Moje sny prorocze

Moje sny prorocze

Postautor: eXo240 » 07 paź 2017, 14:52

Witam wszystkich.

Na wstępie powiem, że od małego miałem już sny prorocze.
Czasem przejawiały one się dosłownie - śmierć kogoś z mojej rodziny, później jako wypadające zęby, płonący samolot. Czasem były one mniej poważne - np. nauczyciel pyta, dlaczego nie było mnie na zajęciach, na następny dzień sytuacja powtarza się identycznie.

Nie uważam tego za przypadek, bo nigdy nawet nie pomyślałbym, że ta osoba może umrzeć, a jednak na grubych kilka lat przed już miałem takie sny.

Od kogo one pochodziły? Dlaczego tylko przyśniły się mnie, a nie nikomu innemu z mojej rodziny?
eXo240

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Moje sny prorocze

Postautor: Elie » 08 paź 2017, 15:31

Od kogo one pochodziły? Dlaczego tylko przyśniły się mnie, a nie nikomu innemu z mojej rodziny?

Kiedyś mówiono - "sen mara, Bóg wiara." O snach proroczych wspominają nawet w Biblii. Jest to rodzaj jasnowidzenia do którego zapewne masz predyspozycje - z tego powodu to Ty masz takie sny.
Naukowcy do tego tematu podchodzą sceptycznie. Można je podciągnąć pod nieświadomość zbiorową o której pisał Jung.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić
Najważniejsze w życiu nie jest to co zdobędziesz – ale to w jaki sposób zdobywanie tego – zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2076 razy
Otrzymał podziękowań: 1862 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: szamka » 20 sty 2018, 21:25

Sny prorocze.
Wielu naukowców jest zdania, że historie o snach proroczych należałoby właściwie " między bajki włożyć ", pozostawiając na użytek okultystów i domorosłych wróżbitów.
Od niepamiętnych jednak czasów istnieją dowody na pojawianie się - wprawdzie niezwykle rzadkie - takich właśnie snów.Na dowód tego pragnę przytoczyć historię Eliasa Howe, wynalazcy maszyny do szycia, który przez wiele lat nie mógł - wespół z innymi inżynierami, którzy pracowali nad tym problemem - rozwiązać kwestii igły i dopiero sen o porwaniu go przez dzikusów, których dzidy miały na końcu okrągłą dziurkę, dopomógł mu w zakończeniu dzieła.
I rzeczywiście - po dzień dzisiejszy wszystkie maszyny do szycia mają igły wyposażone w uszka u ostrego końca, odwrotnie niż u igły zwykłej.
Awatar użytkownika
szamka
Dopiero się rozkręcam

Podziękował : 76 razy
Otrzymał podziękowań: 58 razy
Znak zodiaku: Skorpion
Droga życia: 8

Postautor: Milah » 26 sty 2018, 08:08

Sprawy nie załatwione będą upominały się o realizację. Nasza podświadomość łączy się z podświadomością zbiorową wszechświata, która zaś powinna zrealizować się w nadświadomości zbiorowej. We śnie udaje się nam dowiedzieć czegoś pożytecznego, co może okazać się przydatne także dla innych. Osoba śniąca w sposób kreatywny nigdy nie wraca z krainy snu z pustymi rękami. Penetruje świat marzeń sennych powracając na jawę bogatsza o nową wiedzę i doświadczenia senne, pomysł czy też ideę – poznaje postacie z przeszłości, rozmawia z nimi, poznaje sposoby leczenia chorób, a także to, co wydarzyło się w innym miejscu, a nawet to, co się wydarzy w przyszłości.
Awatar użytkownika
Milah

Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: majka37 » 19 lut 2018, 23:03

Wiele razy sniłam o rzeczach które sie sprawdzały.Niektóre sprawdzały sie dosłownie np: ostatnio snilam że podziwiam piekny widok z góry, na drugi dzień dosłownie byłam w górach,znajomi zadzwonili ze jada w góry i sie z nimi zabrałam.Wiele symboli sennych sie umnie sprawdza np:surowe mieso to choroba, gdy na kogos krzycze we snie potem sie z nim pokłóce i wiele innych
majka37

Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Wróć do Stany naszego umysłu