Świadome śnienie

Re: Świadome śnienie

Postautor: Maltarosa » 06 wrz 2015, 14:39

Czemu chciałeś odejść ?
Wiem że w snach można dostać wiele odpowiedzi. Bywało że zadawałam pytanie przed snem i dostawałam czytelną odpowiedz. Myślę że warto umówić się ze swoją podświadomoscia i na pewno dostanie sie odpowiedz. U mnie to jest kilka stalych symboli ktore wvspecyficzny dla siebiebsposob rozumiem.
Maltarosa
Niewymowny

Podziękował : 21 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy
Droga życia: 0

Postautor: szamka » 06 wrz 2015, 22:14

To nie takie proste dostać odpowiedź. Nie zawsze i nie od zaraz. Takie sztuczki wymagają długiego treningu a czasem umiejętności wejścia w trans przed snem.
Awatar użytkownika
szamka
Dopiero się rozkręcam

Podziękował : 76 razy
Otrzymał podziękowań: 58 razy
Znak zodiaku: Skorpion
Droga życia: 8

Postautor: Maltarosa » 06 wrz 2015, 22:20

To fakt nie proste ale možliwe i się przytrafia..
Maltarosa
Niewymowny

Podziękował : 21 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Postautor: Roksanaa » 13 wrz 2015, 15:11

Możliwe. Przed snem staraj się za wszelką cenę uspokoić i wyciszyć emocje,odłożyc na bok wszystkie smutki i zmartwienia, niczym Scarlet z "Przemineło z Wiatrem" "Jutro też jest dzień. "
Najważniejszą sprawą jest poproszenie o odpowiedż na jedno, ważne dla Ciebie pytanie. Nie rozpraszaj mysli. Zacznij modlić się albo w inny sposób medytować przy lekkiej muzyce.Sposobów jest kilka.Poszukaj odpowiedniego dla siebie.
Sen powinień przynieść odpowiedź. Nie zniechęcaj się, kiedy rano się obudzisz i stwierdzisz, że nic nie wyszło. Odpowiedź przyjdzie, kiedy będziesz na nią gotowa. To będzie odpowiedź zgodna z prawdą, może zaboleć. A to oznacza nic innego, jak przemyślenie, czy naprawdę chcemy znać prawdę.

Pozdrawiam serdecznie:)
Aset
"Niektórzy ludzie pojawiają się w naszym życiu i szybko odchodzą.
Niektórzy zostają przez chwilę i zostawiają ślad w naszych sercach, a
my już nigdy, przenigdy nie jesteśmy tacy sami"

A niektórym należy dać porządnego kopa w ... żeby szybciej zniknęli z pola widzenia.
Awatar użytkownika
Roksanaa
Wróżka

Podziękował : 58 razy
Otrzymał podziękowań: 87 razy

Postautor: Avena » 15 wrz 2015, 17:05

normal pisze:Mi przebudzić we śnie bardzo pomaga, gdy fabuła snu staje się tak abstrakcyjna i wtedy zdaję sobie sprawę z tego że śnię - podam przykład ode mnie.

śniło mi się, że z jakiegoś powodu miałam na piechotę iść z Tarnowa do Krakowa poboczem, była zima, rozmakający się błotnisty śnieg na poboczach, ja idę poboczem, auta mnie mijają, a ja nie mam butów tylko skarpetki - i wtedy dostałam olśnienia, że przecież mi się to śni i mogę polecieć, co też uczyniłam.

Odradzam angażowanie się w czynności we śnie - na przykład jakiś NPC ze snu (no, jakaś postać ze snu, matka, kumpel czy kto inny) ma do ciebie sprawę że masz mu iść z czymś pomóc. Wtedy najczęściej traci się uwagę i wraca do normalnego snu.

Utrzymać uwagę - po pierwsze - na jawie, na trzeźwo zrobić sobie listę rzeczy, jakie chcesz zrobić we śnie. Na przykład latać, dać w ryj szefowi, bawić się z kotkami - cokolwiek czego chcesz. Osobiście najbardziej lubię latać, chodzić po wodzie i podziwiać tekstury otoczenia. We śnie przypomnieć sobie co chciałeś zrobić i to robić. Nie dopuszczać do nudy - mnie czasem dopada - boję się stracić uwagę, a świadomość we śnie trochę inna - po pierwsze mnie zawsze wielka chęć do zabawy ogarnia.

Jeśli chcecie, napiszę więcej o moich doświadczeniach w tej materii. Zbyt żadko śnię, ale coś tam wiem.

... osobiście wolę realne życie ...

Dopóki nie uczynisz nieświadomego - świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. C.G.Jung

Awatar użytkownika
Avena
Dopiero się rozkręcam

Podziękował : 45 razy
Otrzymał podziękowań: 83 razy
Znak zodiaku: Lew
Droga życia: 7

Postautor: Avena » 15 wrz 2015, 17:17

Nie bardzo znam się na snach, jednak od jakiegoś czasu miewam sny, które wyłamują się z mojego standardu na sny. Raz, że zawierają znacznie więcej szczegółów, dwa tworzą określoną "historię", trzy koncentrują moją uwagę. Ogólnie są inne, i ogólnie mają przesłanie i znaczenie. Nawet jeśli są trudne, to nie męczą - bardziej informują (nie mam tu na myśli snu ze słowem o jakim wspomniałam, choć jestem przekonana, że ten sen jest dla mnie jakoś tam ważny). Istotne w tych snach jest też, że odnoszą się do ważnych i istotnych dla mnie spraw. Więc wierzę, że sny niosą przekazy, jednak nie wiem, czy można je porównywać do wróżenia np. z kart. Czy powinno się je rozciągać na coś więcej niż własne życie, bo chyba jednak, jako rozmowa z własną podświadomością, najbardziej odnoszą się do nas samych aniżeli do otoczenia.

Jednak, to jest tak jak piszę wcześniej, temat mi obcy, o którym niewiele wiem, choć już ciągotki miałam aby poczytać o tym zagadnieniu, jednak wpierw o innych rzeczach teraz sobie nową wiedzę zdobywam. Sny chyba jeszcze muszą poczekać, acz te które się wyłamują i są inne od pozostałych, staram się spisywać.

Dopóki nie uczynisz nieświadomego - świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. C.G.Jung

Awatar użytkownika
Avena
Dopiero się rozkręcam

Postautor: Elie » 15 wrz 2015, 20:56

Prawdopodobnie rozmawiamy o różnych rodzajach snów, bo różne one bywają. Od proroczych, wspólnych snach, mowie naszej podświadomości, na życzenie, ld etc..
Te na życzenie mogą być fajne, albo jednym, wielkim rozczarowaniem, jak było w moim przypadku.
Po prostu przed snem, zadajesz pytanie swojej podświadomości, czy zwracasz się np. do jakiegoś świętego czy innego guru, o sen z odpowiedzią na Twoje pytanie.
Skupiasz się nad pytaniem - możesz modlisz się, medytować.... a sen powinien przynieść odpowiedż wprost.
"Myślę, że to głupie ze strony kobiet by udawać, że są równe mężczyznom. One są znacznie lepsze, i zawsze były. Cokolwiek dasz kobiecie ona uczyni to jeszcze lepszym. Jeśli dasz jej spermę, da Ci dziecko. Dasz jej zakupy, ona da Ci posiłek. Dasz jej uśmiech, ona da Ci swoje serce. Mnoży i powiększa wszystko co jej się da. Więc jeśli gówno jej dasz, spodziewaj się wielkiego gówna."

William Golding
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2000 razy
Otrzymał podziękowań: 1755 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: Avena » 16 wrz 2015, 07:56

Elie pisze:Prawdopodobnie rozmawiamy o różnych rodzajach snów, bo różne one bywają. Od proroczych, wspólnych snach, mowie naszej podświadomości, na życzenie, ld etc..
Te na życzenie mogą być fajne, albo jednym, wielkim rozczarowaniem, jak było w moim przypadku.
Po prostu przed snem, zadajesz pytanie swojej podświadomości, czy zwracasz się np. do jakiegoś świętego czy innego guru, o sen z odpowiedzią na Twoje pytanie.
Skupiasz się nad pytaniem - możesz modlisz się, medytować.... a sen powinien przynieść odpowiedż wprost.

Chyba mam nową fobię - że życie jest zbyt krótkie, aby dowiedzieć się tylu fascynujących rzeczy i spraw... Nie wiem, te wybrane sny, ciężko mi stwierdzić, czy powinnam je uznać jako prorocze, czy jako głos mojej podświadomości, nie są życzeniowe tego jestem pewna. Są naszpikowane symbolami, może nie tyle ogólnymi, co tymi, które dla mnie są czytelne.

Nie no, dlaczego doba ma tylko 24 godziny, z czego większą część przesypiam i przesiaduję w pracy... :0girl_cray2:

Awatar użytkownika
Avena
Dopiero się rozkręcam

Postautor: Elie » 16 wrz 2015, 08:30

Bywa, że odpowiedź na nurtujące nas pytanie pomoże nam zrozumieć coś i podjąć właściwą decyzję.
A sny pozostałe, każdy ma jakieś. Problem w tym, że ludzie nie starają się sami popracować nad ich zrozumieniem. One ułatwiają nam życie czasami.
"Myślę, że to głupie ze strony kobiet by udawać, że są równe mężczyznom. One są znacznie lepsze, i zawsze były. Cokolwiek dasz kobiecie ona uczyni to jeszcze lepszym. Jeśli dasz jej spermę, da Ci dziecko. Dasz jej zakupy, ona da Ci posiłek. Dasz jej uśmiech, ona da Ci swoje serce. Mnoży i powiększa wszystko co jej się da. Więc jeśli gówno jej dasz, spodziewaj się wielkiego gówna."

William Golding

Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2000 razy
Otrzymał podziękowań: 1755 razy
Znak zodiaku: Rak

Postautor: King » 16 wrz 2015, 08:53

demirja pisze:
Elie pisze:Prawdopodobnie rozmawiamy o różnych rodzajach snów, bo różne one bywają. Od proroczych, wspólnych snach, mowie naszej podświadomości, na życzenie, ld etc..

Chyba mam nową fobię - że życie jest zbyt krótkie, aby dowiedzieć się tylu fascynujących rzeczy i spraw... Nie wiem, te wybrane sny, ciężko mi stwierdzić, czy powinnam je uznać jako prorocze, czy jako głos mojej podświadomości, nie są życzeniowe tego jestem pewna. Są naszpikowane symbolami, może nie tyle ogólnymi, co tymi, które dla mnie są czytelne.

Nie no, dlaczego doba ma tylko 24 godziny, z czego większą część przesypiam i przesiaduję w pracy... :0girl_cray2:

Nie martw się, Życie się nigdy nie kończy :zabawa:

A skoro już masz tę nową fobię,to tym bardziej powinnaś wykorzystać stan snu,
a nie , spać jak owieczka albo jakiś osesek ;P
King

Podziękował : 25 razy
Otrzymał podziękowań: 31 razy
Znak zodiaku: Wodnik

PoprzedniaNastępna

Wróć do Kompendium wiedzy o snach