Sny i fazy Księżyca

Sny i fazy Księżyca

Postautor: thebetterme » 15 sie 2017, 19:35

Kochani, jakie sa Wasze doswiadczenia?

Wyczytalam ostatnio, ze sny ktore nam sie snia na kilak dni po pelni ksiezyca, to czesto sny prorocze.

Co myslicie?
thebetterme

Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Droga życia: 0

Sny i fazy Księżyca

Postautor: Ankol18 » 16 sie 2017, 20:28

Co do snów następujących po okresie pełni księżyca nie wypowiem się, bo nie wiem, nie słyszałam nic na ten temat.
Z kolei odnośnie trwającej pełni księżyca, mocno oddziałuje ona na ludzi. Słyszałam, że wtedy najczęściej śnią się jakieś dziwne sny, często koszmary.
Najpiękniejsze chwile w życiu - nie można ich zaplanować, przychodzą same.
Awatar użytkownika
Ankol18
Forumowicz do entej

Podziękował : 318 razy
Otrzymał podziękowań: 460 razy
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 9

Sny i fazy Księżyca

Postautor: Elie » 22 sie 2017, 14:01

Naukowcy podchodzą raczej sceptycznie co do wpływu Księżyca na psychikę człowieka, na nasze sny. Przeprowadzono doświadczenia - podzielono ludzi na grupy i ci co wiedzieli o pełni, mieli dziwne sny. Natomiast ci z grupy, która nic o tym nie wiedziała, spali spokojne. Przyznali jednak, że skoro Księżyc ma wpływ na oceany, morza, na ich przypływy, to może mieć również wpływ na człowieka, z tym, że w mniejszym stopniu.I bądź tu mądrym.
Generalnie ludzie różnie reagują na pełnię. Jeżeli o mnie chodzi, teraz śpię jak suseł bez względu na fazę Księżyca, ale kiedyś raczej nie mogłam usnąć, nawet po wyczerpującym dniu.
A sny.. też nie są uzależnione od faz Księżyca, a miewam różne, w tym prorocze. Z tym, że śnię raczej symbolami, które po swojemu odczytuję.Natomiast boję się snów męża. Z wiekiem coś mu na łeb padło i zawsze wyśni jakieś nieszczęście :diablo: Kiedy śp.prezydent Kaczyński leciał do Katynia, mąż ni z gruszki ni z pietruszki palnął - on już nie wróci żywy. Na pytanie skąd to wie, na jakiej podstawie taki wniosek - odpowiedział, że nie wie, ale wie, że nie wróci.

Powracając do snów - Jung napisał; „Dla mnie sny to natura, która nie nosi się z zamiarem zmylenia nas, lecz mówi to, co ma do powiedzenia, tak jak potrafi...”.

thebetterme, a jak jest z tym u Ciebie. Śnisz symbolami czy śnią Ci się sceny, które potem w realu przebiegają dosłownie tak samo ?
"Myślę, że to głupie ze strony kobiet by udawać, że są równe mężczyznom. One są znacznie lepsze, i zawsze były. Cokolwiek dasz kobiecie ona uczyni to jeszcze lepszym. Jeśli dasz jej spermę, da Ci dziecko. Dasz jej zakupy, ona da Ci posiłek. Dasz jej uśmiech, ona da Ci swoje serce. Mnoży i powiększa wszystko co jej się da. Więc jeśli gówno jej dasz, spodziewaj się wielkiego gówna."

William Golding

Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2003 razy
Otrzymał podziękowań: 1756 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Sny i fazy Księżyca

Postautor: thebetterme » 22 sie 2017, 19:58

o matko, Elie, az mnie ciary przeszly jak przeczytalam o snach Twojego Meza!

zaczelam ten watek, dlatego, ze czytalam ksiazke wczesniej, w ktorej autorka wspomniala ze wierzy sie, ze w sny z okresie pelni ksiezyca, to wlasnie te prorocze. Pozniej to wygooglowalam. A wszystko dlatego, ze kilka dni wczesniej, zanim to wygooglowalam mialam sen, zwykly, ale wazny dla mnie ... dotyczyl mojej relacji z kims dla mnie waznym.
Dziwne...

Z reguly snia mi sie zwykle sny, jak mi sie sni ktos z przyjaciol/ rodziny z kim dawno nie utrzymywalam kontaktu, lub kto mi sie nie sni na codzien- to odzywam sie do nich i okazuje sie, ze cos waznego sie dzieje w ich zyciu.
Kilka razy mi sie przytrafilo snic o podrozowaniu, z mama, z siostra, daleko, blisko, samolotem, autobusem...
Sprawdzilam to gdzies kiedys, oznaczalo to chyba zmiany w zyciu.
Za kazdym razem okazywalo sie, ze niedlugo po tym albo sie z kims rozstawalam, albo dostalam nowa prace...

Jednak ten sen w okresie pelni mnie zwalil z nog... Jak sie spelni to z pewnoscia Wam napisze co to bylo :)
thebetterme

Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Postautor: Żarłacz » 24 sie 2017, 21:46

Mnie też się zwykle wyśnią co ważniejsze wydarzenia, niezależnie od fazy Księżyca.Nie zauważyłam żeby pełnia wpływała na treść moich snów. Na jakoś już tak. No i w czasie pełni miewam kłopoty z zaśnięciem.
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? - spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy?
- Nic wielkiego. - zapewnił go Puchatek. - Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.
Awatar użytkownika
Żarłacz

Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postautor: Elie » 26 sie 2017, 10:28

Ankol18

Słyszałam, że wtedy najczęściej śnią się jakieś dziwne sny, często koszmary.

Być może. Jednak wg mojej wiedzy, koszmary śnią Ci ludzie, którzy w życiu codziennym mają nierozwiązane problemy, obawiają się choroby, utraty pracy lub partnera.Natomiast sny o lataniu, sny z udziałem w scenach z bajek i filmów, śnią się najczęściej dzieciom z trudną sytuacją rodzinną.

thebetterme

zaczelam ten watek, dlatego, ze czytalam ksiazke wczesniej, w ktorej autorka wspomniala ze wierzy sie, ze w sny z okresie pelni ksiezyca, to wlasnie te prorocze. Pozniej to wygooglowalam. A wszystko dlatego, ze kilka dni wczesniej, zanim to wygooglowalam mialam sen, zwykly, ale wazny dla mnie ... dotyczyl mojej relacji z kims dla mnie waznym.
Dziwne...

thebetterme, moje pytanie nie było pytaniem o treść snu. Pytałam w jaki sposób śnisz - symbolami, czy śnią Ci się sceny, które potem przebiegają dokładnie tak jak we śnie.
"Myślę, że to głupie ze strony kobiet by udawać, że są równe mężczyznom. One są znacznie lepsze, i zawsze były. Cokolwiek dasz kobiecie ona uczyni to jeszcze lepszym. Jeśli dasz jej spermę, da Ci dziecko. Dasz jej zakupy, ona da Ci posiłek. Dasz jej uśmiech, ona da Ci swoje serce. Mnoży i powiększa wszystko co jej się da. Więc jeśli gówno jej dasz, spodziewaj się wielkiego gówna."

William Golding
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2003 razy
Otrzymał podziękowań: 1756 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: Żarłacz » 26 sie 2017, 20:37

Koszmary mogą się śnić po ciężkostrawnej kolacji, po filmach grozy. Kiedy żaden z tych czynników nie występuje a śnią się nam koszmary, istotną kwestią pozostaje odczytanie przekazu ze snu, a to już tylko potrafią wprawni obserwatorzy i analitycy swoich snów.
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? - spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy?
- Nic wielkiego. - zapewnił go Puchatek. - Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.
Awatar użytkownika
Żarłacz

Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postautor: Smoczyca » 29 sty 2018, 23:15

Mi ostatnimi czasy podczas pełni lub nowiu śnią się sny, które wyglądają dość realistycznie. Nie są ekstremalnie abstrakcyjne i nielogiczne, wręcz przeciwnie, to co mi się w tym czasie śni mogłoby zdarzyć się (lub się zdarzyło) naprawdę. Np. podczas styczniowego nowiu śniło mi się, że rozmawiałam z kolegą. Był on przybity i uważał, że do niczego się nie nadaje i że jest nikim. W reczywistości okazało się że faktycznie był przybity bo miał konflikt w pracy i zrezygnował z piastowania wyższego stanowiska.
Owszem poza tymi dwoma fazami księżyca również pojawiają się "logiczne" sny, jednak są one niezwykle rzadko. W przeważającej ilości są to sny symboliczne bez ciągu logicznego.
Wszystko się zmienia jeśli powiesz to głośno.
Smoczyca
Dobry Duszek Forumezo

Podziękował : 14 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Znak zodiaku: Ryby
Droga życia: 5

Postautor: runoutofbreath » 31 sty 2018, 02:26

U mnie podczas pelni zawsze jest "cyrk", snia sie jakies totalne glupoty, najczesciej koszmary..nic przyjemnego
Awatar użytkownika
runoutofbreath
Dobry Duszek Forumezo

Podziękował : 93 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy
Znak zodiaku: Lew
Droga życia: 33

Wróć do Kompendium wiedzy o snach