Sny i fazy Księżyca

Sny i fazy Księżyca

Postautor: thebetterme » 15 sie 2017, 19:35

Kochani, jakie sa Wasze doswiadczenia?

Wyczytalam ostatnio, ze sny ktore nam sie snia na kilak dni po pelni ksiezyca, to czesto sny prorocze.

Co myslicie?
thebetterme

Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Droga życia: 0

Sny i fazy Księżyca

Postautor: Ankol18 » 16 sie 2017, 20:28

Co do snów następujących po okresie pełni księżyca nie wypowiem się, bo nie wiem, nie słyszałam nic na ten temat.
Z kolei odnośnie trwającej pełni księżyca, mocno oddziałuje ona na ludzi. Słyszałam, że wtedy najczęściej śnią się jakieś dziwne sny, często koszmary.
Najpiękniejsze chwile w życiu - nie można ich zaplanować, przychodzą same.
Awatar użytkownika
Ankol18
Forumowicz do entej

Podziękował : 318 razy
Otrzymał podziękowań: 460 razy
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 9

Sny i fazy Księżyca

Postautor: Elie » 22 sie 2017, 14:01

Naukowcy podchodzą raczej sceptycznie co do wpływu Księżyca na psychikę człowieka, na nasze sny. Przeprowadzono doświadczenia - podzielono ludzi na grupy i ci co wiedzieli o pełni, mieli dziwne sny. Natomiast ci z grupy, która nic o tym nie wiedziała, spali spokojne. Przyznali jednak, że skoro Księżyc ma wpływ na oceany, morza, na ich przypływy, to może mieć również wpływ na człowieka, z tym, że w mniejszym stopniu.I bądź tu mądrym.
Generalnie ludzie różnie reagują na pełnię. Jeżeli o mnie chodzi, teraz śpię jak suseł bez względu na fazę Księżyca, ale kiedyś raczej nie mogłam usnąć, nawet po wyczerpującym dniu.
A sny.. też nie są uzależnione od faz Księżyca, a miewam różne, w tym prorocze. Z tym, że śnię raczej symbolami, które po swojemu odczytuję.Natomiast boję się snów męża. Z wiekiem coś mu na łeb padło i zawsze wyśni jakieś nieszczęście :diablo: Kiedy śp.prezydent Kaczyński leciał do Katynia, mąż ni z gruszki ni z pietruszki palnął - on już nie wróci żywy. Na pytanie skąd to wie, na jakiej podstawie taki wniosek - odpowiedział, że nie wie, ale wie, że nie wróci.

Powracając do snów - Jung napisał; „Dla mnie sny to natura, która nie nosi się z zamiarem zmylenia nas, lecz mówi to, co ma do powiedzenia, tak jak potrafi...”.

thebetterme, a jak jest z tym u Ciebie. Śnisz symbolami czy śnią Ci się sceny, które potem w realu przebiegają dosłownie tak samo ?
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić
Najważniejsze w życiu nie jest to co zdobędziesz – ale to w jaki sposób zdobywanie tego – zmieniło i zbudowało ciebie.

Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2076 razy
Otrzymał podziękowań: 1862 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Sny i fazy Księżyca

Postautor: thebetterme » 22 sie 2017, 19:58

o matko, Elie, az mnie ciary przeszly jak przeczytalam o snach Twojego Meza!

zaczelam ten watek, dlatego, ze czytalam ksiazke wczesniej, w ktorej autorka wspomniala ze wierzy sie, ze w sny z okresie pelni ksiezyca, to wlasnie te prorocze. Pozniej to wygooglowalam. A wszystko dlatego, ze kilka dni wczesniej, zanim to wygooglowalam mialam sen, zwykly, ale wazny dla mnie ... dotyczyl mojej relacji z kims dla mnie waznym.
Dziwne...

Z reguly snia mi sie zwykle sny, jak mi sie sni ktos z przyjaciol/ rodziny z kim dawno nie utrzymywalam kontaktu, lub kto mi sie nie sni na codzien- to odzywam sie do nich i okazuje sie, ze cos waznego sie dzieje w ich zyciu.
Kilka razy mi sie przytrafilo snic o podrozowaniu, z mama, z siostra, daleko, blisko, samolotem, autobusem...
Sprawdzilam to gdzies kiedys, oznaczalo to chyba zmiany w zyciu.
Za kazdym razem okazywalo sie, ze niedlugo po tym albo sie z kims rozstawalam, albo dostalam nowa prace...

Jednak ten sen w okresie pelni mnie zwalil z nog... Jak sie spelni to z pewnoscia Wam napisze co to bylo :)
thebetterme

Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Postautor: Żarłacz » 24 sie 2017, 21:46

Mnie też się zwykle wyśnią co ważniejsze wydarzenia, niezależnie od fazy Księżyca.Nie zauważyłam żeby pełnia wpływała na treść moich snów. Na jakoś już tak. No i w czasie pełni miewam kłopoty z zaśnięciem.
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? - spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy?
- Nic wielkiego. - zapewnił go Puchatek. - Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.
Awatar użytkownika
Żarłacz

Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postautor: Elie » 26 sie 2017, 10:28

Ankol18

Słyszałam, że wtedy najczęściej śnią się jakieś dziwne sny, często koszmary.

Być może. Jednak wg mojej wiedzy, koszmary śnią Ci ludzie, którzy w życiu codziennym mają nierozwiązane problemy, obawiają się choroby, utraty pracy lub partnera.Natomiast sny o lataniu, sny z udziałem w scenach z bajek i filmów, śnią się najczęściej dzieciom z trudną sytuacją rodzinną.

thebetterme

zaczelam ten watek, dlatego, ze czytalam ksiazke wczesniej, w ktorej autorka wspomniala ze wierzy sie, ze w sny z okresie pelni ksiezyca, to wlasnie te prorocze. Pozniej to wygooglowalam. A wszystko dlatego, ze kilka dni wczesniej, zanim to wygooglowalam mialam sen, zwykly, ale wazny dla mnie ... dotyczyl mojej relacji z kims dla mnie waznym.
Dziwne...

thebetterme, moje pytanie nie było pytaniem o treść snu. Pytałam w jaki sposób śnisz - symbolami, czy śnią Ci się sceny, które potem przebiegają dokładnie tak jak we śnie.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić
Najważniejsze w życiu nie jest to co zdobędziesz – ale to w jaki sposób zdobywanie tego – zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2076 razy
Otrzymał podziękowań: 1862 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: Żarłacz » 26 sie 2017, 20:37

Koszmary mogą się śnić po ciężkostrawnej kolacji, po filmach grozy. Kiedy żaden z tych czynników nie występuje a śnią się nam koszmary, istotną kwestią pozostaje odczytanie przekazu ze snu, a to już tylko potrafią wprawni obserwatorzy i analitycy swoich snów.
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? - spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy?
- Nic wielkiego. - zapewnił go Puchatek. - Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.
Awatar użytkownika
Żarłacz

Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postautor: Smoczyca » 29 sty 2018, 23:15

Mi ostatnimi czasy podczas pełni lub nowiu śnią się sny, które wyglądają dość realistycznie. Nie są ekstremalnie abstrakcyjne i nielogiczne, wręcz przeciwnie, to co mi się w tym czasie śni mogłoby zdarzyć się (lub się zdarzyło) naprawdę. Np. podczas styczniowego nowiu śniło mi się, że rozmawiałam z kolegą. Był on przybity i uważał, że do niczego się nie nadaje i że jest nikim. W reczywistości okazało się że faktycznie był przybity bo miał konflikt w pracy i zrezygnował z piastowania wyższego stanowiska.
Owszem poza tymi dwoma fazami księżyca również pojawiają się "logiczne" sny, jednak są one niezwykle rzadko. W przeważającej ilości są to sny symboliczne bez ciągu logicznego.
Wszystko się zmienia jeśli powiesz to głośno.
Smoczyca

Podziękował : 16 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy
Znak zodiaku: Ryby
Droga życia: 5

Postautor: runoutofbreath » 31 sty 2018, 02:26

U mnie podczas pelni zawsze jest "cyrk", snia sie jakies totalne glupoty, najczesciej koszmary..nic przyjemnego
Awatar użytkownika
runoutofbreath
Dobry Duszek Forumezo

Podziękował : 93 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy
Znak zodiaku: Lew
Droga życia: 33

Wróć do Stany naszego umysłu