Wahadełka

Re: Wahadełka

Postautor: 1heniu » 02 lut 2014, 20:45

Nie da się przez fotkę ? mi się wydaje że doświadczony radiesteta da rade przez fotkę z neta, no ale może się mylę.
Czytałem właśnie tutaj że wahadła mają różne promieniowanie więc co , kształt wahadła nie decyduje tylko właściciel decyduje o promieniowaniu ? Właśnie chodzi mi o owo promieniowanie własne wahadeł.
Moim zdaniem kształt i materiał z jakiego jest wykonane wahadło mają istotne znaczenie . Poza tym po co by była taka ich taka różnorodność i kształtów i materiałów ?
Awatar użytkownika
1heniu

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Znak zodiaku: Waga
Droga życia: 8

Postautor: Elie » 02 lut 2014, 20:53

Taak, w jaki to sposób, możesz mnie oświecić ?
ŻADEN przedmiot sam w sobie nie ma żadnej mocy, to my ją nadajemy.Jedynie co możemy, to brać na wyczucie- ten czy tamten kształt nam bardziej odpowiada, podobnie jak z kartami i nic poza tym.
proszę;

W 1930 r.w Karnaku - czterdziestohektarowych wykopaliskach w Egipcie – znaleziono dziwny ciężarek. Potem znaleziono jeszcze dwa ciężarki, które nazwano imionami egipskich bóstw – izis i ozyrys.
W egipskich wykopaliskach archeolodzy dość często znajdowali drewniane równoramienne trójkąty, przypominające dobrze nam znane ekierki. Wiedziano, że mają one coś wspólnego z budową, ale dotychczas sądzono, że były to kątowniki służące do wyznaczania kąta prostego, niezwykle ważnego na każdej budowie. Niedawne odkrycia ujawniły, że owe drewniane trójkąty pełniły także drugą, niezwykle ważną funkcję. Wyszło bowiem na jaw, że owe rzekome wahadełka to ciężarki, które zawieszone na sznurku przytwierdzonym w kącie prostym drewnianego trójkąta, wskutek grawitacji, trafiają w środek przeciwprostokątnej tylko wówczas, gdy leży ona poziomo. Tak więc starożytni Egipcjanie nie musieli zalewać budowy wodą, by uzyskać poziom. Dysponowali prostym, wielofunkcyjnym przyrządem, który – na dobrą sprawę – sprawdziłby się z powodzeniem także na współczesnych budowach.

Tym sposobem większość współczesnych radiestetów ma na wyposażeniu kilka „staroegipskich” wahadełek, posiadających jakoby niezwykłe właściwości.

Obecnie większość radiestetów posługuje się wahadełkiem typu karnak, co praktycznie żadnego znaczenia nie ma, bowiem, jak wiadomo, wahadełko jest tylko instrumentem odzwierciedlającym predyspozycje radiestety.

.

W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
"Kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem."

BARDZO PROSZĘ O WERYFIKACJĘ WRÓŻB
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 1934 razy
Otrzymał podziękowań: 1617 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: JODA » 02 lut 2014, 21:20

:th_holeinwall: :th_holeinwall: :th_holeinwall: witam moim zdaniem budowa ma znaczenie choćby kwestia spolaryzowania wahadla,co do badania ze zdjęcia jest możliwe ale przy nie sprzyjających okolicznościach można popełnić błędy.przedmiot mocy nie ma ale już kształt tak.
Miedz jest dobra radiestezyjnie ale do wahadeł mniej się nadaje łatwo przyjmuje zanieczyszczenia a w przypadku ich większej dawki są problemy z oczyszczeniem.Czyli nie wolno stosować wahadła miedzianego do oczyszczania tylko do prac wskaźnikowych.

Tzn. mówiąc o "niebezpiecznych" mam na myśli wahadełka Ozyrys i Karnak -które wydzielają promieniowanie szare (tzw. zieleń ujemna). To promieniowanie w odpowiednich dawkach jest bardzo lecznicze, a wahadełka te są bardzo pomocne np. przy chorobach nowotworowych, (świetny zwłaszcza Ozyrys). A niebezpieczeństwo wynika z łatwego przedawkowania tym promieniowaniem podczas pracy i te wahadełka (podstawowy Ozyrys i Karnak)
BZDURA rak i inne ciężkie choroby to własnie kolor szary owszem jest używany jako kolor nośnikowy teraz od tego się odchodzi dzięki Bajowi mamy karnaki pracujące na bieli.
Wahadła oba w skali 0-10 oceniłbym na 2 nie próbuj nimi pracować narobisz więcej szkód niż myślisz oba są szare.Nie polecałbym nawet noszenia ich jako wisiorków no chyba ze dla teściowej o ile będziesz chciał to brać na swoja karmę.
Awatar użytkownika
JODA

Postautor: 1heniu » 02 lut 2014, 21:26

Ellie ja nie mówię że nie trzeba mieć predyspozycji ,jasne że trzeba tak jak do wszystkiego , ale moim zdaniem kształt i materiał również mają znaczenie . A z tego co mi wiadomo to na odległość radiesteci potrafią badać , to moja wiedza i moje zdanie, Twoje zdanie akceptuje również , rozumie że takie masz i ja tu nie walczę o to kto ma rację bo to nie ma sensu dla mnie.
Rozumie że dla Ciebie kształt nie ma znaczenia i to akceptuje.

JODA mówisz że na 2 pkt w skali od 1 do 10 , no dobrze , dziękuję , przyjmuje te informacje , czyli jeszcze nie mój czas , cenna dla mnie wskazówka :) chodź powiem szczerze że miałem nadzieje na to mosiężne ale jak widać jest inaczej.
Awatar użytkownika
1heniu

Znak zodiaku: Waga
Droga życia: 8

Postautor: Elie » 02 lut 2014, 22:54

No ale wiedzieć warto. Sama mam jakieś najtańsze wahadełko do wróżenia. Nie sądziłam, że kształt i materiał mają jakieś znaczenie. Kiedyś podobno wróżono nawet z obrączki. No i ten tekst;

Kod: Zaznacz cały
W 1930 r.w Karnaku - czterdziestohektarowych wykopaliskach w Egipcie – znaleziono dziwny ciężarek. Potem znaleziono jeszcze dwa ciężarki, które nazwano imionami egipskich bóstw – izis i ozyrys.
W egipskich wykopaliskach archeolodzy dość często znajdowali drewniane równoramienne trójkąty, przypominające dobrze nam znane ekierki. Wiedziano, że mają one coś wspólnego z budową, ale dotychczas sądzono, że były to kątowniki służące do wyznaczania kąta prostego, niezwykle ważnego na każdej budowie. Niedawne odkrycia ujawniły, że owe drewniane trójkąty pełniły także drugą, niezwykle ważną funkcję. Wyszło bowiem na jaw, że owe rzekome wahadełka to ciężarki, które zawieszone na sznurku przytwierdzonym w kącie prostym drewnianego trójkąta, wskutek grawitacji, trafiają w środek przeciwprostokątnej tylko wówczas, gdy leży ona poziomo. Tak więc starożytni Egipcjanie nie musieli zalewać budowy wodą, by uzyskać poziom. Dysponowali prostym, wielofunkcyjnym przyrządem, który – na dobrą sprawę – sprawdziłby się z powodzeniem także na współczesnych budowach.

Tym sposobem większość współczesnych radiestetów ma na wyposażeniu kilka „staroegipskich” wahadełek, posiadających jakoby niezwykłe właściwości.

Obecnie większość radiestetów posługuje się wahadełkiem typu karnak, co praktycznie żadnego znaczenia nie ma, bowiem, jak wiadomo, wahadełko jest tylko instrumentem odzwierciedlającym predyspozycje radiestety.

Teraz zgłupiałam.
Joda, proszę napisz coś na początek o materiałach - z jakiego i do czego można używać ?

Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Postautor: JODA » 02 lut 2014, 23:55

JODA mówisz że na 2 pkt w skali od 1 do 10 , no dobrze , dziękuję , przyjmuje te informacje , czyli jeszcze nie mój czas , cenna dla mnie wskazówka :) chodź powiem szczerze że miałem nadzieje na to mosiężne ale jak widać jest inaczej.

Kolego jest rosyjskie przysłowie BOH TROJCE LUBIT W ezoteryce tez często używa się nieparzystych ilości twoim błędem było umieszczenie 2 kondensatorów energii a nie 3 już samo to spowodowało by ze wahadło było lepsze nie biło by szarym kolorem.

wahadełka z obrączki używało się w tradycji ludowej do sprawdzenia ile dzieci będzie miała kobieta, albo do pytań o małżeństwo.
Awatar użytkownika
JODA

Postautor: Elie » 03 lut 2014, 00:06

Obrazek

hmm widzę, że brakuje mi podstawowych informacji :mrgreen:
które części wahadełka są kondensatorami energii ?

kłaniają się podstawowe prawa fizyki

http://www.edukator.pl/Promieniowanie-e ... ,5049.html

Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Postautor: JODA » 03 lut 2014, 09:29

w miedzianym dwa krążki kolo siebie licząc od dołu w mosiężnym tak samo kształty wszystkich części wahadła musza być harmonijnie dobrane i niestety robi się to metoda prób i błędów .To samo dotyczy odległości pomiędzy sobą elementów,i ich wzajemnym oddziaływaniem.
Awatar użytkownika
JODA

Postautor: Andrzej Pietrza » 05 lut 2014, 20:58

Może mój tekst rzuci nowe światło na temat.
Podoba mi się wahadło, gratuluję zręcznych rąk i pomysłowości. Ja wahadła traktuję jak narzędzia a nie jak emitory energii. Wahadło porównałbym do wskazówek zegara a osobowość człowieka do jego mechanizmu.
W wahadle mamy do czynienia z promieniowaniem kształtów, w związku z tym przy różnych kształtach wykonanych z tego samego materiału mamy różne rodzaje energii pod względem natężenia i rodzaju. Wahadła Twoje mają różną polaryzację na czubkach, a jaką to sprawdź, nie chcę sugerować. Weź chociażby zwykłą nakrętkę na nitce (jeśli nie masz innych wahadeł), dołóż palec ręki do czubka wahadła z nastawieniem mentalnym „proszę pokazać rodzaj polaryzacji”. Umiejętność określenia polaryzacji uważam za podstawę we wszystkich pracach radiestezyjnych. O energii Twoich wahadeł później.
Zdjęcia, pismo odręczne, mapy są informacjami dla radiestety, mamy tutaj do czynienia ze zjawiskiem określanym teleradiestezja
Andrzej Pietrza

Droga życia: 0

Postautor: JODA » 06 lut 2014, 08:36

Kolego śrubka na nitce nie jest wahadłem tylko kiwadełkiem jako fachowiec powinieneś o tym wiedziec :0dash2:
Awatar użytkownika
JODA

PoprzedniaNastępna

Wróć do Radiestezja i różdżkarstwo