Rodzaje snów

Rodzaje snów

Postautor: Elie » 12 sie 2012, 00:12

Czym jest sen?

Co pewien czas dusza pragnie się odmłodzić, zasilić, aby móc dalej funkcjonować w ciele. Kiedy stęskni się za większym wymiarem swego doświadczenia, za pokrzepieniem, wówczas sprawia, ze ciało zasypia. Zatem zasypiamy wtedy, kiedy dusza potrzebuje odpoczynku.

Gdy dusza po raz pierwszy łączy się z ciałem, jest jej niezwykle trudno. To bardzo męczące doświadczenie. dlatego niemowlęta tak długo śpią. Kiedy początkowy szok minie, tolerancja nowego stanu rośnie. Wydłużają się okresy bycia z ciałem.

Skąd biorą się koszmary senne?

Umysł pogrąża się w zapomnieniu - zgodnie z przeznaczeniem. Nawet codzienne wypady duszy poza ciało nie przywracają pamięci. Może się zdarzyć, że w takich chwilach dusza napawa się wolnością, ale umysł przebywa w rozterce. Cała istota zadaje sobie pytanie gdzie jest i co robi. Takie dociekania mogą obudzić niepokój trwogę, zamienić podróż senną w koszmar.

Czy sen przynosi duszy coś oprócz odpoczynku?

Czasem dusza dociera do miejsca gdzie następuje wielkie przypomnienie. Wtedy umysł doznaje przebudzenia. Napełnia ciebie radość i spokój, które odczuwasz jeszcze długo p przebudzeniu. Im więcej takich pokrzepiających doznań, tym krótsze okresy rozłąki z ciałem, albowiem we już ona, że pobyt w ciele ma swój cel, swój powód. Pragnie jak najlepiej wykorzystać czas, jaki jest jej dany. Dlatego prawdziwy mędrzec potrzebuje mało snu.

Czy osobę oświeconą możemy poznać po ilości snu?

Czasami dusza opuszcza ciało dla samej radości z tego płynącej. Może mieć wówczas na względzie wyłącznie czystą ekstazę poznawania Jedności. Dlatego nie zawsze będzie prawdą, że im ktoś bardziej rozwinięty, tym bardziej obywa się bez snu.

Lecz to nie przypadkowy zbieg okoliczności, że istoty bardziej świadome swoich poczynań w ciele - oraz tego, że nie są swoim ciałem, ale ze swoim ciałem - chętniej spędzają w nim coraz więcej czasu i stąd sprawiają wrażenie, jakby potrzebowały mniej snu.
Sny dzielimy na; Sny fizyczne Sny emocjonalne Sny mentalne Sny astralne Sny duchowe


Pośród ludzi z wysoko rozwiniętą intuicją bywają takie, w których nasza świadomość wywędruje podczas snu w wyższe wymiary naszego ciała duchowego.

Sny fizyczne-to sny w czasie których bodżce zewnętrzne wpływają na treść naszego snu; np. realnie zaszczeka pies a my słysząc to przez sen, dalej śnimy już "na temat" czyli śnimy o sytuacjach związanych ze szczekaniem psa.Bywa że w czasie snu,realnie nas coś zaboli, następuje podobna sytuacja,jednak z tą różnicą ze powinniśmy wtedy, już po przebudzeniu, zainteresować się danym organem, naszym zdrowiem. Albowiem sen był sygnałem że z naszym zdrowiem nie wszystko jest w porządku.
Jeśli chcemy zacząć śnić sny symboliczne a nie fizyczne, ważne jest, aby nie obciążać swojego ciała przed zaśnięciem. Nie spożywać posiłków przed samym snem, nie jeść nic ciężkostrawnego na noc. Od czasu do czasu stosować post. Wówczas nasza świadomość będzie mogła zanurzyć się głębiej w warstwy pola duchowego.

Sny emocjonalne to sny w których ujawniają się nasze mniej lub bardziej uświadomione nasze uczucia i emocje związane z konkretnym wydarzeniem w naszym życiu.
Najlepszym przykładem jest np. zdrada naszego partnera. Wtedy we śnie przeżywamy tą sytuacje ponownie. Pojawiają się wtedy emocje i uczucia. Warto je zapamiętać,albowiem mogą nam się śnić uczucia ale i wydarzenia które nas dopiero czekają.Warto tez zwrócić uwagę na owe przeżywanie we śnie. Lepiej wtedy poznajemy siebie i nasze ewentualne reakcje w podobnych sytuacjach jakie mogą nas czekać.
Takie sny są po części prorocze.


Sen mentalny często łączy się ze snem emocjonalnym a nawet fizycznym. Jednak są one bardziej rozbudowane, mają swoje historie, dotyczą naszego życia umysłowego. Na plan pierwszy wysuwa się to, czemu obecnie poświęcamy uwagę, o czym myślimy. Pojawiają się np. wtedy, gdy dana emocja zostaje rozpracowywana przez intelekt. Jeśli strach przed zdradą jest przez nas analizowany za dnia, we śnie zdrada również będzie analizowana.
Być może najpierw pojawi się sen emocjonalny, gdzie ktoś nas porzuci, ale zaraz po nim pojawi się sen mentalny, gdzie ukazane będzie rozwiązanie danego problemu, np. przyśni nam się rysunek a na nim usta, co będzie dawało radę: konieczność rozmowy, zachętę by porozmawiać o swoim strachu z ukochaną osobą.
Sny mentalne to nie tylko porady, są to sny ukazujące nasz system wartości, stosunek do samego siebie, wszystko to, co tyczy się oceniania, własnego zdania, pytań i odpowiedzi.
Sny mentalne są snami archetypowymi,czyli powstałe na bazie tego,co już wcześniej przeżyliśmy a sen jest dalszym ciągiem przeżywanym emocjonalnie.
Takie sny często są snami proroczymi.

Sny tzw. astralne, to sny w czasie których "łączymy" się w sposób duchowy z duszami innych ludzi;tych żyjących i tych już zmarłych.
Są to rozmowy o naszych uczuciach,przeczuciach,często podszyte miłością ale i strachem.
Bywa że w takich snach odwiedzają nas różne istoty które starają się nas straszyć i sprowadzać na złą stronę "mocy"lub odwrotnie; napełniają nasze serca radością i optymizmem.
Tego typu sny pamiętamy szczególnie.W tego typu snach często poznajemy naszą przyszłość,nazywane są potocznie,snami proroczymi.

Sny tzw. duchowe są najpiękniejszymi snami,bo niezwykle kolorowymi,barwnymi i przyjemnymi.
W tego typu snach łączymy się z kosmosem,wszechświatem.
W takich snach spotykamy naszych przodków,Aniołów, którzy nam doradzają i dbają o nas i nasze zdrowie.
Bywa że w czasie takich snów bywamy uzdrawiani.
Często też poznajemy nasze przeszłe wcielenia.
Niestety,takie sny miewamy niezmiernie rzadko.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić
Najważniejsze w życiu nie jest to co zdobędziesz – ale to w jaki sposób zdobywanie tego – zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 30987
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2075 razy
Otrzymał podziękowań: 1862 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Rodzaje snów

Postautor: Elie » 19 lis 2012, 08:11

Sny fizyczne – są to sny kształtowane przez fizyczne bodźce ze świata zewnętrznego, n.p. w rurach naszego mieszkania głośno płynie woda, a nam się śni że jesteśmy nad brzegiem morza, czy rzeki itp. W mieszkaniu dzwoni telefon – a nam się śni jakaś syrena, lub że słyszymy bicie dzwonów itp..
Zza okna dobiega warkot silników samochodowych – a nam się śni, że gdzieś jedziemy samochodem, albo jakaś burza itp.
Do tej samej kategorii można zaliczyć sny związane z odczuciami wpływów zewnętrznych na nasze ciało, np. kot, czy pies położył się na naszych nogach – a my śnimy, że ugrzęźliśmy w jakimś bagnie. Jest nam gorąco – śnimy że jesteśmy na pustyni, zimno – śnimy że jesteśmy na jakimś lodowcu itp. Przygnietliśmy własnym ciałem rękę – a śni nam się, że ktoś ją nam wykręca. Uwiera nas coś – śni nam się że ktoś nas kaleczy.
Ostatnie przykłady są już bliskie następnej kategorii snów.
Sny fizjologiczne – sny kształtowane przez aktualne potrzeby ciała np. przed spaniem piliśmy dużo a nie zrobiliśmy, co należy – we śnie możemy poszukiwać toalety. Podobnie: nasz organizm odczuwa głód – nam się śni, że jesteśmy w restauracji, lub coś smakowitego przyrządzamy do jedzenia. Niektóre z takich snów informują o chorobach organizmu, zanim się one ujawnią – w takim przypadku sen ma cechy snu proroczego.
Sny psychiczne – są odbiciem dość silnych emocji jakie ostatnio przeżywaliśmy, często jest to przedłużenie tego, czym zajmowaliśmy się w ciągu dnia. Tu często odzywają się przeżycia związane z obejrzanymi filmami.
Do tej kategorii zaliczymy także sny związane z niezwykle silnymi przeżyciami wcześniejszymi np. przeżycia wojenne, czy sny o dzieciach po dokonaniu aborcji itp.
Sny o zmarłych – to bardzo ważne sny. Sny są jedyną sferą, w której dusze zmarłych mogą kontaktować się z duszami osób żyjących. Cel tych kontaktów bywa różny – może być to powiadomienie o śmierci, może być to prośba o modlitwę, może być prośba o załatwienie jakichś niedokończonych spraw. Czasem bywa ostrzeżeniem przed jakimś niebezpieczeństwem, lub przygotowaniem do czegoś trudnego w naszym życiu.
Nie zawsze sen o zmarłych oznacza coś niedobrego, jednak gdy śni nam się osoba zmarła, która wyprowadza nas dokądś, można to potraktować jako zapowiedź śmierci osoby śniącej.
Sny prorocze – są to niezwykle rzadkie sny przewidujące przyszłość, przeważnie dotyczą zagrożenia życia.
Sny informacyjne, inspirujące – to sny, w których otrzymujemy niezwykłe informacje. To właśnie o tym typie snów wspomniałam pisząc o rozwoju cywilizacyjnym. Wbrew temu co można by sądzić, sny te są właściwie dostępne każdemu człowiekowi, choć temat snu to już odrębna sprawa.
Z inspiracji sennych korzystało wielu wybitnych ludzi np. tacy muzycy jak Paganini, Beethoven, Schumann, pisarze i poeci – Goethe, Lewis Caroll, George Louis Stevenson, malarze (cały kierunek surrealizmu) ale i wielu reprezentantów innych kierunków i epok. Nawet nie przypuszczamy jak wielu wynalazków i odkryć dokonano dzięki snom, że wspomnę tu te najbardziej znane – jak słynna tablica Mendelejewa, czy głośna swego czasu wypowiedź niemieckiego chemika F.A. Kekule’go odkrywcy atomowej struktury benzenu, ktęry na konferencji naukowej w 1890 roku powiedział „Panowie, nauczcie się śnić”, gdyż odkrycia swego dokonał właśnie dzięki snom.
Laureat nagrody Nobla Niels Bohr – również w podobny sposób odkrył budowę atomu.
Specjalistą zaś w tej sztuce wykorzystywania snów był sławny wynalazca Thomas Edison, który wypracował sobie specjalną technikę zapamiętywania snów, z których czerpał inspirację do swych licznych wynalazków. Również Elias Howe – wynalazca maszyny do szycia znalazł we śnie rozwiązanie, któremu nie mógł podołać na jawie.
Wiadomo też jak wielka rolę odegrały tego rodzaju sny w życiu wielkich nauczycieli duchowych i ezoteryków.
Z inspiracji i informacji mogą korzystać nie tylko geniusze – także zwykli ludzie. Wiele tematów które tu przekazujemy – zwłaszcza część dotycząca astrologii i reinkarnacji – była mi przekazana w formie wykładów właśnie w snach. Z jednego z nich dowiedziałam się też o istnieniu jeszcze jednego rodzaju snów:
sny egzaminacyjne albo testujące – to niezwykły typ snów, niezbyt przyjemnych, w których podświadomość czyli dusza jest poddawana egzaminowi. W takim śnie znajdujemy się w jakiejś sytuacji, zazwyczaj trudnej, czasem ekstremalnej, w której musimy podjąć jakąś decyzję, dokonać jakiegoś wyboru. W moim przypadku pewien sen powtarzał się dotąd, aż podjęłam właściwą decyzję. W sytuacji zagrożenia zrezygnowałam z walki. Wtedy dopiero otrzymałam wyjaśnienie że to był egzamin i że niektórzy ludzie są poddawani takim egzaminom we śnie – nie muszą wtedy doświadczać takich sytuacji na jawie.

Dla osób interesujących się życiem duchowym sny dostarczają bardzo wiele informacji o tym, jak to jest być duchem, bo właśnie w czasie snu każdy z nas jest takim duchem – podobno wszyscy śniący opuszczają swoje ciała – ale istnieje rodzaj energetycznej pępowiny która łączy nas z ciałem, dzięki niej do niego powracamy czasem w niezwykłym tempie.
Otóż w snach nie ma czasu, to dlatego we śnie mogą upływać lata mimo że cały sen trwa kilka minut, może nam się „naśnić” akcja na wiele dobrych godzin, całe „filmy fabularne”.
Nie ma tez ciała – pojawia się kształt tylko wówczas gdy sobie o tym pomyślimy – i tu kolejna cecha tej sfery duchowej – myśli tworzą kształty. Zazwyczaj w snach po prostu jesteśmy. Kolejna cecha to przekazywanie myśli, Zdarza się ze we śnie padają jakieś słowa, najczęściej jednak z innymi postaciami ze snu porozumiewamy się bez słów, telepatycznie.
Po prostu wiemy czego one od nas chcą. Znamy ich myśli i intencje.
I wreszcie jeszcze jedna cecha – poruszanie się przy pomocy myśli. Wprawdzie często śnimy ze jedziemy, idziemy, stoimy, siedzimy, lecz wystarczy aby nasza myśl podążyła we śnie w innym kierunku a już znajdujemy się w innym miejscu, w innej sytuacji.
Jak wykorzystać sny do samopoznania? Przyjrzeć się im.
Najważniejsza rzecz to nauczyć się je zapamiętywać. Sny które są dla nas niezwykle ważne i tak zapamiętamy. Ale warto wiedzieć dlaczego większości snów nie możemy zapamiętać . Zapominanie wiąże się ze sposobem budzenia się. Istnieje takie powiedzenie żeby nie patrzeć w okno i ma ono swój sens. Otóż z chwilą gdy jakikolwiek bodziec fizyczny do nas dotrze podświadomość się wycofuje a na jej miejsce natychmiast pojawia się średnia jaźń, która „wymazuje” sen. Takim bodźcem fizycznym jest zazwyczaj dzwonek budzika lub promień światła, gdy otwieramy oczy. Toteż gdy chcemy zapamiętać sen należy nie korzystać z budzika (stosunkowo łatwe, jeśli czas nam na to pozwala) i nauczyć się budzenia bez natychmiastowego otwierania oczu (to już trudniejsze ale możliwe). Należy tez mieć w pobliżu coś do notowania, aby natychmiast sen zapisać – gdy średnia jaźń rozpocznie swoja codzienna myślową gadaninę – sen się ulotni. Bywa tak że nie pamiętamy całego snu a tylko jego zakończenie – wtedy można użyć metody, którą nazywam „po nitce do kłębka” - polegającą na tym, ażeby spróbować cofnąć się od tego ostatniego fragmentu do poprzedniego, potem do jeszcze wcześniejszego itd., czasem udaje się w ten sposób „odzyskać” niemal cały sen.
Dzięki temu będziemy mogli przyjrzeć się naszym snom, a więc lepiej poznać swą podświadomość. A w snach przede wszystkim zwrócić należy uwagę nie tyle na to co się śni, ale jak, przyjrzeć się trzeba uczuciom. Jeśli uczucia, jakie towarzyszą naszym snom są negatywne – strach, agresja, złość, nienawiść itp. – oznacza to, że mamy wiele do zrobienia. Z samym sobą.
Sny możemy wykorzystać także dla realizacji swych marzeń lub rozwiązywania problemów. Są to tzw. sny na życzenie – przed snem należy pomyśleć o problemie, jaki mamy do rozwiązania, poprosić o pomoc w jego rozwiązaniu (niektórzy wkładają pod poduszkę kartkę z zapisanym pytaniem – też dobrze). I czekać na odpowiedź – przychodzi ona bądź we śnie, bądź na jawie w postaci pierwszej myśli po obudzeniu. Czasem pojawia się w późniejszym czasie poprzez innych ludzi lub książkę lub film, tv itp. Jeśli nie nadchodzi – zadawanie pytania należy powtarzać.


Georg FINK
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić
Najważniejsze w życiu nie jest to co zdobędziesz – ale to w jaki sposób zdobywanie tego – zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 30987
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2075 razy
Otrzymał podziękowań: 1862 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Rodzaje snów

Postautor: Elie » 27 lis 2012, 22:23

Sny, które się powtarzają, mają szczególne znaczenie. Warto podjąć się ich zrozumienia i interpretacji, gdyż poprzez takie powtarzające się sny podświadomość szczególnie mocno domaga się zainteresowania jakimś problemem.
Jeśli często nawiedza nas sen o jakimś bólu, należy poddać się badaniom lekarskim. Nie świadczy to oczywiście, że każdy powtarzający się sen o bólu zwiastuje kłopoty zdrowotne. Mimo to warto zorientować się w sytuacji, aby móc ze spokojnym sercem wykluczyć problem.

Sny, które realizują się na jawie niemal dosłownie, nazwę snami dosłownymi. Niektórzy używają wobec nich przymiotnika prorocze.
Zwykle bowiem dotyczą one problemów jednostki. Niezwykle rzadko przydarzają się nam w nocy przepowiednie dla świata, a i tak wtedy obrazują rzeczywistość z punktu widzenia śniącego.
Sny sprawdzające się dosłownie miewają osoby sensytywne (wrażliwe), przejawiające w mniejszym lub większym stopniu zdolności jasnowidzenia.

Sny odwrotne, nazywane czasem życzeniowymi. Istnienie obu rodzajów marzeń sennych sprawia, że nie możemy być pewni, czy sen spełni się zgodnie z treścią, czy też zrobi nam figla, pokazując swoje drugie oblicze. Skoro więc uczeń śni, że ze sprawdzianu otrzyma ocenę dobrą, nie może być tego całkowicie pewny.
Równie dobrze może się mu przytrafić ocena mierna lub jakakolwiek inna (oczywiście oprócz szóstki i piątki), którą uzna za negatywną. Sny odwrotne pojawiają się szczególnie wtedy, kiedy mocno pragniemy określonej sytuacji, np. dziewczyna marzy o gorącym, wzajemnym uczuciu chłopaka, któremu tak naprawdę jest obojętna.
Zgodnie z jej oczekiwaniami, podświadomość pokazuje we śnie obraz miłych chwil spędzonych w jego towarzystwie. W sennej wizji ukochany zaprasza ją na prywatkę, częstuje słodyczami, tańczy z nią, całuje.
Choć w takim śnie doznania dziewczyny będą raczej pozytywne, na jawie nie spełni się żadna z tamtych sytuacji. Jest to ten szczególny przypadek snu, którego interpretacja uwzględniająca emocje, okaże się błędna.

Sny erotyczne, mogą należeć zarówno do grupy snów symbolicznych, dosłownych, jak i odwrotnych. Zazwyczaj jednak obrazują one utajone pragnienia podświadomości i nie należy zawsze oczekiwać ich realizacji na jawie. Za pomocą snów erotycznych dają o sobie znać często pierwotne instynkty i popędy ze świata astralnego.

Sny fizyczne
Wielu osobom przytrafiają się sny, w których na przykład usilnie szukają toalety, lecz warunki zewnętrzne uniemożliwiają im załatwienie potrzeby. Kiedy się budzą, okazuje się, że rzeczywiście nadszedł najwyższy czas, by skorzystać z łazienki. Pewna kobieta śniła, że trzyma nogi w miednicy z lodowatą wodą. Po przebudzeniu stwierdziła, że nogi ma odkryte i jest jej z tego powodu strasznie zimno.
Tego typu sny nazwijmy snami fizycznymi. Obrazują one bowiem stan naszych doznań fizycznych. W podobny sposób we śnie manifestuje się głód, pragnienie, drętwienie kończyn, uczucie gorąca lub zimna czy wreszcie choroba. Z tego powodu snów fizycznych nie należy lekceważyć.

Są jeszcze sny wielkie. Wiedzą o nich osoby poważnie trudniące się wyjaśnianiem snów. W wizjach należących do tej kategorii występują często rozległe przestrzenie. Obraz jest wyraźny, barwny. Akcja takiego snu zwykle toczy się na łonie natury, w nie skażonych cywilizacją okolicach. Wynika z tego, że sny wielkie mają wymiar ponadczasowy. Są niezwykle pomocne dla osób zajmujących się duchowym rozwojem.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić
Najważniejsze w życiu nie jest to co zdobędziesz – ale to w jaki sposób zdobywanie tego – zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 30987
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2075 razy
Otrzymał podziękowań: 1862 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Rodzaje snów

Postautor: Madeleine. » 10 gru 2012, 18:31

1. Sny-zmory (po objedzeniu się na kolację albo
seksualne wizje erotomanów albo marzenia senne
powtarzające monotonne czynności wykonywane
za dnia) - wszystkie o malej wartości.
2. Sny symboliczne - najczęstsze spośród marzeń
sennych (prawdziwa ich treść kryje sią pod płaszczem
symboli; wymagają one tłumaczenia na język
jawy). .
3. .Sny prorocze ( ze zjawiskami parapsychicznymi).
4. Sny odreagowujące (odbijają przykre wydarzenia,
powtarzają się przy okazji niżu psychicznego).
5. Sny fizyczne (ich treść stanowi rezultat oddziaływania
na śpiącego przez sen bodźców zewnętrznych).
6. Sny odwrotne (zdarzają się po długim okresie
oczekiwania na spełnienie pewnych spraw, realizują
nasze życzenia, znaczą zaś odwrotnie niż jest
naprawdę; o ślubie, ó obżarstwie, o bogactwach,,
o użyciu seksualnym z atrakcyjną osobą, chorym
o wyleczeniu, o wizytach oczekiwanych osób.
lękliwym b spełnieniu ich obaw).

Sennik tajemny
If you are going through hell, keep going.
Awatar użytkownika
Madeleine.
Gawędziarz
 
Posty: 726
Rejestracja: 02 lis 2011, 13:48
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Koziorożec
Droga życia: 9

Re: Rodzaje snów

Postautor: Nut » 29 paź 2015, 14:04

Sny odwrotne

Sny te są przeciwieństwem snów proroczych, choć konstrukcja takich snów jest taka sama. Sen ten ukazuje nam przyszłość z tym, że przyszłość ta nigdy się nie zrealizuje.

Przykładowym takiego snu może być sen w którym widzimy, że oblaliśmy jakiś egzamin gdy tymczasem później okazuje się, że jednak go zdaliśmy. Sny odwrotne dość często powstają pod wpływem podobnych czynników jak to ma miejsce w przypadku snów odreagowujących. Po prostu czasem tak mocno czegoś pragniemy, zaprzątamy sobie nasz umysł myślami związanymi z jakąś rzeczą, sytuacją, że w którymś momencie znajduje to odzwierciedlenie w naszych snach. Jeśli coś jest trudne do zrealizowania, lub mamy mały wpływu na jakaś sytuację, a pożądamy jej, to w końcu otrzymujemy ją w postaci marzenia sennego. Przy silnym pragnieniu czegoś podświadomość identyfikuje to pragnienie jako niezaspokojoną potrzebę i stara się w jakiś sposób je zaspokoić. Sny erotyczne przykładowo też mogą być snami odwrotnymi.
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2495
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 459 razy
Otrzymał podziękowań: 364 razy
Droga życia: 0

Re: Rodzaje snów

Postautor: Ankol18 » 29 paź 2015, 23:41

Skąd możemy wiedzieć kiedy śnimy sen proroczy a kiedy sen odwrotny?
Najpiękniejsze chwile w życiu - nie można ich zaplanować, przychodzą same.
Awatar użytkownika
Ankol18
Forumowicz do entej
 
Posty: 3667
Rejestracja: 01 sie 2013, 16:41
Podziękował : 318 razy
Otrzymał podziękowań: 460 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 9

Re: Rodzaje snów

Postautor: Elie » 30 paź 2015, 01:30

Ankol18 pisze:Skąd możemy wiedzieć kiedy śnimy sen proroczy a kiedy sen odwrotny?Sen proroczy to taki sen w którym wyśni Ci się dokładny przebieg tego co Cię spotka.

Post wyżej masz opisane;

Sny odwrotne

Sny te są przeciwieństwem snów proroczych, choć konstrukcja takich snów jest taka sama. Sen ten ukazuje nam przyszłość z tym, że przyszłość ta nigdy się nie zrealizuje.

Przykładowym takiego snu może być sen w którym widzimy, że oblaliśmy jakiś egzamin gdy tymczasem później okazuje się, że jednak go zdaliśmy. Sny odwrotne dość często powstają pod wpływem podobnych czynników jak to ma miejsce w przypadku snów odreagowujących. Po prostu czasem tak mocno czegoś pragniemy, zaprzątamy sobie nasz umysł myślami związanymi z jakąś rzeczą, sytuacją, że w którymś momencie znajduje to odzwierciedlenie w naszych snach. Jeśli coś jest trudne do zrealizowania, lub mamy mały wpływu na jakaś sytuację, a pożądamy jej, to w końcu otrzymujemy ją w postaci marzenia sennego. Przy silnym pragnieniu czegoś podświadomość identyfikuje to pragnienie jako niezaspokojoną potrzebę i stara się w jakiś sposób je zaspokoić. Sny erotyczne przykładowo też mogą być snami odwrotnymi.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić
Najważniejsze w życiu nie jest to co zdobędziesz – ale to w jaki sposób zdobywanie tego – zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 30987
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2075 razy
Otrzymał podziękowań: 1862 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Rodzaje snów

Postautor: Ankol18 » 30 paź 2015, 23:45

Wiem, czytałam, rozumiem. Ale jeśli coś mi się śni, jakaś dana sytuacja, wydarzenie, to skąd moge wiedzieć, że jest to sen proroczy i to się kiedys tam w najblizszej przyszlosci wydarzy, czy może to jest akurat sen odwrotny i to co mi się przysnilo nie będzie miało miejsca w realnym życiu a jedynie stanie się odwrotnie niż we śnie. Czy jest na to jakaś regula, czy to już samemu trzeba wydedukowac?
Najpiękniejsze chwile w życiu - nie można ich zaplanować, przychodzą same.
Awatar użytkownika
Ankol18
Forumowicz do entej
 
Posty: 3667
Rejestracja: 01 sie 2013, 16:41
Podziękował : 318 razy
Otrzymał podziękowań: 460 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 9

Re: Rodzaje snów

Postautor: Elie » 31 paź 2015, 12:27

Dowiesz się po czasie. Obserwuj swoje sny i wydarzenia po nich. Najlepiej zapisuj. Pozwoli Ci to na wypracowanie własnych symboli, wniosków. Po czasie jeśli będziesz wnikliwie obserwować i analizować, sama będziesz wiedziała który sen jest odwrotny a który proroczy.
Jeżeli chcesz szybko poznać odpowiedź na jakieś pytanie, naucz się śnić sny na życzenie. Kwestia cierpliwości i możesz otrzymywać w prosty sposób odpowiedź. Jedna istotna uwaga - nie przekręcaj odpowiedzi na swoją korzyć. Trzeba mieć odwagę spojrzeć prawdzie w oczy. Wiem coś o tym, niestety.Mój sen dał mi odpowiedź która mnie dobiła, chociaż w zasadzie takiej powinnam się spodziewać.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić
Najważniejsze w życiu nie jest to co zdobędziesz – ale to w jaki sposób zdobywanie tego – zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 30987
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2075 razy
Otrzymał podziękowań: 1862 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1


Wróć do Stany naszego umysłu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość