Moja karta dnia

Temat przeznaczony dla osób samodzielnie rozkładających karty tarota, oraz pozostałych kart, pytania do początkujących wróżbitów, . Interpretacja kilku osób.

Re: Moja karta dnia

Postautor: Elie » 07 sie 2018, 15:50

Karta 10 Buław może pokazać skrajnie różne sytuacje. Od skumulowania się problemów z którymi poradzić sobie będzie nie lada wysiłkiem, po prozaiczne wniesienie siatek z zakupami na trzecie piętro.
Także losując jedną kartę na jakąś sprawę, musimy wcześniej określić jej rodzaj.Ogólnie jako karta na dzień nie jest dobrym rozwiązaniem, o czym pisałam już wcześniej w jednym z Twoich tematów - chyba w "karta na tydzień ".U mnie czasem pokazuje po prostu przemęczenie i położenie się spać, podobnie jak 9 Mieczy. W pierwszym przypadku przemęczenie fizyczne, w drugim psychiczne wkurzenie.
"Myślę, że to głupie ze strony kobiet by udawać, że są równe mężczyznom. One są znacznie lepsze, i zawsze były. Cokolwiek dasz kobiecie ona uczyni to jeszcze lepszym. Jeśli dasz jej spermę, da Ci dziecko. Dasz jej zakupy, ona da Ci posiłek. Dasz jej uśmiech, ona da Ci swoje serce. Mnoży i powiększa wszystko co jej się da. Więc jeśli gówno jej dasz, spodziewaj się wielkiego gówna."

William Golding

Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2008 razy
Otrzymał podziękowań: 1775 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: Piko » 07 sie 2018, 15:52

Jeżeli interpretacja zależy od talii , to ja losuje klasycznego RW.
Awatar użytkownika
Piko
Dobry Duszek Forumezo

Podziękował : 31 razy
Otrzymał podziękowań: 86 razy
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 2

Postautor: Elie » 07 sie 2018, 16:01

Piko pisze:Jeżeli interpretacja zależy od talii , to ja losuje klasycznego RW.

Nieeee. Nie od talii, od pytania, konkretnego. Z góry określasz rodzaj "sprawy" o którą pytasz, potem dopiero losujesz kartę. Powtarzam po enty raz - jako jedna karta na dzień, tydzień, miesiąc, karta pokaże bardzo ogólnie. Ty się martwisz co może Cię najgorszego spotkać, a tu wychodzi, że w sumie to będzie bolał Cię kręgosłup czy nogi. Co oczywiście nie wyklucza poważniejszych problemów.
Mimo wszystko jest to jednak dobra nauka. Losujesz kartę, a potem wieczorem analizujesz co pokazała. Z tego powodu bardzo ważna jest weryfikacja. Potem masz już doświadczenie. Własne, a nie te z książek, które są dobre na początek.Tym bardziej Świrska, która nie uwzględnia w swoich opisach detali.
"Myślę, że to głupie ze strony kobiet by udawać, że są równe mężczyznom. One są znacznie lepsze, i zawsze były. Cokolwiek dasz kobiecie ona uczyni to jeszcze lepszym. Jeśli dasz jej spermę, da Ci dziecko. Dasz jej zakupy, ona da Ci posiłek. Dasz jej uśmiech, ona da Ci swoje serce. Mnoży i powiększa wszystko co jej się da. Więc jeśli gówno jej dasz, spodziewaj się wielkiego gówna."

William Golding
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Postautor: Elie » 07 sie 2018, 16:32

Hmm w sumie od talii również.
Nauka tarota to długi i żmudny proces. Im dłużej wróżę, okazuje się często jak mało jeszcze wiem.
Nie wiem jak to opisać. Zaczynając przygodę z tarotem wskazany jest zakup tali RW ze względu na proste w sumie symbole, które jednak mają ogromne znaczenie.No i oczywiście dobra książka i Świrska na początek jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Potrzebna jest wiedza nt mitologii,symboliki kart, a przede wszystkim intuicja - ta potem, kiedy masz natłok informacji.
Karty Crowleya mają w sumie abstrakcyjną grafikę, któreą bez książki trudno wyłuskać.No i nieco inne znaczenia - przesłania kart.

Kiedy zdobędziesz już wiedzę teoretyczną, wtedy przychodzi czas na wiedzę praktyczną i wtedy zaczynają się schody, bo Ty masz wiedzę książkową, a praktyka pokazuje inne sytuacje.
Chyba się zaplątałam. Muszę na spokojnie napisać, żeby było z sensem. :mrgreen:

William Golding
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Poprzednia

Wróć do Rozkłady własne, kąciki początkujących wróżbitów, wspólne interpretacje