Usui Reiki Ryoho

Usui Reiki Ryoho

Postautor: xMoni7 » 26 sty 2012, 23:38

Obrazek

Czym jest energia Reiki? Otóż energia Reiki jest to forma naturalnego uzdrawiania życiodajną energią. Samo słowo reiki wywodzi się z języka japońskiego, co dosłownie oznacza: rei- duch, dusza; natomiast ki- energia, umysł, duch, dusza. Pełna nazwa podstawowego systemu reiki to: Usui Reiki Ryoho.

Mikao Usui przez niektórych jest nazywany twórcą Reiki, lecz wcześniejsze zapiski odnoszące się do zastosowań energii reiki mówią, że była ona używana o wiele wcześniej przez lamów tybetańskich i mistrzów buddyjskich. Jednak nie ulega wątpliwości, że to właśnie Mikao Usui zaczął rozpowszechniać tą metodę uzdrawiania. Sam odkrył tę energię podczas dwudziesto-jedno dniowej medytacji połączonej z głodówką na górze Kurama. Po zakończonej medytacji, wypełniła go wielka energia i poczuł w sobie moc uzdrawiania. Początkowo próbował działanie energii na sobie i na swojej rodzinie, wtedy odkrył, że zastosowanie energii reiki przynosi wspaniałe rezultaty. Z czasem zaczął nauczać tej metody. Przybywało do niego wiele ludzi po pomoc oraz przewodnictwo. Nauczał ponad 2000 uczniów, a oni nazywali go Usui Sensei.
Usui Sensei był bardzo łagodny, spokojnym i opanowanym człowiekiem. Posiadał silną wolę i cierpliwość przez co bez złości potrafił rozwiązywać wszystkie problemy. Na na jego twarzy gościł nieustający uśmiech. On sam interesował się wieloma dziedzinami, przez co jego wiedza była obszerna.

Wprowadził, oraz korzystał on z pięciu zasad reiki, które służą do samoregulacji swojej energetyki. Dzięki stosowaniu się do pięciu zasad reiki, można stać się lepszym człowiekiem.

Oto 5 zasad Reiki:
1. Właśnie dziś nie martw się.
2. Właśnie dziś nie złość się.
3. Bądź uprzejmy dla innych.
4. Pracuj z zaangażowaniem.
5. Bądź wdzięczny za wszystko co Cię spotyka.

Metody Reiki uczy się w systemie trzy stopniowym:

I stopień: uczeń uczy się od swojego mistrza podstaw dotyczących energii Reiki, oraz podstawowych gestów. Kursy I stopnia kończą się inicjacją, podczas której odblokowywane i otwierane są wszystkie kanały energetyczne.

II stopień: rozszerza on możliwości i umiejętności uzyskane po stopniu I. Uczeń poznaje od swojego mistrza kilka symboli, które wzmacniają ilość przepływającej energii, co daje możliwość skrócenia czasu przykładania rąk na poszczególne miejsca. Po 2 stopniu, energię można przesyłać również na odległość.

III stopień: jest to stopień na Mistrza i nauczyciela Reiki. Od uczniów ubiegających się o ten stopień jest wymagana przede wszystkim ciągła praca nad własnym rozwojem oraz praktykowanie energii reiki. Po uzyskaniu tytułu uczeń może samodzielnie prowadzić, warsztaty, seminaria oraz kursy, ucząc innych metody reiki.

Energia Reiki używana jest nie tylko do usuwania problemów ludzi, ale jest używana również przy pomocy zwierzętom oraz roślinom. Dlatego też, jest to jeden z dowodów na działanie reiki. Ponieważ, zwierzęciu oraz roślinie nie da się wmówić działania reiki.

Światowa Organizacja Zdrowia umieściła Reiki w spisie terapii naturalnych i uzupełniających. Co jest dowodem na jej działanie.

xMoni7
"Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidzialne dla oczu"
"Ścieżek i dróg jest wiele, cel tylko jeden - Miłość"
Awatar użytkownika
xMoni7
Forumowicz do entej

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Znak zodiaku: Waga
Droga życia: 1

Re: CAFE POD WRÓŻKĄ VIII

Postautor: xMoni7 » 27 sty 2012, 17:24

Imira pisze:Witajcie, milego dnia zycze :D
xMoni7,
napisz mi, prosze, jesli nie masz nic przeciw ;) ,
jak uwazasz, czy rozwoj duchowy jest elementem ezozeryki,
czy ezoteryka pojmujesz jako rozwoj duchowy.
Chcialabym tylko poznac Twoj punkt spojrzenia :D
Czy interesowalas sie "Zyciem po zyciu", "Zyciem po smierci" ?
Pozdrawiam :D

Bardzo podobają mi się Twoje pytania. :) Oczywiście, nie mam nic przeciw, jak najbardziej podzielę się swoją wizją i spostrzeżeniami. :)
Wiesz dla mnie rozwój duchowy, to nic innego jak ciągła praca nad sobą, dokonywanie pewnych zmian w celu stania się lepszym człowiekiem, poznawanie tajników życia, oraz życia po śmierci. Rozwój duchowy w moich oczach to nic innego jak starania, by podnieść jakoś swojego życia, lecz nie chodzi tutaj o sferę materialną, lecz duchową, energetyczną. Czy można rozwijać się duchowo poprzez ezoterykę? Oczywiście, że tak. Tak samo jak można to robić poprzez oddanie się jednej z religii, wstępując do zakonów, lub całkowicie się jej oddając. Sama praca z kartami już nas zmienia, nastawia na pomoc innych, poświęcenia się ich problemom. Ja osobiście odpowiadając każdemu staram się dogłębnie wesprzeć nawet jeśli wychodzi coś negatywnego, bo nie chodzi o to by załamać kogoś wróżbą, lecz pomóc mu, pokazując dobre strony, lub po prostu wesprzeć.
W moich oczach bardzo dobrym sposobem stawania się lepszym człowiekiem, jest kierowanie się 5 zasadami reiki. Może dojść do stabilizacji energetycznej i skuteczniej pomagać innym. :)

Oleńka widzę, że nie tylko ja planuję kursy reiki. :) Od jakiegoś czasu też się nad tym zastanawiam. Jakaś dziwna energia mnie do tego ciągnie. 5 zasad reiki już wcielam w swoje życie, jak i wykonuję różne ćwiczenia pomagające choć trochę wprowadzić równowagę w naszym ciele energetycznym. :)
Kilka znaków w niedawnym czasie upewniło mnie, że Reiki było by dla mnie naprawdę dobre.
Na razie nie mam pieniążków na kursy, ale wierze w to.. a raczej jestem przekonana, że pewnego dnia uda mi się. :) Obecnie Piotr Dacjusz Górski organizuje warsztaty Reiki. W każdym miesiącu inne miasto. Niestety ja muszę czekać aż do jesieni, ponieważ na taki warsztat mogą iść osoby powyżej 21 roku życia, a mi jeszcze brakuje kilka miesięcy. :)
Oleńka może pomyślisz o takim warsztacie jak Cię to interesuje? Są one całkowicie bezpłatne. :)

Imira pisze:Olenka 74 :D
Do Ciebie mam tez pytanie :D
Czy uwazasz, ze poswiecenie sie dla przekazywania energii kosmicznej,
boskiej, uzdrawiajacej, bedzie harmonizowalo z przekazami Tarota?
W Reiki bedziesz kanalem energetycznym ...
:D Interesuje mnie tylko Wasze zdanie na ten temat.

Choć wiem, że to do Oleńki to jednak pozwolę sobie też odpowiedzieć na te pytania, ponieważ reiki i tarot to jedne z moich pasji. :)
Ja uważam, że da się pogodzić praktykę Reiki oraz karty Tarota. Dowodem na to jest m.in Piotr Dacjusz Górski, czy Krzysztof Wojciech Zgadzaj.. nawet Wróżbita David.
Karty tarota mogą przepowiedzieć przyszłość, ale przy pomocy energii reiki, można pomóc np uniknąć pewne przykre wydarzenia. Np jeśli karty przedstawią, że ktoś ma problemy w sferze uczuciowej i przez najbliższe lata, szczęścia w niej mieć nie będzie, to sugeruje, że musi mieć problemy w czakrze serca.. odblokowanie czakry serca, usunięcie wszystkich negatywnych energii oraz odpowiednie napełnienie energią reiki spowoduje, że sfera uczuciowa tej osoby po prostu się poprawi i spotka ją piękna miłość. Dlatego też ja zawsze będę powtarzać, że karty tarota nie są wyrocznią i można zmienić bieg zdarzeń przedstawionych przez karty. :)

PS. Ale się opisałam. Ciekawe komu się będzie chciało to przeczytać :lol:
Awatar użytkownika
xMoni7
Forumowicz do entej

Re: Reiki

Postautor: zoska1977 » 27 sty 2012, 18:16

Jestem Mistrzem Reiki w systemie Usui Ryoho.Jak ktos byłby zainteresowany to zapraszam.
Awatar użytkownika
zoska1977
Wpadłem na chwilę

Droga życia: 9

Postautor: xMoni7 » 27 sty 2012, 18:47

No proszę. :) Nawet nie wiedziałam, że mamy w swojej ekipie forumowej mistrza reiki. :) Gratuluję zdobytego tytułu.
To zaszczyt dla mnie poznać mistrza reiki :)

Energia Reiki to jest naprawdę niesamowita sprawa. :) Interesuję się tym od jakiegoś czasu i kursy reiki chodzą za mną już od dawna. :)
Awatar użytkownika
xMoni7
Forumowicz do entej

Postautor: Imira » 27 sty 2012, 20:11

:D
Przeczytalam z uwaga i z przyjemnoscia ... :D
Jestem przekonana, ze nie tylko ja... ;) :D
Imira

Postautor: Olenka74 » 27 sty 2012, 21:04

Imira, trochę przeraziły mnie Twoje pytania, ponieważ jak zwykle boję się, że napiszę coś źle :oops: ;) Tak naprawdę ja dopiero niedawno poznałam Tarota, ale cały czas chcę poznawać coś nowego i dlatego kieruję się w stronę Reiki. Myślę, że jak za jakiś czas poznam podstawy Reiki, będzie mi łatwiej odpowiedziedź na Twoje pytania. Ale myślę, że Reiki może mi pomóc w otwarciu na intuicję i dzięki temu łatwiej mi będzie przekazać to co mówią karty.
Dziękuję xMoni7, za to co napisałaś, bo myślę, że lepiej niż Ty nie potrafiłabym tego napisać :oops: ;)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Olenka74
Gawędziarz

Znak zodiaku: Ryby
Droga życia: 3

Postautor: Elie » 27 sty 2012, 21:19

Olu ,tylko Reiki nie ma nic wspólnego z tarotem.
I odnosnie tarota-śmiało,nie nauczysz się nigdy bez próby wrózenia.
Nikt tu nie jest orłem i wszyscy uczymy się.
"Myślę, że to głupie ze strony kobiet by udawać, że są równe mężczyznom. One są znacznie lepsze, i zawsze były. Cokolwiek dasz kobiecie ona uczyni to jeszcze lepszym. Jeśli dasz jej spermę, da Ci dziecko. Dasz jej zakupy, ona da Ci posiłek. Dasz jej uśmiech, ona da Ci swoje serce. Mnoży i powiększa wszystko co jej się da. Więc jeśli gówno jej dasz, spodziewaj się wielkiego gówna."

William Golding
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 1999 razy
Otrzymał podziękowań: 1755 razy
Znak zodiaku: Rak

Postautor: xMoni7 » 28 sty 2012, 02:20

Imira pisze::D
Przeczytalam z uwaga i z przyjemnoscia ... :D

Gratuluję i obsypuję Cię płatkami róż w podzięce. :D

Olu, owszem Reiki pomoże Ci otworzyć się na intuicję. Ba! Po inicjacji na pierwszy stopień będziesz mieć już oczyszczone i odblokowane czakry. Twoja energia będzie swobodnie przepływać, przez co i praca kartami będzie szła Ci lepiej.
Ale sama możesz próbować harmonizować swoje czakry wykonując pewne ćwiczenia. :) Nie odblokują one co prawda czak, ale potrafią usunąć lekkie zanieczyszczenia w strukturze energetycznej. :)
Jeśli planujesz poważnie zająć się reiki to możesz zacząć wcielać w swoje życie 5 zasad reiki, zacząć praktykować głębokie oddechy itp. Wtedy możesz sprawdzić, czy tak naprawdę dasz radę żyć w taki sposób. :)

Co do kart tarota, to jeśli masz już talię to zaczynaj się zaprzyjaźniać. :) Kładź karty i interpretuj. Proponuj swoje interpretacje w tematach na forum. To jest wręcz idealny sposób do nauki. :) I nie bój się, że coś źle zinterpretujesz, masz do tego prawo, bo się uczysz. :)
Awatar użytkownika
xMoni7
Forumowicz do entej

Postautor: Olenka74 » 28 sty 2012, 07:08

Dziękuję xMoni7 za dobre słowa :) , zacznę wprowadzać w życie zasady Reiki, ponieważ bardzo poważnie myślę o kursie :D Zastanawiałam się nad kursem u Pana Piotra Dacjusza, ale oprócz tego nawiązałam kontakt z Nauczycielką u której zrobię kurs, tylko tak jak pisałam w okresie wakacji ;)
Pozdrawiam gorąco :)
Awatar użytkownika
Olenka74
Gawędziarz

Znak zodiaku: Ryby
Droga życia: 3

Postautor: Aniołek93 » 28 sty 2012, 15:36

David też sie zajmuje Energią Reiki...
Usui Reiki