Medytacja z Runami

Medytacja z Runami

Postautor: Kaisaran2 » 18 sty 2012, 12:50

Tutaj można dzielić się wszelkimi uwagami, poradami i pytaniami dotyczącymi tego tematu. Medytacja z Runami bardzo pomaga w ich zrozumieniu (i w polepszeniu samopoczucia przy okazji), więc warto wymieniać doświadczenia i udzielać rad tym, którzy mają z tym jeszcze problemy.

Pytanie do was: Jak medytujecie ? Gdzie, kiedy, w jakich warunkach, pozycji, otoczeniu ? I co robicie ze swoimi runami, kładziecie przed sobą, trzymacie w dłoniach... ?

Ja najczęściej po prostu znajduję miejsce, gdzie jest w miarę cicho (jak już się przystosuję, to nie przeszkadza mi niewielki hałas) i wygodnie. Najczęściej siadam na podłodze, po turecku, starając się cały czas być wyprostowaną, ale kiedy nie mam takiej możliwości, to po prostu rozsiadam się w fotelu lub w narożniku. Runę najczęściej trzymam w obu dłoniach, koncentrując myśli na jej nazwie, a wtedy "pod powiekami" ukazuje mi się jej kształt, lub (czasami) obrazy z nią związane.

I jeszcze jedno pytanie - jakie uczucia towarzyszą wam w trakcie/po medytacji z poszczególnymi runami ?

Moje, póki co najsilniejsze, to rozwaga, opanowanie i spokój po medytacjach z Thurisaz, oraz ciepło, siła i (zwłaszcza) fizycznie podniesione ciśnienie po medytacji z Fehu. W jej przypadku odkryłam także działanie przeciwbólowe, ale pewnie dlatego, że większość moich boleści wynika ze zbyt niskiego ciśnienia ;)
"56. W miarę mądry winien być człowiek,
Nigdy zbyt uczony;
Jeśli losu swego nie wiesz naprzód,
Żyjesz od trosk wolny.
(...)
78. Ta rzecz jest pewna: gdy pytasz o runy,
Od bogów pochodzące radą ich rytowane,
Przez Najwyższego znaczone -
Najlepiej zachowaj milczenie." - Havamal

Nie wróżę, nie rzucam run ani na pw, ani nigdzie indziej.
Awatar użytkownika
Kaisaran2
Wpadłem na chwilę

Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 70 razy

Re: Medytacja z Runami

Postautor: Kaisaran2 » 20 sty 2012, 19:49

Nie tak dawno podjęłam którąś z kolei próbę medytacji z własnoręcznie zrobioną Dagaz. Fascynującym efektem tego był dość ciekawy obraz, który pojawił mi się przed oczami w trakcie medytacji, i który wydawał się być tak prawdziwy jak fakt, że siedzę teraz przed komputerem i piszę ten post. Był to niewyraźny zarys dłoni, w której coś tkwiło. Wykonała zamaszysty ruch, a wtedy znajdująca się w niej zapałka (to było to coś, oczywiście) buchnęła wielkim ciepłym płomieniem rozjaśniając otoczenie. Płomień był nienaturalnie wielki, jakby dodatkowo podsycany, ale nie parzył dłoni. Obraz utrzymywał się przez kilka sekund, po czym zniknął - ciekawe, prawda ;) ?
Nigdy zbyt uczony;
Żyjesz od trosk wolny.
(...)

Awatar użytkownika
Kaisaran2
Wpadłem na chwilę

Postautor: zoska1977 » 20 sty 2012, 19:51

No to teraz nie pozostaje ci nic innego jak samej dojść co wizaj miała wspólnego z runa. Wszak każdy będzie odbierał ja inaczej.
Awatar użytkownika
zoska1977
Wpadłem na chwilę

Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy
Droga życia: 9

Postautor: Kaisaran2 » 20 sty 2012, 19:57

Myślę, że wiem już, co ona dla mnie oznacza - dziś pokazała mi, że jest dla mnie swego rodzaju lekiem antydepresyjnym ;) Miałam okropnie podły humor, nie miałam gdzie się podziać, ani co robić. Tak więc postanowiłam poświęcić jej jeszcze trochę czasu, i w ciągu kilkunastu minut moje samopoczucie zmieniło się o 180 stopni ;) Dodatkowo przez cały dzień była plucha, mokro i wszystko na dworze się roztapiało, a po tej krótkiej medytacji z Dagaz śnieg (który uwielbiam) zaczął sypać aż miło było patrzeć ;)
Nigdy zbyt uczony;
Żyjesz od trosk wolny.
(...)

Awatar użytkownika
Kaisaran2
Wpadłem na chwilę

Postautor: zoska1977 » 20 sty 2012, 20:01

Ja np. medytując kiedys z gebo zaczełam widziec twarze róznych osób. Wyimaginowanych ale w róznym wieku.
Awatar użytkownika
zoska1977
Wpadłem na chwilę

Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy
Droga życia: 9

Postautor: Kaisaran2 » 14 mar 2012, 12:11

Uruz - jakiś czas temu po medytacji ujawniła mi się za pomocą snu (opisanego gdzieś na tym forum) jako esencja zwierzęcości, działanie czysto instynktowne mające na celu obronę siebie i ucieczkę od źródła niebezpieczeństwa za wszelką cenę, nawet za cenę życia potencjalnych napastników, jak i być może mojego własnego. Wilk najlepiej czuje się w lesie, i schwytany będzie walczył do samego końca, aby móc do niego wrócić.
Nigdy zbyt uczony;
Żyjesz od trosk wolny.
(...)

Awatar użytkownika
Kaisaran2
Wpadłem na chwilę

Wróć do Dyskusje o runach