Rozważania o sensie istnienia.

Rozważania o sensie istnienia.

Postautor: Karolina 17 » 08 cze 2013, 10:14

Wielu ludzi poszukuje odpowiedzi na pytania dotyczące sensu życia, istnienia (te dwa określenia trzeba rozróżniać: żyje człowiek- dusza w ciele; istnieje dusza). Tak naprawdę my w głębi duszy znamy odpowiedzi na te pytania, tyle tylko, że musimy je jakoś "wyciągnąć" z tych głębin. Najtrudniej jest tego dokonać, będąc młodą duszą, ponieważ takie dusze mają mało doświadczeń, są na niskim poziomie rozwoju. Im bardziej się w tym rozwoju wznosimy, tym więcej wiemy i tym łatwiej nam tą wiedzę wydobyć z siebie wtedy, gdy mamy już ciało (innymi słowy- gdy się inkarnujemy).

Dusza ludzka (i nie tylko taka) ma dostęp do całej wiedzy, jaka jest we wszechświecie. Jedyne, co ją od tej wiedzy odsuwa, to upadek w rozwoju duchowym, cofanie się w rozwoju. Chrześcijanie nazwali to grzechem.
Grzech odsuwa nas od Boga- innymi słowy cofanie się w rozwoju duchowym odsuwa nas od (różnie nazywanego) Boga. Ja akurat używam określenia "Uniwersalnej Jaźni"/ "Uniwersalnego Umysłu". Bóg jest właśnie tą wiedzą, tym Umysłem, który jednoczy wszystkie pozostałe umysły. Każdy umysł jest z nim połączony, jednak im bardziej cofamy się w rozwoju duchowym, tym bardziej to połączenie się wydłuża, a tym samym my oddalamy się od Uniwersalnego Umysłu.
Zadaniem każdej duszy ludzkiej jest dążenie do ponownego pełnego połączenia z Umysłem (skrótowo piszę "Umysłem") poprzez rozwój duchowy. Za każdym razem, gdy za życia daliśmy krok naprzód w tym rozwoju, po śmierci wychodzimy na wyższy poziom istnienia. A wyższy poziom istnienia= dostęp do większej ilości wiedzy. Oczywiście mowa tu o wiedzy Prawdziwej.
I znowu kolejny wątek. Wiadomo, że "rzeczywistość zmienia się w zależności od tego, kto na nią patrzy". Oznacza to, że każdy człowiek tworzy sobie swoją własną rzeczywistość; natomiast Prawdziwa Rzeczywistość jest tylko jedna. I celem każdej duszy jest dotarcie do tej Prawdziwej Rzeczywistości, co stanie się dopiero wtedy, gdy uzyskamy pełne połączenie z Umysłem.
Na początku naszego istnienia byliśmy z Nim połączeni, byliśmy dosłownie Jego częścią, ale wraz z upływem czasu i rozwojem cywilizacji, oddalaliśmy się od Niego coraz bardziej. Jednak świat, który do tej pory coraz bardziej cofał się w rozwoju duchowym, teraz znowu powraca do tej pierwotnej natury. Dzieje się to bardzo powoli, ale dojdzie do tego i wtedy cały świat, wszystko, co istnieje, zostanie (wg chrześcijan) zbawione, co oznacza po prostu ponowne pełne połączenie z Umysłem.
Co będzie dalej- trudno powiedzieć. Czy będziemy mieli "powtórkę z lekcji", czy zostanie tak, jak będzie (pełne połączenie z Umysłem)?
"Umysł jest tym, co nas ogranicza; ego jest jego częścią. To jaźń duszy daje nam pewne pojęcie o wolności."
Awatar użytkownika
Karolina 17
Gawędziarz

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Droga życia: 11

Re: Rozważania o sensie istnienia.

Postautor: Avalo » 08 cze 2013, 10:57

Widzę, że koleżanka jest ukrytą opcją buddyjską ;)
A tak na poważnie - rzeczywiście buddyzm podobnie podchodzi do tych spraw. Dlatego właśnie warto stawiać na poznawanie siebie, swojego wnętrza. Nie zawsze jest to łatwe i przyjemne, bo przy takim poznawaniu nierzadko dowiadujemy się, że nie jesteśmy aż tacy wspaniali, jak to sobie wmawialiśmy. Ale zdecydowanie z tą wiedzą lepiej się żyje, jak człowiek jest świadomy samego siebie, to pewne sprawy, które kiedyś były problemem nagle stają się oczywistością :)
ཨོཾ་མ་ཎི་པ་དྨེ་ཧཱུྃ་

Awatar użytkownika
Avalo
Wpadłem na chwilę

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 15 razy
Znak zodiaku: Ryby
Droga życia: 6

Postautor: Karolina 17 » 08 cze 2013, 11:03

Avalo pisze:Widzę, że koleżanka jest ukrytą opcją buddyjską ;)

Wiesz, nie wiem dokładnie, czy napisałeś to tak dosłownie, ale ja w ogóle wszystkim się interesuję (z zakresu tzw. wiedzy tajemnej). Akurat to, co napisałam, sama wywnioskowałam, szczerze mówiąc, to jest tak, jakbym już to wiedziała, tak po prostu, "znikąd". Bo żadnych książek, czy artykułów na temat stricte filozofii nie czytałam. To jest właśnie taka wiedza, o jakiej napisałam. Kiedyś się dziwiłam, skąd ja to właściwie wiem, a teraz już znam odpowiedź na to pytanie.
"Umysł jest tym, co nas ogranicza; ego jest jego częścią. To jaźń duszy daje nam pewne pojęcie o wolności."
Awatar użytkownika
Karolina 17
Gawędziarz

Postautor: Avalo » 08 cze 2013, 11:10

I to jest właśnie najpiękniejsze! To jest właśnie to, o czym sama piszesz - mądrość drzemiąca w nas samych :)
ཨོཾ་མ་ཎི་པ་དྨེ་ཧཱུྃ་

Awatar użytkownika
Avalo
Wpadłem na chwilę

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 15 razy
Znak zodiaku: Ryby
Droga życia: 6

Postautor: Elie » 08 cze 2013, 11:10

Zadaniem każdej duszy ludzkiej jest dążenie do ponownego pełnego połączenia z Umysłem (skrótowo piszę "Umysłem") poprzez rozwój duchowy.

Nie każdy. znam poglądy, które z rozwoju duchowego kpią. Uważają za idiotyczny wymysł ezoteryków- czytaj;ezomezo. (przy następnej okazji podam odpowiednie cytaty )

Oczywiście mowa tu o wiedzy Prawdziwej.

Z tą prawdą bywa różnie. Punkt widzenia zależy ......
Co dla Ciebie jest prawdą?
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić
Najważniejsze w życiu nie jest to co zdobędziesz – ale to w jaki sposób zdobywanie tego – zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2076 razy
Otrzymał podziękowań: 1862 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: Karolina 17 » 08 cze 2013, 11:18

Elza. pisze:
Nie każdy. znam poglądy, które z rozwoju duchowego kpią. Uważają za idiotyczny wymysł ezoteryków- czytaj;ezomezo. (przy następnej okazji podam odpowiednie cytaty )

Ale to jest właśnie to, o czym napisałam- dusza ludzka się oddala, upada w rozwoju duchowym. Jednak ostatecznie każdy dojdzie do tego celu.
To gwoli wyjaśnienia, nie chodzi mi o negowanie Twojego punktu widzenia, tylko o wyjaśnienie. Inna kwestia, że nie każdy rozumie. 1590a079ed96d Przydałby się tu mój cytat z chatu.

Elza. pisze:Z tą prawdą bywa różnie. Punkt widzenia zależy ......
Co dla Ciebie jest prawdą?

No właśnie, ilu ludzi, tyle tych rzeczywistości, błędnych mniej lub bardziej, ale nie są one prawdziwe. Ta Prawdziwa Rzeczywistość to po prostu Prawda, prawdziwe spojrzenie na świat, pozbawione własnych uprzedzeń, wymysłów, iluzji... To spojrzenie na świat "okiem Uniwersalnego Umysłu".

Nie wiem, jak to lepiej wytłumaczyć.
Awatar użytkownika
Karolina 17
Gawędziarz

Postautor: xLena » 08 cze 2013, 11:48

Tylko co by było gdybyśmy się nie rozwijali? w nic nie wierzyli, żyli z dnia na dzień; ja się wszędzie i we wszystkim doszukuje sensu- wiem,że niektórzy z rozwoju duchowego śmieją się i krytykują i uważają,że to wymysł- ja się nie wstydzę,że wierzę w głębszy sens, że chce się rozwijać- dla mnie to powód do dumy,że ciągle chcę; i idzie mi to z różnym skutkiem no ale człowiek uczy się całe życie
xLena

Postautor: Karolina 17 » 08 cze 2013, 11:50

xLena pisze:Tylko co by było gdybyśmy się nie rozwijali? w nic nie wierzyli, żyli z dnia na dzień;

Na tym polega życie, żeby się uczyć. W końcu i dla takich dusz nadejdzie odpowiedni moment.
Awatar użytkownika
Karolina 17
Gawędziarz

Postautor: Karolina 17 » 08 cze 2013, 12:01

CYTAT Z CHATU

KONIEC CYTATU

Karolina 17
Ano widzisz. :D Niepowodzenia są bardzo ważne i równie potrzebne w życiu, co powodzenie. Bez błędów jak moglibyśmy się czegokolwiek nauczyć i rozwijać?

xLena
wlasnie chcialam napisac ze ja jestem dobrej mysli ;)

Karolina 17
No jasne, że tak, a jakże by inaczej? ;) Miałoby dojść do zagłady? To po co byłoby to wszystko?

xLena
oby tylko wszystko rozwijalo sie w dobrym kierunku

Karolina 17
Ten upadek to bardzo ważna lekcja, i najważniejsze jest to, żeby wynieść z niej jak najwięcej.

Karolina 17
Czasy się zmieniają, coraz więcej "uduchowionych" przychodzi na Ziemię. Kiedyś wszystko powróci do całkowitej normy.

xLena
kontrowersyjnie to zabrzmialo ta jej wypowiedz chociaz jest w tym prawda jakby tak spojrzec na zachowania niektorych ludzi- z tym ze ja nie chce nikogo oceniac a raczej zrozumiec

Karolina 17
Cóż, ten punkt kulminacyjny, największy "dół" już za nami; teraz powoli się podnosimy i wracamy do pierwotnego kontaktu z wszechświatem (albo właściwie z wieloświatem).

xLena
jedna z moich "znajomych" kiedys powiedziala, ze wszystko idzie do przodu tylko ludzie sie cofaja...

Karolina 17

Po to pewne dusze przychodzą na ten świat, żeby go doskonalić i prowadzić tam, gdzie trzeba.

Żeby szerzyć mądrość i wyprowadzać innych z błędu. To dusze, które doszły do bardzo wysokiego poziomu istnienia, a teraz, mając tak ogromną wiedzę, dzielą się nią z innymi. Nic dziwnego, że ci inni nie chcą jej przyjąć, w końcu wykreowali sobie swoje rzeczywistości, pełne iluzji i fałszu, tak bardzo odbiegające od tej Prawdziwej Rzeczywistości, że wydaje się im ona absurdalna. Oto, do czego doprowadziła nas cywilizacja.

xLena
dlatego mnie interesuja poglady ludzi- i nie rozczarowuje sie nimi od kazdego sie czegos nowego ucze ;)

Karolina 17
A jeśli już mamy o nich rozmawiać, to lepiej by było, żeby nie pleść głupot. Po to pewne dusze przychodzą na ten świat, żeby go doskonalić i prowadzić tam, gdzie trzeba.

Karolina 17
Trzeba o takich tematach rozmawiać. W końcu są bardzo ważne.

xLena
prawda; ale na powazne tematy przeszlysmy :)

Karolina 17
Innymi słowy "każdy tworzy własną rzeczywistość. Ale Prawdziwa Rzeczywistość jest tylko jedna", a naszym zadaniem jest właśnie jej odkrycie. To jest sens życia.

xLena
na magię

xLena
ile ludzi tyle definicji prawdę mówiąc, każdy ma inne spojrzenie

Karolina 17
Ach, nie ma to, jako magia... Ważne, żeby wiedzieć, czym ona tak naprawdę jest.

xLena
ja tez uwielbiam dyskusje- na prawde najwiecej z nich mozna wywnioskowac i sie dowiedziec

xLena
ja też silnie wierze, a zdarza sie ze nie wierze w cos i wiadomo jakie są skutki; w każdym razie w wizualizacje wierze nikt mi z glowy nie wybije tego :mrgreen:

Karolina 17
A tak poza tym, to uwielbiam dyskusje i dzielenie się swoją wiedzą, doświadczeniami. Bardzo bym chciała mieć więcej wolnego czasu.

Karolina 17
Tak, ja używam najczęściej siły umysłu- wizualizcji, silnej wiary w powodzenie. Ale czasami dobrze jest jednak wesprzeć się takim rytuałem. To trochę jak efekt placebo.

xLena
zreszta pisalam o tym na forum

xLena
a akurat u mnie sila umyslu wizualizacji dziala, nie raz sie przekonalam o tym i smialo o tym mowie nawet jesli zostane skrytykowana- ale mowie jak uwazam, bzdur bym nie klepala

Karolina 17
Cieszę się. :) Na tym opiera się tak naprawdę cała magia. Tak w skrócie. ;)

xLena
ciekawe to wszystko co piszesz, przynajmniej dla mnie- kilka razy czytalam wlasnie o tym zeby w magii poslugiwac sie intuicja i nie wazne sa tak bardzo przedmioty a nadanie im znaczenia

POCZĄTEK CYTATU
Awatar użytkownika
Karolina 17
Gawędziarz

Wróć do Archiwum