Terapie naturalne

Terapie naturalne

Postautor: Elie » 14 lis 2012, 19:00

AGILLOTERAPIA Terapia polegająca na leczeniu glinką.

AJURVEDA Sposób leczenia poprzez harmonizowanie pięciu elementów: eter (niebo), powietrze, ogień, woda, ziemia. Wywodzi się ze starożytnej medycyny hinduskiej.

AKUPRESURA Terapia polegająca na masażu uciskowym poszczególnych punktów ciała. Działa na wszystkie narządy wewnętrzne poprawiając ich wydolność. Najbardziej popularne jest uciskanie odpowiednich punktów na stopach i dłoniach i uszach.

AKUPUNKTURA Leczenie poprzez nakłuwanie odpowiednich receptorów, znajdujących się w różnych punktach ciała, odpowiadających narządom wewnętrznym. Działa podobnie jak akupresura.

APITERAPIA Polega na leczeniu miodem, propolisem, pyłkiem, mleczkiem i jadem pszczelim.

AROMATERAPIA Polega na leczeniu zapachami poprzez zastosowanie olejków eterycznych w masażach, inhalacjach, kąpielach, kompresach czy rozpylaniu aromatów w pomieszczeniach.

BIODYNAMIKA Terapia polegająca na swoistym połączeniu specjalistycznych technik masażu z psychoterapią.

BIOENERGOTERAPIA Jest to leczenie bioenergią, która przekazywana jest przez bioenergoterapeutę do pacjenta najczęściej dotykiem, choć niektórzy stosują przekaz na odległość.

CHROMOTERAPIA Ta metoda polega na leczeniu kolorami i światłem o różnej długości fal.

DIETETYKA Polega na stosowaniu specjalnej diety w celu zachowania równowagi w organizmie. Odpowiednie diety dobiera się indywidualnie dla każdego pacjenta.

FENG SHUI Nie jest to terapia w dosłownym tego słowa znaczeniu natomiast jest sztuką określania korzystnych energetycznie miejsc w naszym otoczeniu.

FITOTERAPIA ziołolecznictwo polega na leczeniu ziołami oraz wyciągami z ziół, poprzez picie naparów ziołowych, stosowaniu okładów ziołami, itp.

FOTOGRAFIA KIRLIANOWSKA
Jest to metoda nie tyle terapeutyczna ile diagnostyczna. Jest to bowiem fotografia pola energetycznego człowieka, za pomocą której można stwierdzić gdzie brakuje energii lub zogniskowana jest energia.

GŁODÓWKI LECZNICZE Terapia polegająca na leczeniu głodem.

HIPNOTERAPIA Leczenie poprzez pracę z podświadomością. Polega na wprowadzeniu pacjenta w trans hipnotyczny i usunięciu z podświadomości blokad powodujących stan chorobowy

HOMEOPATIA Podawanie małych dawek substancji czynnych, które mobilizują do pracy system immunologiczny. Leki te oparte są wyłącznie na składnikach pochodzenia naturalnego: roślinnych, zwierzęcych i mineralnych.

HYDROTERAPIA Terapia polegająca na leczeniu wodą poprzez: kąpiele, okłady, polewanie itp.

IRYDOLOGIA Nie tyle terapia co diagnozowanie różnych dolegliwości z tęczówki oka, polegające na obserwacji przebarwień w poszczególnych obszarach tęczówki odpowiadających poszczególnym organom wewnętrznym.

JOGA LECZNICZA
Jedna z najstarszych metod terapii polegająca na harmonizowaniu umysłu, ciała i ducha poprzez asany (ćwiczenia fizyczne), pranajamę (ćwiczenia oddechowe) i praktyki medytacyjne.

KONCHOWANIE USZU Przyjemny zabieg wykonywany za pomocą konch - lejków wykonanych z tkaniny nasączonej woskiem pszczelim i olejkami eterycznymi. Podobnie działa świecowanie uszu metodą Indian Hopi, tyle, że zamiast konch stosuje się specjalne świece.

KRĘGARSTWO
Leczenie poprzez nastawianie kręgów, które uległy dyslokacji.

KRYSTALOTERAPIA I LITOTERAPIA Terapia polegająca na leczeniu za pomocą kryształów i kamieni szlachetnych.

KYMATYKA Terapia wykorzystująca do leczenia fale akustyczne o takiej samej częstotliwości drgań jak częstotliwości drgań zdrowej komórki.

LECZENIE SZTUKĄ Coraz częściej zwane Art Terapią. Terapie polegające na leczeniu poprzez stosowanie różnych dziedzin sztuki jak np.: malarstwo, muzyka (muzykoterapia), taniec, warsztaty teatralne, śpiew.

MAKROBIOTYKA Rodzaj dietetyki wschodniej. Zasada odżywiania się w makrobiotyce polega na utrzymaniu równowagi między dwoma pierwiastkami YANG i YIN.

MASAŻE Jedna z najstarszych form naturalnego leczenia. Spotykamy różne formy masażu jak np.: masaż leczniczy, relaksujący, masaż dźwiękiem, polinezyjski, ma-uri i inne.

MASAŻE SHIATSU Jedna z form masażu leczniczego gdzie uciska się drogi, czyli linie (meridiany) wzdłuż których przepływa energia.

MEDYCYNA CHIŃSKA
Leczenie poprzez dietę, zioła, masaż, ćwiczenia fizyczne przywracające równowagę energetyczną wywodzące się z Chin.

MUZYKOTERAPIA Terapia polegająca na wspomaganiu procesu leczenia poprzez uaktywnienie pacjenta we wspólnym działaniu psychokorelacyjnym za pomocą muzyki lub odpowiednich dźwięków.

NATUROPATIA Metoda leczenia opierająca się na naturalnych elementach przyrody, życiu zgodnym z rytmem natury.

OSTEOPATIA Terapia, w której stosuje się manipulacje na całym ciele pacjenta: kościach, mięśniach, więzadłach i tkankach.

RADIESTEZJA Polega m.in. na znajdywaniu i eliminacji szkodliwego promieniowania geopatycznego, żył wodnych, które negatywnie oddziałują na nasze zdrowie, a także za pomocą specjalnych przyrządów poprawy naszego zdrowia.

RADIONIKA Terapia lecznicza polegająca na zastosowaniu specjalnych przyrządów jak np. wahadło Ozyrysa.

REBIRTHING Leczenie poprzez intensywne oddychanie i świadoma prace z umysłem. Rebirthing znaczy "powtórne urodzenie".

REIKI Uzdrawianie energią duchową (wyższą energią uniwersalną) m.in. przez przykładanie dłoni lub przekazywanie tej energii pacjentowi. Odkryta na nowo w XIX w. przez Japończyka dr Usui.

RELAKSACJA Terapie pomagające ukoić napięcia nerwowe poprzez wyciszenie się i wprowadzenie w stan relaksu.

RUNY TERAPEUTYCZNE Znaki runiczne, które wspomagają terapię, pomagają uzyskać harmonię ciała, ducha i umysłu, wskazują drogę wyjścia z różnych sytuacji życiowych.

SZTUKI MANTYCZNE Podobnie jak Feng Shui nie są to typowe terapie ale raczej metody wróżbiarskie, wykorzystujące np. karty TAROTA lub inne akcesoria w celu uzyskania informacji o drugiej osobie – często ze wskazaniem przyczyn choroby lub problemów.

TAI CHI Stara sztuka medytacji związanej z ruchem. Obejmuje sferę psychiczną, umysłową i fizyczną. Pochodzi z Chin. Może być także stosowana jako sztuka walki.

TERAPIA KWIATOWA Terapia esencjami energetycznymi. Najczęściej stosuje się terapie dr Bacha wykonane z kwiatów.

TERAPIA POLARITY Terapia polega na równoważeniu energii życiowej ciała za pomocą czterech technik: praca z ciałem, dieta, joga polarity, stan umysłu.

TRENING AUTOGENNY Trening terapeutyczny, który wprowadza pacjenta w stan relaksu psychicznego i fizycznego za pomocą specjalnych ćwiczeń.

WEGETARIANIZM Leczenie poprzez zmiany diety i przejście na sposób odżywiania się wyłącznie produktami pochodzenia roślinnego lub w niektórych odmianach wegetarianizmu także nabiałów i miodu.

WIZUALIZAACJA Terapia polegająca na wykorzystywaniu kreatywnej mocy pacjenta do likwidacji problemów psychicznych i fizycznycznych.


Terapie naturalne
żródło-"Relaksacja ciala i umyslu"R.Craze
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić
Najważniejsze w życiu nie jest to co zdobędziesz – ale to w jaki sposób zdobywanie tego – zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 30988
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2076 razy
Otrzymał podziękowań: 1862 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Terapie naturalne

Postautor: Karolina 17 » 10 mar 2013, 15:22

Elza. pisze:TAI CHI Stara sztuka medytacji związanej z ruchem. Obejmuje sferę psychiczną, umysłową i fizyczną. Pochodzi z Chin. Może być także stosowana jako sztuka walki.


Tutaj mała poprawka: Tai Chi jest sztuką walki, natomiast Qi Gong jest właśnie metodą- można powiedzieć- uzdrawiania. Różnica polega na tym, że w Tai Chi ruchy wykonuje się nieco bardziej gwałtownie, szybciej, bardziej jak do walki, a w Qi Gong są one bardziej płynne, spokojne, delikatne.
"Umysł jest tym, co nas ogranicza; ego jest jego częścią. To jaźń duszy daje nam pewne pojęcie o wolności."
Awatar użytkownika
Karolina 17
Gawędziarz
 
Posty: 736
Rejestracja: 01 wrz 2012, 11:53
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć: Kobieta
Droga życia: 11

Re: Terapie naturalne

Postautor: Elie » 10 mar 2013, 15:28

Możesz dokładniej opisać obie. Wydaje się być ciekawe i chyba daje możliwość stosowania indywidualnie w domu.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić
Najważniejsze w życiu nie jest to co zdobędziesz – ale to w jaki sposób zdobywanie tego – zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 30988
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2076 razy
Otrzymał podziękowań: 1862 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Terapie naturalne

Postautor: Karolina 17 » 10 mar 2013, 15:40

"Umysł jest tym, co nas ogranicza; ego jest jego częścią. To jaźń duszy daje nam pewne pojęcie o wolności."
Awatar użytkownika
Karolina 17
Gawędziarz
 
Posty: 736
Rejestracja: 01 wrz 2012, 11:53
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć: Kobieta
Droga życia: 11


Wróć do Różne odłamy medycyny naturalnej

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości