Porozmawiajmy o Aniołach- Archanioł GABRIEL

Porozmawiajmy o Aniołach- Archanioł GABRIEL

Postautor: margo1517 » 08 mar 2009, 20:41

Obrazek

ANIOŁY PRZEWODNICY - na drodze prawdy

Archanioł GABRIEL
- "Bóg moją siłą"
Kolor : biały
Anielski dyżur : poniedziałek
Rejon eterycznej siedziby : między Sacramento i górą Szasta
Prośby :

O duchowe dary: o kierowanie w życiu duchowym, o odkrycie naszego planu i celu życia, o uwolnienie od niezdecydowania i chwiejności, o radość, szczęście i spełnienie.
O praktyczną pomoc: o ustawienie dyscypliny i porządku w życiu, o realizację emocjonalnego, mentalnego i fizycznego środowiska, o włączenie takich rzeczy jak nowy zakup, nowe kierunki w naszej twórczości i karierze. O służbę dla pokoju, o pomoc w działaniu dla utrwalania pokoju, o okazywanie pomocy głodnym i chorym, o złagodzenie położenia ofiar katastrof. Archanioł Gabriel i Anioły Przewodnicy pomogą nam zrozumieć i wypełnić nasze przeznaczenie. Pomogą nam zrozumieć plan, który my - nasze wyższe Ja i Rada Duchowych Istot wypracowaliśmy dla naszego życia, zanim je zaczęliśmy . Te Anioły pomogą przypomnieć sobie co należy robić żeby zrealizować plan oraz spotkać się z ludźmi, którzy będą pomagać w jego przetworzeniu na życie. Anioły Przewodnicy pomogą obronić nasz życiowy plan przed wszystkim co przeszkadza w jego realizacji, np.: od przeciwdziałania ze strony innych ludzi, naśmiewania się, a także od niedostatku pieniędzy i środków. One mogą tak organizować nasze życie, żebyśmy mogli pracować nad swoimi strategicznymi zadaniami jednocześnie wypełniając codziennie obowiązki. Anioły Przewodnicy będą rozmawiały wtedy, kiedy nauczymy się Ich słuchać. Jednym z najlepszych sposobów w pracy z nimi - nasza prośba przekaże informacje naszemu umysłowi w czasie snu, jest także możliwe, że One już to wykonują. Przykład : Ja wzywam Anioły w imię mojego Rzeczywistego Ja, weźcie mnie w świadomości mojej duszy w eteryczną strefę - ustronie Archaniele Gabriela i Aniołów Przewodników położona pomiędzy Sacramento i górą Shasta, w stanie Kalifornia. Ja proszę o napełnienie i natchnienie mnie wolą Boga. Ja proszę Ciebie Archaniele Gabrielu i Aniołów Przewodników o ............. (prośby) ..................... Ja proszę, żeby wszystkie informacje potrzebne do wypełnienia mojego Bożego Planu były przekazane mojej zewnętrznej czuwającej świadomości wtedy, kiedy jest to potrzebne. Dziękuje Wam i przyjmuję to jako spełnione i dokonane teraz w pełni sił.

Wizualizacja : Czytając dekrety wyobrażamy sobie jak Archanioł Gabriel i Anioły Przewodnicy wlewają w nasze ciało, umysł i duszę białe światło, które napełnia i rozpromienia nas pewnością, radością i zrozumieniem słusznego kierunku. Opanujemy plan Boga dla nas i będziemy w spokoju i znajomości tego, co będzie pokazane i jak zrealizować nasz plan Powtarzamy : 1,3 lub 9 razy

JAM JEST najczystszym świetlanym Zamysłem Boskiego Jestestwa
JAM JEST przynoszącym na świat misję do wypełnienia, która przejawia się moją własnością
JAM JEST Jednością w sercu Boga
JAM JEST Miłością Boga
JAM JEST Miłością Niebios
JAM JEST Miłością Archaniołów
JAM JEST Miłością Rzeczywistości
JAM JEST przynoszący owoce wielkiego celu, w imię którego po raz pierwszy zrobiłem oddech.

ARCHANIOŁ GABRIEL

Święty Gabrielu, Zwiastunie Cichy –
Ty, co Nowiny przynosisz Nam –
Otul Swą Bielą Przestrzenie Duszy –
Niech już na wieki w Tej Bieli trwa.

Ty wciąż rozpraszasz wszelkie zwątpienie –
I Moc przywracasz, kiedy jej brak –
Ty karmisz Dusze Jej Przeznaczeniem –
By Dumnie weszła na Własny Szlak.

Bielą napełniasz, Czystość rozsiewasz –
I lilie wręczasz, by pachnieć Nią.
Dajesz zrozumieć, że Kwiatem Człowiek –
Duszę oświetlasz i niesiesz Ją.

Wielki Skrzydlaty, Ty Pokój czynisz –
By Dusza Prawdą ożyła znów.
Uczysz by Ona słuchała Ciszy –
Szepczesz tę Świętą Misję wypełnij już.

Nasz Archaniele, Piękny Zwiastunie –
Za Dary Duszy my Wdzięczni Ci –
Sercem składamy pokłon najczulszy –
Za Wizję Duszy, co niesiesz dziś.

Ewa A. Bednarczyk
Warszawa dn.21.09.2006 r.
margo1517

Re: Archanioł GABRIEL

Postautor: margo1517 » 20 mar 2009, 22:47

Do św. Gabriela Archanioła

Święty Gabrielu Archaniele, który byłeś zawsze zwiastunem dobrej nowiny, dopomagaj nam do spokojnego przyjmowania wszelkich wieści. Byśmy nigdy nie ulegali panice, a zawsze umieli zaufać Bogu, którego łaską jesteśmy umocnieni. Przyczyniaj się także do tego, aby oznajmiana nam prawda stawała się dla nas jasna i zrozumiała, byśmy umieli przyjąć to, co Bóg w swej dobroci nam objawia. Amen.

Obrazek
http://kosciol.wiara.pl
margo1517

Postautor: margo1517 » 22 lip 2009, 18:28

ObrazekObrazek

Obrazek

ObrazekObrazek
margo1517

Postautor: rademenes » 21 paź 2011, 08:36

CZAS PRZEMIANY I ODNOWY
Archanioł Gabriel przywraca nam enrgię pierwotnej czystości i doskonałosci stworzenia, to doskonały czas na uwolnienie swoich zachowan i reakcji z uwarunkowań starych wzorców. Odradzamy w sobie Jasność i doskonałość Wszechiskry poprzez oczyszczanie organizmu zdrowym jedzeniem i wyprowadzaniem z domu rzeczy związanych ze starymi sprawami. poprzez sprzatanie tworzymy miejsce na nowe doświadczenia. Oto odradza się w nas wrodzone dobro i piękno.

Przesłanie Archanioła Gabriela:

KAŻDY NOWY DZIEŃ

JEST NOWYM POCZĄTKIEM

KAŻDEGO DNIA MOŻESZ ZRZUCIĆ BRZEMIĘ PRZESZŁOŚCI

I PRZEŻYĆ ODNOWIENIE :)

źródło: Małgorzata Brzoza
rademenes

Postautor: Irbis » 06 sty 2012, 12:02

Gabriel ("Bóg jest moją siłą", "Mąż boży", "Wojownik Boży") w tradycji udeochrześcijańskiej i mahometańskiej, jeden dwóch najwyższych rangą aniołów. Jest aniołem zwiastowania, zmartwychwstania, miłosierdzia, zemsty, śmierci i objawienia. Obok Michała i Rafała (Rafaela), jest jednym z trzech znanych z imienia aniołów Starego Testamentu lub dwóch, jeśli, jak to czynią protestanci, uznać księgę Tobiasza za księgę apokryficzną; por. Davidson, The Named Angels in Scripture, gdzie mowa o siedmiu znanych z imienia aniołach ~i:ma Świętego). Gabriel sprawuje władzę nad rafiem i chociaż, według legendy, jest księciem pierwszego nieba, równocześnie zasiada po le wicy Boga (którego siedzibą jest, jak się po wszechnie uważa, siódme lub dziesiąte niebo). Mahomet twierdził, że to właśnie Gabriel (Dżi bril), ańioł wyposażony w "140 par skrzydeł", podyktował mu, sura po surze, cały Koran. W tradycji islamu Gabriel jest duchem prawdy. Według legendy żydowskiej Gabriel był anio łem, który z rozkazu Boga zniszczył grzeszne miasta (między innymi Sodomę i Gomorę). We dług Talmudu Sanhedryn 95b, to właśnie Gabri el rozgromił wojska Sennacheryba "za pomocą naostrzonej kosy, przygotowanej w dniu Stwo rzenia". [W Midraszu Exodus Raba wyczyn ten przypisuje się Michałowi; zob. Cohen, Talmud, s. 76 przyp. tłum.) W Talmudzie także Ga briel jest aniołem, który powstrzymał Waszti przed zjawieniem się nago na uczcie wypra wionej przez króla Ahaszwerosza, dzięki czemu zamiast niej królową została Estera. W Księdze Daniela 8, Daniel pada na twarz przed Gabrie lem, który tłumaczy mu znaczenia wizji barana i kozła. Wydarzenie to zostało przedstawione na jednym z drzeworytów słynnej Biblii Koloń skiej. Kabaliści utożsamiają Gabriela z "mężem w białych szatach"; w Księdze Daniela 10, 13, pomocnikiem owego męża w białych szatach jest anioł Michał. W literaturze rabinackiej Ga briel jest księciem sprawiedliwości (zob. pisma Mojżesza Kordowero). Orygenes (O zasadach, s. 124) nazywa Gabriela aniołem wojny. Święty Hieronim utożsamiał Gabriela z ~ Hamonem. Według Miltona (Raj utracony IV, 703), Gabriel jest "wodzem straży anielsltiej" . Jak głosi ży dowska legenda, to właśnie Gabriel w cudowny sposób uratował z płomieni trzech świątobli wych mężów: Chananiasza, Miszaela i Azaria sza (inne źródła ów cud przypisują Michałowi). Gabriel bywa również identyfikowany jako anioł, który walczył z Jakubem w Penuel, cho ciaż inne źródła podają, że przeciwnikiem Ja kuba był Michał, Uriel, Metatron, Samael lub Chamuel. Rembrandt uwiecznił to wydarzenie na jednym ze swoich obrazów. Legenda arab ska, mająca swoje źródło w Koranie XX, 88, gło si, że kiedy do pyska złotego cielca włożono pył ze śladów kopyt konia Gabriela, cielec na tychmiast ożył. Według Encyclopaedia of Islam, t. 1, s. 502, Mahomet uważał Gabriela za Ducha Świętego; pomyłka to zrozumiała i wytłuma czalna w świetle sprzecznych relacji w Ewange lii według św. Mateusza (1,1820) i w Ewangelii według św. Łukasza (1, 2630). W pierwszym przypadku, Maryja "znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego"; w drugim, to Gabriel "wszedł do Niej" i oznajmił, że Maryja "zna lazła łaskę u Boga" oraz że "pocznie i porodzi Syna". [W Ewangelii według św. Łukasza 1, 1120, Gabriel jest także aniołem, który zwia stował Zachariaszowi narodzenie Jana Chrzci ciela przyp. tłum.] Bamberger w Fallen Angels (s. 109) przytacza babilońską legen dę, głoszącą, że pewnego razu Gabriel popadł w niełaskę, "nie wypełniając starannie Bożego rozkazu, za co został skazany na czasowe opu szczenie Niebiańskiego Dworu". W tym czasie Gabriela zastępował anioł stróż Persji, Dubiel. Imię Gabriel jest pochodzenia chaldejskiego i nie było znane Żydom w okresie poprzedza jącym niewolę babilońską. Na oryginalnej liście 119 aniołów Parsów brak imienia Gabriel. Ga briel był anielskim doradcą Józefa. W midraszu ile Ezkera Gabriel pojawia się w opowieści ~ dziesięciu męczennikach. Jeden z dziesięciu żydowskich mędrców, Izmael, wstąpił do nieba, aby zapytać Gabriela, czym sobie zasłużyli na ~rriierć. Gabriel odpowiedział, że to pokuta za _Trzech dziesięciu synów Jakuba, którzy sprze dali Józefa do niewoli (por. Ze skarbnicy midra szy, s. 252261). [W Apokryfie o sprawiedliwym Henochu (zob. Siedem niebios i ziemia, s. 3435) Gabriel jest aniołem, który poniósł patriarchę "jako wicher liść niesie i zawiódł przed Boże oblicze". Według tradycji żydowskiej, w erze mesjańskiej Gabriel stoczy wielką bitwę z Le wiatanem (zob. Graves, Patai, Mity hebrajskie, s. 4748) przyp. tłum.] Zgodnie z sądowymi zeznaniami Joanny d'Arc, to Gabriel natchnął ją, aby wyruszyła z odsieczą królowi Francji. W bliższych nam czasach Gabriel miał się uka zać J.J. Rappowi, założycielowi sekty harmoni stów, oraz pozostawić odcisk swojej stopy na wapiennej płycie przechowywanej w rezydencji MaclureOwena w New Harmony w stanie In diana. W poemacie Longfellowa The Golden Le gend Gabriel jest aniołem Księżyca i obdarza ludzi nadzieją. Jakkolwiek istnieje wiele obra zów przedstawiających anioła Gabriela zwia stującego Maryi dobrą nowinę, poetyckie opisy tego wydarzenia należą do rzadkości. Jednym z nielicznych jest wiersz XVIIwiecznego angiel skiego poety Richarda Crashawa, zatytułowany Steps to the Temple.

Źródło: "Słownik aniołów w tym aniołów upadłych" Gustav Davidson
Nad wszystkim, co robię, unosi się niezłomne poczucie ironii. (Jim Morrison)
Awatar użytkownika
Irbis

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Irbis » 06 sty 2012, 12:03

Gabriel ("Bóg jest moją siłą", "Mąż boży", "Wojownik Boży") w tradycji udeochrześcijańskiej i mahometańskiej, jeden dwóch najwyższych rangą aniołów. Jest aniołem zwiastowania, zmartwychwstania, miłosierdzia, zemsty, śmierci i objawienia. Obok Michała i Rafała (Rafaela), jest jednym z trzech znanych z imienia aniołów Starego Testamentu lub dwóch, jeśli, jak to czynią protestanci, uznać księgę Tobiasza za księgę apokryficzną; por. Davidson, The Named Angels in Scripture, gdzie mowa o siedmiu znanych z imienia aniołach ~i:ma Świętego). Gabriel sprawuje władzę nad rafiem i chociaż, według legendy, jest księciem pierwszego nieba, równocześnie zasiada po le wicy Boga (którego siedzibą jest, jak się po wszechnie uważa, siódme lub dziesiąte niebo). Mahomet twierdził, że to właśnie Gabriel (Dżi bril), ańioł wyposażony w "140 par skrzydeł", podyktował mu, sura po surze, cały Koran. W tradycji islamu Gabriel jest duchem prawdy. Według legendy żydowskiej Gabriel był anio łem, który z rozkazu Boga zniszczył grzeszne miasta (między innymi Sodomę i Gomorę). We dług Talmudu Sanhedryn 95b, to właśnie Gabri el rozgromił wojska Sennacheryba "za pomocą naostrzonej kosy, przygotowanej w dniu Stwo rzenia". [W Midraszu Exodus Raba wyczyn ten przypisuje się Michałowi; zob. Cohen, Talmud, s. 76 przyp. tłum.) W Talmudzie także Ga briel jest aniołem, który powstrzymał Waszti przed zjawieniem się nago na uczcie wypra wionej przez króla Ahaszwerosza, dzięki czemu zamiast niej królową została Estera. W Księdze Daniela 8, Daniel pada na twarz przed Gabrie lem, który tłumaczy mu znaczenia wizji barana i kozła. Wydarzenie to zostało przedstawione na jednym z drzeworytów słynnej Biblii Koloń skiej. Kabaliści utożsamiają Gabriela z "mężem w białych szatach"; w Księdze Daniela 10, 13, pomocnikiem owego męża w białych szatach jest anioł Michał. W literaturze rabinackiej Ga briel jest księciem sprawiedliwości (zob. pisma Mojżesza Kordowero). Orygenes (O zasadach, s. 124) nazywa Gabriela aniołem wojny. Święty Hieronim utożsamiał Gabriela z ~ Hamonem. Według Miltona (Raj utracony IV, 703), Gabriel jest "wodzem straży anielsltiej" . Jak głosi ży dowska legenda, to właśnie Gabriel w cudowny sposób uratował z płomieni trzech świątobli wych mężów: Chananiasza, Miszaela i Azaria sza (inne źródła ów cud przypisują Michałowi). Gabriel bywa również identyfikowany jako anioł, który walczył z Jakubem w Penuel, cho ciaż inne źródła podają, że przeciwnikiem Ja kuba był Michał, Uriel, Metatron, Samael lub Chamuel. Rembrandt uwiecznił to wydarzenie na jednym ze swoich obrazów. Legenda arab ska, mająca swoje źródło w Koranie XX, 88, gło si, że kiedy do pyska złotego cielca włożono pył ze śladów kopyt konia Gabriela, cielec na tychmiast ożył. Według Encyclopaedia of Islam, t. 1, s. 502, Mahomet uważał Gabriela za Ducha Świętego; pomyłka to zrozumiała i wytłuma czalna w świetle sprzecznych relacji w Ewange lii według św. Mateusza (1,1820) i w Ewangelii według św. Łukasza (1, 2630). W pierwszym przypadku, Maryja "znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego"; w drugim, to Gabriel "wszedł do Niej" i oznajmił, że Maryja "zna lazła łaskę u Boga" oraz że "pocznie i porodzi Syna". [W Ewangelii według św. Łukasza 1, 1120, Gabriel jest także aniołem, który zwia stował Zachariaszowi narodzenie Jana Chrzci ciela przyp. tłum.] Bamberger w Fallen Angels (s. 109) przytacza babilońską legen dę, głoszącą, że pewnego razu Gabriel popadł w niełaskę, "nie wypełniając starannie Bożego rozkazu, za co został skazany na czasowe opu szczenie Niebiańskiego Dworu". W tym czasie Gabriela zastępował anioł stróż Persji, Dubiel. Imię Gabriel jest pochodzenia chaldejskiego i nie było znane Żydom w okresie poprzedza jącym niewolę babilońską. Na oryginalnej liście 119 aniołów Parsów brak imienia Gabriel. Ga briel był anielskim doradcą Józefa. W midraszu ile Ezkera Gabriel pojawia się w opowieści ~ dziesięciu męczennikach. Jeden z dziesięciu żydowskich mędrców, Izmael, wstąpił do nieba, aby zapytać Gabriela, czym sobie zasłużyli na ~rriierć. Gabriel odpowiedział, że to pokuta za _Trzech dziesięciu synów Jakuba, którzy sprze dali Józefa do niewoli (por. Ze skarbnicy midra szy, s. 252261). [W Apokryfie o sprawiedliwym Henochu (zob. Siedem niebios i ziemia, s. 3435) Gabriel jest aniołem, który poniósł patriarchę "jako wicher liść niesie i zawiódł przed Boże oblicze". Według tradycji żydowskiej, w erze mesjańskiej Gabriel stoczy wielką bitwę z Le wiatanem (zob. Graves, Patai, Mity hebrajskie, s. 4748) przyp. tłum.] Zgodnie z sądowymi zeznaniami Joanny d'Arc, to Gabriel natchnął ją, aby wyruszyła z odsieczą królowi Francji. W bliższych nam czasach Gabriel miał się uka zać J.J. Rappowi, założycielowi sekty harmoni stów, oraz pozostawić odcisk swojej stopy na wapiennej płycie przechowywanej w rezydencji MaclureOwena w New Harmony w stanie In diana. W poemacie Longfellowa The Golden Le gend Gabriel jest aniołem Księżyca i obdarza ludzi nadzieją. Jakkolwiek istnieje wiele obra zów przedstawiających anioła Gabriela zwia stującego Maryi dobrą nowinę, poetyckie opisy tego wydarzenia należą do rzadkości. Jednym z nielicznych jest wiersz XVIIwiecznego angiel skiego poety Richarda Crashawa, zatytułowany Steps to the Temple.

Źródło: "Słownik aniołów w tym aniołów upadłych" Gustav Davidson
Nad wszystkim, co robię, unosi się niezłomne poczucie ironii. (Jim Morrison)
Awatar użytkownika
Irbis

Postautor: Kacper. » 22 sty 2012, 19:06

Słuchajcie, Gabriel był/a kobietą czy mężczyzną?
Mnie się wydaję, że był mężczyzną, jak podaje Biblia, ale np. w Kartach Archanielskich D. Virtue, jest napisane, że Gabriel była kobietą...
Moje GG: 40020442.
Kacper.
Wpadłem na chwilę

Znak zodiaku: Bliźnięta
Droga życia: 2

Postautor: Agolinka » 18 sie 2012, 11:41

Obrazek
Nigdy nie słyszałam ze jest kobietą,
Zawsze pisano o nim już w starym Testamencie,. Gabriel wyjaśnia prorokowi Danielowi przepowiednię Jeremiasza o 70 tygodniach lat. Imię "Gabriel" znaczy tyle, co "mąż Boży" albo "wojownik Boży". W tradycji chrześcijańskiej (Łk 1, 11-20. 26-31) przynosi Dobrą Nowinę. Ukazuje się Zachariaszowi zapowiadając mu narodziny syna Jana Chrzciciela. Zwiastuje także Maryi, że zostanie Matką Syna Bożego.
Awatar użytkownika
Agolinka

Re: Porozmawiajmy o Aniołach- Archanioł GABRIEL

Postautor: Nut » 30 wrz 2014, 09:10

Obrazek

b]Gabriel [/b]po raz pierwszy pojawia się pod tym imieniem w Księdze Daniela (Dn 8, 15-26; 9, 21-27). W pierwszym wypadku wyjaśnia Danielowi znaczenie tajemniczej wizji barana i kozła, ilustrującej podbój przez Grecję potężnych państw Medów i Persów; w drugim wypadku archanioł Gabriel wyjaśnia prorokowi Danielowi przepowiednię Jeremiasza o 70 tygodniach lat. Imię "Gabriel" znaczy tyle, co "mąż Boży" albo "wojownik Boży". W tradycji chrześcijańskiej (Łk 1, 11-20. 26-31) przynosi Dobrą Nowinę. Ukazuje się Zachariaszowi zapowiadając mu narodziny syna Jana Chrzciciela. Zwiastuje także Maryi, że zostanie Matką Syna Bożego.
Według niektórych pisarzy kościelnych Gabriel był aniołem stróżem Świętej Rodziny. Przychodził w snach do Józefa (Mt 1, 20-24; 2, 13; 2, 19-20). Miał być aniołem pocieszenia w Ogrójcu (Łk 22, 43) oraz zwiastunem przy zmartwychwstaniu Pana Jezusa (Mt 28, 5-6) i przy Jego wniebowstąpieniu (Dz 1, 10). Niemal wszystkie obrządki w Kościele uroczystość św. Gabriela mają w swojej liturgii tuż przed lub tuż po uroczystości Zwiastowania. Tak było również w liturgii rzymskiej do roku 1969; czczono go wówczas 24 marca, w przeddzień uroczystości Zwiastowania. Na Zachodzie osobne święto św. Gabriela przyjęło się dopiero w wieku X. Papież Benedykt XV w roku 1921 rozszerzył je z lokalnego na ogólnokościelne. Pius XII 1 kwietnia 1951 r. ogłosił św. Gabriela patronem telegrafu, telefonu, radia i telewizji. Św. Gabriel jest ponadto czczony jako patron dyplomatów, filatelistów, posłańców i pocztowców. W 1705 roku św. Ludwik Grignion de Montfort założył rodzinę zakonną pod nazwą Braci św. Gabriela. Zajmują się oni głównie opieką nad głuchymi i niewidomymi.

W ikonografii św. Gabriel Archanioł występuje niekiedy jako młodzieniec, przeważnie uskrzydlony i z nimbem. Odziany w tunikę i paliusz, czasami nosi szaty liturgiczne. Na włosach ma przepaskę lub diadem. Jego skrzydła bywają z pawich piór. Szczególnie ulubioną sceną, w której jest przedstawiany w ciągu wieków, jest Zwiastowanie. Niekiedy przekazuje Maryi jako herold Boży zapieczętowany list lub zwój. Za atrybut służy mu berło, lilia, gałązka palmy lub oliwki.

brewiarz - czytelnia
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator

Podziękował : 399 razy
Otrzymał podziękowań: 327 razy
Droga życia: 0

Następna

Wróć do Opisy Kart Anielskich