Lecznicze działanie niektórych kamieni:


AMETYST, KARNEOL, BURSZTYN, JASPIS

- Bóle głowy, bóle migrenowe

LAPIS-LAZULI - Wypadanie włosów, nadciśnienie

LAPIS-LAZULI, TYGRYSIE OKO, BURSZTYN

- Gardło, schorzenia górnych dróg oddechowych (przeziębienia)

KWARC RÓŻOWY, AWENTURYN, ONYKS, HEMATYT, OPAL, CYTRYN, JASPIS - Serce, układ krwionośny

CHALCEDON - Tarczyca

OPAL, AGAT, JASPIS - Układ pokarmowy

AGAT, JASPIS - Wrzody żołądka

CYTRYN - Cukrzyca

BURSZTYN, CHALCEDON, JASPIS- Bóle mięśni

KARNEOL, BURSZTYN - Reumatyzm

FLUORYT, KWARC RÓŻOWY, AMETYST, TOPAZ, KRYSZTAŁ GÓRSKI, JASPIS - Guzy nowotworowe

TYGRYSIE OKO, AKWAMARYN, CYTRYN - Alergie

FLUORYT, KWARC RÓŻOWY, AMETYST, ONYKS, HEMATYT, KARNEOL, LAPIS-LAZULI, CHALCEDON - Stres, stany nerwowe

AMETYST - Bezsenność

TOPAZ, OPAL, BURSZTYN - Cellulitis

JASPIS - Potencja i atrakcyjność seksualna

JASPIS, AGAT - Dolegliwości kobiece i bezpłodność

LAPIS-LAZULI - Kurzajki, brodawki, narośla

KRYSZTAŁ GÓRSKI, KWARC RÓŻOWY - Szkodliwe promieniowanie
margo1517
 

Re: Litoterapia, czyli leczenie kamieniami

Postautor: kia » 04 mar 2009, 12:26

krysztal gorski kamien uniwersalny odpowiedni dla wszystkich i do kazdego celu odpromiennik zalezy jak jest zaprogramowany
ametyst uwazany za kamien wiernosci podaruj go bliskie osobie a uchronisz sie przed zdrada kamien chroniacy aure ,medytacje z nim otwieraja trzecie oko jesli chcesz naladowac inne kamienie pozytywna energia poloz je razem z ametystem
wszystkie zielone kamienie usmierzaja bole
agat mszysty i agat muszlowy odpowiadaja za przyplyw gotowki ,jesli wybierasz sie na spotkanie z kims czyich intenccji nie jestes pewna trzymaj w lewej dloni agat mszysty jesli ta osoba zechce cie oszukac z latwoscia odczytasz jej zamiary 8-)
"Albo nie umiesz, albo życie tak sprawiło,że o bólu nic nie powiesz i ukryjesz wszystko, nawet miłość"
Awatar użytkownika
kia
Grafoman
 
Posty: 1355
Rejestracja: 03 mar 2009, 13:30
Lokalizacja: czarolandia
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Koziorożec
Droga życia: 33

Re: Litoterapia, czyli leczenie kamieniami

Postautor: margo1517 » 04 mar 2009, 15:16

Poznaj dobroczynną magię Kamieni Szlachetnych

Kamienie są zazwyczaj pięknymi przedmiotami, gdzieś obok nas, najczęściej w gablocie, w kolekcji. Dostrzegamy ich piękno, ale rzadko zastanawiamy się nad tym, co takie kamienie robią z nami...J

Obrazek

Prawda jest taka, że każdy minerał posiada dość intensywne (w zależności od rodzaju minerału) POLE ENERGETYCZNE.

Pola te łącząc się ze sobą, tworzą wspólne pole energetyczne naszej planety.

Jeśli zaś chodzi o nas- ludzi, to minerały i kamienie szlachetne mają nam naprawdę wiele do zaoferowania. Są zbyt długo niedocenianym darem od Ziemi. Posiadają wręcz błogosławienny wpływ na nasze ciała energetyczne i czakry.

Oddziałując w subtelnych wymiarach, regulują pracę czakr, oczyszczają kanały z energetycznych blokad. W ten sposób pomagają nam korzystać z całego naszego potencjału energetycznego.

Skutkiem takich oddziaływań jest wyraźnie odczuwalny przez nas wzrost poziomu energii życiowej.

Daje to skuteczną ochronę przed chorobami i radośnie nastraja do życia. Łatwiej radzimy sobie z wyzwaniami. Wzrasta również nasz intelektualny potencjał.


Kiedy nasz własny system energetyczny zaczyna załamywać się pod naporem stresu, prosty, lecz potężny rezonans kamieni może pomóc oczyścić i wzmocnić osobisty, harmonijny wzorzec zdrowia. Wprowadzenie elementu porządku do obszaru chaosu i bezładu zawsze prowadzi do zwiększenia ogólnego stopnia uporządkowania.

Nowe kamienie należy przed użyciem oczyścić. Usuwa się w ten sposób niepożądane energie i przywraca pierwotną dziewiczość. Trzymaj kamień w strumieniu bieżącej wody, a potem połóż go na słońcu do wyschnięcia.
margo1517
 

Re: Litoterapia, czyli leczenie kamieniami

Postautor: Maryna » 06 mar 2009, 17:28

Właściwości lecznicze minerałów
(na podstawie notatek z warsztatów z Kirsten Helming - Dania)

Agat (różnokolorowy w pasy)
Choroby oczu, słuchu, niepokoje, kłopoty z oddychaniem, dobry kamień dla rodzin, aby żyły w zgodzie. Poprawia dar wymowy adwokatom, politykom. Amulet chroniący zdrowie i życie. Brązowy na choroby kobiece, białawy na choroby oczu, zielonkawy na niepokoje i kłopoty z oddychaniem.

Akwamaryn (niebieski )
Uczulenia, bronchit, katar, łzawienie oczu. Zalecany w schorzeniach głowy i szyi. Amulet dla ochrony i powodzenia rybaków i żeglarzy, "kamień odwagi", łagodzi strach i fobie, uspokaja.

Amazonit (zielony)
Uruchamia intuicję, działa korzystnie na hormony i system limfatyczny.

Ametyst (fioletowy)
Migrena, bezsenność, choroby wątroby, rany, opuchnięcia. "Kamień najwyższej mocy magicznej", Umiejętność podejmowania dobrych decyzji w danym momencie, uruchamia uczucia, refleks, zabezpiecza przed upijaniem się i nadmiernym gadulstwem. Kamień mądrości.

Awenturyn (zielony)
Choroby oczu, wypadanie włosów, egzema. Przywabia fortunę. Kamień wyciszający awanturników.

Azuryt (niebieski)
Pobudza pamięć, uwalnia oporne, długotrwałe blokady w komunikacji. Uruchamia pełny potencjał.

Bawole oko (brązowy)
Drogi oddechowe

Bursztyn
Astma, histeria, drganie gałek ocznych, niepokój. Leczy wszelkie niedomagania gardła, zapalenia migdałów, tarczyce i uderzania krwi do głowy. Zalecany wszystkim, którym grozi udar mózgu.

Chalcedon (wielobarwny)
Depresje, wypadanie włosów, kruche paznokcie. Problemy gardła i krtani oraz chrypka, struny głosowe i tarczyca.

Chryzokola (błękitna)
Polepszenie pigmentacji skóry, włosów. Odpręża podczas bólów porodowych należy trzymać w dłoni. Wzmacnia układ odpornościowy.

Chryzopraz
Niepokoje, nerwowość, zmęczenie.

Cyrkon
Uwaga! - nie mylić z cyrkonią - jest sztuczna i nie posiada mocy. Światło cyrkonu rozwesela, wnosi harmonię i zadowolenie. Wzmacnia pamięć, przeciwdziała alergiom i chorobom płuc.

Cytryn (żółty)
Depresja, nerwowość, zmęczenie. Ożywia przemianę materii, wspaniały przy dolegliwościach trawiennych. Zalecany do harmonizowania wydzielania insuliny przez trzustkę i przy cukrzycy. Skórcze żołądka, lęki i depresje.

Diament
Wytwarza czyste wibracje, które korzystnie wpływają na pęcherz i nerki, przeciwdziałają tworzeniu się kamieni. Wydłuża życie, chroni przed obłędem. Działa przeciw schorzeniom kości i gruczołów oraz do stymulowania grasicy. Dawniej stosowano przy zaburzeniach równowagi, epilepsji, cukrzycy, zapaleniu wątroby i gorączce. Dzięki swojej mocy tworzy osłonę przed osobami, które wysyłają do nas negatywne fale - diament natychmiast zwraca je i przesyła podwojone do wysyłającego. Posiada doskonale światło, ukryte boskie światło, wysyła je w najciemniejsze zakamarki naszej duszy, aby je prześwietlić i oczyścić.

Dioptaz (szmaragdowo-zielony)
Wzmacnia serce, wyczula intuicję i natchnienie do nowych idei. Ożywia pobudza do walki z chorobą. Nazwa pochodzi z greckiego co oznacza "widzieć przez" i pomaga w jasnowidzeniu. Noszony pomaga określić - odkryć tajemnice miejsca i skarby.

Fluoryt (zielony, fioletowy)
Leczy niesprawność mózgu, przepracowanie. Odświeża system nerwowy. Nazwany jest "Kamieniem Geniusza" ponieważ subtelne wibracje wpływają na komórki mózgowe. Otwiera to co czujemy intuicyjnie, przeczucia nagle stają się logiczne i możliwe do udowodnienia.

Granat - Almandyn (czerwony)
Choroby serca, skóry, stany zapalne, przyspieszenie pulsu. Granat posiada wiele różnokolorowych odmian ale tu omawiamy almandyn. Ciemna czerwień almandynu aktywizuje organy rozrodcze, reguluje krążenie krwi i pomaga przy anemii. Czerwony ogień granatu daje siłę napędową, siłę woli, wiarę w sukces i siebie. Pobudza energię seksualną. Rycerze zabierali go w bój, wierząc, że zapewni im nietykalność. Ożywia komórki krwi poprawiając krążenie a co za tym idzie popęd płciowy likwidując impotencję.

Heliotrop (zielony w czerwone prążki)
Hemoroidy, kamienie nerkowe, choroby jelit, żylaki, zadyszka, krwotoki z nosa. Kamień błędnie mylony z krwawnikiem.

Hematyt (czarny, metaliczny)
Skurcze łydek, kłopoty z nerkami, nadciśnienie oczne, bezsenność, regulator ciśnienia, regulator snu, przeciwdziała reumatyzmowi, obniża zbyt wysoką ciepłotę ciała. Przeciwdziała wrzodom.

Jadeit
Nadkwasota, stres, bóle kolan, wrzód żołądka, epilepsja. Leczy kamicę nerkową. Przedłuża życie. Oczyszcza krew. Dodaje uroku.

Jaspis (różnokolorowy)
Kamień cudowny, strzeże od bólu głowy i letargu. Leczy krwotoki wewnętrzne, wylewy krwi. Noszony był przez żołnierzy jako talizman przed śmiertelnym upływom krwi. Czerwony przeciwdziała zauroczeniu złych ludzi (często zastępowany czerwoną wstążeczką ).

Kamień Księżycowy
Puchlina, nudności, bóle żołądka, obstrukcje, bezpłodność, bolesne miesiączki. Pobudza do życia uczuciowego, jest symbolem płodności i kobiecości a mężczyznom pomaga w otwarciu na kobiecość.

Karneol (czerwony)
Gorączka, choroby jelit, zapalenie uszu, zapalenie nerwu kulszowego, zatrucie krwi.

Koral
Pobudza, ogrzewa i ożywia. Blednie, gdy osoba nosząca go cierpi na niedokrwistość lub niedożywienie. Wzmacnia siły i wzrost. Pobudza strumień miłości.

Kocie oko (niebieskawe)
Drogi oddechowe. Pobudza pamięć. Uwalnia blokady czakr.


Kryształ Górski (przezroczysty jasny)
Krwotoki, reumatyzm, bolesne miesiączki, napięcia nerwowe, angina. Używa się przy chorobach tarczycy i zawrotach głowy. Działa jako odpromiennik.

Krzemień (szary, pasy)
Przywraca spokój ducha, tłumi niepokój w obliczu kłopotów. Wzmacnia układ odpornościowy.

Kunzyt
Pomaga odzyskać przytomność, wyjść ze śpiączki. Masujemy chorego z góry na dół.

Kwarc Dymny
Choroby palaczy, nerwowość, głuchota, wpływa na płodność, daje siłę słabym i chwiejnym ludziom.

Kwarc Różowy
Niepokoje, biegunki, kłopoty z jelitami, problemy wieku dojrzewania.

Kwarc z rutylem (włosy Wenus)
Leczy zaziębienia i tarczycę. Pomaga artystom w wejściu w stan natchnienia poprzez oświetlenie ich duszy zastygłymi igiełkami rutylu uważanymi niegdyś za promyki słońca.

Lapis Lazuli (błękitny)
Tromboza, stres, niespokojny sen, złe krążenie, koszmary senne, obrzęki, epilepsja.

Lidyt (czarny, białe wstęgi)
Jest kotwicą energii, zatrzymuje ją. Rozpuszcza negatywne stany do stanu normalnego funkcjonowania. Gdy ma więcej białych żyłek rodzi się w nas harmonia i spokój. Pomaga w zapamiętywaniu snów. Dodatkowo wzmacnia inne kamienie, które są obok niego.

Magnetyt (brunatny)
Rwa kulszowa, choroby nerwowe, bóle głowy, młodzieńcza bezpłodność. Złamania kości.

Magnezyt (biały)
Otyłość, puchlina wodna.

Malachit (zielony)
Reumatyzm, astma, skleroza złożona, choroba Parkinsona, choroby serca, hemoroidy.

Morion (czarny )
Pomaga wyjść z różnego typu nałogów, oddala negatywne energie powodując pozytywne zachowanie.

Nefryt
Choroby nerek.

Obsydian
(czarny, brąz)
Wzmacnia męskość, daje siłę mięśnia, wnosi właściwości duszy w ciało. Wzmacnia męską energię przepływu krwi. Wzmacnia jelita i żołądek.

Onyks (czarny)
Wypadanie włosów, łzawienie, astma, kompleks niższości.

Opal (biały)
Odżywia i witalizuje ciało, przywraca ostrość wzroku, uspokaja nerwy, wyrównuje działanie obu półkul mózgowych, jest jakby wzmacniaczem naszych pozytywnych wibracji.

Perła
Wzmacnia zęby i kości. Obniża poziom cholesterolu. Uważa się, że perła ostrzega przed nadchodzącym nieszczęściem. Perła upiększa każdą kobietę czyniąc ją powabną, piękną.

Perydot (Chryzolit, Oliwin - zielone)
Wypadanie włosów, depresje, choroby serca i płuc, brodawki, nowotwory.

Piryt (złoty błyszczący)
Wrzody, stany zapalne, zwężenia naczyń krwionośnych, gorączka, biegunki.

Rodochrozyt
Senność, niepokój, choroba Parkinsona, nerwowość, skleroza złożona.

Rodonit (różowy w czarne prążki)
Niepokój, stres, bóle głowy, skurcze.

Rubin (czerwony)
Gorączka, gruźlica, krwawienia, apatia. Wzmacnia serce.

Selenit
Uwaga! - nie mylić z kamieniem księżycowym. Usuwa emocjonalne wzburzenia lub dezorientację. Doskonały materiał na różdżkę. Rozwija zdolności telepatyczne. Wnosi światło w nasze myśli.

Sodalit (niebieskawy)
Dobra przemiana materii. Kojący wpływ na system nerwowy.

Sugulit
Wzmacnia wątrobę i stymuluje gruczoły hormonalne, czyści pęcherz, korzystnie działa na system immunologiczny oraz limfatyczny. Pomaga współżyć z ludźmi, likwiduje wrażenie odstawania.

Sokole oko (zielonkawy)
Choroby płucne.

Szafir (niebieski)
Choroby oczu, nerwowość, krwawienia. Obniżenie gorączki.

Szmaragd (zielony)
Zanik pamięci, anemia, bezsenność, choroby tropikalne. Przypisuje się właściwości bakteriobójcze.

Topaz (miodowy, jasny)
Wysokie ciśnienie, wyczerpanie, tromboza, nerwowość, wysypki, bóle serca, żylaki, odra i świnka.

Turkus (niebieski)
Malkontenctwo, grypa, choroby wątroby i śledziony. Wpływa na błędnik i pomaga w zachowaniu równowagi.

Turmalin (kolorowy)
Depresja, jąkanie, niezrównoważenie, nerwowość. Stwardnienie rozsiane. Choroba lokomocyjna i zawroty głowy.

Tygrysie oko (żółty)
Astma, depresja, skurcze jelit. Ogrzewa ciało i pomaga szybciej pokonać przeziębienia. Wzmacnia ostrość wzroku. Uwalnia blokady emocjonalne.
Przez jakiś czas pisałam jako... Maryna_a
Awatar użytkownika
Maryna
 
Posty: 95
Rejestracja: 03 mar 2009, 15:33
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Litoterapia, czyli leczenie kamieniami

Postautor: margo1517 » 06 maja 2009, 22:59

Jak pracować z kamieniami

Obrazek


Nim zaczniecie stosować jakiś kamień do poprawy samopoczucia swojego czy domowników, pamiętajcie, by go oczyścić (powtarzam to do znudzenia, ale to bardzo ważne) oraz dokładnie rozpoznać jego energię. Obracajcie go w dłoniach, sprawdzajcie, z której strony "mocniej" działa. Przykładajcie go sobie na splot słoneczny, między brwiami, na czubek głowy, pod kark, kość ogonową. Wsłuchujcie się w reakcje swojego ciała
i kości. Najczęściej, jeżeli są jakieś niedomagania układu kostnego czy schorzenia reumatyczne - można prócz mrowienia odczuć chłód lub tzw. wiatr w kościach.

Po ułożeniu kamienia na chorym miejscu, już po kilku minutach często odnosi się wrażenie, że przykleił się do skóry. Niekiedy, po zdjęciu go, skóra jest wyraźnie zaczerwieniona, co zdumiewa największych sceptyków. Najczęściej można to zaobserwować na czole, klatce piersiowej i szyi. Jeżeli w trakcie testowania jakiegoś minerału lub podczas seansu uzdrawiającego czy relaksacyjnego odczujecie dyskomfort, irytację, przygnębienie czy niepokój, odłóżcie ten kamień na bok. Oznacza to, że akurat w tym momencie jego energia jest za silna lub wręcz zbyteczna.

Podlegamy nieustannym przemianom i trzeba o tym pamiętać. Zmieniają się nasze wibracje, nasz potencjał energetyczny. Wiedzą o tym dobrze osoby, które medytują lub zajmują się różnymi terapiami. Dlatego do kamieni trzeba podchodzić z dużym wyczuciem i wsłuchiwać się mentalnie w ich wibracje. Kto tego nie umie, powinien zawierzyć pierwszemu wrażeniu, kiedy sięga po minerały. To, co pomogło nam rok temu, dziś może wcale nie działać lub oddziaływać za mocno. W takim przypadku trzeba sięgnąć po inny minerał w tym samym kolorze.

Kiedy mam wątpliwości, jaki kamień wybrać spośród minerałów tego samego koloru - wysypuję je na miękką tkaninę rozłożoną na stole. Zamykam oczy i kilka centymetrów nad nimi delikatnie przesuwam dłonią w powietrzu. Równocześnie w myślach lub na głos pytam, który kamień będzie w tej sytuacji, schorzeniu itp. najbardziej odpowiedni. Jeżeli poczuję w palcach czy na środku dłoni szczypanie, ciepło, mrowienie, idę tropem tego sygnału i nie otwierając oczu ujmuję kamień w palce. Potem kładę go na środku dłoni, wczuwam się w jego energię i dopiero układam na właściwym miejscu. Podobnie też spośród różnych minerałów w tym samym kolorze wybieram kamienie do pracy z czakramami. Na początku warto korzystać z gotowych zestawów "na czakry" oraz czystych kryształów górskich. Gdy rozpoznacie dobrze ich energię, przyjdzie czas, by sięgać po inne kamienie i zgłębiać ich subtelne właściwości.

O sile i stopniu oddziaływania minerałów stanowi wiele czynników, m.in. barwa, skład chemiczny, gęstość, twardość, przejrzystość. Jednakże ludzi, którzy fascynują się kamieniami i chcą je stosować w celu oczyszczenia się, doenergetyzowania czy poprawy zdrowia, te parametry niewiele obchodzą. Przekonałam się o tym, prowadząc wykłady, kursy, warsztaty. Oni chcą wiedzieć, jaki kamień może przynieść ulgę w takim czy innym schorzeniu, przyciągnąć pieniądze lub uczucie, ochronić, dodać sił witalnych; jak ułożyć minerały na ciele swoim lub osób, którym chcą pomóc. Jest wiele metod układania kamieni. Jedni preferują rozkładanie według ośrodków energetycznych (czakramów), inni postulują tylko wzmacnianie organów wyraźnie osłabionych. Można stosować tylko czyste kryształy kwarcu bądź łączyć je z kolorowymi minerałami, można też używać wyłącznie kolorowych kamieni.

Większość litoterapeutów preferuje surowe, nieoszlifowane minerały, co najwyżej oczyszczone w bębnie. Są jednakże i zwolennicy dobrze oszlifowanych kamieni. Od was zależy, na które się zdecydujecie. Tak naprawdę - poza kształtem piramidy, która ma specyficzne oddziaływanie - liczy się wibracja koloru i energia, jaką emanuje dany kamień ze względu na swój skład chemiczny i zawartość pierwiastków śladowych.


http://www.mag.media.pl/index.php?d=arc ... 2008_03_57
margo1517
 

Re: Litoterapia, czyli leczenie kamieniami

Postautor: margo1517 » 07 maja 2009, 00:04

Obrazek

Bezpośrednio w "dołku" na czakrze gardła kładzie się małą szczotkę celestynu. Poniżej kawałek akwamarynu bądź błękitnego turmalinu, a po jego bokach podwójnie zakończone kryształy czystego kwarcu lub diamenty Herkimer. Wyżej - po bokach celestynu trzeba położyć dwa obębnowane, błękitne chalcedony, zaś bezpośrednio nad celestynem - turkus. Nad turkusem można jeszcze ułożyć malutką laskę cyjanitu lub indygolitu (albo czystego kwarcu).

Obrazek

Kolejny układ pomaga szybko pozbyć się zdenerwowania, napięcia spowodowanego zmęczeniem lub wzburzeniem, rozluźnić się po kłótni czy oddalić uczucie przegranej. W tym celu trzeba sięgnąć po cztery pałeczki kryształu górskiego lub diamenty Herkimer oraz po: ametyst, cytryn i zielony awenturyn.

Obrazek


Kamienie należy koniecznie umyć pod bieżącą wodą i położyć na papierowym ręczniku, by obeschły. Jeśli dzień jest słoneczny, mogą kilka minut poleżeć na parapecie okiennym, tak by padało na nie słońce.
Suche kamienie należy powoli ułożyć na ciele. W tym celu połóż się wygodnie na kanapie lub na dywanie. Zrób trzy spokojne wdechy i wydechy, a potem na środku klatki piersiowej ułóż zielony awenturyn i otocz go w kształcie krzyża czterema kawałkami kryształu górskiego tak, by wierzchołki były skierowane na zewnątrz. Cytryn zaś połóż poniżej pępka (jeśli ma wierzchołek, to skieruj go w dół). Natomiast ametyst połóż na czole, a jeśli jest zakończony, to ułóż go za czubkiem głowy, wierzchołkiem w górę.
Jeżeli w okolicy serca poczujesz najmniejszy dyskomfort, to zbierz kryształy górskie i połóż je obok siebie (na wyciągnięcie ręki). Na klatce piersiowej zostaw tylko zielony awenturyn. (Uwaga - osoby z wadami serca lub mające wszczepiony rozrusznik nie powinny stosować tego układu).

Dla zabieganych - w celu wyciszenia - polecam noszenie małego kawałka zielonego awenturynu. Można go zawiesić na rzemyku, można włożyć do miseczki biustonosza lub do kieszeni koszuli (ale lepiej, by dotykał bezpośrednio ciała). Wieczorem kamień należy umyć pod strumieniem zimnej, bieżącej wody i zostawić do wyschnięcia.

http://www.mag.media.pl/index.php?d=arc ... 2008_06_68
margo1517
 

Re: Litoterapia, czyli leczenie kamieniami

Postautor: margo1517 » 15 lip 2009, 19:27

Leczenie Kamieniami Szlachetnymi.Opisałam już jakie kamienie najlepiej pasują do którego znaku, jakie najlepiej podarować, narzeczonej, przyjaciołom, które nadają się na jaki prezent, nawet jaki kamień nosić, poszczególnego dnia miesiąca. Teraz przyszła kolej na pomoc kamieni szlachetnych w zdrowiu. Oczywiście taka metoda nie może zastąpić wizyty u lekarza, ale może wspomóc leczenie i przyspieszyć proces rekonwalescencji.
Kamienie, które chcemy wykorzystać do wspomożenia naszego zdrowia koniecznie musimy oczyścić, by nie zawierały żadnych innych energii poza swoimi własnymi. Takich sposobów jest kilka, więc na pewno każdy znajdzie taki najbardziej mu odpowiadający. Może to być kąpiel w wodzie z rozpuszczoną solą morską. Można nagotować wywaru z bylicy i w nim wykapać kamień. Skuteczne jest włożenie kamienia pod strumień bieżącej wody na około pół godziny. Jeżeli mamy możliwości to kamień można okadzić dymem palącej się bylicy czy werbeny. Do najskuteczniejszych metod, na dodatek najszybciej pozwalających kamieniowi odzyskać pierwotną moc, jest zakopanie jego na całą noc do ziemi (możemy wykorzystać specjalnie w tym celu ustawioną doniczkę z ziemią). Po nocy kamień wyjmujemy z ziemi, płuczemy pod bieżącą wodą i wystawiamy na działanie promieni słonecznych. Zabieg taki szczególnie jest potrzebny właśnie po zabiegach terapeutycznych.

Stosować kamienie też możemy dowolnie. Pomaga kamień po prostu noszony na szyi czy w kieszeni, wtedy co jakiś czas taki kamień dotykamy, zamykamy w dłoni. Taka metoda jest skuteczna, gdy kamienie są stosowane profilaktycznie. Jeżeli jednak szczególnie zależy nam na tym by wspomóc jakiś organ walczący z chorobą, kamień przykładamy bezpośrednio do tego miejsca na 20-30 minut.Podam teraz kamienie, które mogą być przydatne na poszczególne choroby. I tak:

Alergie – możemy zastosować cymofan (kocie oko), cyrkon.

Alkoholizm – ametyst.

Anemia – granat, hematyt lub rubin.

Angina
- kryształ górski, szmaragd.

Arterioskleroza – malachit.

Astma – akwamaryn, bursztyn, cymofan, (kocie oko), gagat, szafir, topaz; ataki łagodzi tygrysie oko; na astmę u dzieci stosujemy chryzoberyl szlachetny.

Bakterie – hamuje ich rozwój nalewka z bursztynu; chorobotwórcze bakterie giną w naczyniach z malachitu. Infekcje bakteryjne – szmaragd.

Barki, napięcie i bóle – kryształ górski.

Bezpłodność – agat, ametyst, jaspis, karneol.

Bezsenność – ametyst, chryzolit, lapis-lazuli, szafir, topaz.

Biegunka – gagat, szmaragd.

Blizny – doskonale pomaga masowanie kwarcem różowym.

Błędnika zaburzenia – rano i wieczorem pomiędzy brwiami przykładać kryształ górski.

Bóle głowy – akwamaryn, ametyst, bursztyn, jaspis, karneol, krwawnik, kryształ górski, krzemień, lapis-lazuli, szmaragd, topaz, turkus, turmalin.

Brodawki – lapis-lazuli.

Bronchit, zapalenie oskrzeli – bursztyn.

Cellulitis – bursztyn, opal, topaz.

Cholesterol – obniża perła.

Ciąża – dla kobiet w ciąży zalecany jest agat, gdyż wpływa na proces powstawania nowych komórek; podczas ciąży i porodu pomocny jest kamień księżycowy. Poza tym jaspis i szmaragd.

Ciśnienie
– obniża nalewka z bursztynu, sodalit, szafir, szmaragd, kamienie koloru niebieskiego; nadciśnieniu zapobiega lapis-lazuli; podnosi ciśnienie rubin i wszelkie czerwone kamienie.

Cukrzyca – diament, szmaragd. Szczególnie polecany jest cytryn, gdyż korzystnie oddziałuje na prace trzustki i stymulację wydzielania insuliny.

Depresja – akwamaryn przynosi ulgę, poza tym kwarc dymny, granat, lapis-lazuli, opal, szafir, topaz.

Energie chorobotwórcze pomaga wyciągać z organizmu malachit; natomiast dobrą energią napełnia granat, energii dodaje hematyt (krwawnik) i rubin.

Epilepsja – diament, jaspis, lapis-lazuli, szmaragd.

Gardło – aleksandryt, bursztyn, chalcedon, lapis-lazuli, szafir, turkus; na choroby gardła u dzieci stosujemy chryzoberyl szlachetny.

Gojenie ran – ułatwia nalewka z bursztynu, chalcedon, jaspis.

Gorączka – diament, lapis-lazuli; zbija ją awenturyn i szafir; pomaga położenie na pępku rubinu.

Grasica, stymulacja – diament.

Gruźlica – lapis-lazuli, topaz.

Grypa – bursztyn, jadeit, szmaragd.

Hemoroidy – jaspis, lapis-lazuli.

Hormony – agat, kamień księżycowy.

Impotencja – topaz.

Insulina – wspomaga wydzielanie cytryn.

Jąkanie – szafir, turkus.

Jelita – kamień księżycowy, karneol, opal, funkcje poprawia obsydian, bolesne skurcze likwiduje tygrysie oko i kocie oko (cymofan).

Kamienie – diament.

Kark – przy bólach hematyt.

Katar – bursztyn.

Klimakterium – chalcedon.

Kobiece choroby – granat, jaspis, kryształ górski, krzemień.

Komputer, praca przy nim – kwarc różowy.

Koncentracja – karneol.

Korzonki – ulgę przynosi noszenie pasa z korali bursztynowych.

Kości – diament; naturalnie wzmacnia zabarwiony czarny onyks lub perła; przy bólu stawów pomocny krwawnik.

Krążenia układ – aleksandryt, bursztyn, granat, kwarc różowy, opal.

Krew – czyści, podnosi poziom hemoglobiny hematyt (krwawnik); szczególnie polecany jest lapis-lazuli; przy zakażeniach karneol; wspomaga leczenie – opal; usuwa zatrucia - cytryn.

Kręgosłup – szmaragd, topaz.

Krwiaki – kwarc różowy.

Krwotoki – jaspis, rubin.

Kurzajki – leczy lapis-lazuli.

Lędźwie, napięcie i ból – kryształ górski.

Łysienie – spowalnia proces łysienia lapis-lazuli.

Menstruacja – przy dolegliwościach kamień księżycowy, lapis-lazuli.

Metabolizm – przyspiesza cytryn.

Meteopatia – akwamaryn.

Migdałki – bursztyn.

Migrena – ametyst, bursztyn, jadeit.

Mózg
– przy chorobach ametyst, kryształ górski, lapis-lazuli; wyrównuje działanie obu półkul opal; korzystnie wpływa na pracę rubin,

Narkotyki – narkomanom ułatwia przetrwanie okresu odwykowego kwarc dymny.

Narośla – lapis-lazuli.

Nerki – akwamaryn, diament, jaspis, krzemień, onyks, przy kolce jadeit.

Nerwica – kryształ górski, onyks, szafir, topaz.

Nerwobóle – akwamaryn, ametyst, lapis-lazuli, szafir, topaz.

Neurologia
– onyks przy zaburzeniach neurologicznych.

Oczy – wzmacnia naturalnie zabarwiony czarny onyks; przywraca ostrość widzenia opal; przy zapaleniu szafir; przy podrażnionych wpatrywać się w szmaragd, ale pomaga on również przy stanach zapalnych; przy bólu turkus; by wzmocnić wzrok akwamaryn, jaspis; dla krótkowidzów cymofan (kocie oko), przy zaburzeniu widzenia ametyst, wyostrza wzrok

Oczyszczanie organizmu – diament, kryształ górski, lapis-lazuli, perła.

Oddechowy układ – na problemy z układem oddechowym – agat, akwamaryn, ametyst, bursztyn, turkus.

Odmładzanie
– szmaragd. Kamień młodości – topaz.

Odporność – układ immunologiczny aktywizuje nalewka z bursztynu, wzmacnia odporność jaspis.

Odtruwanie – opal.

Oparzenia – jadeit.

Opuchnięcia – lapis-lazuli; kojąco działa hematyt (krwawnik).

Oskrzela, zapalenie – bursztyn.

Osteoporoza – jadeit, koral; braki wapnia uzupełnia perła.

Pamięć – poprawia szmaragd.

Paznokcie
– poprawia kondycję opal.

Pęcherz – bursztyn, diament.

Plecy – przy bólach hematyt.

Płodność – korzystnie wpływa hematyt (krwawnik).


Płuca
– aleksandryt; przy chorobach z napadami duszności cytryn; przy zapaleniu płuc hematyt (krwawnik) i agat; wzmacnia płuca turkus.

Poronienia – zapobiega rubin.

Półpasiec
– jadeit.

Promieniowanie – kryształ górski.

Przeziębienia – bursztyn, cymofan (kocie oko), kryształ górski.

Przygnębienie – kwarc dymny.

Psychika – onyks dba o równowagę psychiczną.

Regeneracja – szmaragd.

Rekonwalescencja – turmalin.

Reumatyzm [/b
]– bursztyn, granat, hematyt (krwawnik), karneol, kryształ górski, malachit, szmaragd.

[b]Rozrodcze narządy
– wspomaga ich pracę i leczy dolegliwości – agat.

Równowagi zaburzenia – diament.

Rwa kulszowa – hematyt (krwawnik).

Samopoczucie – poprawia granat.

Seks – męskość wzmacnia obsydian; na aktywność seksualną korzystnie wpływa spinel (ale nie może być syntetyczny); na oziębłość lub impotencję granat.

Serce – przy chorobach serca awanturyn, chryzolit i jaspis zielony, spinel (ale nie może być syntetyczny), szmaragd; ze względu na stabilizujące i oczyszczające właściwości kwarc różowy (szczególnie dla malutkich dzieci); pracę normalizuje malachit; wzmacnia naturalnie zabarwiony czarny onyks i opal, szafir i turkus; siły dodaje topaz; pracę wspomaga rubin; regeneruje onyks; przy bólach serca topaz.

Siwienie – lapis-lazuli.

Skóra – przy chorobach granat, kamień księżycowy, szmaragd; przy wysypkach cyrkon, lapis-lazuli; leczenie wspomaga onyks.

Słuch – poprawia onyks; przy chorobach agat.

Stany zapalne
– łagodzi awenturyn, lapis-lazuli, topaz, turmalin.

Starzenie się – opóźnia diament, opal, szafir, topaz.

Stres – ametyst, chryzolit, jaspis, kwarc różowy, onyks; u dzieci - cytryn.

Stwardnienie rozsiane – kwarc różowy.

Śledziona – jaspis, turkus.

Tarczyca – bursztyn, chalcedon, lapis-lazuli, można też kryształ górski nagrzany słońcem przykładać do chorego miejsca (szczególnie gdy jest wole tarczycowe).

Trawienny układ – stymuluje jego działanie cytryn; przy chorobach agat; przy zaburzeniach trawienia jaspis lub topaz. Dobrze też działa opal i szmaragd.

Trzustka – wzmacnia ją onyks położony na splocie słonecznym; na schorzenia ametyst.

Umysłowe choroby – szafir.

Uspokojenie – nalewka z bursztynu; diament noszony na lewym ręku poza tym, że uspokaja to odpędza też złe sny; uspokaja chalcedon, karneol, malachit, opal; od napięć nerwowych uwalnia szmaragd.

Uszy – przy bólu bursztyn lub karneol.

Wątroba – ametyst, bursztyn, hematyt, jaspis, onyks, rubin, szafir, turkus. Zapalenie wątroby – diament.

Wirusy – na pępku położyć rubin.

Witalność – awanturyn, hematyt.

Włosy – przy wypadaniu chryzolit, opal lub onyks. Przy siwieniu lapis-lazuli.

Wrzody – turmalin.

Wymowy wady – akwamaryn.

Wzmocnienie – diament; odżywia i witalizuje ciało opal; uzupełnia braki wapnia perła; poprawia przyswajanie soli mineralnych i białka turkus.

Zatrucia – bursztyn; na pępku położyć rubin.

Zakażenia
– hamuje ich rozwój malachit; przezwyciężyć pomaga tygrysie oko.

Zatoki – szafir.

Zawroty głowy – kryształ górski

Zęby – przy bólu akwamaryn lub bursztyn; wzmacnia perła.

Zgaga – szmaragd.

Złamania – hematyt, lapis-lazuli (ale i zwichnięcia).

Zmarszczki – ich tworzeniu się zapobiega nalewka z bursztynu.

Żołądek – na wrzody awanturyn, bursztyn, jaspis, szmaragd, szafir; chorobom zapobiega kaolinit; gdy choroba już jest, wtedy pomaga agat; przy ciężkich schorzeniach lapis-lazuli; funkcjonowanie poprawia obsydian; łagodzi ból i kolkę żołądkową onyks; ucisk likwiduje szmaragd; odporność żołądka wzmacnia opal.

Żółć – wspomaga wydzielanie nalewka z bursztynu.

Żółtaczka – lapis-lazuli.

Żylaki – topaz.Warto więc korzystać z wszystkich dobrodziejstw kamieni szlachetnych nie tylko dla cieszenia się z ich piękna ale również i dla zbawiennego wpływu na nasz organizm.


http://www.wrozbyonline.pl/Felieton/76/ ... _czesc_III
margo1517
 

Re: Litoterapia, czyli leczenie kamieniami

Postautor: Adam » 06 gru 2009, 15:51

Sansimillo, w przypadku opryszczki literatura zaleca noszenie przy sobie (lub w formie biżuterii) dowolnego fluorytu lub kamienia mgławicowego. :)
Bo w oczach tkwi siła duszy. Paulo Coelho
GG: 2593229
Awatar użytkownika
Adam
Gawędziarz
 
Posty: 500
Rejestracja: 03 mar 2009, 10:32
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć: Mężczyzna
Droga życia: 8

Następna

Wróć do Litoterapia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

serwis laptopów serwis komputerowy informatyk Acer Apple Asus Dell Fujitsu HP, Compaq Lenovo MSI Packard Bell Prestigio Samsung Sony Toshiba LG eMachines naprawa tabletów Augustów Bielsk Podlaski Siemiatycze Hajnówka Suwałki Łapy Łomża Wasilków Wysokie Mazowieckie