Porady informatyczne

Porady informatyczne

Postautor: Veliax » 03 lut 2016, 08:19

Prosty sposób na wyczyszczenie klawiatury
Problem z brudną klawiaturą zna chyba każdy użytkownik komputera. Niewielu jednak wie, jak w prosty sposób pozbyć się zabrudzeń, wykorzystując popularne karteczki samoprzylepne. Okazuje się, że świetnie sprawdzają się nie tylko do zapisywania informacji, ale też do czyszczenia sprzętu.

Pomiędzy klawiszami klawiatury bardzo zbiera się kurz, różnego rodzaju okruszki i inne zabrudzenia, które raczej trudno wyeliminować. Wiele osób chcących pozbyć się problemu stosuje sprężone powietrze w sprayu. Można jednak wyczyścić nasz sprzęt w prostszy sposób, stosując karteczki samoprzylepne;

Wystarczy włożyć taką kartkę pomiędzy klawisze paskiem kleju do dołu i przesunąć wzdłuż linii klawiszy. Zabrudzenia przykleją się do kartki, dzięki czemu nie będziemy musieli ich sprzątać, tak jak w przypadku wykorzystania sprężonego powietrza. Oczywiście wszystko zależy od klawiatury, w niektórych ze względu na budowę, karteczki samoprzylepne się nie sprawdzą.

onet. pl
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
"Nie ważne, jak jesteś wykształcony, utalentowany, bogaty czy fajny. To, jak traktujesz ludzi, mówi o tobie wszystko"
wilk tylko sierść zmienia, a nie obyczaje”.

BARDZO PROSZĘ O WERYFIKACJĘ WRÓŻB

Awatar użytkownika
Veliax
Administrator

Podziękował : 1982 razy
Otrzymał podziękowań: 1705 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Prosty sposób na wyczyszczenie klawiatury

Postautor: chłopak » 03 lut 2016, 09:17

Po co się bawić karteczkami, to strata czasu. :wink: Ja mam takie małe urządzenie które wspaniale wyczyści wszystkie śmieci.Warto zainwestować te kilka groszy.

Obrazek
Awatar użytkownika
chłopak

Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy
Droga życia: 0

Jak wydłużyć żywotność baterii?

Postautor: Veliax » 03 lut 2016, 23:08

Poradnik: Prawdopodobnie też źle ładujesz telefon! Jak wydłużyć żywotność baterii?
http://tech.wp.pl/gid,18142205,img,1814 ... &_ticrsn=3
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
"Nie ważne, jak jesteś wykształcony, utalentowany, bogaty czy fajny. To, jak traktujesz ludzi, mówi o tobie wszystko"
wilk tylko sierść zmienia, a nie obyczaje”.

BARDZO PROSZĘ O WERYFIKACJĘ WRÓŻB
Awatar użytkownika
Veliax
Administrator

Podziękował : 1982 razy
Otrzymał podziękowań: 1705 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Jak wydłużyć żywotność baterii?

Postautor: Ankol18 » 05 lut 2016, 21:50

1. Nie rozładowuj baterii do zera. - Tego nigdy nie robię. Podłączam go do ładowarki jak jest około 20%.
2. Ładować często i krótko. - Ładuję telefon średnio raz na dwa dni, i jak go podłączę do ładowarki to czekam aż się naładuje na 100% i odłączam.
3. Nie ładować do 100 procent. - Ja ładuję :diabel:
4. Powyłączać pracujące w tle moduły? To bez sensu... - Wi-fi, GPS i inne pierdułki, nie używam więc mam wyłączone :usmiech:
5. Oryginalne części. - Jest oryginał.
6. Wpływ temperatury. - Mój telefonik może mieć trochę za zimno hehe
Najpiękniejsze chwile w życiu - nie można ich zaplanować, przychodzą same.
Awatar użytkownika
Ankol18
Forumowicz do entej

Podziękował : 318 razy
Otrzymał podziękowań: 460 razy
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 9

Wróć do Porady informatyczne