Magiczna Ewokacja i Inwokacja

Magiczna Ewokacja i Inwokacja

Postautor: Monblu » 01 paź 2014, 10:03

Zasadniczo istnieją dwa sposoby wzywania istot/bytów i pracowania z energią:
"Ewokacja" oraz "Inwokacja." Duchowa ewokacja to wzywanie istoty, Demona, ducha, zmarłej osoby lub elementala (żywiołaka), gdzie istota pojawia się na zewnątrz operatora. Podczas pracy z energią, jest ona zawsze na zewnątrz operatora, nigdy w środku ciała. W ewokacji nigdy nie ma bezpośredniego powiązania lub połączenia.

Inwokacja to wzięcie istoty wewnątrz siebie. Istota wchodzi w ciało operatora. Przykładem jest inwokacja Demona, gdy Demon mówi posługując się głosem operatora. Często gdy to się zdarza, głos może się zmienić, stać się głębszy, chrypiący lub inny w jakiś inny sposób. Podczas seansów medium często jest w stanie wyprodukować substancję zwaną "ektoplazmą" aby dostarczyć luminescencyjny materiał, dzięki któremu ewokowana istota może zamanifestować swoją obecność w widzialny sposób. Jest to pewną formą inwokacji, jako że jest tam bezpośredni związek pomiędzy istotą a medium.

Istnieje wiele różnych istot. Jedną z rzeczy, których się nauczyłam jest to, iż gdy Demony Szatana wchodzą w nas, to nigdy nas nie krzywdzą w jakikolwiek sposób. Jesteśmy zawsze przytomni i w pełni świadomi. Gdy mówią przez nas to jesteśmy świadomi tego, co mówią i rzadko kiedy cokolwiek jest wymuszane. Nie doświadcza się luk, wyłomów, przerw lub innych "zaginionych godzin", jako że ci, którzy inwokują istoty anielskie. Anioły często udawają Demony. Są istoty, które NIE są od Szatana, a gdy są inwokowane (zazwyczaj są to anioły lub podobne typy) przejmą kontrolę i wyrządzą szkodę osobie, która je inwokowała, a na dodatek nie będą mieli żadnego śladu tego zdarzenia w pamięci. Będą mieli "zaginiony czas" i z całą pewnością również inne uporczywe problemy.
Szatan jest przynosicielem wiedzy. Nie ma on powodu, aby ktoś zapominał coś lub miał dziury w pamięci, w celu ukrycia czegoś. Ludzie, którzy parają się aniołami i innymi astralnymi istotami z którymi nie są zaznajomieni, mogą doświadczać tego typu problemów, a wtedy oczywiście, dzięki ignorancji i głupocie, winią za to "Diabła."

Niektóre Demony lubią wpaść z wizytą i pobawić się. Pewnego razu gdy byłam w pracy, mój współpracownik pokazał mi zdjęcie swojej dziewczyny. Poczułam jak Demon wchodzi we mnie i powiedział do mnie "śmiało." Zaczęłam ją czytać. Współpracownik był zaskoczony moją dokładnością. Oczywiście to był mój przyjaciel Demon przemawiający przeze mnie.

Większość dostępnych tekstów na temat zaklęć i magii, dzięki braku wiedzy (duchowa i magiczna wiedza została usunięta i wymazana przez kościół chrześcijański), daje nie tylko krzywdzące instrukcje, ale również może być bardzo niebezpieczna podczas pracy z czarną magią, używaniem energii śmierci i innych destruktywnych sił.

Istnieje wielka różnica pomiędzy ewokacją a inwokacją. Gdy inwokujemy energię lub istoty to tworzymy więź z energią lub istotą przez nas samych.
Oczywiście jeśli ktoś używa destruktywną lub energię śmierci to może to być bardzo niebezpieczne. Inwokacja obejmuje również narastanie energii w obrębie duszy i rozładowywanie jej poprzez aurę i/lub czakry. To tworzy więź z ofiarą.

Większość zaklęć czarnej magii, które idą źle, nie powodzą się z powodu błędów popełnianych przez maga. Istnieją również inne powody dlaczego czarno-magiczne zaklęcia nie wychodzą, takie jak np. ofiara posiada potężną energię, która odbija negatywną energię; ofiara jest pod potężną duchową protekcją (jeśli ktoś jest pod protekcją Szatana, nic nie go dotknąć) lub mag wybrał zły czas. Mogą być również inne powody, ale powyższe są najbardziej powszechne.

Nawet biała magia, gdy w grę wchodzi uzdrawianie, może stanowić problem dla maga, który inwokuje energię przed jej aplikacją. Za każdym razem gdy energia jest inwokowana wytworzony zostaje potężny związek. Oczywiście nikt w swoim umyśle nie chciałby się połączyć z chorobą.
Jeżeli mag pracuje nad pieniędzmi, osobistymi mocami lub jakąś inną pozytywną aplikacją energii, wtedy inwokowanie jest wskazane. Dotyczy to również zaklęć miłosnych i zaklęć z pożądaniem.

Trzeba znać różnice podczas pracowania nad zaklęciami, jako iż ignorancja lub niewłaściwe stosowanie powyższych może prowadzić do odwrotnego skutku lub innych niepożądanych rezultatów.

Dla przykładu- Ewokacja Energii Śmierci:
Zaawansowany mag powinien być obeznany z tą energią. Energia śmierci powszechna w kostnicach/domach pogrzebowych, cmentarzach, miejscach, w których rozgrywane były wojny, gdzie zdarzyły się jakieś masakry i innych miejscach śmierci. Energia jest szara, ponura i przygnębiająca. Mag powinien wprowadzić się w trans, otoczyć się tą energią, lecz *NIE* brać jej bezpośrednio do swojego ciała. Mag powinien pokierować energię używając swojej woli i wizualizacji w kulkę lub jakąś inną formę. Energia powinna być kondensowana coraz ciaśniej w kulkę lub inny kształt dla mocy. Uformowana energia może być wtedy rozprężona lub skurczona w zależności od sposobu w jaki mag chce dostarczyć ją do ofiary. W przypadku wymierzania ciosu w czakry ofiary, energia powinna być ciasno zbita, oraz eksplodować lub rozszerzyć się podczas wchodzenia w ciało ofiary. Jeśli energia ma na celu gromadzenie i przywarcie do aury ofiary, to energia powinna zostać rozszerzona tak, aby obejmowała całą aurę. Wariacje mogą być użyte w zależności od indywidualnych preferencji.© Copyright 2005, 2006, Joy of Satan Ministries;
Library of Congress Number: 12-16457
Tekst zacytowany. Co się zgadza a co nie - może na tym przykładzie łatwiej będzie wytłumaczyć, o co bardzo proszę Magów do nas zaglądających :th_holeinwall:
Awatar użytkownika
Monblu
 
Posty: 67
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:21
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Droga życia: 0

Re: Magiczna Ewokacja i Inwokacja

Postautor: koles » 02 paź 2014, 14:58

wyrzuc wszystko co dotyczy dogmatow religijnych i czakr i z grubsza wyjdzie cos z czym zgodzi sie wiekszosc osob

Awatar użytkownika
koles
 
Posty: 83
Rejestracja: 01 paź 2013, 13:10
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy
Płeć: Mężczyzna
Droga życia: 1


Wróć do Rytuały

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości