Mowa Ciała - niewerbalna komunikacja

Re: Mowa Ciała - niewerbalna komunikacja

Postautor: zapach_deszczu » 21 maja 2015, 15:12

Wiele lat temu czytałam książkę. Warto i polecam wszystkim. ta wiedza zostaje z nami do końca życia a naprawdę się przydaje, w stosunkach między ludźmi- niezastąpiona.
Awatar użytkownika
zapach_deszczu

Podziękował : 46 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Droga życia: 0

Postautor: Nut » 21 maja 2015, 15:20

Obrazek

Nr 1 i 2 - osoby siedzą niczym na igłach, tylko czekają, żeby jak najszybciej rozmówca skończył i mogli sobie iść. Spieszy im się, nie są zainteresowani rozmową.
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator

Podziękował : 420 razy
Otrzymał podziękowań: 338 razy

Postautor: Elie » 21 maja 2015, 18:30

Pan nr 3 - jedynie wsłuchany i otwarty na to co i kto mówi.
Pan nr. 4 jakby wstydliwy, z jakiegoś powodu czuje się zażenowany i jakby nie na swoim miejscu.
Pani nr. 5 - och jaka ja jestem seksi, czy tego nikt nie widzi. W nosie ma wszystkich, ważny jest dla niej własny wizerunek.
"Myślę, że to głupie ze strony kobiet by udawać, że są równe mężczyznom. One są znacznie lepsze, i zawsze były. Cokolwiek dasz kobiecie ona uczyni to jeszcze lepszym. Jeśli dasz jej spermę, da Ci dziecko. Dasz jej zakupy, ona da Ci posiłek. Dasz jej uśmiech, ona da Ci swoje serce. Mnoży i powiększa wszystko co jej się da. Więc jeśli gówno jej dasz, spodziewaj się wielkiego gówna."

William Golding
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 1999 razy
Otrzymał podziękowań: 1755 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: Ankol18 » 22 maja 2015, 11:01

Pani nr 5 - mega wyluzowana, i raczej mało skupiona na tym, co kto mówi, albo w ogóle nieskupiona na niczym innym po za sobą hehe
Najpiękniejsze chwile w życiu - nie można ich zaplanować, przychodzą same.
Awatar użytkownika
Ankol18
Forumowicz do entej

Podziękował : 318 razy
Otrzymał podziękowań: 460 razy
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 9

Postautor: szamka » 22 maja 2015, 22:49

skrzyżowane ręce chroniły serce i górne części ciała, tak skrzyżowane nogi miały niegdyś chronić genitalia.

Skrzyżowanie nóg może być sposobem na ochronę przed rozmówcą któremu nie ufamy. Jest pozycją ochronną całego ciała i psychiki.

Awatar użytkownika
szamka
Dopiero się rozkręcam

Podziękował : 76 razy
Otrzymał podziękowań: 58 razy
Znak zodiaku: Skorpion
Droga życia: 8

Postautor: Ankol18 » 23 maja 2015, 09:31

szamka pisze:
skrzyżowane ręce chroniły serce i górne części ciała, tak skrzyżowane nogi miały niegdyś chronić genitalia.

Skrzyżowanie nóg może być sposobem na ochronę przed rozmówcą któremu nie ufamy. Jest pozycją ochronną całego ciała i psychiki.

Ja z kolei siedzę ze skrzyżowanymi nogami jak jestem wyluzowana, odstresowana...
Awatar użytkownika
Ankol18
Forumowicz do entej

Postautor: Roksanaa » 26 maja 2015, 15:20

Jest udowodnione naukowo, iż ludzie dotykający swoich rozmówców, których starają się do czegoś przekonać są o wiele bardziej skuteczni od tych, którzy tego nie robią.
Dotyk jest również niezastąpioną formą przekazu uczucia ciepła, wsparcia czy pocieszenia, ponieważ został on uznany za szczególnie skuteczny w dostarczeniu zapewnienia potrzebującym emocjonalnego wsparcia.

Zgadzam się jednak w każdym przypadku zależne od okoliczności. Z moich doświadczeń; czasami rozmówca klepie nas po ramieniu, jakby przytakując. Jednocześnie podobne gesty odbieram jako znudzenie rozmową i chęcią pożegnania nas. Wskazuje na to postawa nóg - stopy skierowane są wtedy w kierunku wskazującym zamiar odejścia, pójścia swoją drogą. Gesty, mimikę należy odczytywać łącznie.
"Niektórzy ludzie pojawiają się w naszym życiu i szybko odchodzą.
Niektórzy zostają przez chwilę i zostawiają ślad w naszych sercach, a
my już nigdy, przenigdy nie jesteśmy tacy sami"

A niektórym należy dać porządnego kopa w ... żeby szybciej zniknęli z pola widzenia.
Awatar użytkownika
Roksanaa
Wróżka

Podziękował : 58 razy
Otrzymał podziękowań: 87 razy

Postautor: Elie » 13 cze 2015, 04:13

Jest udowodnione naukowo, iż ludzie dotykający swoich rozmówców, których starają się do czegoś przekonać są o wiele bardziej skuteczni od tych, którzy tego nie robią.
Dotyk jest również niezastąpioną formą przekazu uczucia ciepła, wsparcia czy pocieszenia, ponieważ został on uznany za szczególnie skuteczny w dostarczeniu zapewnienia potrzebującym emocjonalnego wsparcia.

Nie zgadzam się, nie w każdym przypadku. Bardzo nie lubię rozmawiać z obcymi ludźmi, którzy mnie dotykają w jakikolwiek sposób. Draźni mnie i uważam ten fakt za spoufalanie się. A już do szału doprowadza mnie sytuacja w której mężczyzna pierwszy wyciąga rękę do powitania i nie daj boże całuje.
"Myślę, że to głupie ze strony kobiet by udawać, że są równe mężczyznom. One są znacznie lepsze, i zawsze były. Cokolwiek dasz kobiecie ona uczyni to jeszcze lepszym. Jeśli dasz jej spermę, da Ci dziecko. Dasz jej zakupy, ona da Ci posiłek. Dasz jej uśmiech, ona da Ci swoje serce. Mnoży i powiększa wszystko co jej się da. Więc jeśli gówno jej dasz, spodziewaj się wielkiego gówna."

William Golding
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 1999 razy
Otrzymał podziękowań: 1755 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: M.Psyche » 30 cze 2015, 17:35

Dla mnie istotna jest mimika twarzy i tempr głosu. Wprawdzie politycy potrafią się maskować, są w tym wytrenowani, jednak przeciętny Kowalski tego nie potrafi. Dodać do tego wyraz oczu i już wiem z kim mam przyjemność rozmawiać.W przypadku osoby znanej czy bliskiej, kłamstwo, fałsz jest nie do ukrycia.
Wybaczanie odnosi się do przeszłości, której się nie da już zmienić, a nie do teraźniejszości, na którą nadal mamy wpływ...

Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro
Ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie

Gandhi
M.Psyche
Niewymowny

Podziękował : 24 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Postautor: Ankol18 » 03 lip 2015, 20:24

Z mimiki twarzy możemy bardzo dużo odczytać: emocje, myśli, nastrój itd.
Mówi się, że prawda jest wypisana na naszych twarzach, choć są osoby, które technikę kłamstwa opanowały do perfekcji.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Ankol18
Forumowicz do entej

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pozostałe techniki