Rytuał odcięcia w relacjach - opis i znaczenie

Rytuał odcięcia w relacjach - opis i znaczenie

Postautor: Nut » 05 mar 2015, 23:12

Rytuał którego autorką jest Maria Moonset i chociaż nie jest stricte magiczny wart przeczytania i zastosowania. Gorąco polecam.:)

Chcesz definitywnie zakończyć nieudany związek, w którym „coś” Cię wciąż trzyma, odciąć się od byłego partnera lub męża, uwolnić od kogoś kto wywiera negatywny wpływa na Twoje życie, ale nie wiesz jak? Potrzebujesz przeciąć powracający krąg myśli i uczuć, nabrać do kogoś dystansu, szukasz sposobu jak odkochać się? A może potrzebujesz oczyszczenia i nowego otwarcia w dowolnej relacji, w której nawarstwiły się wzajemne żale, negatywne emocje i projekcje? A może chcesz odciąć pępowinę i uwolnić się energetycznie od wpływów rodziny? W tym wszystkim bardzo pomocny jest rytuał odcięcia energetycznego, który działa mocno, a jednocześnie konfrontuje nas z tym co jeszcze nas w danej relacji trzyma. W tym artykule opisuje czym jest rytuał odcięcia, jakie jest jego działanie i ograniczenia, a na końcu podaję opis jak krok po kroku przeprowadzić go samodzielnie.

Żeby zacząć nowe trzeba zakończyć to co stare – ta prawda dotyczy szczególnie mocno relacji międzyludzkich. Dawne związki, ważne przyjaźnie czy konflikty nadal w nas żyją i wpływają na nasze życie, nawet jeżeli mamy poczucie, że „już nic z tego nie pozostało”. Daliśmy kiedyś komuś energię, uwagę, miłość lub negatywne emocje, weszliśmy w powiązania seksualne, w zobowiązania, we wzajemną wymianę…. i te więzi pozostają tak długo aż ich świadomie nie przetniemy. Często jest to oczywiste: wciąż rozmyślamy o byłej miłości, targają nami uczucia, nie możemy się z czymś pogodzić. Taka sytuacja całkowicie wikła nas w przeszłości i zamyka na nowe. Wtedy niezwykle ważne jest przeprowadzenie rytuału odcięcia! Jest to zazwyczaj bardzo trudne i często szukamy wszelkich możliwych pretekstów by tego nie robić lub odłożyć na później…. Po prostu wbrew deklaracjom często tak naprawdę nie chcemy się odcinać, a wręcz przeciwnie - wciąż chcemy zatrzymać to co było. Cała wielka praca jaką trzeba wykonać przed tym rytuałem, to pogodzenie się z tym, że to koniec i puszczenie drugiej osoby wolno, po to by samemu się uwolnić. Wtedy rytuał odcięcia jest właściwie pierwszym krokiem do wolności. Dzięki niemu zdobywamy niezbędny dystans do tego by zobaczyć co się wydarzyło, co było po mojej stronie, czyli jaką dla mnie ta relacja przyniosła lekcję. Słowem odcięcie się pozwala na złapanie trochę oddechu, po uporczywym galopie myśli, uczuć i kompulsywnych działań i dostrzeżenie tego co ważne.

Czasem objawy nieprzeciętych więzi są bardziej subtelne. Zazwyczaj nie myślimy o dawnej relacji z kimś, ale gdy przeglądamy się jej, zauważamy jak bardzo była istotna i jak mocno wpłynęła na nasze obecna życie. Możemy wciąż się nieświadomie karać za coś co zrobiliśmy kiedyś komuś, możemy powtarzać pewne
wzorce relacyjne lub też wciąż przechowywać w ciele rany, które ktoś nam kiedyś zadał, przekonania o sobie samym, zblokowania, lęki i nieufność, które zamykają nasze serce lub seksualność.

Osobiście jestem zwolenniczką odcinania we wszystkich ważnych relacjach, od rodziców począwszy, poprzez partnerów i byłe miłości, aż do co ważniejszych przyjaciół i współpracowników… Wszędzie tam, gdzie oddaliśmy dużo swojej energii lub gdzie wydarzyło się coś trudnego warto oczyścić relacje poprzez odpowiednie rytuały. Ważna uwaga: odcinamy się od tego co było w przeszłości z zaufaniem, że jeżeli ta relacja jest dla nas dobra to będzie dalej trwać w nowej, czystszej formie. Regularnie odcinam się rytualnie od ważnych dla mnie przyjaciół, z którymi nie mam zamiaru kończyć znajomości, ale pragnę oczyścić atmosferę z nagromadzonych emocji, żalów, niesłużących nam wiązań czy projekcji. I to pięknie działa!

Niestety w przypadku osób, które spotykamy codziennie lub często, destruktywne wzorce relacyjne mają tendencje do odtwarzania się. Pracując z odcinaniem regularnie widzę jak stare wzorce wracają i jak stopniowo zanika to przyjemne poczucie lekkości emocjonalnej. W przypadku osób, które na nas oddziaływają często, warto przyjrzeć się temu co nas wzajemnie przyciąga i czym jest to co nas w nich drażni, męczy. Zawsze osoby, które do siebie przyciągamy są naszymi zwierciadłami i kiedy przyjmiemy, że to co nas uruchamia jest też częścią nas – niedostrzeganą lub tłumioną – negatywne emocje miną i atmosfera sama się oczyści. Ograniczając się do rytuału odcięcia skazujemy się na ciągłe powtórki tej samej historii, z różnymi osobami w roli luster.


Drugim ważnym wątkiem, który warto rozważyć, gdy odcinanie pomaga tylko okresowo to sięgnięcie do korzeni. Korzeniami zazwyczaj są nasze relacje z rodzicami i pierwszymi ważnymi partnerami. W sytuacji gdy złe emocje pojawiają się w relacjach z kobietami warto przyjrzeć się temu, czy coś podobnego doświadczaliśmy w relacji z matką lub innymi ważnymi kobietami z życia. Analogicznie w relacjach z mężczyznami, tutaj pojawia się jako kluczowa rola ojca. W rzeczywistości proces odcinania warto zacząć właśnie od rodziców (o ile nie cierpimy właśnie z jakiejś nieudanej relacji). Często spotykam się z tym, że ludzie na hasło „odcięcie od rodziców” reagują zapewnieniami, że są kompletnie odcięci i że nic ich już ze wzorców rodzinnych nie trzyma. Zawsze warto to sprawdzić! Cokolwiek byśmy nie robili na poziomie energetycznym wież z rodzicami jest zawsze bardzo silna i trwała. Nawet kiedy nie byliśmy blisko lub nawet nie znaliśmy któregoś rodzica! Rytuał odcięcia jest fantastycznym narzędziem diagnostycznym, pokazuje nam co jest w rzeczywistości. Czasem bardzo bliska i ciepła więź z matką okazuje się trudna do odcięcia i mocno ograniczająca. Czasem więź pozornie słaba okazuję się łączyć jeszcze mocniej. Im większy opór pojawia się przed odcięciem tym bardziej jest to jest potrzebne. Odcięcie się od rodziców jest rzeczywistym odcięciem pępowiny na poziomie energetycznym i nie warto się łudzić, że ta pępowina odpadnie sama.


Inny temat, który się często pojawia przed odcięciem to lęk, że w ten sposób wyrządzi się krzywdę osobie, którą odcinamy. Myślimy sobie „on sobie beze mnie nie poradzi”, „ a co jak odbiorę w ten sposób energię mamie?”, „nie mogę tego zrobić Joasi, ona tak na mnie liczy!”. Wszystkie te myśli pokazują nam to co nas zatrzymuje w relacjach, wzorce w których rezygnujemy z siebie dla kogoś – zazwyczaj nie wprost oczekując czegoś z zamian. Wymiana tak długo jak nie pochodzi z miejsca niezależności i siły, tak długo nie niesie prawdziwej satysfakcji obu stronom. Wzajemna zależność i podporządkowanie osłabia obie strony i więzi je w relacji rodzic – dziecko, która na dłuższą metę męczy nawet rzeczywistych rodziców. Złapaniem oddechu będzie więc odkrycie, że można tą sytuację odwrócić i dać sobie wzajemnie więcej wolności. Oczywiście w przypadku małych dzieci, to nie jest takie proste, ale nawet i tu warto czasem dawać dzieciom trochę przestrzeni na dorosłość ;)
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2495
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 460 razy
Otrzymał podziękowań: 364 razy
Droga życia: 0

Re: Rytuał odcięcia w relacjach - opis i znaczenie

Postautor: Nut » 05 mar 2015, 23:13

Opis jak przeprowadzić rytuał odcięcia krok po kroku

Przejdźmy do konkretów. Rytuał odcięcia energetycznego na poziomie siedmiu czakr można wykonać samodzielnie lub z osobą prowadzącą. Oto kolejne etapy:

1) Podejmij decyzję o odcięciu od danej osoby. Zadbaj o przestrzeń i czas na rytuał, tak by nikt Ci nie przeszkadzał byś czuł_a się swobodnie wydając głośne dźwięki. Przygotuj flakonik z ulubionym zapachem.

2) Usiądź na podłodze przed ścianą na poduszce, tak by czuć się wygodnie. Ubierz się tak by czuć się swobodnie i by nic nie krępowało Twoich ruchów. Zamknij oczy i zrelaksuj się.

3) Przywołaj po imieniu osobę, od której chcesz się odciąć. Powiedź: „Zapraszam Cię do rytuału odcięcia”. Wizualizuj jak ta osoba pojawia się przed Tobą i siada naprzeciwko. Jeżeli masz ochotę powiedzieć jej coś przed tym rytuałem, robisz to.

4) Wizualizujesz jak Wasze pierwsze czakry - czakry korzenia – są połączone. Możesz zobaczyć łączący je czerwony kanał lub też cokolwiek co się pojawi. Kiedy widzisz i czujesz to połączenie wyraźnie, podnosisz splecione dłonie nad głowę, skupiasz cała swoją energię i opuszczasz gwałtownie, tak by przeciąć to połączenie bokiem splecionych dłoni z głośnym HA! Jeżeli nie udaje Ci się przerwać połączenia za pierwszym razem, powtarzasz do skutku. Jeżeli trzeba możesz zrobić cokolwiek co poczujesz byle zerwać to połączenie, chociażby zwizualizować sobie piłę lub nożyce ;) To Ty tu rządzisz! J Z doświadczenia wiem jednak, że najważniejsze jest zdecydowanie i siła w głosie. Kiedy połączenie zostaje przerwane mówisz: "Oddaję Ci całą Twoją energię, odbieram Ci cała moją energię". Jeżeli pczujesz możesz dodać „Jesteśmy wolni”. Widzisz i czujesz jak Twoja energia wraca do Ciebie.

5) Po kolei przechodzisz do następnych czakr aż do siódmej. Możesz widzieć je w odpowiadających im kolorach lub tak jak poczujesz. Uważnie przecinasz każde z tych połączeń.

6) Gdy skończysz dziękujesz tej osobie za to, że mogliście się spotkać. Gdy odcinasz się od ważnych dla Ciebie ludzi możesz w tym momencie powiedzieć co czujesz, wyrazić wdzięczność. Kończysz słowami "możesz odejść" i wizualizujesz jak ta osoba odchodzi/znika. W razie trudności możesz ją np. zmniejszyć w wyobraźni.

7) Następnie bierzesz zapach, skraplasz ręce i zaznaczasz nimi przestrzeń wokół siebie mówiąc "To jest moja bezpieczna przestrzeń. Tylko ja decyduje kto i kiedy może do niej wejść. Tu jestem bezpieczna". Koniec :)


Rytuał ten można wzmocnić poprzez zapalenia świecy intencji. Szczególnie polecam do tego celu świece o kształcie podwójnej spirali – "Podwójny Płomień". Jeżeli potrzebujesz czegoś mocniejszego polecam rytuały ho'oponopono, reiki lub też całą sesję pracy z czyszczeniem dawnej historii i uwalnianiem się od przeszłości.

Autor: Maria Moonset
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2495
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 460 razy
Otrzymał podziękowań: 364 razy
Droga życia: 0

Re: Rytuał odcięcia w relacjach - opis i znaczenie

Postautor: Iza74 » 06 mar 2015, 08:09

Drugim ważnym wątkiem, który warto rozważyć, gdy odcinanie pomaga tylko okresowo to sięgnięcie do korzeni. Korzeniami zazwyczaj są nasze relacje z rodzicami i pierwszymi ważnymi partnerami. W sytuacji gdy złe emocje pojawiają się w relacjach z kobietami warto przyjrzeć się temu, czy coś podobnego doświadczaliśmy w relacji z matką lub innymi ważnymi kobietami z życia. Analogicznie w relacjach z mężczyznami, tutaj pojawia się jako kluczowa rola ojca. W rzeczywistości proces odcinania warto zacząć właśnie od rodziców (o ile nie cierpimy właśnie z jakiejś nieudanej relacji).


Kobiety które pochodzą z rozbitych domów w których ojciec odszedł i nie interesował się dziećmi, mają kłopoty z rozstaniem się z toksycznym partnerem. Boją się odejść z powodu syndromu odrzucenia.
Liczby doskonałe, jak doskonałych [ ludzi ] spotyka się rzadko... ( Kartezjusz)
Awatar użytkownika
Iza74
Pismak
 
Posty: 1881
Rejestracja: 09 sie 2014, 19:19
Podziękował : 116 razy
Otrzymał podziękowań: 139 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 8

Re: Rytuał odcięcia w relacjach - opis i znaczenie

Postautor: thebetterme » 20 mar 2016, 11:32

Nut, bardzo ciekawy wpis!
Niezwykle interesujaco piszesz o relacjach, sprawy dosc oczywiste jednak na codzien o nich nie myslimy.

Tak jak Iza, z czescia nt. rodzicow musze sie zgodzic- nie znam swojego ojca, nigdy tez o nim nie slyszalam. Dzis mam 30 lat i dalej nie wiem z jakiego powodu sie rozstali z moja mama. Jest to owiane taka ogromna tajemnica. Nigdy tez nie mialam odwagi sie spytac mojej mamy wprost.
Moje pierwsze zwiazki-niezwiazki z mezczyznami byly dosc toksyczne. Zawsze ladowalam w relacji z kims kto w jakis sposob profitowal z niej. Pozniej potrafilam sie bez rozumu zakochac i byc kilka lat z kims kto - teraz to widze- byl osoba bardzo toksyczna.
Dzis, probuje sie uwolnic od relacji i tesknoty za kims, kto tez wydaje mi sie mial/ ma toksyczny wplyw na moje zycie.
No i ...za kazdym razem jak ktos sie pojawia na horyzoncie zadaje sobie pytanie: czego on ode mnie chce? Dlaczego mu sie podobam? Kiedy mnie zostawi... i w koncu tak sie dzieje, predzej czy pozniej zawsze to ja jestem ta "porzucona"...dokladnie jak wtedy, 30 lat temu..

Takze paragraf na temat ludzi, ktorych spotykamy na naszej drodze, ze przyciagamy sobie podobnych, mimo iz tego nie widac na pierwszy rzut oka. Przeanalizowalam wlasnie wazniejsze dla mnie znajomosci i ...z tym takze sie calkowicie zgadzam.

Nie wiedzialam, ze istnieje rytual na oczyszczanie relacji z przyjaciolmi. Brzmi bardzo ciekawie. W koncu sa tacy ludzie w naszym zyciu, ktorzy zyczylibysmy sobie, aby tam zostali na zawsze, ale jak to w relacjach bywa...czasem pojawiaja sie spory, zale.. Zastanawiam sie nad wykorzystaniem Twojego postu i sprobowaniem odciecia sie od mojej ostatniej relacji... ktora tak bardzo mi zaprzata glowe, a takze...wziecie sie za relacje z moimi prawdziwymi przyjaciolmi.
thebetterme
 
Posty: 34
Rejestracja: 11 lip 2015, 17:16
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Droga życia: 0

Re: Rytuał odcięcia w relacjach - opis i znaczenie

Postautor: Kii » 20 mar 2016, 12:28

Musze wykonsc ten rytual..powinnam.wrecz...ciekawe czy zadziala..
Kii
Ban - MULTIKONTO
 
Posty: 83
Rejestracja: 16 gru 2015, 12:35
Podziękował : 13 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Droga życia: 0

Re: Rytuał odcięcia w relacjach - opis i znaczenie

Postautor: thebetterme » 20 mar 2016, 13:44

Kii pisze:Musze wykonsc ten rytual..powinnam.wrecz...ciekawe czy zadziala..


Kii daj znac, jak Ci pojdzie, jak sie zdecydujesz!

Ja siedze i mysle... jak wyzej jest napisane przez Nut- czesto nie mamy odwagi odciac sie...nie chcemy lub wolimy czekac..
Nie wiem, czy to TEN moment dla mnie. Poczekam jeszcze.
thebetterme
 
Posty: 34
Rejestracja: 11 lip 2015, 17:16
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Droga życia: 0

Re: Rytuał odcięcia w relacjach - opis i znaczenie

Postautor: Rea » 20 mar 2016, 15:26

Z punktu widzenia numerologii i karmy, sami sobie wybieramy takie a nie inne życie. Mówi się, że wszystko jest po coś, nic nie dzieje się bez przyczyny. Może trwamy w toksycznych relacjach, żeby coś zrozumieć, nauczyć się, czy pomóc danemu człowiekowi. Zauważcie, że żony pijaków często trzymają ich przy życiu. W momencie kiedy odchodzimy od nich, oni staczają się na dno.
'' Strach jest jak wilk na łańcuchu. Staje się groźny dopiero gdy go uwolnisz. Smutek ulatuje w otchłani zapomnienia. Gniew można zabić uśmiechem. Tylko nadzieja wiecznie trwa… '' David Gregory Roberts -
Cień góry


Ziemia to nasze kości, powietrze to oddech, woda to nasza krew a ogień...
ogień to nasze pożądania...
'
G. Shields
Awatar użytkownika
Rea
czarownica
 
Posty: 439
Rejestracja: 03 mar 2009, 14:24
Podziękował : 73 razy
Otrzymał podziękowań: 69 razy

Re: Rytuał odcięcia w relacjach - opis i znaczenie

Postautor: Avena » 20 mar 2016, 19:22

Iza74 pisze:
Drugim ważnym wątkiem, który warto rozważyć, gdy odcinanie pomaga tylko okresowo to sięgnięcie do korzeni. Korzeniami zazwyczaj są nasze relacje z rodzicami i pierwszymi ważnymi partnerami. W sytuacji gdy złe emocje pojawiają się w relacjach z kobietami warto przyjrzeć się temu, czy coś podobnego doświadczaliśmy w relacji z matką lub innymi ważnymi kobietami z życia. Analogicznie w relacjach z mężczyznami, tutaj pojawia się jako kluczowa rola ojca. W rzeczywistości proces odcinania warto zacząć właśnie od rodziców (o ile nie cierpimy właśnie z jakiejś nieudanej relacji).


Kobiety które pochodzą z rozbitych domów w których ojciec odszedł i nie interesował się dziećmi, mają kłopoty z rozstaniem się z toksycznym partnerem. Boją się odejść z powodu syndromu odrzucenia.


Nie tylko. Wystarczy tez ze rodzina miała charakter dysfunkcyjny, rownież po stronie matki, która np. trwała przy partnerze, który nie ralizował funkcji jakie powinien. Następuje wówczas powielanie schematu (nieświadome). Ogólnie tobardzo szeroki, i pełen niuansów temat. Dotyka tak kobiety, jak i mężczyzn, choć o panach częściej się milczy w tej kwestii.

Dopóki nie uczynisz nieświadomego - świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. C.G.Jung

Awatar użytkownika
Avena
Dopiero się rozkręcam
 
Posty: 353
Rejestracja: 25 sie 2015, 13:00
Podziękował : 45 razy
Otrzymał podziękowań: 83 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Lew
Droga życia: 7

Re: Rytuał odcięcia w relacjach - opis i znaczenie

Postautor: Ankol18 » 20 mar 2016, 20:19

Kii pisze:Musze wykonsc ten rytual..powinnam.wrecz...ciekawe czy zadziala..

Kii, jeśli chcesz się odciąć i postanowiłaś stanowczo to zrobić, to pewnie, że się uda, musisz tylko uwierzyć w siebie.
Z kolei na przykład jeśli thebetterme ma jakieś wątpliwości, nie jest w 100% przekonana, że chcę się odcinać od kogoś to warto żeby jeszcze poczekała.
Najpiękniejsze chwile w życiu - nie można ich zaplanować, przychodzą same.
Awatar użytkownika
Ankol18
Forumowicz do entej
 
Posty: 3667
Rejestracja: 01 sie 2013, 16:41
Podziękował : 318 razy
Otrzymał podziękowań: 460 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 9

Re: Rytuał odcięcia w relacjach - opis i znaczenie

Postautor: Kii » 26 mar 2016, 08:38

Jeszcze nie robilam rytualu..ale moze po swietach..ciekawa jestem.jak to jest juz po...ogolnie cos sie ww mnie zmienilo...wprowadzam.wiele zmian w moje życie. Wiele czynnikow na to.wplynelo.. :-D Rytual musze napisac na kartce chyba :lizus:
Kii
Ban - MULTIKONTO
 
Posty: 83
Rejestracja: 16 gru 2015, 12:35
Podziękował : 13 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Droga życia: 0

Następna

Wróć do Rytuały

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości