Uczucia - proszę o pomoc

Temat przeznaczony dla osób samodzielnie rozkładających karty tarota, oraz pozostałych kart, pytania do początkujących wróżbitów, . Interpretacja kilku osób.

Uczucia - proszę o pomoc

Postautor: fenomen » 28 lut 2018, 12:12

Dzień dobry :)
Chciałabym poprosić chętnych o pomoc w interpretacji kart.
Sytuacja przedstawia się następująco: widujemy się, nie znamy się, ale czuję, że coś jest między nami magicznego... głębszego i borykam się z tymi myślami coraz bardziej, więc postanowiłam dowiedzieć się z kart czy tak jest obustronnie czy tylko w mojej głowie. Zwróciłam na niego uwagę, bo czułam przyciąganie od niego. Przebywamy w swoim towarzystwie, ale w większym gronie i przynajmniej ja z nieśmiałości i ogólnego oszołomienia nie mam śmiałości zagadać - (on też jest raczej skrytą osobą) Mamy swoje życia, więc lepiej ukrywać swoje myśli ;)
Wyjęłam karty na takie pytania:
Jaki ma cel wobec mnie? rycerz buław, kapłan (wydaje mi się, że chciałby czegoś poważniejszego, że nie chodzi tylko o zaspokojenie pożądania)
Co ukrywa? wieża, 8 monet (nie wiem po co zadałam to pytanie... i odp nie rozumiem... podejrzewam, że może jakieś rewolucje zachodzą, bądź zaszły w jego życiu osobistym)
Dlaczego ukrywa? 9 buław, siła (chroni prywatność, sam sobie umie z tym poradzić)
Co czuje do mnie? 10 monet, rydwan ( 10 monet jest dla nie pozytywną kartą, ale rydwanu nie rozumiem)
Co powinnam zrobić w związku z tym? sąd, królowa pucharów (nie wiem jak rozgryźć sąd, może powinnam przemyśleć co w życiu jest dla mnie najważniejsze... nie widzę tu rady, abym zrobiła jakiś krok tylko raczej, bym pozwoliła emocjom żyć własnym życiem i przyglądała się sytuacji)
Co będzie z nami? as monet, as mieczy ( no jakby nie było tu również mam tylko pozytywne skojarzenia i widzę pomyślny ciąg dalszy, choć nie wiem jaki - lecz któż to wie ;)
Co on zrobi? król pucharów, paź pucharów (no i szczególnie te karty mi mowią, że on też się boryka z myślami :) pasuje do tego co wyczytałam:

"Król Kielichów ma często spory problem, żeby się otworzyć. Powody są różne, czasami jest nieśmiały, ale czasami te powody go przerastają, bo pozornie on nie widzi wyjścia z sytuacji. Jeśli pomiędzy wami nie ma żadnych przeszkód formalnych (on wolny i ty wolna) to po czasie obserwacji (krótszym, lub dłuższym) on w końcu wyraża kobiecie swoje uczucia. Sytuacja komplikuje się wtedy, gdy On nie wyraża tego co czuje. Z różnych przyczyn. Może być tak, że Król Kielichów jest nieśmiały, albo zamknięty na wyrażanie uczuć, albo ma przeszkody „formalne” np. ona (on) ma już kogoś. Wówczas dusi te uczucia w sobie, starając się je stłamsić. Ale mimo to czuje niepokój i cierpi. Rozpatrując „ezoterycznie” często następuje tutaj połączenie energetyczne. Jeśli Ty odwzajemniasz jego uczucia to Wasze dusze „tańczą” razem w podobnych wibracjach. Jednak fizycznie on jest bardzo daleko, a sytuacja rozgrywa się na poziomie podświadomości i energii. Występuje najczęściej zupełny brak kontaktu fizycznego, bo on jest wycofany. Można powiedzieć, że on przyjął postawę oczekującą. Chociaż w zasadzie nie wiadomo na co on czeka. Czeka, bo nie widzi wyjścia z sytuacji."
o paziu na tej stronie też jest to w punkt opisane, ale podobnie jak król, będzie się obawiał zrobić krok.

Ogólnie uważam, że faktycznie coś z jego strony jest, że jednak to nie tylko podejrzenia. (lecz jeśli się mylę proszę mnie brutalnie uświadomić) Widzę ostatnio coraz bardziej jak mi się przygląda)
Wiem, że najlepiej karty powinien rozumieć ten kto jest stawia. Zdaje sobie sprawę, że każdy może mieć swoja interpretację. Lecz zauważyłam, że moje karty przeważnie przedstawiają sytuację w prosty sposób, często dosłownie, bo wiadomo jestem niedoświadczona... więc tak prosiłabym na to spojrzeć :)
Pomóżcie, proszę...
"Są dwa sposoby na łatwe życie: wierzyć we wszystko albo nie wierzyć w nic. Obydwa zwalniają nas od myślenia." Alfred Korzybski

Awatar użytkownika
fenomen

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Uczucia - proszę o pomoc

Postautor: Nut » 28 lut 2018, 13:14

Odniosę się do dwóch ostatnich pytań rozkładu;

Co będzie z nami? as monet, as mieczy ( no jakby nie było tu również mam tylko pozytywne skojarzenia i widzę pomyślny ciąg dalszy, choć nie wiem jaki - lecz któż to wie ;)

Tu jest ochota na kontakt, ruch w kierunku drugiej osoby, ale nie następuje z powodu zbytniego analizowania sytuacji, a być może obawy przed reakcją drugiej strony. Ja bym nie przekreślała znajomości. Karty pokazują stan obecny.Wszystko może się zmienić wraz z postawą jednej ze stron.

Co on zrobi? król pucharów, paź pucharów (no i szczególnie te karty mi mowią, że on też się boryka z myślami :) pasuje do tego co wyczytałam:

"Król Kielichów ma często spory problem, żeby się otworzyć. Powody są różne, czasami jest nieśmiały, ale czasami te powody go przerastają, bo pozornie on nie widzi wyjścia z sytuacji. Jeśli pomiędzy wami nie ma żadnych przeszkód formalnych (on wolny i ty wolna) to po czasie obserwacji (krótszym, lub dłuższym) on w końcu wyraża kobiecie swoje uczucia. Sytuacja komplikuje się wtedy, gdy On nie wyraża tego co czuje. Z różnych przyczyn. Może być tak, że Król Kielichów jest nieśmiały, albo zamknięty na wyrażanie uczuć, albo ma przeszkody „formalne” np. ona (on) ma już kogoś.

Król Pucharów jest zwykle zakochany.Paź pucharów należy do osób którymi rządzą kobiety i stąd brak reakcji. Karty mogą wskazywać na jego zakochanie ale w tej samej płci. Tu potrzebny jest dokładniejszy rozkład.
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ

Awatar użytkownika
Nut
Moderator

Podziękował : 430 razy
Otrzymał podziękowań: 343 razy
Droga życia: 0

Postautor: fenomen » 28 lut 2018, 23:07

Dziękuję za odpowiedź.
Karty mogą wskazywać na jego zakochanie ale w tej samej płci.

To jestem pewna, że się nie zgadza. ;)
Myślę, że i król i paź jest dlatego, że on po prostu nie zdecyduje się, przynajmniej na razie nie odważy się na ujawnienie swych uczuć, szczególnie dlatego, że jest onieśmielony..
a propo sądu jeszcze, to uważam, że chodzi o to bym zrobiła porządek w swoim życiu najpierw czyli zakończyła niespełnione małżeństwo, by móc ewentualnie skupić się na nowym uczuciu.
hm? jak myślicie?
"Są dwa sposoby na łatwe życie: wierzyć we wszystko albo nie wierzyć w nic. Obydwa zwalniają nas od myślenia." Alfred Korzybski
Awatar użytkownika
fenomen

Postautor: fenomen » 03 mar 2018, 21:00

nikt nic już nie doda?? :0girl_cray2:

Awatar użytkownika
fenomen

Postautor: Elie » 05 mar 2018, 06:36

Wyjęłam karty na takie pytania:
Jaki ma cel wobec mnie? Rycerz Buław, Kapłan (wydaje mi się, że chciałby czegoś poważniejszego, że nie chodzi tylko o zaspokojenie pożądania)

Tam gdzie pojawiają się buławy, tam jest ruch, coś się dzieje. Rycerze Buław są niezwykle energiczni a w połączeniu z Kapłanem chodzi zapewne o jego postawę no i cel o który pytasz. Moim skromnym zdaniem, on chce Ci pomóc w sferze duchowej i zaimponować. Może nie zwróciłaś uwagi, że jest go wszędzie pełno i zazwyczaj stara się abyś zwróciła na niego uwagę i na to co mówi, jaki on jest mądry. Nic tylko brać przykład z niego - bo nikt lepiej niż on nie potrafi, nie wie, nie jest mądrzejszy. A Ty masz patrzeć, zauważać go i brać przykład. :03777:

Co ukrywa? Wieża, 8 Monet (nie wiem po co zadałam to pytanie... i odp nie rozumiem... podejrzewam, że może jakieś rewolucje zachodzą, bądź zaszły w jego życiu osobistym)

Co wiesz o jego pracy czy innej działalności, np społecznej, którą on wykonuje i... która mu się po prostu wali na łeb na szyję.

Dlaczego ukrywa? 9 Buław, Siła (chroni prywatność, sam sobie umie z tym poradzić)

W pewnym sensie masz rację. Ja uważam, że on już nie raz i nie dwa miewał podobne problemy, poradził sobie i tak będzie teraz. Ma w sobie wystarczającą siłę, moc i wszystkie potrzebne cechy , żeby wyjść obronną ręką. Te kłopoty są natury umysłowej, psychicznej.Da radę.

Co czuje do mnie? 10 Monet, Rydwan ( 10 monet jest dla nie pozytywną kartą, ale rydwanu nie rozumiem)
Karta 10 Monet mówi o takich materialnych dobrach, których nikt określony nie posiada.O dobrach które się mijają, mogą być sprzeczne ze sobą ponieważ kierują nimi dwie różne "siły". Karta Rydwan i 2 konie - jeden czarny = nieświadomość i biały = świadomość. Reasumując - powyższe karty nie wskazują na uczucia, ale na chęć pomocy Tobie. On może nawet nie wiedzieć z jakiego powodu chce Tobie pomóc.Z drugiej strony jakby nie bardzo chciał. Jest rozdarty. Może stąd brak kontaktu miedzy Wami, ponieważ kierują nim sprzeczne emocje, których sam do końca nie rozumie. Chce, ale "coś" go powstrzymuje.Tym czymś jest głos nieświadomości, intuicja, wewnętrzny głos.

Co powinnam zrobić w związku z tym? Sąd, Królowa Pucharów (nie wiem jak rozgryźć sąd, może powinnam przemyśleć co w życiu jest dla mnie najważniejsze... nie widzę tu rady, abym zrobiła jakiś krok tylko raczej, bym pozwoliła emocjom żyć własnym życiem i przyglądała się sytuacji)
Mniej więcej tak jak napisałaś. Karta Sąd to również ODRODZENIE. W uczuciach oznacza budowanie więzi. Powinnaś poczuć się bardziej kobieco, kierować się w życiu uczuciami. Uwolnić je bez skrępowania - pozwolić sobie na to, na luz, na radość, na beztroskę.Po prostu być bardziej radosną i szczęśliwą.

Co będzie z nami? As Monet, As Mieczy ( no jakby nie było tu również mam tylko pozytywne skojarzenia i widzę pomyślny ciąg dalszy, choć nie wiem jaki - lecz któż to wie ;)
Obie karty mówią o potencjale, o początku, o szansach. Przy czym As Mieczy jest raczej na minus, na chęć ale odcięcia się. Szkoda, że nie dociągnęłaś trzeciej karty - co będzie po Asie Mieczy, bo tu jakby logicznym byłoby rozstanie Waszych dróg.

Co on zrobi? Król Pucharów, Paź Pucharów (no i szczególnie te karty mi mowią, że on też się boryka z myślami :) pasuje do tego co wyczytałam.
A mnie nie pasuje. Czy on ma rodzinę, dziecko ? Jaka jest jego sytuacja związkowa i rodzinna ?
Niewątpliwie wybierze to co kocha. Kierują nim uczucia i kobiety.On sam nie potrafi podjąć decyzji.

:
"Myślę, że to głupie ze strony kobiet by udawać, że są równe mężczyznom. One są znacznie lepsze, i zawsze były. Cokolwiek dasz kobiecie ona uczyni to jeszcze lepszym. Jeśli dasz jej spermę, da Ci dziecko. Dasz jej zakupy, ona da Ci posiłek. Dasz jej uśmiech, ona da Ci swoje serce. Mnoży i powiększa wszystko co jej się da. Więc jeśli gówno jej dasz, spodziewaj się wielkiego gówna."

William Golding

Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2007 razy
Otrzymał podziękowań: 1772 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Wróć do Rozkłady własne, kąciki początkujących wróżbitów, wspólne interpretacje