Przeczucie śmierci

Przeczucie śmierci

Postautor: VesperLynd » 31 maja 2018, 10:03

Hej. Miałam pewien problem z wyborem odpowiedniej kategorii, mam nadzieję, że ta jest ok ;) Jestem dużą szczęściarą w życiu pod względem otaczających mnie ludzi - żyją długo i aż do 22 roku życia nigdy nie musiałam przeżywać śmierci bliskiej osoby. Oczywiście nic nie trwa wiecznie i doświadczyłam śmierci w bliskim kręgu. Najpierw po długiej walce z rakiem zmarła moja ciocia (żona brata babci). W noc poprzedzającą tę smutną informację śnił mi się mój ukochany dom w górach. Wybuchła jakaś epidemia i w naszym domu był szpital polowy, umierali w nim ludzie. Po obudzeniu się miałam silne przeczucie, że ktoś zmarł, nie wiedziałam tylko kto. Jakiś czas później koleżanka ze studiów zmarła tragicznie razem ze swoim chłopakiem - zatruli się gazem z nieszczelnego piecyka w nowym mieszkaniu. Zmarli prawdopodobnie w piątek wieczorem, znaleziono ich dopiero w poniedziałek. W noc z niedzieli na poniedziałek śnił mi się znowu mój dom, tym razem spowijała go gęsta mgła z której nagle zaczęli wychodzić obcy ludzie i okrążali go. Czułam niepokój i po przebudzeniu wiedziałam, że ktoś zmarł.
Dziwną sprawą jest to, że parę miesięcy temu zmarła moja ciocia... I sen nie powrócił. Jak myślicie, dlaczego? Może te wcześniejsze sny to tylko przypadki?
It is possible to commit no mistake and still lose - J. Picard
Awatar użytkownika
VesperLynd
Dobry Duszek Forumezo

Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy
Znak zodiaku: Skorpion
Droga życia: 6

Re: Przeczucie śmierci

Postautor: Elie » 01 cze 2018, 12:23

Nie sądzę żeby to były przypadki. Większości z nas wyśnią się zbliżające nieszczęścia, śmierć bliskich i znajomych.

Temat przenoszę do snów.
"Myślę, że to głupie ze strony kobiet by udawać, że są równe mężczyznom. One są znacznie lepsze, i zawsze były. Cokolwiek dasz kobiecie ona uczyni to jeszcze lepszym. Jeśli dasz jej spermę, da Ci dziecko. Dasz jej zakupy, ona da Ci posiłek. Dasz jej uśmiech, ona da Ci swoje serce. Mnoży i powiększa wszystko co jej się da. Więc jeśli gówno jej dasz, spodziewaj się wielkiego gówna."

William Golding
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 1998 razy
Otrzymał podziękowań: 1755 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: fro123 » 01 cze 2018, 21:16

Tamte sny mogły być przypadkowe, po prostu Twoje odczucia skierowały Twoją ich interpretację na temat śmierci. Ale równie dobrze brak snu w przypadku 'ostatniej' śmierci mógł być przypadkowy. :) Po prostu żyj spokojnie i obserwuj co przyniesie przyszłość, na podstawie nadchodzących korelacji sen+śmierć powinnaś być w stanie wyciągnąć jakieś konkretniejsze wnioski, bo może po prostu nie każdą śmierć z bliskiego otoczenia potrafisz wyczuć (na przykład nie z każdym jesteś w relacji pozwalającej na tego typu połączenie).

fro123

Podziękował : 36 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Postautor: Elie » 02 cze 2018, 10:59

Po prostu żyj spokojnie i obserwuj co przyniesie przyszłość, na podstawie nadchodzących korelacji sen+śmierć powinnaś być w stanie wyciągnąć jakieś konkretniejsze wnioski, bo może po prostu nie każdą śmierć z bliskiego otoczenia potrafisz wyczuć (na przykład nie z każdym jesteś w relacji pozwalającej na tego typu połączenie).

Nie podzielam Twojego zdania, nie ma reguły.. Często wyśni się nam śmierć osób z którymi nie mamy aż tak bliskiego kontaktu. Bywa odwrotnie - śmierć naszych najbliższych nie poprzedzi proroczy sen. Od czego to zależy - nie wiem.
Przykłady - śmierć mojej babci, mamy i ojca nie poprzedziły żadne znaki w snach. Natomiast śmierć wujka już mi się wyśniła prawie realistycznie. Podobnie było z koleżanką z którą dawno urwał się kontakt. Może to telepatia. O śmierci mamy, babci i ojca dowiedziałam się natychmiast po przebudzeniu.O wujku i koleżance dopiero po czasie.
Dziwną sytuację miał mąż - kiedy Kaczyński wyjeżdżał do Smoleńska, wsiadał do samolotu, mąż wyskoczył ze stwierdzeniem - on już nie wróci. Mąż często miewa takie przebłyski i nawet sam nie wie skąd mu się to bierze, a opowieści Jego snów aż boję się słuchać. Zawsze coś mu się wyśni.
"Myślę, że to głupie ze strony kobiet by udawać, że są równe mężczyznom. One są znacznie lepsze, i zawsze były. Cokolwiek dasz kobiecie ona uczyni to jeszcze lepszym. Jeśli dasz jej spermę, da Ci dziecko. Dasz jej zakupy, ona da Ci posiłek. Dasz jej uśmiech, ona da Ci swoje serce. Mnoży i powiększa wszystko co jej się da. Więc jeśli gówno jej dasz, spodziewaj się wielkiego gówna."

William Golding
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 1998 razy
Otrzymał podziękowań: 1755 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: Brigit » 16 cze 2018, 15:01

Zwiastunem śmierci są kruki, nie tylko we śnie.
Prawdziwą miarą człowieczeństwa nie jest ani inteligencja, ani to, jak wysoką pozycję potrafi człowiek osiągnąć na tym szalonym świecie. Nie, prawdziwą miarą człowieczeństwa jest to, jak szybko potrafi on reagować na potrzeby innych i jak wiele daje z siebie.
Anthony Peake
Awatar użytkownika
Brigit

Podziękował : 33 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Wróć do Kompendium wiedzy o snach