Talia ANIOŁY KARMY - Karma Angels

Talia ANIOŁY KARMY - Karma Angels

Postautor: Ejbert » 18 mar 2017, 05:19

Karty Karma Angels to 32 wizerunki aniołów, z których każdy - tak jak to w anielskich kartach jest - niesie swoje przesłanie oraz ma znaczenie wróżebne.
To co odróżnia tą talię od innych - oprócz normalnych, nieudziwnionych wizerunków aniołów namalowanych na wzór tych z ikon - nie jest jakimś 'karmicznym zadaniem specjalnym", jednak chyba ta talia, bardziej niż inne, kładzie nacisk na uwarunkowania karmiczne, w tym sensie, że zwraca uwagę iż my, ludzie nie rozpoznajemy zadań które mamy wykonać na Ziemi i nie rozumiemy przyczyny naszych niepowodzeń, trosk i kłopotów, a one często mają podłoże karmiczne. A karmy nie da się odrzucić, nie da się nic zrobić na skróty ani na siłę. I właśnie te karty między innymi wskazują nam to, czego się obejść nie da, jak również wskazują by nie robić tego, co jest z tą karmą niezgodne, podpowiadając jednocześnie co i jak mamy robić, by się ona wypełniła. Tym samym unikniemy walki z wiatrakami jak też wypełnimy swoje zadania karmiczne.

Poza tym te karty mają normalne znaczenie dywinacyjne i można używać ich do wróżb tak jak każdą inną anielską talię wraz z jej własną interpretacją i na odwrót - inne talie mogą służyć do interpretacji karmicznej wg Karma Angels, o ile mają wszystkie tu wymienione imiona Aniołów.
Ja jednak nie używam mojej talii do pospolitych wróżb i wyciągam ją tylko od wielkiego dzwonu, wtedy gdy mam rzeczywiście trudną sytuację do rozgryzienia (swoją lub innych ludzi) i nie rozumiem jej przyczyn, a właściwie gdy podejrzewam drugie dno, czyli właśnie uwarunkowanie karmiczne.

Problemem może być wykładnia, bo tej w sieci nie ma.
Do kart dołączony jest minimalistyczny przewodnik (w kilkunastu językach ale oczywiście nie w polskim) oraz beznadziejnie badziewiasta "instrukcja po polsku", którą nie wiem kto wy...pocił, bo tego zlepku informacji nie da się przypisać jakiejś jednej talii, nie wiem czy "twórca" tego był pod wpływem wysokoprocentowych napojów wyskokowych, ciężkich dragów czy zwyczajnie jest nawiedzony, ale to się nie nadaje do tych kart ani nawet do użycia w WC, gdy zabraknie tam papieru wiadomego użytku.
Wydrukowano też kiedyś jakiś mix w jakimś pseudoezoterycznym pisemku i ten już bardziej (w zarysie) przypomina przesłanie talii Karma Angels.
Jest wreszcie książka H.Żuk, "Karma na skrzydłach aniołów", tu autorka daleko żegluje, opisuje więcej niż należy ;) ale podaje sporo ważnych i przydatnych informacji na temat samych aniołów, ich imion, przynależności, atrybutów, rekwizytów itp. co może znacząco ułatwić zrozumienie o co w tym wszystkim chodzi. No i oczywiście podaje wykładnię wróżebną; nie wiem wprawdzie czy jest ona zapożyczona z innych talii czy zmiksowana z własnymi przekonaniami i doświadczeniem autorki, jednak sądzę, że to bardzo dobre opracowanie, szczególnie jak porównuję je ze słodko-pierdzącymi niektórymi innymi wykładniami.
Na koniec notka informacyjna: talia została wydana w dwóch wersjach kolorystycznych tła - jedno jest żółte, pastelowe, stonowane, drugie na bogato, w złoceniu.
Grafikę wykonał A.A. Atanassov, instrukcję opracowali M.Katz i T.Goodwin, a wydawnictwo to Lo Scarabeo.
Karty są duże, 7,7 x 12,5 cm i porządnie wykonane, nie tak jak niektóre cienkie barachła tego wydawnictwa.

Karma Angels - spis kart (imiona aniołów tak jak w oryginale)
1 Micael, 2 Raphael, 3 Gabriel, 4 Uriel, 5 Ariel, 6 Seheiah, 7 Remiel, 8 Jezalel, 9 Metatron, 10 Nith Haiah, 11 Jabamiah, 12 Mahasiah, 13 Melahel, 14 Vehuiah, 15 Jeliel, 16 Sachiel, 17 Anael,, 18 Cassiel,, 19 Elemiah, 20 Mitzrael, 21 Jeialel, 22 Raziel, 23 Nathaniel, 24 Ananchel, 25 Shekinah, 26 Lauviah, 27 Achaiah, 28 Haziel, 29, Chavakian, 30 Assaliah, 31 Uzziel, 32 Zadkiel.

Ejbert
Sceptyczny Tetryk - Dobry Duszek Forumezo

Podziękował : 50 razy
Otrzymał podziękowań: 95 razy
Droga życia: 0

Re: Talia ANIOŁY KARMY - Karma Angels

Postautor: Elie » 19 mar 2017, 19:42

Karty Karma Angels to 32 wizerunki aniołów, z których każdy - tak jak to w anielskich kartach jest - niesie swoje przesłanie oraz ma znaczenie wróżebne.

Tego nie jestem w stanie zrozumieć i zaakceptować. Ktoś te przesłania napisał w/g swojego widzimisię. Nie rozumiem jak Anioł może nieść przesłanie wróżebne :03777: O ile już, to może nieść pomoc w sensie opiekuńczym, bo taką rolę przypisano im w Biblii.O karmie nawet ćwierć słowa nie ma.

Weźmy pierwszego z brzegu - Archanioł Michał
Niżej charakterystyka z wikipedii;

Archanioł Michał, hebr. מיכאל [Mîchā’ēl], gr. Μιχαήλ [Michaél], łac. Míchaël, arab. ميخائيل [Mika'il], cs. Archistratig Michaił – w religii chrześcijańskiej jeden z archaniołów, święty Kościoła katolickiego i prawosławnego.

Hebrajskie imię Mika'el znaczy któż jak Bóg. Według tradycji chrześcijańskiej i żydowskiej, kiedy Lucyfer zbuntował się przeciwko Bogu i nakłonił do buntu 1/3 aniołów, Michał miał wystąpić jako pierwszy przeciwko niemu z okrzykiem: "Któż jak Bóg!".

W religii judaistycznej wymienia się Michała wśród siedmiu aniołów wyższego rzędu. Również w islamie Michał (Mika'il) jest jednym z ważniejszych aniołów.

W Nowym Testamencie pojawia się jako stojący na czele hufców niebieskich, zwycięsko walczący z szatanem i jego zwolennikami (Jud 9; Ap 12,7). W niektórych pismach wczesno-chrześcijańskich, zależnych od apokaliptyki żydowskiej, Michał bywa utożsamiany z Jezusem[1]. U pisarzy kościelnych uchodzi za księcia aniołów, archanioła, któremu Bóg powierza zadania wymagające szczególnej siły. Wstawia się u Boga za ludźmi, jest aniołem stróżem ludu chrześcijańskiego. Stoi u wezgłowia umierających, którym następnie towarzyszy w drodze do wieczności. Łączy się z tym jego patronat nad kaplicami cmentarnymi. Artyści przedstawiają go z wagą do odmierzania dobrych uczynków. Zaś symbolem dobrych uczynków jest złoto i dlatego jest też patronem złotników i rytowników. Kult religijny św. Michała istnieje nieprzerwanie od początku chrześcijaństwa. Innym atrybutem archanioła Michała jest ognisty miecz. Najsławniejszą budowlą wzniesioną ku jego czci jest kościół i klasztor na Mont Saint-Michel, miejsce pielgrzymkowe oraz Monte Sant'Angelo (Włochy).
Michał jest archaniołem, którego wierni przyzywają w walce przeciw siłom zła. Wierzą, że pomaga odnaleźć wewnętrzne światło. Historycznie jest obrońcą zarówno Izraela, jak i Kościoła katolickiego. Jest patronem policjantów, żołnierzy i małych dzieci, a także opiekuje się pielgrzymami i obcymi ludźmi. Archanioł Michał jest ognistym wojownikiem, Księciem Niebiańskiej Armii, która walczy w imię sprawiedliwości i prawa. Daje wsparcie wszystkim, którzy znajdują się w strasznym ucisku. Michał jest też dawcą cierpliwości i szczęścia. Archanioł Michał patronuje również jednostkom powietrznodesantowym (np. 1 Pułk Powietrznodesantowy Huzarów, 1 Pułk Powietrznodesantowy Szaserów).

Przywoływany przez celebransa w obrzędach egzorcyzmu.

Jest patronem:

państw: Cesarstwa Rzymskiego, Anglii, Austrii, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Węgier, Rusi Kijowskiej
miast: Amsterdamu, Łańcuta, Bartoszyc, Kijowa, Brukseli, Mszany Dolnej, Białej Podlaskiej, Sanoka, Żagania, Strzelina
w Polsce: Małopolski, diecezji łomżyńskiej (istnieje ruch Czcicieli św. Michała Archanioła i Rycerstwo św. Michała Archanioła) i Płońska (od 29 września 2006[2])
mierniczych, radiologów, rytowników, szermierzy, szlifierzy, złotników, żołnierzy, policjantów, a także dobrej śmierci.

Itd - https://pl.wikipedia.org/wiki/Archanio% ... icha%C5%82
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
"Kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem."

BARDZO PROSZĘ O WERYFIKACJĘ WRÓŻB

Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 1935 razy
Otrzymał podziękowań: 1617 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: Ejbert » 19 mar 2017, 21:12

Elie pisze:

Tego nie jestem w stanie zrozumieć i zaakceptować. Ktoś te przesłania napisał w/g swojego widzimisię. Nie rozumiem jak Anioł może nieść przesłanie wróżebne :03777: O ile już, to może nieść pomoc w sensie opiekuńczym, bo taką przypisano im rolę w Biblii.O karmie nawet ćwierć słowa nie ma.

Elie - nie przesłanie wróżebne tylko przesłanie i wróżbę, to jednak różnica.
Więc: to nie Anioł niesie przesłanie i wróżbę - tylko przedstawia ją symbol - wizerunek anioła do tej karty przypisany - bo to jest takim samym obrazkiem jak każdy inny obrazek w każdej z talii. Przecież każdy symbol karciany niesie jakieś przesłanie i coś radzi, coś oznajmia, nieważne czy to jest Król kijów, 10 karo, 7 kropek, 5 zajączków czy anioł Zadkiel.
Zresztą wszystkie znaczenia jakichkolwiek kart ktoś opracował i właśnie nierzadko wg. własnego widzimisię, o czym świadczy mnogość wykładni z jednego obszaru karcianego - ani tarot ani klasyki, cygany czy lenormandy (no, te chyba najmniej spaskudzone są) nie mają jednolitej, spójnej wykładni.

Co do przesłań - to i tak jest i nie jest, bo to zależy kto karty opracował, a właściwie do jakich źródeł sięgał przy ich opracowywaniu. To tutaj właśnie ważne jest czy karciane przesłanie (rada) Anioła zgadza się ze źródłami, czy ktoś je wziął z sufitu. O karmie w kontekście religii chrześcijańskiej nie ma dziś mowy, ale to nie znaczy, że tego nigdy w chrześcijaństwie nie było, poza tym tu nie chodzi o "odpracowanie karmy" czy jeszcze głupsze na to określenia, tylko o wskazówkę, co uwiera w tyłek, z jakiej może być przyczyny, jak do tego podejść - podjąć "walkę" czy pogodzić się z sytuacją, nie muszą być to od razu uwarunkowania karmiczne, ale mogą; zresztą z każdej talii da się odczytać czy uwarunkowania wydarzeń są głębokie czy nie, te głębokie można nazwać karmicznymi - to nie ma znaczenia. Po prostu coś się da z tym zrobić lub nie i o to w tym wszystkim chodzi.
Tytuł kart: Karma Angels to raczej chwyt marketingowy autora talii bądź wydawnictwa a do nich trzeba podchodzić tak jak i do każdej innej talii.
Nb. mnie się nie mieści w głowie jak można w instrukcji obsługi (tej po polsku) beztrosko zmieszać różne anielskie wykładnie, a tak zrobiono. Ale - co prawda nie pamiętam gdzie to kupiliśmy, ale chyba u Alli Ch, a to wiele by wyjaśniło... :wink:

Natomiast jeśli chodzi o inne kwestie, jak niesienie pomocy, tej którą przypisujemy Aniołom i o którą ich prosimy , to mówię o tym w innym wątku (tym co napisała Nut), to jest całkiem co innego i moim zdaniem nie powinno się zwracać do Aniołów poprzez karty.

PS.
Wikipedię też redagują amatorzy i jest średnio wiarygodnym źródłem, nawet nie dlatego, że źródła są złe czy coś, tylko cytuje się tam powierzchowne informacje. I to też nie jest niczym nagannym, a w wielu przypadkach na dzień dobry one wystarczą, ale jeśli rzecz dotyczy czegoś, czego "bez ksiąg" nie da się rozgryźć czy dogłębnie poznać, to nie można na tym się opierać, a anioły są takim właśnie tematem.
To akurat wiem bo swego czasu zainteresowałem się tym tematem, ale jak zobaczyłem jak obszerne są materiały, to dałem sobie spokój, no ale co poczytałem to moje xd.

Ejbert

Postautor: Ejbert » 19 mar 2017, 21:56

PS 2 bo nie mogę edytować:

Elie, a czy Tobie chodziło o te głupawe przesłania, które można przypisać do każdej sytuacji?
Bo to faktycznie jest czyjaś radosna i od czapy twórczość, a nie rola i zadanie przydzielone Aniołowi przez Boga (obojętnie w jakim systemie religijnym).
No i od tejże roli wyciąga się wnioski, w czym dany Anioł może pomóc człowiekowi, jakiej wskazówki udziela itp. - to jest że tak powiem prawidłowe podejście.
Jeśli "przesłanie" na tym się opiera to da się strawić, jeśli nie - bo ktoś sobie coś sam wymyślił no to wychodzi tak:
np - ktoś prosi o przesłanie na marzec i ktoś mu losuje mu takie coś:

"NAGRADZAJ SIĘ
Ostatnio dużo od siebie dawałeś, czas więc, żebyś i ty coś otrzymał. Znajdź chwilę, by się nagrodzić. Równowaga dawania i przyjmowania jest niezbędna dla utrzymania stałego wysokiego poziomu energii, nastroju i motywacji."

No i ta osoba, która otrzymała to przesłanie jest zachwycona po same uszy i przyświadcza, że to święta prawda.

Tylko że każdy z nas może to samo powiedzieć, jeśli otrzyma takie przesłanie.
No to jeśli o to chodzi, to jest właśnie to, co pozwoliłem sobie nazwać słodko-pierdzącą wykładnią. Taką kadzącą i uniwersalną, pasują do każdej sytuacji i do wszystkiego, zawsze prawdziwej i dla każdego 035

Ejbert

Postautor: Rea » 22 mar 2017, 16:49

Na jakiej podstawie oceniasz wylosowane karty, bo jakoś nie doczytałam, albo sprytnie ominąłeś temat.
Dla przykładu pytanie i bardzo proszę o odpowiedź Twoich kart z zaznaczeniem jakie karty wylosowałeś.

Chodzi o moje zdrowie. Co na to Twoi Aniołowie.
Pójdę dalej - odpowiedz mi co karty powiedzą na temat rodzinnej choroby, która pojawia się u każdej kobiety ze strony matki, babci, prababci, ciotek.Będę zobowiązana i oświecona. :cool: :03777: :th_holeinwall:
'' Strach jest jak wilk na łańcuchu. Staje się groźny dopiero gdy go uwolnisz. Smutek ulatuje w otchłani zapomnienia. Gniew można zabić uśmiechem. Tylko nadzieja wiecznie trwa… '' David Gregory Roberts -
Cień góry

Ziemia to nasze kości, powietrze to oddech, woda to nasza krew a ogień...
ogień to nasze pożądania...
'
G. Shields
Awatar użytkownika
Rea
czarownica

Podziękował : 71 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Postautor: Ejbert » 23 mar 2017, 23:38

Rea pisze:Na jakiej podstawie oceniasz wylosowane karty, bo jakoś nie doczytałam, albo sprytnie ominąłeś temat.
Dla przykładu pytanie i bardzo proszę o odpowiedź Twoich kart z zaznaczeniem jakie karty wylosowałeś.

Chodzi o moje zdrowie. Co na to Twoi Aniołowie.
Pójdę dalej - odpowiedz mi co karty powiedzą na temat rodzinnej choroby, która pojawia się u każdej kobiety ze strony matki, babci, prababci, ciotek.Będę zobowiązana i oświecona. :cool: :03777: :th_holeinwall:

Rea - ani Ty nie nie doczytałaś ani ja sprytnie nie omijam tematu (w ogóle skąd ten pomysł?)
Ja przedstawiłem talię i informacje na temat jej wykładni - bo tego na forum nie widziałem. W sieci też niewiele się znajdzie. Myślałem, że to się komuś przyda, jeśli zainteresuje się tą talią.
I owszem - nie pisałem na jakiej podstawie oceniam wylosowaną kartę, bo nie to było moim zamierzeniem.
Napisałem jednak, że dla mnie ważna jest, że tak powiem, "autentyczność anioła", czyli: czy to co przyporządkowano jako przesłanie / radę danemu obrazkowi jest zgodne z zadaniem tego Anioła, który uwidoczniony jest na tym obrazku - i tu kieruję się źródłami. Nie jestem angelologiem (mówię tu o studiach źródłowych a nie o kartach i swoich wyobrażeniach) więc tym samym nie jestem i fachowcem, jednak co nieco zdążyłem sobie na ten temat poczytać i to mi wystarczy, by zorientować się na ile dana talia jest zbliżona do tego, czego już dowiedziałem się na ich temat.
Poza tym wyraźnie powiedziałem, że nie używam tych kart do pospolitego wróżenia, tylko gdy mam trudną sytuację do rozgryzienia. Inaczej mówiąc nie używam jej do byle czego.
I jeśli już sięgam po radę anioła, to jest to jedna karta i ona ma mi wskazać co może tkwić u źródeł problemu i/ lub jak powinienem w danej sytuacji postąpić. Pytania zadaję konkretne, staram się je tak sformułować, by nie brzmiały ogólnie.
A jeśli chodzi o to na jakiej podstawie oceniam wyciągniętą kartę (wyciągam tylko jedną) to proszę, robię to mniej więcej tak:
Pytanie:
chodzi o moje zdrowie
- pytanie ogólne
lub drugie, już bardziej szczegółowe:
odpowiedz mi co karty powiedzą na temat rodzinnej choroby, która pojawia się u każdej kobiety ze strony matki, babci, prababci, ciotek

I na przykład, gdybyś wylosowała anioła Anaela, to spośród jego predystynacji przy pytaniu pierwszym (ogólnym) wybrałbym raczej nie jego władztwo planetarne (tu Wenus) bo to dotyczy - w uproszczeniu - relacji i umów między partnerami, także intymnymi (choć tu też może leżeć przyczyna niezadowalającego stanu zdrowia, być może pozornie całkowicie nie związana z fizycznymi dolegliwościami, bo na przykład łupie Cię w kręgosłupie, ale te relacje mogą być przyczyną psychosomatyczną tego łupania!)
Zwróciłbym tu uwagę na jego władztwo nad drugim niebem. Tam jego obowiązkiem jest opiekowanie się modlitwami i prośbami i przekazywanie ich do pierwszego nieba, skąd trafiają prosto do Boga. W wielkim skrócie oznacza to, że błyskawicznie przekazuje on te prośby - "informacje" z Ziemi do Nieba, a już szczególnie, gdy chodzi o pomoc w trudnych sprawach. Konkludując - odpowiedź na tak zadane pytanie jest taka: "proś, a będzie ci dane", o ile rzeczywiście jest to sprawa poważna, a nie taka, której zaradzi wiedza pana doktora.
Anael dba on też o to, "by na Ziemię docierała energia wyzwalająca radość, szczęście i miłość".
Tym samym również daje wskazówkę, że Twoje sprawy zdrowotne zmierzają ku pozytywnemu rozwiązaniu, w zależności od możliwości (stopnia zaawansowania choroby) będzie to wyzdrowienie albo znaczna poprawa czy ulga w dolegliwościach.
Tutaj też jest jeszcze jedna wskazówka, ja ją nazywam "wizualizacyjna", ale można równie dobrze nazwać to modlitewna: po prostu trzeba się modlić (wierzący) albo / i stosować techniki uzdrawiające, w tym właśnie wizualizację albo reiki, a może sięgnąć po odpowiednie lektury, jak na przykład "Transerfing rzeczywistości" itp. To oczywiście wymaga rozmowy między wróżącym a pytającym, bo przecież każdy ma swój światopogląd i preferencje poznaniowe i wymiana informacji na głębszym niż internet poziomie staje się tutaj niezbędna.

Przy drugim pytaniu wziąłbym pod uwagę przede wszystkim władztwo planetarne Anaela, bo rzecz zdaje się mieć głębsze podłoże i korzeniem tej rodzinnej choroby mogą być nieprzepracowane dotąd niewłaściwe bliskie relacje z zamierzchłych czasów, czyli uwarunkowania karmiczne.
To drugie (owa prośba, "modlitwa o uzdrowienie") też jak najbardziej się przyda, tylko tu trzeba by było prosić również o naprawienie relacji, o odpowiednie boskie pokierowanie, jeśli sami nie umiemy sobie z tym problemem poradzić. Nieraz to pokierowanie polega na "informacji zwrotnej": coś się w głowie rozjaśni i nagle widzimy / zrozumiemy, co jest nie tak, co robimy niewłaściwie. I tu już dalej zależy od woli - albo się "poprawimy" albo dalej brniemy w zaparte.
No i miejmy na uwadze, że "plan duszy" może zakładać ozdrowienie duchowe, a poprawa stanu fizycznego może iść z nim w parze albo i nie, bo to uzdrowienie w formie fizycznej może pojawić się dopiero w kolejnym opakowaniu. Wszystko ponoć zależy od poziomu zaawansowania "choroby ducha".
A i anioł Anael jest pomocny "szczególnie wtedy, gdy próbujemy podnieść własne uduchowienie na wyższy poziom."
Nb. także w astrologii bierzemy pod uwagę, że "stan ziemski jest odzwierciedleniem stanu niebieskiego", czyli nie tylko mechanicznie tłumaczymy to co i jak ustawiło się na nieboskłonie w momencie naszego urodzenia, ale zakładamy, że dusza wybrała sobie taki a nie inny "układ planet" między innymi w celu oczyszczenia się w określony sposób z naleciałości karmicznych.
A wszelkie choroby są przejawem - ostatnim, bo zmaterializowanym już - przejawem chorego ducha, który należy uleczyć. Tak więc i astrologicznie można wskazać, co w człowieku niedomaga na poziomie duchowym, no ale o tym właściwie nikt nie chce słuchać, bo to przykre, nie wspominając, że tego się po prostu nie naucza na tych współczesnych "astrologicznych uczelniach".
Z talią anielską jest podobnie - raczej mało kto przyjmie wskazanie że coś robi niewłaściwie. Dlatego ja nie będę się nią posługiwał na szerokich wodach, uważam, że te głębsze przesłania przeznaczone są dla ludzi obiektywnych, o szerszym światopoglądzie i umiejących przyjąć swoje negatywy do wiadomości bez mieszania przekaźnika z błotem - :2pistolety:
A wróżyć nimi - jak mówiłem - nie zamierzam, do tego mam inne karty.

Cytaty dotyczące wykładni anielskiej pochodzą ze wspomnianej książki "Karma na skrzydłach aniołów", z której podpowiedzi korzystam przy interpretacji z racji tego, iż uznałem ją za najbardziej wiarygodną z dostępnych mi wykładni nt. tej talii. Jeśli mi się uda, to zamieszczę dla przykładu pełną treść wykładni dla jakiegoś Anioła (jeśli w ogóle ktoś jest tym zainteresowany...)

Ejbert

Postautor: Elie » 26 mar 2017, 09:13

O karmie w kontekście religii chrześcijańskiej nie ma dziś mowy, ale to nie znaczy, że tego nigdy w chrześcijaństwie nie było

Było było...poszukam odpowiedniego akapitu to zacytuję.

Jeśli mi się uda, to zamieszczę dla przykładu pełną treść wykładni dla jakiegoś Anioła (jeśli w ogóle ktoś jest tym zainteresowany...)

Jak nie jak tak. Opisz proszę :cool:

Obrazek

Produkt niedostępny, nawet na Allegro.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
"Kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem."

BARDZO PROSZĘ O WERYFIKACJĘ WRÓŻB

Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 1935 razy
Otrzymał podziękowań: 1617 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: Ejbert » 11 kwie 2017, 17:40

Poniżej wrzucam przykładowy tekst pochodzący z instrukcji do kart i pełny tekst z książki H.Żuk "Karma na skrzydłach aniołów"; jak mówiłem autorka korzystająca z kilku źródeł traktujących o aniołach, zwraca uwagę na znaczenie imienia anioła, jego predyspozycje i zadania do wykonania na Ziemi, czyli to nad czym dany anioł ma sprawować pieczę, na ustawienie postaci anioła, kolorystykę elementów, gesty, ubiór i rekwizyty. Poleca też zwrócić uwagę na kolejność numeryczną, bo wg niej każdą cyfrę z tej talii można odnieść do numerologii co wzbogaci wróżebne znaczenie karty.
Według mnie pomysł od czapy, no ale to nie mój wóz i nie mnie będzie wiózł, a skoro zobowiązałem się wrzucić przykład z jej książki to i tej uwagi nie powinienem pominąć.
Poza informacjami o aniołach (tymi pochodzącymi z literatury) autorka prezentuje znaczenie wróżebne pochodzące z własnej praktyki, więc mamy tu ciekawy komplet informacyjny i jeśli ktoś czuje więź z tymi akurat kartami nie powinien mieć problemu z właściwym doborem przesłania karty do sytuacji pytającego.
Jasne, że tak jak ze wszystkimi kartami nie trzeba się sztywno trzymać wykładni pani Heleny - nie jest to obowiązujący kanon, tylko jej doświadczenie, a każdy z nas ma przecież własne skojarzenia i intuicję, która go prowadzi. Ja też nie ze wszystkim się zgadzam (i nie odpowiadam za to co p.Żuk napisała ;p) ale uważam, że jest to fajne źródło startowe dla tej talii, o wiele lepsze niż kompilacja krążąca w internecie, której echa odnalazłem w przysłanej mi do kart "instrukcji", chociaż sam już nie wiem co było pierwsze: opracowana polska instrukcja do kart, z której ktoś czerpał "inspirację" i wrzucił swoje wypociny do netu (i jakiegoś ezo pisemka) czy też instrukcja przejęła myśl z pisemka i netu ;)

Otworzyło mi się na Gabrielu więc lecimy, jako pierwszy cytuję tekst z instrukcji:

Jego imię oznacza „Siła Boga". Jest strażnikiem i opiekunem wszelkiej twórczości. Jego obecność uwrażliwia umysł człowieka na otaczające go piękno, umożliwia pojawienie się nowych pomysłów, idei.
Archanioł Gabriel prowadzi nas w rozwoju duchowym, usuwa zniechęcenie, niesie radość, szczęście, pomaga w realizacji planów. Wnosi w nasze życie harmonię i dyscyplinę, tak w sprawach materialnych, jak i duchowych. On i jego Anioły Pomocnicy pomagają nam zrozumieć i wypełnić plan życiowy obecnego wcielenia, wskażą również sposób, w jaki możemy przejść przez trudne sytuacje i pojąć ich sens.
Jest patronem małych dzieci, ale też otacza opieką nasze "wewnętrzne dziecko", którego wzrost może zostać przerwany, gdy zostanie zranione. Archanioł Gabriel zwraca się do "wewnętrznego dziecka" słowami miłości i ciepła. Jego dłoń jest zawsze przy nas, otaczając opieką to, co jest w naszym wnętrzu prawdziwe i czyste. We wszystkich religiach uważa się go za Posłańca Źródła.
Jest Aniołem ducha prawdy. Pomaga nam odnaleźć mądrość drzemiącą w każdym z nas, poznać naszą osobistą prawdę i żyć zgodnie z nią, ujawniając nasze zdolności i talenty. Archanioł Gabriel wskazuje nam, którędy powinniśmy iść, aby osiągnąć najwyższe dobro i szczęście. Wspomaga naszą siłę i przekonanie, że każdy z nas, będąc tym, kim jest, w niepowtarzalny sposób przyczynia się do rozwoju duchowego całej ludzkości.

Sens wróżebny karty:
Gabriel jest Aniołem Zwiastowania, więc kiedy w rozkładzie pojawia się ta karta, oznacza ona miłe nowiny, szczęśliwe zdarzenia, takie jak np.: narodziny, małżeństwo, a także prorocze sny, otrzymanie dobrych rad, uzdrowienie stosunków w rodzinie.
Pozycja odwrócona:
karta radzi zachować ostrożność, podchodzić z rezerwą do otrzymanych wiadomości i zdarzeń, oraz nie podejmować pochopnie ważnych decyzji.
Może też chodzić o projekt, którego realizacja nie będzie możliwa.

cdn.

Ejbert

Postautor: Ejbert » 11 kwie 2017, 22:24

Według H.Żuk:

Gabriel
Czyli: "Moc Boga", "Bóg jest moją siłą", Moc siły stwórczej Boga", "Światło Boga", "Boży posłaniec" albo "Herold Boga"

1. Proponuje: przygotować się na ważne zdarzenie i dobre radosne informacje dotyczące życia rodzinnego, osobistego lub zawodowego.
Wiadomość może dotyczyć narodzin dziecka lub dzieła. Przypomina, że warto zająć się realizacją marzeń, nadziei i planów.
2. Radzi: zachować równowagę ducha, słuchać głosu intuicji i nie popadać w przedwczesną euforię. Unikać przeceniania niespodziewanych i nagłych zdarzeń oraz wiadomości.
Zawsze sprawdzać wiarygodność napływających informacji i być przygotowanym na ew. pomyłkę, fałsz lub celowe kłamstwa.
3. Zapowiada: szczęśliwe zakończenie wszelkich trudnych spraw, realizację planów oraz wielką radość z niespodziewanych wiadomości albo zdarzeń.

W niektórych materiałach przypisuje się Gabrielowi funkcję "Stróża Najświętszej Rodziny". Jego imię - podobnie jak imiona Michała i Rafała - wywodzi się z tradycji mitologii chaldejskiej.
W literaturze judeochrześcijańskiej, islamskiej i mahometańskiej (?!) uważany jest "za jednego z dwóch najpotężniejszych aniołów". Jest również "jednym z siedmiu aniołów stojących najbliżej Boga" oraz jednym z trzech występujących w Biblii aniołów nazwanych z imienia.
Postać archanioła Gabriela często łączona jest z pojawieniem się osoby Jezusa. I mimo że imię Gabriela - ze wszystkich imion anielskich - jest najczęściej wymieniane w Piśmie Świętym, to istota ta pozostała osnuta mgłą tajemnicy.
Jest to anioł uznawany - podobnie jak Michał i Rafał - przez większość religii świata, A jego imię występuje zarówno w Biblii jak i w materiałach apokryficznych, w Talmudzie a także w pismach gnostycznych.
W religii islamu jego imię brzmi - Dżibril i jest uznawany za "ducha prawdy". Natomiast Mahomet twierdzi, że to właśnie Gabriel podyktował mu słowo po słowie albo inaczej - surę po surze - cały Koran.
Z postacią Archanioła Gabriela łączy się wiele legend, opowieści, podań czy relacji ze zdarzeń. Do najbardziej znanych należy zaliczyć: Zwiastowanie Maryi, które jako jedyny opisał św. Łukasz, lecz zabrakło w tym opisie wizerunku anioła. Nie wiemy więc co Maryja widziała, czy był to anioł jako istota niebiańska, albo światło lub głos. Jednakże opowieść ta była portretowana przez najwybitniejszych artystów, którzy według własnej wyobraźni przedstawiali wizerunek Gabriela.
Inną znaną opowieścią jest przekazanie przez Gabriela wiadomości Zachariaszowi o mającym narodzić się Janie Chrzcicielu.
Joanna d'Arc w swoich zeznaniach sądowych oświadczyła, że to archanioł Gabriel natchnął ją, żeby wyruszyła na czele wojsk, z pomocą królowi Francji.
W sferze niebiańskiej Gabriel sprawuje władzę nad rajem. Milton w "Raju utraconym" obdarzył go funkcją wodza straży anielskiej.
Przypisuje mu się także pełnienie obowiązków anielskiego doradcy Józefa.
W hierarchii niebiańskiej Pseudo Dionizego Areopagity Gabriel jest księciem chóru aniołów. Natomiast Orygenes w swoich pismach przedstawia go jako anioła wojny.
Wizerunek archanioła Gabriela najczęściej prezentowany jest w długiej białej szacie, z długimi włosami przewiązanymi opaską, z pastorałem lub laską poselską w dłoni albo trzema gałązkami kwiatów, co symbolizować miało Świętą Trójcę. Jego postać zazwyczaj pokazywana jest w pozycji klęczącej lub w ukłonie. Z czasem dodano mu następne rekwizyty, np. berło, gałązkę oliwną albo róg przyłożony do ust. Na niektórych wizerunkach Gabriel trzyma lilię, która symbolizuje Drzewo Życia i zioła nieśmiertelności.

Predestynacje Gabriela
W większości materiałów źródłowych Gabriel postrzegany jest jako anioł zwiastowania, dobrych wiadomości, miłosierdzia, objawienia i przepowiedni ale także jest aniołem zemsty i śmierci.
Natomiast w literaturze judaistycznej występuje jako "Książę sprawiedliwości" oraz ten, który obdarza ludzi nadzieją. Czuwa, aby aniołowie troszczyli się o ludzi i pomagali im w pokonywaniu trudności napotykanych w ich ziemskiej wędrówce.
Szczególną troską Gabriel otacza rodziny. Dba o kobiety ciężarne. Pomaga bezpłodnym, niesie im dobrą radę i nadzieję. Pod jego szczególnym baczeniem znajdują się dzieci i młodzież. Dopilnowuje aby harmonijnie przebiegał rozwój duchowy, psychiczny i fizyczny. Pomaga w nauce, uczy jak należy dokonywać wyborów, z których składa się życie ludzkie.
Podpowiada jak powinno się postępować wobec świata zewnętrznego, jak nawiązywać kontakty z najbliższym otoczeniem. Wspomaga w nauce, uczy wzajemnej miłości w relacjach rodzinnych.
Wspiera podczas wyboru partnera lub partnerki czy budowaniu egzystencji i stabilizacji w rodzinie. Pomaga przy zakupie mieszkanie albo wyborze zawodu.
A ponad wszystko jako Anioł Słoneczny - Karmiczny - czuwa Gabriel nad tym, aby jego podopieczni szli przez życie zgodnie z zawartą umową karmiczną, realizowali wyznaczoną na to wcielenie misję. Dlatego też często, zwłaszcza podczas snu Gabriel odsłania sceny karmicznego planu, pokazuje cel i sposób realizacji zadań. Albo przypomina przeszłe wcielenia, które miały wpływ na zadania - misję tego wcielenia. W ten sposób stara się naprowadzić nas na drogę wyznaczonej karmy. To znaczy podpowiada co należy czynić, jakich dokonywać wyborów i w którym kierunku podążać, aby można było wypełnić misję, z którą przyszliśmy na Ziemię.
Gabriel jest więc aniołem rozbudzającym naszą duchowość, intuicję, zdolność sięgania za kurtynę. Uczy nas nawiązywania kontaktu z innym wymiarem poprzez wyobraźnię, intuicję i sny prorocze lub wizyjne.
Jako anioł sfery Księżyca ma ogromny wpływ na sprawy ziemskie, głównie związane ze zdrowiem i płodnością, prokreacją, wegetacją roślin. Czuwa nad zachowanie równowagi w świecie ludzkim, roślinnym i zwierzęcym. Troszczy się o zachowanie gatunku. Ma moc regulowania relacji męsko - damskich.
Leczy bezpłodność, choroby związane z narządami rodnymi kobiet i genitaliami mężczyzn. Pod jego opieką znajdują się wszystkie choroby związane z drogami moczowymi. Wspomaga w porodach, usuwa zagrożenia i chroni wszystko, co ma związek z narodzinami.
W świecie roślinnym i zwierzęcym, poza dbałością o zachowanie gatunku, archanioł Gabriel ma decydujący wpływ na ilość i jakość produktów roślinnych i zwierzęcych. Dba również o zachowanie równowagi w sferze wyżywienia, stoi więc na straży obfitości żniw, zbiorów, plonów i hodowli. A czyni to zawsze tak, by na wszystkich płaszczyznach zachowana była równowaga.
Archanioł Gabriel jest władcą Księżyca, ognia i wody, opiekunem wschodniej strony świata: Jutrzenki; przypływów i odpływów mórz i oceanów, realizacji marzeń i czuwa nad planem karmicznym swoich podopiecznych.
Jest aniołem dobrej nowiny, nadziei, narodzin, opiekunek dzieci i młodzieży.
1 kwietnia 1952 r. papież Pius XII ogłosił Gabriela patronem telegrafu, służb informacyjnych oraz pracowników poczty.

Jak widać pani Helena nieźle popłynęła określając predestynacje Archanioła; w żadnych źródłach nie doczytałem o "czuwaniu nad karmą" czy "mocy regulowania regulowania relacji męsko - damskich" itp. kwiatów, jednak jak się wczytać w te źródła to można wyekstrahować z nich i przełożyć na współczesne rozumienie te predestynacje ;)

cdn.

Ejbert

Postautor: Ejbert » 12 kwie 2017, 18:20

Gabriel cd.
Wizerunek i symbolika karty.
Uwaga: to jest omówienie obrazu i symboliki karty, czyli tego co narysował twórca talii a nie detalicznie tego co jest na ikonach i w ogóle na obrazach przedstawiających postać tego archanioła. Autorka książki zaleca by "przede wszystkim starać się patrzeć na wizerunek karty oczami jej twórcy. To co ujrzymy połączmy z treścią wróżebną i przenieśmy na zadane pytanie. Reszta się sama ułoży".
Trudno jednak patrzeć na wizerunek "oczami twórcy", bo nikt nie siedzi w jego głowie i wyobraźni, stąd objaśnienia co oznaczają poszczególne elementy mają ułatwić zrozumienie przesłania karty.
Na takie szczegóły zwracają uwagę także niektórzy tarociści, zwłaszcza starej daty, pracujący z normalnymi, nie udziwnionymi / rozfantazjowanymi taliami tarota.

A więc:
Przyjęta pozycja w stronę prawą i rozstawione stopy informują jednoznacznie, że archanioł Gabriel znajduje się w ruchu. Podążanie w stronę prawą oznacza gotowość do działania w każdych warunkach.
Latarka i lusterko w lewej dłoni symbolizują umysł pogrążony w nieustannej kontemplacji, analizowaniu zdarzeń, pomysłów i tego wszystkiego, co dzieje się zarówno w świadomym umyśle(latarenka) jak i w duszy (lustro).
Tymi rekwizytami archanioł zwraca naszą uwagę, żebyśmy mieli zawsze na względzie czystość naszego umysłu i duszy, radzi abyśmy nigdy nie zaniedbali samooceny naszych myśli, słów i czynów. Jest to także przypomnienie lub przestroga, że być może zbyt dużo czasu poświęcamy na ocenę innych, natomiast zbyt rzadko zaglądamy do własnego wnętrza.
Pamiętajmy, że archanioł Gabriel w tej talii kart pełni funkcję naszego Anioła Słonecznego, przewodnika w podróży do wyznaczonego w umowie karmicznej celu. Dopilnowuje więc, abyśmy nie zboczyli z wytyczonej drogi.
Lustro symbolizuje nasz wewnętrzny wizerunek, odbicie naszej jaźni i nic z niej nie może umknąć.
Płonąca świeca zaś symbolizuje upływ czasu, przypomina, że nasz czas na ziemi jest ograniczony. Postępujmy tak, aby być gotowym na czas, gdy świeca zgaśnie.
Układ skrzydeł oznacza, że anioł ten ma zarówno bezpośrednią łączność z Bogiem jak i ze światem ziemskim, czyli człowiekiem. Księżyc w prawym górnym rogu karty jest podkreśleniem przynależności do Gabriela. Biały "rogalik" symbolizuje boskość, płodność, macierzyńskość, opiekę, intuicję i duszę. Księżyc jest miarą czasu, wyznacza rytmy życia i cykliczność przemian.
Tło karty w słoneczno - złotych barwach zapowiada szczęście, radość, boskość, sukces, bogactwo, dobre wiadomości i stałą opiekę kosmiczną (solarność).
Anioł pokazany w ruchu przypomina, że każdy krok do przodu prowadzi do zwycięstwa, każdy krok zastoju to cofanie się do tyłu.

Od siebie muszę dodać, że trudno jest ocenić tło karty w talii pozłacanej (którą mam), ale i w talii pastelowej wszystkie karty mają tło "słoneczno - złote", więc doprawdy nie wiem, co autorka chciała przekazać opisując to tło. Nie sądzę, by "tłem" (które na każdej karcie jest takie samo) były inne postaci, chmurki, woda itp. ponieważ są to akcesoria (elementy), mające każde jakieś znaczenie, poza tym owo "tło" nie jest wymienione przy wszystkich kartach.
Nie wiem także skąd zapożyczyła opis ułożenia ciała, akcesoriów itd. - prawdopodobnie z tarota (marsylskiego?) lub są to jej skojarzenia, gdyż w instrukcji - ani polskiej ani oryginalnej - tej symboliki nie ma.

cdn.

Ejbert

Następna

Wróć do Opisy Kart Anielskich