Moja karta tygodnia

Temat przeznaczony dla osób samodzielnie rozkładających karty tarota, oraz pozostałych kart, pytania do początkujących wróżbitów, . Interpretacja kilku osób.

Re: Moja karta tygodnia

Postautor: Piko » 11 sie 2018, 14:02

Elie pisze:
Śmiem twierdzić, że niczego nie ostudzisz,

Nie muszę znać całego coachingu, od tego mam Coacha, wystarczą mi jego przydatne fragmenty, by zrobić co chcę.
Awatar użytkownika
Piko
Dobry Duszek Forumezo

Podziękował : 31 razy
Otrzymał podziękowań: 86 razy
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 2

Postautor: Elie » 11 sie 2018, 14:32

Nadal nie rozumiesz :zalamany:
W Słońcu występujesz jako ktoś szczęśliwy, zadowolony z siebie i tego co robi, a jednocześnie naiwny jak dziecko. W karcie Umiarkowanie ktoś lub coś ( wspominasz o czytaniu książki, coachingu ) uzmysłowi Tobie, że w życiu tak słodko nie jest.Że prawdopodobnie błądzisz, źle oceniasz sytuację, że to co uważasz za dobre nie jest nim do końca dobre. Potrzebne Ci jest inne spojrzenie, ocena sytuacji. Musisz zrozumieć , że nie można kierować się tylko uczuciami, czy odwrotnie - być surowym.Popatrz na kartę Umiarkowanie - Anioł jedną nogą stoi w wodzie = uczucia, drugą twardo na ziemi. I tu masz radę, naukę, żeby postępować, nauczyć się oceniać z UMIAREM,postępować w sposób wyważony, zrównoważony. Przelewanie wody z jednego kielicha do drugiego również wskazuje na stonowanie tych dwóch żywiołów - wody i ziemi.
Ostatnia karta jest odpowiedzią w jaki sposób Ty postąpisz ( nici z tego co się naumiałeś :tomato: ) . I żeby nie było, proszę opis Waleta Buław z taraki;

Co zatem wynika z połączenia Waleta i żywiołu ognia, czyli jaki jest charakter Waleta Kijów? Otóż oznacza on wszelkich psotnych urwisów - osoby zazwyczaj młode, ale także mało odpowiedzialne i dość lekkomyślne; takich, którzy żyją chwilą i w swoich zachowaniach bywają mocno nieobliczalni. Walet Kijów pojawia się tam, gdzie dzieje się jakiś ruch, zamieszanie i wszelkie spontanicznie wydarzające się akcje. Ale też ruch i zamęt przychodzi wraz z nim. Walet Kijów jest największym w całym tarocie nosicielem zarówno zwykłego zamętu, jak i twórczego niepokoju... i nieporządku.

Karta ta symbolizuje także osoby lubiące grać i ryzykować; takie, które lubią różne podniecające, ekscytujące przygody. Ulubionym zajęciem Waletów Kijów są wszelkie wyścigi i zawody, gdzie można zarówno wygrać jak i przegrać. Ktoś taki jest zwolennikiem nowości, ale często brakuje mu zarówno głębi, jak i chwili na zastanowienie.

Życiowa droga Waleta Kijów jest droga ciągłych prób, błędów, zaczynania od nowa - ale i przeszkadzania innym.

Często karta ta ostrzega przed niepoważnymi wspólnikami i mało rozsądnymi propozycjami, jak również przed tym, że można paść ofiarą pospolitego oszustwa.

Walet Kijów
Karty zwane Waletami (a także Giermkami, Paziami lub Księżniczkami) służą do wskazania osób młodych, niedorosłych, a także mało odpowiedzialnych oraz sprawujących funkcje służebne i pomocnicze. Walet Kijów jest kartą naładowana energią żywiołu Ognia. Dlatego oznacza wśród ludzi wszelkich młodych (duchem) wiercipiętów i włóczykijów, wiecznych poszukiwaczy i szperaczy, wichrzycieli, siewców zamętu. Ludzie tego typu lubią grę i ryzyko, i wszelkie ściganie się i zawody, nie tylko sportowe. Walet Kijów przypomina w astrologii aktywność Marsa w znaku Bliźniąt.

Walet Kijów jako pierwsza i najważniejsza karta w rozkładzie:

W tym, co się dzieje i o co pytasz, kluczowa role odgrywa pewien człowiek w typie Waleta Kijów, a więc mało odpowiedzialny ryzykant i awanturnik, siewca niepokoju (twórczego niepokoju). Może ty sam nim jesteś?

Walet Kijów jako karta druga z kolei, ostrzegająca:

Zagrożeniem dla ciebie jest osoba pewnego nieodpowiedzialnego wichrzyciela i ryzykanta. Wchodzenie z nim w układy i zgadzanie się na jego nierozsądne propozycje może być zgubne. Uwaga! Karta ta może też oznaczać, że zło tkwi w tobie - przez to, że sam za bardzo przypominasz Waleta Kijów.

Walet Kijów jako karta trzecia, wskazująca, co robić:

Postępuj jak Walet Kijów, co oznacza: nie obawiaj się ryzyka i rywalizacji. Wyścigi wygrasz! Blefuj. Stosuj fortele. Strasz przeciwników. Odrobina oszustwa w dobrej sprawie nie zaszkodzi.
"Myślę, że to głupie ze strony kobiet by udawać, że są równe mężczyznom. One są znacznie lepsze, i zawsze były. Cokolwiek dasz kobiecie ona uczyni to jeszcze lepszym. Jeśli dasz jej spermę, da Ci dziecko. Dasz jej zakupy, ona da Ci posiłek. Dasz jej uśmiech, ona da Ci swoje serce. Mnoży i powiększa wszystko co jej się da. Więc jeśli gówno jej dasz, spodziewaj się wielkiego gówna."

William Golding
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2008 razy
Otrzymał podziękowań: 1775 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: Elie » 11 sie 2018, 14:49

I już na koniec - karty nigdy nie przesądzają o Twoim życiu, postępowaniu. Wskazują pewną ewentualność jak może być. Jeśli wyciągniesz właściwe wnioski, może potoczyć się inaczej.Od Ciebie zależy wynik.
"Myślę, że to głupie ze strony kobiet by udawać, że są równe mężczyznom. One są znacznie lepsze, i zawsze były. Cokolwiek dasz kobiecie ona uczyni to jeszcze lepszym. Jeśli dasz jej spermę, da Ci dziecko. Dasz jej zakupy, ona da Ci posiłek. Dasz jej uśmiech, ona da Ci swoje serce. Mnoży i powiększa wszystko co jej się da. Więc jeśli gówno jej dasz, spodziewaj się wielkiego gówna."

William Golding
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Postautor: Piko » 12 sie 2018, 11:54

Elie pisze:I już na koniec - karty nigdy nie przesądzają o Twoim życiu, postępowaniu.( ... } .Od Ciebie zależy wynik.

Do takich wniosków dochodzę, czytając po raz któryś, cytowaną w różnych okolicznościach tą Tarakę - niby wyrocznie.
Awatar użytkownika
Piko
Dobry Duszek Forumezo

Podziękował : 31 razy
Otrzymał podziękowań: 86 razy
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 2

Postautor: Elie » 12 sie 2018, 12:08

Piko pisze:
Elie pisze:I już na koniec - karty nigdy nie przesądzają o Twoim życiu, postępowaniu.( ... } .Od Ciebie zależy wynik.

Do takich wniosków dochodzę, czytając po raz któryś, cytowaną w różnych okolicznościach tą Tarakę - niby wyrocznie.

Autorem opisów kart na Tarace jest Jóźwiak, który interesuje się wieloma tematami, nie jest stricte tarocistą. W ogromnej części nawiązuje do mitów, do kart Crowley'a, który jak już wspomniałam, ma inną wizję znaczenia kart niż Wait. Jednak niektóre opisy są bardzo trafne.

Elie » 10 sie 2018 15:02

A prosiłam - stawiaj karty na poszczególne sfery życia; praca, finanse, uczucia, etc. Ogólnie - interpretacja też będzie ogólna i niekoniecznie musi się sprawdzić.Będzie takie ble ble, bo nie wiadomo do czego się odnieść. :2pistolety:

William Golding
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Poprzednia

Wróć do Rozkłady własne, kąciki początkujących wróżbitów, wspólne interpretacje