Tarot Rider Waite - Koło Fortuny X

Tarot Rider Waite - Koło Fortuny X

Postautor: Iza74 » 21 kwie 2015, 22:49

KOŁO FORTUNY X
Obrazek


Zmiana, przeobrażenie. Szczęśliwe rozwiązanie. Nieuniknione uwikłanie się w zdarzenia, które dobrze się skończą. Aktywność. Nagła zmiana losu. Szczęście. Wygrana, powodzenie. Dobry obrót losu. Wykorzystanie nadchodzącej szansy. Powodzenie w interesach, w małżeństwie, w pracy. Przypływ pieniędzy. Szczęśliwy traf. Wybuch uczuć, aktywność seksualna. Wytrwałość i koncentracja.

Odwrócone: Niekorzystna zmiana losu. Pech. Osłabienie woli. Trudności. Konflikty. Szereg nieszczęśliwych wypadków. Przegrana. Niepowodzenie. Niemożność uniknięcia kłopotów. Stagnacja. Marazm. Problemy w kontaktach seksualnych. Okrucieństwo, bezwzględność, mściwość. Podejrzliwość. Zazdrość.

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"
Liczby doskonałe, jak doskonałych [ ludzi ] spotyka się rzadko... ( Kartezjusz)

Awatar użytkownika
Iza74
Pismak
 
Posty: 1916
Rejestracja: 09 sie 2014, 19:19
Podziękował : 123 razy
Otrzymał podziękowań: 151 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 8

Re: Tarot Rider Waite - Koło Fortuny X

Postautor: Piko » 05 wrz 2018, 22:30

Obrazek


W rozkładzie tarota karta Koła Fortuny leżąca normalnie oznacza zmianę spowodowaną przez los . W zasadzie nie mamy na nią wpływu,powinniśmy ją zaakceptować i poddać się ruchowi koła.
Każda zmiana niesie ze sobą coś nowego, przez co zdobywamy doświadczenie i wiedzę o życiu. Karty otaczające pomogą określić czy będzie to zmiana na lepsze i czy znajdujemy się na wstępującym łuku koła czy też nie. Jeżeli wydaje się nam, że trudno będzie ruszyć z miejsca, koło oznacza konieczność zmobilizowania się i zerwania z postawą będącą przyczyną naszych niepowodzeń. Karta może również oznaczać że zapowiedziana zmiana dokona się bez naszego udziału. Oznacza konieczność dopasowania się do nadchodzących zmian, i przyjęcia tego, co zsyła nam los.

W sferze uczuć Koło fortuny oznacza związek, w którym możemy czuć się jednocześnie szczęśliwi i nieszczęśliwi. Może oznaczać brak partnera albo związek na zasadzie wzlotów i upadków. Zwykle oznacza "huśtawkę uczuć".

Karta odwrócona
Odwrócone Koło Fortuny może oznaczać nieumiejętność dopasowania się do istniejących warunków. Ogólny zastój, kiedy stoimy w miejscu, i nie czynimy nic , aby sytuację zmienić. Mocno jest tutaj podkreślona bierność, lęk odczuwany przed możliwością zmian, na które wskazuje koło. Karta ta oznacza że musimy coś zmienić, o czym rozstrzygnąć lub zadecydować, my tym czasem wolelibyśmy złożyć odpowiedzialność na innych i pozostać w stanie oczekiwania na coś, co może nigdy nie nadejść.

Źródło: " Zaproszenie do Tarota " Agnieszka Świrska
---------
nie wróże

Awatar użytkownika
Piko
Dobry Duszek Forumezo
 
Posty: 443
Rejestracja: 20 mar 2018, 23:01
Podziękował : 37 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy
Płeć: Mężczyzna
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 2

Re: Tarot Rider Waite - Koło Fortuny X

Postautor: vein » 13 wrz 2018, 15:27

Obrazek

Tarot of the New Vision / Vice Versa Tarot


X Koło Fortuny

Wzloty i upadki, niestabilność, wpływ Księżyca i Merkurego.


Aspekty pozytywne;

Dalekowzroczność, uważność, wykorzystanie okazji, inspiracja, praktyczne wykorzystanie dywinacji, łut szczęścia, przypadkowy sukces, ( na przykład na loterii), spontaniczność, żywotność, pomysłowość, dobry humor.

Aspekty negatywne;
Bezmyślność, spekulacja, hazard, zmarnowana szansa, brak poczucia bezpieczeństwa, nonszalancja, niezapobiegliwość, konformizm, niestabilna sytuacja, nagłe zmiany, zyski, straty, przygody, ryzyko, pech.


źródło; Oswald Wirth. "Wprowadzenie do tarota"
Każde marzenie dane jest nam wraz z mocą potrzebną do jego spełnienia.
Richard Bach
Awatar użytkownika
vein
Niewymowny
 
Posty: 126
Rejestracja: 29 sie 2016, 00:50
Podziękował : 19 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy


Wróć do Tarot Rider Waite

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości