Szklana kula

Szklana kula

Postautor: Adam » 25 mar 2009, 11:21

Obrazek

Wątek ekspercki, w którym będziemy mogli odnaleźć wypowiedzi Wróżki Bassmy :)

Zachęcamy do rozmowy o szklanych (kryształowych kulach), dzielenia się własnymi przemyśleniami i doświadczeniami :)
Bo w oczach tkwi siła duszy. Paulo Coelho
GG: 2593229
Awatar użytkownika
Adam
Gawędziarz

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Droga życia: 8

Re: Szklana kula

Postautor: Adam » 27 mar 2009, 10:21

Na wstępie chciałbym zadać Pani Magdalenie następujące pytanie:

Czy szklana kula się nadaje, czy lepiej szukać (bardzo drogich) kul kryształowym z np. kwarcu? I czy w tym przypadku wielkość ma znaczenie? :) Widziałem w serwisach aukcyjnych kule kryształowe o szerokości 4 - 6 cm , ale zastanawiam się, czy to nie za mało?

Jakie książki poleca Pani na początek tej niezwykłej przygody?
Bo w oczach tkwi siła duszy. Paulo Coelho
GG: 2593229
Awatar użytkownika
Adam
Gawędziarz

Otrzymał podziękowań: 1 raz
Droga życia: 8

Postautor: Beatrix » 27 mar 2009, 10:32

Są kule ze szkła "kryształowego" - tak przynajmniej pisze producent w miarę nie drogie, ja mam właśnie taką. Dodam nawet, że ostatnio moje koty bawiły się na tym stoliku i zrzuciły ją na podłogę i o dziwo nic jej się nie stało :)
Beatrix
Wpadłem na chwilę

Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: sneak » 28 mar 2009, 12:32

Z kulą, chodzi o to, że podobnie jak w przypadku wsłuchiwania się w szum rzeki (odziaływanie na słuch) tak wpatrywanie w nieskończoną przestrzeń (w szklaną kulę) wywoła też efekt transu u człowieka i wytworzenie wizji.

Mam jakąś małą kulkę szklaną z kafarku, ok 6cm średnicy. Myślę, że by się dawawała jako kryształowa kula.
Awatar użytkownika
sneak

Postautor: Beatrix » 02 kwie 2009, 15:14

Chyba jednak nikt kompetentny się na ten temat wróżenia z kuli nie wypowie ;)
Beatrix
Wpadłem na chwilę

Postautor: Tamia » 02 kwie 2009, 22:22

Bea, a jak dlugo sie koncentrowalas na kuli?

Pani Bassemka mowila, ze pierwszym "objawem" jest zazwyczaj widok takiej gestej mgly, jakby sie chmury burzowe zebraly. Widzialas cos takiego?
"Każdy ma jakiegoś fioła, lecz najgorsze jest mniemanie, kiedy ktoś myśli, że nie ma wcale."
"Wszystko w życiu przemieszcza się od wewnątrz na zewnątrz."

"Wiedzieć, chcieć, odważyć się, milczeć."
Ordnung muss sein!
Awatar użytkownika
Tamia
Gawędziarz

Postautor: Beatrix » 03 kwie 2009, 06:42

Wpatrywałam się ok 20-30 min. Trochę przy zapalonym świetle, trochę tylko przy świetle ze świecy. Widziałam tylko odbijające się w niej sprzęty. I moją twarz do góry nogami. Zadnej mgły. Potem tylko oczy mnie bolały i głowa, mam już ją ok 2 lata i próbowalam nie raz. Po prost nic :? No nic będę próbować, aż mi się uda ;)
Beatrix
Wpadłem na chwilę

Postautor: kia » 13 kwie 2009, 01:50

nie mozna za dlugo wpatrywac sie w kule to bardzo meczace szczegolnie na poczatku 15-20 min wystarczy.nie patrzy sie w kule tylko jakby poprzez nia na plomien swiecy stojacej za kula ok30-40cm,oczy lekko przymrozone ,wczesniej dobrze jest pomedytowac ,kula powinna stac na wysokosci oczu,powinno sie ja czesto dotykac zamykac w dloniach aby poznala nasza energie ,nieuzywana przykrywamy kawalkiem jedwabiu -nie przykryta chlonie energie z otoczenia kula powinna znac tylko nasza energie bo to my mamy z niej czytac a nie ktos inny pojawiajace sie chmury nie zawsze sa "burzowe"czasami to obloczki roznego koloru ,i trzeba pamietac ze przeciazenie oczu jest szkodliwe sesje krotkie ale codzienne najlepiej w przyciemnionym pokoju ,kule trzeba od czasu do czasu oczyscic tradycyjnie zimna bierzaca woda woda zasolona -kula pozostawiona w niej na noc ,nad ogniem ,mentalnie itp,itd.... mam nadzieje ze to co napisalam komus sie przyda :D
"Albo nie umiesz, albo życie tak sprawiło,że o bólu nic nie powiesz i ukryjesz wszystko, nawet miłość"
Awatar użytkownika
kia
Grafoman

Znak zodiaku: Koziorożec
Droga życia: 33

Postautor: Beatrix » 15 kwie 2009, 12:36

Fajnie, że coś podpowiedziałaś. Ja intuicyjnie wpatrywałam się właśnie w półmroku, a za kulą stała zapalona swieca, ale i tak nic nie widziałam :D Napisz jeszcze coś co pomoże w niej zobaczyć cokolwiek :D
Beatrix
Wpadłem na chwilę

Postautor: WhiteShile » 15 kwie 2009, 12:39

http://www.fraida.pl/info/wrozenie_z_kuli.pdf

Tutaj troszkę jest napisane ;).
Obrazek
Awatar użytkownika
WhiteShile