Sprawy finansowe/urzędowe

Proszę o weryfikację wróżb

Re: Sprawy finansowe/urzędowe

Postautor: Elie » 02 wrz 2017, 10:46

Someonelikeme2 pisze:Jedyne co narazie moge zweryfikowac to jest to ze partner zrobil sie bardzo za dzieckiem i az glupieje. Widac ze mu zalezy i ze sie stara .
Co do sprawy papierkowej jeszcze nie rozwiazana .

Mam pytania jesli moge prosic, nie dlugie .

1. Czy podpisza ze mna stala umowe po okresie probnym ?
2. Czy wylicza mi taka kwote jaka chcialam uzyskac na macierzynskim?

Pozdrawiam i z gory dziekuje :)

1 -9 Denarów...4 Miecze...Sprawiedliwość...Wisielec...Wieża
Sprawa się przeciągnie i po analizie wszystkich za i przeciw, moim zdaniem nie.

2 - 6 Kielichów...Król Buław...Walet Buław...Cesarzowa
Nie taką jakbyś chciała, jednak ogólnie powinnaś być zadowolona.

Nie rozumiem Twojej sytuacji - położenia w jakim się znajdujesz i karty jakby odpowiadały na inną kwestię.
W życiu wszystko ma swoja cenę. Musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.

BARDZO PROSZĘ O WERYFIKACJĘ WRÓŻB
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 1897 razy
Otrzymał podziękowań: 1558 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: Someonelikeme2 » 02 wrz 2017, 12:42

Elie pisze:
Someonelikeme2 pisze:Jedyne co narazie moge zweryfikowac to jest to ze partner zrobil sie bardzo za dzieckiem i az glupieje. Widac ze mu zalezy i ze sie stara .

Nie rozumiem Twojej sytuacji - położenia w jakim się znajdujesz i karty jakby odpowiadały na inną kwestię.

Sytuacja jest taka ze okazalo sie ze zaszlam w ciaze po podpisaniu umowy probnej, wszyscy sa zadowoleni z mojej pracy itd. W miedzy czasie zwolnila sie moja szefowa ktora powiedziala ze umowe bede miala dalej podpisana . Umowa konczy sie w listopadzie. Dostalismy nowego szefa i tak na prawde szef ktorego nie widzimy, pytalam sie czy podpisza umowa - mowia ze tak ale beda rozmawiac o tym .

Co do sytuacji finansowej to mam umowe i prowadze wlasna firme, wiem ze papiery wliczaja mi sie z obu dochodow, tylko nie wiem czy wtedy z wlasnej firmy beda wymagac dochod z zeszlego roku wg. Tego co dostalam informacje to nie. No i moj szef mi namieszal z godz i na papierach mam mniej niz powinnam dostac, juz 3 tyg nie dostalam nadplaty godz z 2ch miesiecy, a to wszystko sie wlicza do mojego wniosku. Chce miec wszystko uregulowane bo wtedy bede miala dobry dochod z macierzynskiego, a nie chcialabym sie martwic dodatkowo. Mamy w planach zakupic samochod i to wszystko bedzie zalezec o tego jaki dochod mi wylicza.
Someonelikeme2
Dopiero się rozkręcam

Podziękował : 140 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy
Droga życia: 0

Postautor: Someonelikeme2 » 02 wrz 2017, 13:50

Jeszcze moge dopisac ze praca tam jest na zasadzie umowy takie ze dostaje tyle ile godz przepracuje. Wiec nie ma stalego dochodu , kazdego miesiaca jest to roznie.
Someonelikeme2
Dopiero się rozkręcam

Postautor: Scarlett » 02 wrz 2017, 20:37

Someonelikeme2 pisze:Czy wylicza mi taka kwote jaka chcialam uzyskac na macierzynskim?

Odpiszę jako kadrowa - zasiłek macierzyński to nie koncert życzeń, ale rzecz ściśle regulowana przepisami prawnymi.
Jeśli masz wątpliwości jak to się wylicza, to skieruj to pytanie do kadrowej w swojej firmie, a nie do kart.

Awatar użytkownika
Scarlett
Gawędziarz

Podziękował : 425 razy
Otrzymał podziękowań: 298 razy

Postautor: Scarlett » 02 wrz 2017, 20:46

Someonelikeme2 pisze:Sytuacja jest taka ze okazalo sie ze zaszlam w ciaze po podpisaniu umowy probnej, wszyscy sa zadowoleni z mojej pracy itd. W miedzy czasie zwolnila sie moja szefowa ktora powiedziala ze umowe bede miala dalej podpisana . Umowa konczy sie w listopadzie. Dostalismy nowego szefa i tak na prawde szef ktorego nie widzimy, pytalam sie czy podpisza umowa - mowia ze tak ale beda rozmawiac o tym .

Pracodawca ma tylko obowiązek przedłużyć umowę do dnia porodu.
W dalszym okresie nie musi.
Z punktu widzenia pracodawcy, danie umowy na czas nieokreślony kobiecie w ciąży, jest dla niego bardzo niekorzystne (macierzyński, rodzicielski, wychowawczy, art. 188 KP etc.).
Niestety, ale taka prawda, że jest to dla pracodawcy strzał w kolano.

Mimo to - trzymam kciuki i życzę powodzenia :)

Awatar użytkownika
Scarlett
Gawędziarz

Postautor: Someonelikeme2 » 03 wrz 2017, 01:24

Nie mieszkam w PL wiec system wyliczania jest tu calkiem inny. Tak samo jak udzad ktory sie tym zajmuje - ktory potrafi sobie nagle zrobic indywidualne przepisy. Niby mam na papierze napisane co potrzebuje od nich i wg tego i ich kalkulatora wiem ile powinnam dostac, ale wszystko okaze sie w praniu jak zloze wniosek. Niestety nie jestem w tym kraju jedna z takim problemem w ktorym tak owy urzad zmienia sobie przepisy jak chce- dlatego pytalam czy bedzie tak jak wyszlo mi wg obliczen na ich kalulatorze :).

Dziekuje :)

Co do umowy to zobaczymy w listopadzie - wtedy probna sie konczy :).

Pozdrawiam :)
Someonelikeme2
Dopiero się rozkręcam

Postautor: Someonelikeme2 » 03 wrz 2017, 08:54

Scarlett pisze:
Someonelikeme2 pisze:Sytuacja jest taka ze okazalo sie ze zaszlam w ciaze po podpisaniu umowy probnej, wszyscy sa zadowoleni z mojej pracy itd. W miedzy czasie zwolnila sie moja szefowa ktora powiedziala ze umowe bede miala dalej podpisana . Umowa konczy sie w listopadzie. Dostalismy nowego szefa i tak na prawde szef ktorego nie widzimy, pytalam sie czy podpisza umowa - mowia ze tak ale beda rozmawiac o tym .

Pracodawca ma tylko obowiązek przedłużyć umowę do dnia porodu.
W dalszym okresie nie musi.
Z punktu widzenia pracodawcy, danie umowy na czas nieokreślony kobiecie w ciąży, jest dla niego bardzo niekorzystne (macierzyński, rodzicielski, wychowawczy, art. 188 KP etc.).
Niestety, ale taka prawda, że jest to dla pracodawcy strzał w kolano.

Mimo to - trzymam kciuki i życzę powodzenia :)

Tutaj macierzynski itd wyplacany jest przez urzad a nie pracodawce. Tak wiec pracodawca nie traci na podpisaniu umowy.
Someonelikeme2
Dopiero się rozkręcam

Postautor: Scarlett » 03 wrz 2017, 10:53

Jeśli jesteście małą firmą (do 20 osób), to płaci ZUS.
Od 21 osób płaci pracodawca (z funduszu chorobowego).
Więc pracodawca niby nie traci finansowo, ale traci w inny sposób - Twoja nieobecność (a Twoja robota i tak musi być przez kogoś innego zrobiona), obowiązek trzymania Ci miejsca do Twego powrotu, prawo do Twoich dodatkowych dni wolnych, Twoje prawo do obniżenia Ci etatu, przerwa na karmienie dziecka wliczana do czasu pracy etc.
Awatar użytkownika
Scarlett
Gawędziarz

Postautor: Scarlett » 03 wrz 2017, 11:11

Aaaaaa, dopiero teraz doczytałam, ze nie mieszkasz w PL - wybacz :)
Od razu tak trzeba było :D
No to powodzenia życzę, trzymam kciuki! :)

Awatar użytkownika
Scarlett
Gawędziarz

Postautor: Someonelikeme2 » 12 wrz 2017, 18:02

Elie pisze:

Hej, moge skomentowac odnosnie pracy. Okazalo sie ze mam stala umowe wiec mam gdzie wracac :) jest zaznaczony okres probny w umowie ale tutaj jest tak w kazdej, szef sam sie zapytal czy chcialabym wrocic po macierzynskim i jesli tak to zebym powiedziala od kiedy :).

Co do sprawy finansowej to jeszcze nie zlozylam wniosku, dopiero wczoraj dostalam wszystkie papiery z firmy
Someonelikeme2
Dopiero się rozkręcam

Poprzednia

Wróć do Kącik wróżb Elie - Karty Tarota