Prognoza dla Polski i świata na rok 2015

Prognoza dla Polski i świata na rok 2015

Postautor: Elie » 09 lut 2015, 18:02

Rok 2015 i numerologia
Zapis daty 2015 redukuje się do liczby osiem, która ma niezwykłą i fascynującą symbolikę. Jest ona symbolem wieczności, nieskończoności i doskonałości, kosmicznej harmonii, obfitości. Po siedmiu sferach gwiazd ruchomych (siedmiu planet) jakie znali starożytni, ósma sfera przynależała do pasa gwiazd stałych – wiecznych, niezmiennych – które są siedzibą bóstw. Wędrówka poza strefę siedmiu gwiazd ruchomych w sferę ósmą była zatem wędrówką do nieba. I jak twierdził Platon, dusza ludzka została oderwana od Boga i strącona w dół poprzez siedem sfer planetarnych. Teraz musi tą samą drogą (przez siedem sfer planetarnych) znów powrócić do ósmej - boskiej sfery, krainy łagodności, szczęścia i błogości. Po siedmiu dniach procesu stwarzania świata, następuje kolejny etap – etap nowego życia. Dlatego w tradycji patrystycznej pierwotnego chrześcijaństwa doszukiwano się w tej liczbie symbolu zmartwychwstania Chrystusa w pierwszym dniu tygodnia, dzień w którym zostało stworzone światło. Osiem to początek nowego eonu, oraz ludzkość w dniu Sądu Ostatecznego.

Ósemka jest liczbą transformacji, powiązana z zodiakalnym Skorpionem i planetą Pluton, oraz z żywiołem ziemi. W zgodzie ze skorpionową alegorią jest symbolem śmierci, przemijania i transformacji. Spotykana jest w wielu religiach i kulturach jako symbol porządku kosmicznego. Osiem płatków posiada kwiat lotosu, z ośmioma rękami przedstawiony jest indyjski Wisznu, osiem szprych ma buddyjskie koło Życia i Śmierci, a jedna z głównych zasad tejże religii osadza się na podstawie doktryny Ośmiorakiej Ścieżki postępowania. Ósmego dnia po urodzeniu Żydzi – jak naucza Pięcioksiąg – mają obowiązek obrzezać niemowlę płci męskiej. Ósemkę tworzą, wg starożytnych hermetystów, dwa splecione węże kaduceusza - magicznej laski Hermesa. Ósemkę spotyka się u gnostyków, którzy w figurze podwojonego kwadratu - oktagonie - widzieli symbol odrodzenia, stąd częsty wygląd starożytnych baptysteriów – w formie oktagonu. We współczesnej kulturze symbol ósemki związany jest z ideogramem dolara - $, oraz matematycznym symbolem nieskończoności. W tarocie ósmą kartą Wielkich Wtajemniczeń jest karta Sprawiedliwość, a w nowych taliach systemu Ridera-Waite'a - to karta Moc.

Liczba osiem ma – w zgodzie z astrologiczną symboliką Plutona – swoje ciemne, piekielne alter ego. W opowiadaniu Marka Hłaski „Ósmy dzień tygodnia” ukazano depresyjny, mroczny świat zagubionych ludzi, pijaków, czekających na swój symboliczny ósmy dzień, który nigdy nie może nadejść. Ponurą symbolikę spotykamy również w podwojonym zapisie ósemki - liczbą 88. Heil Hitler - tym pozdrowieniem posługują się naziści, gdyż ósmą literą alfabetu jest litera H, a zatem HH to 88.

Ósemka jest podwojoną czwórką. O ile liczba cztery symbolizuje cierpienie, trud, zmagania, walkę, biedę i ograniczenia, o tyle osiem to liczba wzrostu, postępu, inwestycji, silnych, głębokich zmian i rewolucji o charakterze społecznym, gospodarczym i politycznym. W numerologii kabalistycznej ósemka to liczba „wielkiego przypływu”. Ósemka silnie stymuluje sferę finansów, władzy, policji, tajnych służb, akcentuje spoistość państwa i jego struktur. Liczba osiem wspiera struktury militarne, zbrojenia, tajne pakty i umowy, nieformalne struktury zajmujące się tworzeniem stref wpływu, manipulacją i socjotechniką. Ma ogromne znaczenie dla światowego krwiobiegu ekonomicznego, więc o pieniądzach, gospodarce i giełdach w kontekście politycznym będzie się dużo mówić.

Poprzedni rok ósemkowy – 2006 – zapamiętaliśmy w kraju w jego tragicznej wersji. Miała wtedy bowiem miejsce jedna z największych katastrof budowlanych współczesnych dziejów Polski. W lutym, w katowickiej hali MTK, zawalił się dach w trakcie trwających targów. Zginęło 65 osób, a 170 zostało rannych. W polityce zaś – powstała dziwaczna, egzotyczna koalicja rządowa PiS-LPR-Samoobrona, która w 2007 roku doprowadziła do upadku rządu Jarosława Kaczyńskiego. Tematem głównym wcześniejszego rok ósemki – 1997 była śmierć dwóch bardzo znanych kobiet, choć pochodzących z dwóch odległych światów: księżnej Diany i Matki Teresy z Kalkuty. W Polsce rok 1997 przyniósł bardzo silne i głębokie transformacje. Właśnie w tym roku weszła w życie nowa konstytucja, która podzieliła społeczeństwo polskie i wywołała gorące dysputy o charakterze ideologicznym. Przegrała wybory parlamentarne lewica i powołany został rząd Jerzego Buzka, z ambitnym planem czterech reform. Rok 1997 zapamiętamy również jako czas wielkiej katastrofy. W lipcu miała miejsce największa w opisanej historii powódź, zwana powodzią tysiąclecia. W innym roku ósemki - 1988 rozpoczął się faktyczny proces destrukcji systemu komunistycznego. Blok sowiecki nie był już w stanie dłużej utrzymywać swojego stanu posiadania, co doprowadziło do słynnej jesieni ludów w roku następnym i polskiego okrągłego stołu. W 1979 roku zaś miała miejsce Rewolucja Islamska Ajatollaha Chomeiniego, która była wielkim szokiem dla świata, zwłaszcza dla upokorzonych Stanów Zjednoczonych.

W roku 2015 spotykają się trzy liczby. Sygnująca tysiąclecie dwójka (tu przez tysiąc lat nic się nie zmieni), oraz dwie ogniste liczby, jakimi są jedynka i piątka. I to dwie liczby nas najbardziej interesują. Obie są wojownicze, agresywne, wybuchowe, gorące, silne, władcze. Jedynka to liczba wodzowska, więc od początku dekady obserwujemy mocarstwowe prężenie muskułów – zwłaszcza w przypadku Chin, Rosji, Indii, Pakistanu. Jedynce towarzyszyć będzie medialna, widowiskowa, aktywna, dynamiczna piątka. Piątka lubi prężyć muskuły, stymuluje rywalizację, wojenną retorykę, ryzykowne zachowania i gorące emocje. Czeka nas zatem niezwykle dramaturgiczny, pełen widowiskowych wydarzeń, gwałtownych zwrotów sytuacji, ale też niebezpieczeństw i zagrożeń rok.

Gospodarka, ekonomia, finanse, technologie
Lata ósemkowe są zwykle bardzo dobre dla globalnej gospodarki (2006, 1997, 1988). Jednak radykalna i twarda natura tej wibracji sprawia, że może ona przynieść również gwałtowne kryzysy, załamania lub drastyczne zmiany cen. Tak było w 1979 roku w czasie drugiego kryzysu naftowego po Rewolucji Irańskiej, gdy po raz drugi w powojennych dziejach notowania ropy naftowej dramatycznie wzrosły. Tym razem mocno spadające ceny ropy i gazu wywołają potężne wstrząsy w żyjących z eksportu węglowodorów reżymach (Rosja, Wenezuela, Iran, oraz arabskie królestwa). W roku 2015 – ósmym roku globalnego kryzysu, który zaczął się w roku 2008, nastąpi dość istotny zwrot sytuacji w światowej gospodarce. W kilku krajach czeka nas znaczące przyspieszenie i wzrost gospodarczy (USA, Indie, oraz niektóre kraje UE). Inne zaś kraje muszą się spodziewać poważnych problemów (Rosja, Chiny). Słabnąć zacznie rentowność na rynku energii odnawialnej, a za kilka lat (około roku 2019) dojdzie do pęknięcia bańki spekulacyjnej OZE.

Polityka
W latach sygnowanych ósemką sytuacja zwykle mocno się radykalizuje, gwałtownie zaostrza i dramatycznie przyspiesza. Tak było w 1979 (Rewolucja Islamska), oraz w 1988 (początek upadku komunizmu i ZSRR). Nie spodziewajmy się zatem spokoju i odprężenia na polu międzynarodowym. Przeciwnie. Chwilami będzie bardziej gorąco i nerwowo, niż w – i tak bardzo niespokojnym – roku 2014. Będzie to czas ścierania się globalnych mocarstw, walki o wpływy, wojennej retoryki, straszenia i agresywnych działań. Przełoży się to m.in. na sytuację na Ukrainie i w samej Rosji. Rosja nadal będzie straszyć użyciem broni jądrowej, prowokacyjną aktywnością sił zbrojnych, stosując energetyczny szantaż, oraz podgrzewając lokalne konflikty. Będziemy również świadkami niezwykle agresywnych działań medialnych i propagandowych – to także domena plutonicznej ósemki. Liczba ta prowokując bezwzględne reżymy paradoksalnie może doprowadzić do ich klęski, więc w 2015 roku będziemy świadkami upadku kilku takich despotii.

Nauka, kultura, religia
Wyścig zbrojeń rozpoczęty rosyjską inwazją na Ukrainie, sprawi, że nastąpi niezwykle intensywny rozwój technologii wojskowych i kosmicznych. Ósemka sprzyja fizyce jądrowej, więc mocno przybliżamy się do nowej ery w dziejach ludzkości – opanowania kontrolowanej syntezy termojądrowej, co definitywnie i na zawsze rozwiąże problemy energetyczne ludzkości. Moment przejścia na produkcję energii termojądrowej, spowoduje zakończenie wielu konfliktów zbrojnych i wojen. I choć to wizja dopiero mniej więcej drugiej połowy XXI wieku, to jednak rok 2015 nas do tego celu mocno przybliży. Lata ósemkowe nie sprzyjają tolerancji religijnej i pokojowi, więc dżihadyści z kalifatu muzułmańskiego jeszcze gwałtowniej zaostrzą swoje działania. Konflikt ten wypali się dopiero około roku 2016, ale nie przy pomocy działań militarnych, lecz na skutek znużenia, braku trwałych sukcesów i utraty impetu przez muzułmańskich fanatyków.

Natura, przyroda, klimat
Radykalna natura ósemki sprawia, że klimat w roku 2015 również przybierze skrajne oblicze. Zwolennicy teorii o globalnym ociepleniu przedstawią argumenty za antropogenicznym pochodzeniem efektu cieplarnianego. Przeciwnicy zaś znajdą liczne przykłady trendu całkowicie przeciwnego – nadciągającego nieuchronnie globalnego ochłodzenia. Rok 2015 będzie wyraźnie chłodniejszy, o czym przekonamy się zwłaszcza zimą – szczególnie w Ameryce i w Azji, oraz częściowo w Europie. Człowiek ma znikomy wpływ na klimat, ale ten pogląd będzie bezwzględnie rugowany z mediów i świata nauki, gdyż rynek energii odnawialnej to blisko 1,5 bln dolarów, stąd i potężne lobby stojące za podtrzymywaniem tego mitu.

Nadzieje
Poprawa koniunktury w liczących się gospodarkach Unii Europejskiej, w USA, oraz w niektórych państwach wschodnich, rodzące się nowe ekonomiczne czempiony (Kazachstan, Mongolia, Azerbejdżan, Egipt, Etiopia) dają nadzieję, że globalna gra nie będzie się odbywać wyłącznie między rozdającymi karty wielkimi mocarstwami. Stanie się ona przywilejem każdego kraju, o ile ich elity i wyborcy postawią na mądrych, światłych, roztropnych przywódców.

Zagrożenia
Będzie ich niemało. Konfrontacyjna retoryka może doprowadzić do kolejnego wyścigu zbrojeń i czegoś w rodzaju zimnej wojny. Jednak oś konfliktu nie będzie ustawiona – jak w latach 80tych XX wieku – w relacji USA-sowiecka Rosja. Tych płaszczyzn będzie wiele i między wieloma krajami będzie dochodzić do ostrych konfrontacyjnych zderzeń, z militarnymi incydentami w tle. Nie można wykluczyć eskalacji konfliktów zbrojnych na obszarze postsowieckim, w Północnej Afryce, na Bliskim i na Dalekim Wschodzie.

Rok 2015 i astrologia
Jeśli chwilami mamy poczucie, że coś niedobrego się dzieje na świecie, jest to w dużej mierze „zasługa” kwadratury dwóch wolno wędrujących przez ekliptykę planet: Urana w Baranie, oraz Plutona w Koziorożcu. Konfiguracja ta ma aż siedem odsłon. Rozpoczęła się w 2012 roku, gdy dwukrotnie Uran stworzył kwadraturę do Plutona. W 2013 też dwa razy Uran z Plutonem weszły w ten ostry, konfrontacyjny aspekt. Podobnie rzecz będzie się miała w roku 2014, gdy Uran z Plutonem utworzą kwadraturę w kwietniu i w grudniu, a ostatni raz czeka nas ona na wiosnę 2015. Obie planety ujawniają poprzez tę kwadraturę swoje najgorsze, najbardziej mroczne cechy: radykalizm, fundamentalizm, nienawiść, agresję, wojownicze, rewolucyjne, destrukcyjne zachowania. Stąd ogromne nasilenie się tendencji nacjonalistycznych, populizmu, sekciarstwa, fanatyzmu religijnego, szowinizmu, izolacjonizmu. Kwadratura ta podkręca siły skrajne, osłabiając racjonalny, zdroworozsądkowy środek. Wpycha sfrustrowanych, spauperyzowanych ludzi w ramiona cynicznych politycznych graczy. Stąd coraz większa popularność spiskowych teorii wśród ludzi, którzy tracą grunt pod nogami. Jeszcze mniej więcej półtora roku będziemy pod władzą tej niepokojącej astrologicznej formacji, co sprawia, że trudno z wielkim optymizmem patrzeć na rok 2014. Kwadratura ta będzie zaczynem wielu innych konfiguracji i konstelacji tworząc układy tzw. wielkiego krzyża w styczniu, w kwietniu i w maju. Łatwiej zaś tworzące się tzw. półkrzyże – też z kwadraturą Uran-Pluton w tle – będą mieć miejsce w lutym, marcu, czerwcu i w lipcu. Dodatkowo wieloletnia wędrówka Neptuna przez znak swojego władztwa – Ryby – sprawia, że ludzie łatwiej będą ulegać lękom, histerii, manipulacji i frustracji. To wprost idealny czas dla skrajnych sił, dla cynicznych politycznych macherów, terrorystycznych organizacji i sił. Czeka nas zatem trudny, pełen emocji, obaw i niepokojów rok. Najcięższa będzie jego pierwsza połowa – zdominowana przez różne odsłony krzyży i półkrzyży. Od sierpnia możemy liczyć na większą porcję optymizmu i nadziei.

W roku 2014 będą mieć miejsce cztery zaćmienia. Całkowite zaćmienia Księżyca: 15 kwietnia w Wadze, oraz 08 października w Baranie. Zaćmienia Słońca zaś: 29 kwietnia pierścieniowe w Byku, oraz 23 października częściowe w Skorpionie. Seria zaćmień Słońca w pasie Skorpion – Byk rozpoczęta jesienią 2012 roku – sprawiła, że dramatycznie spadło poczucie bezpieczeństwa ekonomicznego w dotkniętej kryzysem finansowym Europie. Oba znaki tradycyjnie związane są z bankowością, finansami publicznymi, makroekonomią, zasobami, surowcami, lokatami, inwestycjami, spekulacjami, kredytami, systemami emerytalnymi i ubezpieczeniowymi. Kolejne lata przyniosą stopniowy demontaż hojnego systemu zasiłków, a wiek emerytalny będzie podnoszony w całej Europie. Zaćmienia te będą mieć również wielki wpływ na funkcjonowanie wielkich korporacji, ponadnarodowych struktur, których dochody przekraczają budżet niejednego państwa. Zaćmienia w pasie Byk – Skorpion z jednej strony przyniosą dalszy wzrost ekonomicznych patologii, których udziałem są te wielkie molochy. Jednak seria skandali, wstrząsów, zmian i nieuchronna zmiana paradygmatu w ekonomii na skierowany w stronę człowieka, jego potrzeb, harmonii z naturą i potrzebami planety sprawi, że i one zaczną powoli się przekształcać, a nawet stopniowo znikać, tak jak to stało się z systemem feudalnym, niewolnictwem, pańszczyzną, bezwzględnym, wyniszczającym XIX-wiecznym kapitalizmem.

Od września wkraczamy z zdecydowanie spokojniejszy okres. Czekają nas również chwile optymizmu, nadziei i sporego przyspieszenia. W październiku Uran w Baranie, Jowisz w Lwie, oraz Mars z Saturnem w Strzelcu, utworzą formację wielkiego ognistego trygona. I to właśnie od jesieni zacznie się pojawiać sporo sygnałów powrotu ekonomicznej koniunktury. Jesień okaże się także korzystna dla światowego pokoju, pojednania, braterstwa ludzi szukających wspólnego dobra.

Nękani od 2012 roku ciężką, konfrontacyjną, dramaturgiczną kwadraturą Urana w Baranie do Plutona w Koziorożcu, ujrzymy w roku 2015 siódmą – i ostatnią – odsłonę tej wyjątkowo kryzysowej i nieprzyjemnej konfiguracji. Przyniosła ona wiele problemów, wojen, konfliktów i zagrożeń. Drażniony kwadraturą Uran w Baranie wyzwala buntowniczość, ideologiczny i rewolucyjny zamęt, wspiera wszelkie skrajne, ekstremalne i ekscentryczne zachowania, trendy i idee. Pluton w Koziorożcu zaś pod wpływem kwadratury uruchamia przemoc, okrucieństwo, manipulacje, religijny fanatyzm, bezwzględną Realpolitik, której celem jest władza, stąd imperialna agresja Rosji i chiński ekspansjonizm. Kwadratura Urana z Plutonem ujawniła słabości i braki europejskich instytucji, stąd kryzys strefy euro, całkowita bezradność wobec globalnych wyzwań, lęk przed przeciwstawieniem się putinowskiej propagandzie i cynicznym grom Rosji w swojej dawnej strefie wpływów. Uran z Plutonem siódmy raz ustawią się w kwadraturze w marcu, więc wiosna spokojna na pewno nie będzie. Jesienią zaś kolejny trudny układ utworzy Saturn w Strzelcu w kwadraturze do Neptuna w Rybach, co przyniesie kolejną falę fundamentalizmu, nowy wybuch muzułmańskiego dżihadu, oraz serię zamachów terrorystycznych – również w Europie.

Na niebie czeka nas sporo mocnych i ważnych układów. Kwadratura Urana z Plutonem – jak w poprzednich latach – stanie się zaczynem półkrzyży, które będą mieć miejsce w styczniu, w kwietniu, październiku i w grudniu. Inne półkrzyże, nieco mniej radykalne w działaniu, czekają nas w maju, czerwcu, sierpniu i w listopadzie. Słowem – będzie ich bardzo dużo. Półkrzyż to figura planetarna w kształcie litery T – ostra, konfrontacyjna, nerwowa, napięciowa. Nie mniej twardą i dramaturgiczną figurę – tzw. huśtawkę – utworzą planety w lipcu, która może przynieść eskalację globalnego napięcia na dawno niewidzianą skalę. Ale czeka nas też wspaniały, fantastyczny, niosący nadzieję układ tzw. latawca, który będzie mieć miejsce w czerwcu.

W 2015 roku będziemy mieć cztery zaćmienia. 20.03 czeka nas całkowite zaćmienie Słońca w Rybach. 04.04 częściowe zaćmienie Księżyca w Wadze. 13.09 częściowe zaćmienie Słońca w Pannie, zaś 28.09 całkowite zaćmienie Księżyca w Baranie.

Wydawałoby się, że tak skostniała, nieruchawa i zbiurokratyzowana organizacja, jak Organizacja Narodów Zjednoczonych, nie jest już w stanie nic pozytywnego przynieść światu, poza nic nie znaczącymi apelami i rezolucjami. Jednak progresja Słońca przez MC, oraz tranzyt Urana przez ascendent, sprawiają, że nastąpi cud i ONZ podejmie decyzje o wdrożeniu daleko idących reform, które dają szansę na jakieś pozytywne zmiany tego zgnuśniałego molocha. Niezwykle ważne wejście Słońca do I domu horoskopu NATO sprawia, że sojusz odzyskuje dawną siłę bojową, sprawność i zdecydowanie. I choć do tej pory Pakt Północnoatlantycki nie wykonał żadnego mocnego ruchu wobec Moskwy, to jednak decyzje podjęte na szczycie w Newport będą mieć kolosalne znaczenie dla zdolności obronnych paktu. Jowisz na Słońcu i Księżycu, oraz progresywna wędrówka Marsa przez Słońce, w horoskopie NATO, to znak, że sojusz mocno się zreorganizuje, wzmocni i zintegruje. Nie jest wykluczone, że Ukraina, Mołdawia i Gruzja dostaną pewne wsparcie polityczne i wojskowe ze strony paktu.

Ciężki tranzyt Saturna przez IC, oraz Neptun na descendencie, horoskopu Watykanu to sygnał, że walka między konserwatywną i postępową frakcją w Kościele nabierze mocnego przyspieszenia. I choć wydawać się już będzie, że progresiści przegrali, że pewne nieśmiałe pomysły papieża Franciszka na urealnienie doktryny społecznej Kościoła zostały pogrzebane, dojdzie do niespodzianek. Jesienna wędrówka Jowisza przez ascendent horoskopu Watykanu, a także Mars na descendencie zrelokowanego (patrz słownik) horoskopu Jorge Bergoglio na Rzym, sprawiają, że papież Franciszek nie ma najmniejszego zamiaru się poddawać i rezygnować przed otwieraniem Kościoła na zmiany. Jednak opozycja Urana do Marsa może go poważnie osłabić, fizycznie i emocjonalnie wyczerpać, co odbije się na jego zdrowiu.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić
Najważniejsze w życiu nie jest to co zdobędziesz – ale to w jaki sposób zdobywanie tego – zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 30989
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2076 razy
Otrzymał podziękowań: 1862 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Prognoza dla Polski i świata na rok 2015

Postautor: Elie » 09 lut 2015, 18:04

Europa
Po serii niezwykle ciężkich, dramatycznych aspektów z ostatnich pięciu lat, które miały miejsce w unijnych horoskopach, pojawi się sporo optymizmu. Jednak nie oznacza to, że zagrożenia minęły. Ciężkie tranzyty Plutona z poprzednich lat miały wyjątkowo destrukcyjną moc, więc jeśli Unia Europejska się nie zreformuje, jeśli nie przestanie walczyć ze sztucznymi problemami, jak osławiony efekt cieplarniany, żarówki i odkurzacze, jej przyszły los jest marny. Niezwykle ważnym wydarzeniem w horoskopie Traktatu z Maastricht (UE), będzie przejście Słońca UE ze znaku Skorpiona, w którym wędrowało przez 22 lata, w znak Strzelca, w którym będzie przebywać kolejnych trzydzieści lat. Strzelec lubi dalekosiężne inicjatywy, wizje, odważne, ryzykowne plany. Dojdzie do tego wyjątkowo optymistyczna wędrówka Jowisza przez ascendent UE, trygon Neptuna do Słońca, trygon Urana do ascendentu, oraz dyrekcyjna wędrówka Jowisza przez Merkurego. Nowa Komisja Europejska pozytywnie nas zaskoczy, a obecność naszego człowieka – Donalda Tuska – w Radzie Europejskiej sprawi, że wzmocniony zostanie wschodni kierunek polityki unijnej. UE stworzy niezwykle ważną instytucję, jaką jest unia energetyczna, co definitywnie pozbawi Rosję możliwości prowadzenia swoich cynicznych gier, oraz korumpowania europejskich polityków i biznesmenów w celu lobbowania za rozwiązaniami sprzyjającymi rosyjskim interesom. Europa będzie się musiała zmierzyć zarówno ze starymi, jak i nowymi zagrożeniami – muzułmański fundamentalizm, ale przede wszystkim sytuacja ekonomiczna. W horoskopie waluty euro progresywny Mars w opozycji do Saturna, dyrekcyjna opozycja Plutona do Księżyca, oraz Uran w opozycji do Marsa, sprawiają, że mimo ewidentnej poprawy sytuacji w niektórych krajach unii, nad strefą euro nadal ciąży śmiertelne zagrożenie związane z ciężarem długów – pozostałością po ratowaniu gospodarek Grecji, Portugalii, Irlandii, hiszpańskich i włoskich banków.

Nie będzie to spokojny rok dla Niemiec. O ile ekonomicznie u naszych zachodnich sąsiadów nastąpi spora poprawa i wzrost produkcji, to na polu społecznym i politycznym może dochodzić do poważnych incydentów. Niemcom grozi wybuch radykalizmu – zarówno lewackiego, jak i brunatnego. Dochodzić może do gwałtownych zamieszek i zamachów terrorystycznych, raczej rodzimego pochodzenia. Dyrekcyjny Neptun na descendencie horoskopu zjednoczenia Niemiec, a także dyrekcyjna opozycja Plutona do Marsa, to znak, że Rosja wykona gigantyczną pracę nad wzmocnieniem swojego lobbingu, uaktywniając opłacanych przez nią biznesmenów i lewicowych działaczy. Niemcy zaczną rozważać ponowne uruchomienie elektrowni jądrowych, co napotka wściekły sprzeciw mocno sponsorowanych przez Rosję europejskich organizacji ekologicznych, oraz lobbujący za energią odnawialną przemysł OZE. Dla kanclerz Niemiec Angeli Merkel nie będzie to łatwy rok. Saturn na jej ascendencie, oraz Uran na IC, sprawiają, że koalicja, której przewodzi, może się rozpaść lub będzie musiała dokonać poważnej reorganizacji rządu w konsekwencji jakiegoś poważnego skandalu lub kryzysu.

Francja, której światowa pozycja i znaczenie zaczęły mocno słabnąć, złapie w 2015 roku pewien oddech. Jowisz na MC chrztu Chlodwiga pomoże jej znów zaakcentować swoją obecność na europejskim, jak i światowym obszarze. Jednak dyrekcyjny Mars w opozycji do Słońca w horoskopie zburzenia Bastylii, oraz opozycja tranzytującego Saturna do Marsa i Urana do Słońca w horoskopie V Republiki, to sygnał, że Francja uwikła się w konflikt zbrojny, oraz, że będzie niezwykle poważnie zagrożona islamskim fundamentalizmem. Możliwe są zamieszki, gwałtowne protesty lub terrorystyczne zamachy. Dojdzie również do jakiegoś poważnego zwrotu politycznego, wstrząsu, upadku rządu lub medialnego skandalu. Fatalne niskie notowania prezydenta Francji Hollande’a nieco podskoczą w pierwszej połowie roku dzięki Jowiszowi na jego Słońcu. Jednak trwająca cały rok progresywna opozycja Marsa do Urana nie daje mu większych szans na przełamanie złej passy jego kadencji.

Pluton tranzytujący MC, oraz Uran na ascendencie, horoskopu Anglii z 1066 roku to zapowiedź, że Brytyjczycy na poważnie zamierzają opuścić Unię Europejską. Podobnie radykalnie mocna dyrekcyjna wędrówka Plutona przez ascendent horoskopu Zjednoczonego Królestwa (1801) raczej oddala Brytyjczyków od Europy, niż ich przybliża. Jest duże prawdopodobieństwo, że w zapowiedzianym referendum związanym z obecnością Wielka Brytanii w UE Brytyjczycy powiedzą „nie”. Niechęć Albionu do unijnych dyrektyw, biurokracji i administracji będzie się zatem nasilać, a niemal pewna wygrana republikańskiego prezydenta USA sprawi, że Zjednoczone Królestwo pożegluje w stronę atlantycką tradycyjnego sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi. Uran w opozycji do Słońca premiera Camerona, oraz dyrekcja Marsa przez Słońce, sprawiają, że Cameron mocno, agresywnie i ostro będzie rozgrywać swoją politykę wobec UE, ale też Rosji, która zainstalowała w Londynie mnóstwo swoich agentów i lobbystów. Irlandczycy zaś znów będą się musieli zmierzyć z jakimiś wstydliwymi, bolesnymi, traumatycznymi epizodami swojej współczesnej historii. Saturn na IC, Neptun na descendencie, oraz dyrekcyjna wędrówka Słońca przez Neptuna, sprawia, że to społecznie i politycznie trudny dla nich rok. Dokuczać będzie mieszkańcom Zielonej Wyspy pogoda, ale ekonomicznie będą szli jak burza, o czym świadczy jesienna wędrówka Jowisza przez ascendent horoskopu niepodległości Irlandii.

Powoli poprawiać się będzie sytuacja ekonomiczna we Włoszech, w czym mocno pomoże Italii wędrówka Jowisza przez MC horoskopu Republiki Włoch. Jednak progresywne Słońce na Marsie, Mars na Neptunie, oraz dyrekcyjna wędrówka Urana przez Marsa sprawiają, że tradycyjnie kraj ten zaliczy kolejny polityczny wstrząs lub upadek rządu. Nie miną separatystyczne konflikty między bogatą północą, a biednym, przeżartym korupcją i mafijnymi układami południem. Jednak trwająca całe dziesięciolecia wojna z mafią zacznie przynosić pewne wyniki. I choć rozsądna, racjonalna polityka premiera Mariano Rajoya przynosi Hiszpanii pozytywne zmiany, to jednak lewicowo-populistyczna retoryka może wygrać. Saturn na Słońcu horoskopu Hiszpanii sprawia, że Rajoy może ponieść los Balcerowicza, płacąc za niepopularne reformy. Dojdzie do tego jeszcze separatyzm Katalończyków, co sprawia, że rząd Hiszpanii będzie musiał dokonywać bardzo trudnych wyborów i decyzji. Jednak jedność Hiszpanii zostanie najprawdopodobniej zachowana.

Świecący dobrym przykładem Skandynawowie zaliczą rok 2015 do udanych. To świetny rok dla Finlandii, która z typowym dla mieszkańców tego kraju spokojem zareaguje na rosyjskie zaczepki. Harmonijne aspekty w horoskopie Finlandii sprawiają, że czeka ją dobry ekonomicznie rok. Podobnie Szwedzi dobrze wykorzystają poprawiającą się światową koniunkturę. Jednak progresywne Słońce na Plutonie przynieść im może jakieś wyjątkowo trudne doświadczenie w tym raczej spokojnym kraju. Możliwe, że szykuje się tam duża zmiana polityczna lub społeczna. Nie są wykluczone jakieś poważne problemy z azylantami lub muzułmańską mniejszością. Jeszcze mocniej widać to w horoskopie Danii, gdzie dyrekcyjny Pluton w opozycji do Marsa sprawi, że kraj ten znajdzie się na celowniku muzułmańskich fanatyków. Spadające ceny ropy i gazu mogą być sporym zmartwieniem dla Norwegów. Neptun na descendencie ich horoskopu ostrzega przed uzależnieniem od dochodów z eksportu gazu i ropy. Możliwe, że pęknie tam spekulacyjna bańka napompowana wzrostem cen nieruchomości. Jednak jesienna wędrówka Jowisza przez ascendent sprawi, że Norwedzy dość dobrze sobie poradzą z gospodarczymi wyzwaniami.

Kraje byłej Jugosławii odzyskują formę po kryzysie z ostatnich lat. Jowisz na MC horoskopu Serbii sprawia, że kraj ten wyśle wyraźny sygnał w kierunku unijnych aspiracji. Jednak dyrekcyjna wędrówka Księżyca przez Plutona sprawia, że Rosja będzie wzmacniać swoje przyczółki w tradycyjnie przyjaznych prawosławnych krajach (Rumunia, Bułgaria). Słowenia i Chorwacja mogą liczyć na zdecydowany wzrost koniunktury gospodarczej. Pewne odbicie, jakie zaliczyła ostatnio Grecja, może wyhamować. Pierwsza połowa roku będzie dla Greków bardzo trudna. Do kłopotów ekonomicznych dojdą napięcia społeczne, kolejne zawirowania z bankami, oraz twarde wymagania unijnych instytucji finansowych. Jednak doskonała hossa turystyczna i świetna druga połowa roku mocno poprawią Grekom humory. Doskonała passa, jaką miał przez wiele lat premier Węgier Viktor Orban, już się kończy. Wędrujący przez dół jego horoskopu Pluton zwiastuje zmierzch jego potęgi. Jednak władzy na razie nie straci. Wspierać go będzie Jowisz. Narastającą niecierpliwość Węgrów widać w horoskopie Wiosny Ludów, gdzie Saturn tworzy opozycję do Marsa. Progresja zaś Marsa przez MC horoskopu niepodległości Węgier oznacza zdecydowane zmiany, duże przyspieszenie i budzenie się społeczeństwa obywatelskiego. Węgrzy pokonają swoją historyczną traumę, jaką był Trianon, synonim zdrady, coś czym dla Polaków była Jałta.

Wędrówka Neptuna przez ascendent horoskopu niepodległości Litwy z 1917 roku nie zapowiada przełomu w relacjach z Polską. Dodatkowo wędrówka Saturna przez IC horoskopu niepodległości z 1990 roku sprawia, że Litwa stanie się obiektem niezwykle agresywnych działań propagandowych Moskwy. Identyczna sytuacja ma miejsce w horoskopie Łotwy z 1918 roku. To prawdopodobnie na Łotwie, gdzie mieszka duża mniejszość rosyjska, Rosja przetestuje rajd „zielonych ludzików” w postaci zamieszek i antyrządowych protestów. Jednak trygon Plutona do Słońca i Księżyca w horoskopie Łotwy z 1990 roku pomoże ocalić ten nadbałtycki kraj przed rosyjską agenturą. Zdecydowanie korzystniej i spokojniej zapowiada się sytuacja w Estonii. Jowisz na MC horoskopu niepodległości z 1918 roku, a także Jowisz na ascendencie, oraz Saturn na MC horoskopu niepodległości z 1991 roku, pozwolą Estończykom zrobić imponujący krok na polu ekonomicznym, co sprawi, że Estonia wystrzeli w górę w rankingach atrakcyjności inwestycyjnej.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić
Najważniejsze w życiu nie jest to co zdobędziesz – ale to w jaki sposób zdobywanie tego – zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 30989
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2076 razy
Otrzymał podziękowań: 1862 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Prognoza dla Polski i świata na rok 2015

Postautor: Elie » 09 lut 2015, 18:06

Wschód
W ważnych dla Rosji horoskopach mieliśmy w ostatnich latach potężną serię niezwykle ciężkich, drastycznych, radykalnych i kryzysowych układów, które uruchomiły najbardziej destrukcyjne i mroczne energie w Rosji i w Rosjanach. Coś podobnego działo się w wilhelmińskich Niemczech przed I Wojną Światową, oraz po Monachium w latach trzydziestych XX wieku. W horoskopie Rewolucji Październikowej Neptun tworzył opozycję do Marsa, progresywne Słońce zaś przeszło przez Urana. W roku 2015 będą mieć miejsce nie mniej kryzysowe konfiguracje: Saturn na IC, oraz Neptun na Słońcu i Merkurym Rewolucji. W horoskopie ZSRR w 2012 roku miała miejsce głęboko transformująca wędrówka Plutona przez Słońce. W nadchodzącym roku zaś tranzytujący Saturn wkroczy na Medium Coeli, a dyrekcyjny – na ascendent kosmogramu Związku Radzieckiego. W horoskopie Federacji Rosyjskiej Uran przekroczył górę horoskopu. W 2015 roku zaś tranzytujący Pluton wędruje przez Księżyc, dyrekcyjne Słońce przez Urana, dyrekcyjny zaś Pluton przez Słońce. Nie może nas zatem dziwić wybuch radykalizmu, nacjonalizmu, imperialnych resentymentów, wojennej retoryki. Jakby jeszcze tego było mało, w horoskopie Wspólnoty Niepodległych Państw Pluton wędruje przez Imum Coeli i Słońce, co raczej nie sprzyja odbudowie rosyjskiego imperium. Aspektami tymi spokojnie można by obdarzyć przeciętny horoskop państwa na 100-200 lat, a mają one miejsce zaledwie w skali 3-4 lat! Jakie będzie mieć to zatem konsekwencje dla Rosji i całego postsowieckiego obszaru? Rosja jest w przededniu niezwykle ciężkiego kryzysu, największego w swoich kilkusetletnich dziejach. Nie ma mowy o odbudowie imperium, podbijaniu kolejnych terenów, czyli to co Rosja skutecznie czyniła przez wieki. Nie ten czas, nie te możliwości. Rosję czeka katastrofa, ekonomiczny, polityczny, demograficzny upadek. Rosja uczyniła sobie wroga z jedynej dla siebie szansy, czyli ze świata Zachodu. Odrzucając zachodni model społeczeństwa, demokrację, współpracę i partnerstwo z UE i USA Rosja w swoim kształcie zmierza ku końcowi. Prawdziwe zagrożenia dla niej czają się bowiem za jej południowowschodnimi rubieżami. Chiny skolonizują azjatyckie rejony Rosji w ciągu kilkudziesięciu lat, zaś ekonomicznie nieopłacalne gazowe umowy z Chinami jeszcze bardziej uzależnią Rosję od chińskiej dominacji.

Skąd zatem taka wielka popularność i poczucie tryumfu u rosyjskiego wodza? W horoskopie III kadencji Władymira Putina zarówno progresywne, jak i dyrekcyjne Słońce zbliża się do Jowisza, co daje mu taką niebywałą siłę, pewność siebie i sprawność. Jednak w jego urodzeniowym kosmogramie w ostatnich dwóch latach miał miejsce prawdziwy pogrom, zaś w październiku 2014 roku doszło do wyjątkowo ponurego zaćmienia Słońca na jego ascendencie. W 2015 Uran w opozycji, oraz Pluton w kwadraturze do Słońca, nie zapowiadają wielkich sukcesów – zarówno na froncie militarnym, jak i w gospodarce. Najprawdopodobniej w okolicach roku 2017 (lub nieco wcześniej) zostanie odsunięty od władzy przez grupę wojskowo-biznesową. Podobne historie zdarzały się już wcześnie, gdyż tak stało się z Chruszczowem, Gorbaczowem i Jelcynem. Pojawi się wtedy cień szansy, że Rosja jednak wybierze kierunek zachodni, co mogłoby ją uratować. Jest to jednak mało prawdopodobne, więc w skali najbliższych 30-40 lat rosyjskie imperium zawali się pod swoim ciężarem i zniknie z mapy świata. Niestety po drodze może zostać przelane dużo krwi, już nie tylko na Ukrainie, ale i w samej Rosji. Rosja jednak nie użyje broni jądrowej – jedynego poważnego argumentu, który posiada. Będzie szantażowała Zachód by wywalczyć sobie przywileje i respekt.
Białoruś, która znajduje się pod bardzo silnym wpływem i zależnością od Rosji, będzie jednak próbowała nieco się wyrywać spod rosyjskiej kurateli. Dyrekcyjne Słońce na Marsie, oraz Saturn na Księżycu, a także tranzyt Jowisza przez Słońce horoskopu Białorusi, sprawiają, że kraj ten będzie szukać swojej trzeciej drogi. Aleksander Łukaszenka szykujący się do V kadencji będzie robić wszystko, by nie podzielić losu Janukowycza. Sprytnie lawirując będzie się przypodobywać Moskwie, ale też zacznie wysyłać pojednawcze gesty w stronę Zachodu luzując nieco zamordyzm wobec opozycji. Jowisz na jego ascendencie i Słońcu sprawi, że uda mu się przetrwać na stanowisku przekonując zarówno Wschód, jak i Zachód, że nie ma dla niego alternatywy. Ciężki tranzyt Saturna przez IC, a także progresja Słońca przez Jowisza, w horoskopie Gruzji sprawiają, że kraj ten czeka głęboki kryzys polityczny i zmiana władzy. Putinowscy agenci po wyeliminowaniu prozachodniej władzy, dokonają próby zwasalizowania Gruzji. Jednak masowe protesty sprawią, że dojdzie tam do zmiany władzy i powróci ekipa znienawidzonego przez Rosję Michaiła Saakaszwilego. Progresywne Słońce na Marsie w jego horoskopie to zapowiedź, że mimo zmasowanych działań propagandowych rosyjskiego wywiadu, Gruzini znów mu zaufają.

Niezwykle ważna z polskiego punktu widzenia kwestia Ukrainy będzie rozpalać emocje również i w roku 2015. W horoskopie Ukrainy z 1991 roku Saturn na MC, a także progresywne Słońce na Marsie, to znak, że Ukraińcy obronią swoją ojczyznę przez rosyjską agresją. I choć Rosja będzie destabilizować sytuację na wschodzie i południu Ukrainy próbując wyrąbać sobie drogę do Charkowa i lądowe przejście na Krym, to militarnie Ukraina będzie już dużo lepiej przygotowana, wspierana potajemnie przez Zachód. Rosja będzie zmieniać taktykę wojenną i szybko nie odpuści. Dopiero narastający kryzys ekonomiczny i nasilająca się presja Zachodu wobec Kremla sprawią, że Rosja zwróci Donbas i Ługańsk najpóźniej do 2016 roku. Krymu zaś prawdopodobnie nie odda, ale to tylko kwestia czasu, gdy Krym stopniowo będzie na drodze pokojowej wracać do Ukrainy, co stanie się za najpóźniej kilkanaście lat, wraz ze zmianą władzy na Kremlu. Ukraina dość sprawnie zacznie wprowadzać reformy i nie zmieni prozachodniego kierunku, choć kraj ten czekają niezwykle bolesne i ciężkie reformy. Ukrainę Rosja może uważać już za definitywnie straconą.

W horoskopie Petra Poroszenko Saturn na Marsie, oraz progresja Słońca przez Marsa, sprawiają, że prezydent Ukrainy nadal będzie koordynować działania wojenne na wschodzie. Jego pozycja będzie silna, a notowania wysokie. Premiera Arsenija Jaceniuka czeka niezwykle ciężki, wręcz kryzysowy rok. Saturn w opozycji do Słońca, oraz kwadratura Urana do Marsa, sprawiają, że na skutek potężnego kryzysu ekonomicznego będącego konsekwencją wojny z Rosją, oraz dramatycznie trudnych reform, które będzie firmował, skupi na sobie ogromne niezadowolenie społeczeństwa, niczym Leszek Balcerowicz w Polsce w czasie transformacji ustrojowej. Nie jest wykluczony upadek jego rządu lub co najmniej głęboki kryzys władzy. Opozycja Plutona do Wenus w horoskopie mera Kijowa Witalija Kliczko sprawia, że na swoją kolej w dużej polityce musi jeszcze poczekać.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić
Najważniejsze w życiu nie jest to co zdobędziesz – ale to w jaki sposób zdobywanie tego – zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 30989
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2076 razy
Otrzymał podziękowań: 1862 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Prognoza dla Polski i świata na rok 2015

Postautor: Elie » 09 lut 2015, 18:07

Świat
Stany Zjednoczone przechodzą przez jeden z najbardziej przełomowych momentów w swoich dziejach, co związane jest z niezwykle ważną opozycją Plutona do Słońca. W kolejnych dziesięcioleciach Stany Zjednoczone zmienią się nie do poznania. Z kraju zdominowanego przez protestanckich, purytańskich Anglosasów, w ciągu kilkudziesięciu lat przeobrażą się w kulturowy i kolorowy mix różnych nacji i religii, z przesunięciem w kierunku katolicyzmu, ale w wydaniu południowoamerykańskim, czyli dość swobodnie traktującym sferę obyczajową i seksualną. Amerykanie zakończą wojny narkotykowe, zmienią swoje priorytety, zaczną wycofywać swoją uwagę z Bliskiego Wschodu, a ich dotychczasowi sojusznicy – Izrael i Arabia Saudyjska zejdą na dalszy plan. Wyniszczająca wojna handlowa między Arabią Saudyjską a USA, której celem jest obniżenie opłacalności wydobycia ropy metodą łupkową, zamiast wykończyć konkurencję, doprowadzi do fascynującego pojedynku na technologie. Spowoduje to także liberalizację rynku energii, uwalniając świat od przekleństwa zależności od monopolu państw OPEC, rządzących nimi dyktatorów i skorumpowanych satrapów, którzy są głównymi sponsorami światowego terroryzmu. Mimo ostrej konkurencji na polu technologii wydobywania ropy i gazu Amerykanie i Kanadyjczycy nie zaprzestaną eksploatacji swoich złóż. Saturn na ascendencie horoskopu niepodległości sprawia, że USA nie uniknie militarnego zaangażowania w rejonie Bliskiego Wschodu. Narastać również będzie ostre zwarcie między USA a Rosją i Chinami. Doprowadzi to do zmiany taktyki obronnej Stanów Zjednoczonych, rozbudowy tarczy antyrakietowej, dużych inwestycji zbrojeniowych, przeorganizowania swoich sojuszy, co będzie mieć znaczenie dla przyszłej współpracy wojskowej USA z Polską. Pluton wędrujący przez Wenus w horoskopie II kadencji prezydenta Obamy, oraz Saturn, który będzie wędrować przez MC jego urodzeniowego horoskopu, sprawią, że porzuci on nieco celebrycki wizerunek medialnej gwiazdy, podejmując ryzykowne wyzwania i podnosząc rzuconą mu przez Rosjan i Chińczyków rękawicę. Obama zrobi zasadniczy zwrot w swojej dotychczasowej polityce pragnąc przejść do historii. Jednak kwadratura Plutona do Słońca spowoduje, że w polityce wewnętrznej już nie odbuduje swojej dawnej pozycji tracąc poparcie. Nauczeni na swoich błędach Republikanie, odrzucając sojusz z radykałami i fundamentalistami religijnymi z Tea Party, śmiało i zdecydowanie zmierzają ku przyszłym zwycięstwom. Ekonomicznie USA będą rosnąć, jak na drożdżach. W horoskopach Dow Jonesa i NASDAQ widać, że amerykański rynek akcji znów będzie bić rekordy, choć w drugie połowie roku wyhamuje lub zaliczy mocną korektę. Podobnie dolar, którego rosnący trend też się utrzyma, ale w drugiej połowie, lub pod koniec roku, traderzy zaczną się pozbywać inwestycji opartej na amerykańskiej walucie. Jednak pogłoski o tym, że Ameryka zostanie zdetronizowana przez Chiny i juana można włożyć między bajki.

Niespokojnie zapowiada się rok 2015 w Ameryce Południowej. Progresywne Słońce na Plutonie w horoskopie Brazylii jest zapowiedzią drastycznego wzrostu przestępczości w tym kraju, oraz pogorszenia koniunktury gospodarczej lub kryzysu walutowego. Jednak Jowisz na Słońcu w tymże horoskopie pozwoli Brazylijczykom odzyskać kontrolę nad sytuacją. Jeszcze poważniejsze problemy czekają Meksyk. Niezwykle trudna wędrówka dyrekcyjnego Plutona przez IC, oraz tranzytującego Urana przez MC, to ostrzeżenie, że kraj ten może znaleźć się na krawędzi i w ostrym kryzysie, w czym zasadniczy udział mają mafijne wojny. Duże, wręcz rewolucyjne, zmiany szykują się również na Kubie. Jowisz na MC, oraz Saturn na ascendencie, horoskopu Rewolucji Kubańskiej sprawi, że główny sponsor Kuby – Wenezuela, targana problemami ekonomicznymi spowodowanymi spadkiem cen ropy, zaliczy potężne wstrząsy społeczne, które mogą przynieść upadek rządzących Wenezuelą marksistów, co zaś i na Kubie wyzwoli rewolucyjny zryw.

Dyrekcyjna wędrówka Marsa przez Saturna w horoskopie hidżry (ucieczka Maohmeta z Mekki do Medyny), czyli w horoskopie cywilizacji islamu, sprawia, że najcięższe walki z fanatykami z kalifatu muzułmańskiego dopiero przed nami. Ciężkie aspekty w horoskopie Iraku świadczą o tym, że kraj ten będzie głównym, krwawym frontem walki z fanatykami religijnymi. Jeszcze cięższa dyrekcyjna wędrówka Saturna przez IC horoskopu Libii spowoduje, że kraj ten będą wstrząsać konflikty, a muzułmańscy fundamentaliści przekierują swoją uwagę właśnie w stronę Afryki.

Progresywna kwadratura Słońca Chińskiej republiki Ludowej do Saturna sprawia, że kraj ten dość mocno odczuje spowolnienie wzrostu. I choć nie ma mowy w 2015 roku o żadnym kryzysie, to jednak Chiny czekają w nieodległej przyszłości poważne kłopoty, którymi będzie kryzys bankowy, pęknięcie bańki nieruchomościowej, oraz potężne wstrząsy społeczne, a co stanie się około roku 2019. Mocarstwowa retoryka i ambicje Pekinu do odgrywania kluczowej roli w regionie będzie przyczyną znacznego wzrostu napięcia międzynarodowego. Agresywna polityka Chin w stosunku do Tajwanu i Wietnamu, ostra rywalizacja z Japonią i Koreą Południową sprawi, że Stany Zjednoczone zaczną być coraz mocniej aktywne na Dalekim Wschodzie – ekonomicznie, politycznie i militarnie. W horoskopach obu Korei Jowisz wchodząc w koniunkcję ze Słońcem sprawi, że znów rozpocznie się dialog polityczny między rozdzielonymi od ponad pięćdziesięciu lat państwami. Saturn na Księżycu Korei Północnej sprawi, że jesienią dojdzie tam do kolejnej czystki, którą rozpęta schorowany Kim Dzong Un. Jednak jego władanie nie będzie długie. Około roku 2016, gdy Pluton utworzy koniunkcję z jego Słońcem, wnuk Kim Ir Sena jeśli nie straci władzy, to co najmniej zaliczy jakiś ciężki cios. Dobry rok czeka Indie. Jowisz na Słońcu sprawi, że kraj ten mocno przyspieszy w konkurencji z pozostałymi azjatyckimi graczami. Jednak Saturn na descendencie sprawi, że rywalizacja ta może mieć ostry, kryzysowy, militarny charakter. Podobny aspekt będzie mieć miejsce w horoskopie japońskiej Rewolucji Meiji. Japończycy stawiając na nacjonalizm i rozbudowę armii wzmocnią potencjał ekonomiczny Kraju Kwitnącej Wiśni. Progresywny Mars na Saturnie w horoskopie Australii sprawia, że premier Tony Abbott będzie bronić honoru Zachodniej cywilizacji wobec rosyjskiego i muzułmańskiego barbarzyństwa.

Styczeń
Silna aktywność Marsa (opozycja do Jowisza, kwadratura do Saturna, oraz koniunkcja z Neptunem), sprawia, że pierwszy miesiąc roku zapowiada się wyjątkowo nerwowo i niespokojnie. Eskalacja starych i pojawienie się nowych konfliktów zbrojnych, zaostrzenie sytuacji w Syrii i Iraku, ostre zwarcie na linii NATO i UE – Rosja – to tematy, które będą nas mocno rozgrzewały w tym zimowym miesiącu. Najtrudniejszym momentem będzie okres między 03 a 07 stycznia. Może wtedy dojść do jakiejś dużej katastrofy o charakterze komunikacyjnym lub pogodowym. Kolejny dramatyczny moment to czas między 15 a 21 stycznia, gdy dojdzie do wybuchu powstania, gwałtownych zamieszek, medialnych i dramatycznych scen przemocy. W wielu miejscach na świecie pogoda będzie wyjątkowo uciążliwa niosąc wielkie straty.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić
Najważniejsze w życiu nie jest to co zdobędziesz – ale to w jaki sposób zdobywanie tego – zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 30989
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2076 razy
Otrzymał podziękowań: 1862 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Prognoza dla Polski i świata na rok 2015

Postautor: Elie » 09 lut 2015, 18:10

Luty
Miesiąc ten będzie nieco spokojniejszy, zwłaszcza tych miejscach, gdzie toczą się wojny. Jednak wejście Marsa w znak Barana w drugiej połowie lutego przynieść może nasilenie militarystycznej retoryki. Między 16 a 22 lutego – w okolicach nowiu Księżyca przyroda pokaże swoją potęgę. Może to być duże trzęsienie ziemi lub huragan.

Marzec
Przed nami siódma i ostatnia odsłona kwadratury Urana z Plutonem. Jeśli zatem istnieje jakiś naprawdę niebezpieczny moment roku 2015, to marzec niewątpliwie te zagrożenia ujawni w pełnej krasie. Rosja może podjąć realne działania militarne na Ukrainie lub na innym obszarze posowieckim. Dołączy do tego koniunkcja Marsa z Uranem, oraz kwadratura Marsa z Plutonem, co sprawia, że zapalnych punktów na mapie świata zrobi się wiele. Dojdzie do tego szalejąca pogoda, więc poziom globalnego napięcia mocno wzrośnie. Jednak trygon Jowisza z Uranem, oraz Marsa z Jowiszem, będzie mieć korzystny wpływ na światową koniunkturę ekonomiczną.

Kwiecień
Kontynuację ostrego zwarcia między mocarstwami, napinanie muskułów, a nawet regularne działania wojenne, mocno stymuluje półkrzyż pełni z Uranem i Plutonem w tle, więc pierwsza dekada miesiąca będzie wyjątkowo nerwowa i niebezpieczna. Nie są wykluczone zamachy, gwałtowne zamieszki i konflikty. W drugiej połowie kwietnia wróci rozsądek. Mars w trygonie do Plutona nieco uspokoi nastroje i uśmierzy lęki.

Maj
Kwestie polityczne i ekonomiczne będą mocno absorbować ludzi na całym świecie. Szczególnie temat światowego terroryzmu, muzułmańskiego fundamentalizmu spod znaku ISIS. Świat gorączkowo będzie szukać rozwiązania tego palącego problemu – nie tylko militarnie, ale i politycznie.

Czerwiec
Miesiąc prawdziwego przełomu i zasadniczego zwrotu sytuacji. Początek czerwca sygnowany półkrzyżem na pełni Księżyca przyniesie duży kataklizm pogodowy, oraz związane z tym straty. Może również dojść do innego dramatycznego wydarzenia – katastrofy komunikacyjnej, upadku rządu, dyktatora, gwałtownych zamieszek lub konfliktów. Jednak właśnie w czerwcu będzie mieć miejsce najlepszy układ tego roku – latawiec. A zatem niejako w tle wydarzy się coś, co zasadniczo zmieni kierunek zdarzeń. Sensacyjne wieści, niezwykłe wiadomości, przełom, porozumienie, traktat pokojowy, dzięki któremu nastąpi rozwiązanie jakiegoś niezwykle trudnego problemu.

Lipiec
Nie ma mowy o spokojnych i leniwych wakacjach, a mediom nie grozi sezon ogórkowy. Wyjątkowo niebezpiecznie, wręcz krytycznie, zapowiada się początek miesiąca. Pełnia Księżyca tworząc tzw. huśtawkę z z Plutonem i Marsem przyniesie kolejny niezwykle trudny moment zagrożenia światowego pokoju, wojenne manewry, okrucieństwo muzułmańskich fanatyków. Znów pogodowe zawirowania dadzą się ludziom we znaki, również w naszej części świata. Powtórka czeka nas w połowie i pod koniec miesiąca.

Sierpień
Druga połowa wakacji będzie nieco spokojniejsza. Większość konfliktów – polityczne, społeczne i wojenne – ulegnie zamrożeniu, a nawet wyciszeniu. Ta chwila oddechu pozwoli poukładać światowe porządki na nowo. Mimo lata i wakacji to dobry miesiąc dla globalnej gospodarki, oraz szansa na jakieś ważne porozumienia, dzięki którym ujawnią się liderzy, którzy nie będą się bali przyjmować wielkich wyzwań. Koniec sierpnia przy ostrym układzie półkrzyża przyniesie pogodowy kataklizm. To także moment zagrożenia dużym zamachem terrorystycznym.

Wrzesień
Kluczowi gracze polityczni będą podejmować strategiczne decyzje, które będą mieć wpływ na światowy krwiobieg ekonomiczny. Najprawdopodobniej dotyczy to umowy handlowej między UE a USA. Twardy półkrzyż Marsa, Saturna i Neptuna sprawi, że III dekada miesiąca przyniesie kolejny etap rywalizacji o wpływy, oraz ważne zmiany na mapie politycznej świata.

Październik
Półkrzyż Marsa, Saturna i Neptuna będzie aktywny również w pierwszej połowie października. Dołączy do niego inny półkrzyż na nowiu, co sprawia, że będzie to jeden z najbardziej trudnych, niespokojnych i pełnych emocji miesięcy roku 2015. Znów – jak na szachownicy – będą zmieniać się pionki i figury w globalnej grze. W połowie miesiąca dojdzie do dużej katastrofy przyrodniczej lub komunikacyjnej. To kres władzy jakiegoś despoty, panowania reżymu lub początek społecznej rewolucji w Azji lub w Afryce.

Listopad
Półkrzyż pełni Księżyca z Neptunem i Saturnem sprawi, że w III dekadzie miesiąca znów dojdzie do politycznego zwarcia, eskalacji napięcia, ostrego konfliktu lub militarnego sporu z ideologią i religią w tle. Znów głośno będzie o muzułmańskich ekstremistach, co grozi zamachami terrorystycznymi. Jednak rozkręcająca się światowa gospodarka sprawi, że w wielu miejscach na świecie dojdzie do korzystnych zmian, reform, ważnych, strategicznych, przełomowych decyzji zmieniających mapę świata.

Grudzień
W ostatnim miesiącu roku 2015 będziemy pod trudnym wpływem półkrzyża Marsa, Urana i Plutona, co przyniesie kolejne niepokojące wydarzenia, wyścig zbrojeń, walkę o wpływy, podniesienie poziomu napięcia i ostre konflikty. W połowie miesiąca może dojść do wybuchu powstania, buntu lub zamieszek. Znów pogoda da się we znaki, co przyniesie duże straty. W drugiej połowie miesiąca możemy liczyć na zdecydowane uspokojenie sytuacji, więc Boże Narodzenie i nowy rok przyniosą uśmierzenie niepokojów i lęków.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić
Najważniejsze w życiu nie jest to co zdobędziesz – ale to w jaki sposób zdobywanie tego – zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 30989
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2076 razy
Otrzymał podziękowań: 1862 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1


Wróć do Horoskopy przepowiednie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości