Wahadełka

Wahadełka

Postautor: araksol » 24 sty 2013, 13:08

Mam zamiar kupić nowe wahadełko i nie bardzo mogę się zdecydować czy atlantyckie czy izo-ozyrys bis czy też karnak z kryształu górskiego, którego się trochę obawiam bo potrafi być niebezpieczne. Wahadełka potrzebuję głównie do oczyszczania czakr, aury, wnętrz itp normalnie i na odległość i jeśli można to do likwidacji podpięć na czakrach. Jakie macie doświadczenia...
Awatar użytkownika
araksol

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 5

Re: Wahadełka

Postautor: Elie » 24 sty 2013, 14:22

Możesz nam wyjaśnić; dlaczego z kryształu jest niebezpieczne?
O ile wiem, to tylko niezbyt praktyczne - można przez nieuwagę po prostu szybko rozbić je w drobny mak.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić
Najważniejsze w życiu nie jest to co zdobędziesz – ale to w jaki sposób zdobywanie tego – zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2073 razy
Otrzymał podziękowań: 1858 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: araksol » 24 sty 2013, 17:48

Tu nie chodzi o to że kryształ tylko o to,że karnak. Z karnakiem należy pracować bardzo ostrożnie bo promieniuje zielenią ujemną bardzo szkodliwą. Nie wolno nim kręcić bez celu, nie wolno nim pracować siedząc tyłem w kierunku północy a po pracy powinno się go zdemontować, a kryształowego przecież się nie da. Nie wszędzie o tym piszą ale warto poszukać i poczytać trochę bo można sobie zaszkodzić. Moim zdaniem to wahadło dla bardzo doświadczonych radiestetów.
Ostatnio zmieniony 24 sty 2013, 19:50 przez araksol, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
araksol

Postautor: Elie » 24 sty 2013, 18:25

Co oznacza "karnak" wnioskuję że to coś silnie promieniujace :mrgreen: z jakiego powodu niebezpieczne.
Najważniejsze w życiu nie jest to co zdobędziesz – ale to w jaki sposób zdobywanie tego – zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Postautor: araksol » 24 sty 2013, 19:48

To nazwa wahadła egipskiego. Są dość popularne. Bywają z metalu, drewna albo minerałów.
Awatar użytkownika
araksol

Postautor: Elie » 23 sie 2013, 04:55

Doczytałam, że pośród wahadeł zwanych egipskimi jest Karnak ale i Izis, wahadło lecznicze Mer-Izis.
Istnieje również zestaw wahadeł Ozyrys, którego twórcą jest Józef Baj, a jego skład to:
- wahadło Ozyrys 1
- wahadło Ozyrys 2
- wahadło Ozyrys 3
- wahadło Ozyrys 4 z akumulatorkiem
- wahadło Ozyrys 5 Tele
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Postautor: raqfalski37 » 03 sty 2014, 23:48

Witam. Sam nie jestem specjalistą od wahadełek, tylko trochę wiem....ale może chciałbym komuś doradzić, kto zaczyna pracę z wahadełkami. Wiadomo -wahadełka mamy różne: ze względu na kształt, budowę, strukturę i przeznaczenie. A wobec powyższego podziału wynika kolejny podział -ze względu na nośność fali takiego wahadełka -to przede wszystkim mamy wahadełka bezpieczne (np. promieniujące białym światłem) np.Izis lub "niebezpieczne" np.Ozyrys lub Karnak. Tzn. mówiąc o "niebezpiecznych" mam na myśli wahadełka Ozyrys i Karnak -które wydzielają promieniowanie szare (tzw. zieleń ujemna). To promieniowanie w odpowiednich dawkach jest bardzo lecznicze, a wahadełka te są bardzo pomocne np. przy chorobach nowotworowych, (świetny zwłaszcza Ozyrys). A niebezpieczeństwo wynika z łatwego przedawkowania tym promieniowaniem podczas pracy i te wahadełka (podstawowy Ozyrys i Karnak) są polecane dla zaawansowanych radiestetów. A zawodowcy wiedzą że te wahadełka (Ozyrys i Karnak -promieniujące zielenią ujemną) należy po pracy zdemontować, ponieważ one (poprzez swój kształt) nawet po odłożeniu ich do szuflady -nadal promieniują zielenią ujemną. A pewnie ktoś zauważył dlaczego napisałem słowo "podstawowy" przed Ozyrys i Karnak?
Ponieważ oprócz podstawowych Ozyrysów i Karnaków (które promieniują zielenią ujemną) pewien znakomity warszawski konstruktor wahadeł (Józef Baj) opracował powyższe wersje wahadełek -które emitują falą białej energii. I te wahadełka zaliczane są już do tzw. bezpiecznych. A oprócz niego nikt tego nie dokonał. Czyli on zachowując kształt wahadełka (typu Ozyrys i Karnak) -zostawił jego przeznaczenie, a zmienił nośność fali na bezpieczną. (Przynajmniej ja tak to rozumiem). I tak powstał Karnak Białych Energii czy Ozyrys Białych Energii. Wahadła firmy Baj są bezpiecznymi wahadełkami (ponieważ one są zaprojektowane mentalnie dla dobra i podobno posiadają duszę)... no i są między innymi zalecanymi dla początkujących wahadlarzy. Tzn. tej firmy są również wahadełka podstawowe (Ozyrys czy Karnak, czy inne wahadła -zachowane z promieniującą zielenią ujemną, ale tutaj pole do popisu zostawiłbym zawodowcom).
Ale tak jak napisałem, ktoś sobie może kupić np. Karnaka Białych Energii (w różnych wersjach i wielkościach, w zależności od tego co mu intuicja podpowiada), bo z tego co mi wiadomo to np. Karnaki są dobre do oczyszczania czakr, diagnozy, łatwo nawiązują kontakt z właścicielem. Albo wspaniałe wahadła Izisa tej samej firmy o bardzo dużej białej energii (czyli bezpiecznej). Mówiąc słowo wahadełka "bezpieczne" -to mam na myśli, że i tak należy zachować pewne BHP wahadełkowania przy pracy z każdym wahadłem, np. na pierwszy raz nie pracujemy zbyt długo z wahadełkiem (wstępnie to 15 minut powinno wystarczyć)... itp. A wracając do powyższej firmy -to ja nie chcę tutaj żadnej firmy reklamować, tylko sięgam opinii z kilku źródeł, gdyż zakup odpowiedniego wahadła daje mi poczucie bezpieczeństwa. A chcę nie tylko sobie pomóc, ale i moim bliskim, dlatego dla mnie to ważne. A sam jestem tylko amatorem, więcej aspektów (np. o podświadomości, nadświadomości ) to znam z innych kursów czy rozwojów duchowych niż z radiestezji. Co do innych wahadeł np. typu Uniwersalne, czy z fikcyjnym stożkiem -to się na tym kompletnie nie znam. Jeżeli ktoś chce sobie poczytać o tych wahadełkach -to fajnie jest to opisane na stronie REGULAMIN w zakładce Radiestezja... lub u producenta REGULAMIN. Z tego co mi wiadomo to również bardzo dobrej jakości wahadełka produkuje firma REGULAMIN. Czyli stronka REGULAMIN Sam jestem zainteresowany u nich kupnem wahadełka do harmonizacji czakramów -czyli Stabilizator Czakramów, gdyż ono jest zaprojektowane z cechą dla czakr lub innych wahadełek np. typu Mer-Izis, czy Renove. I sam chciałbym się kogoś poradzić w tej sprawie. Także proszę rozważyć moją taką moją wypowiedź, gdyż za wybór wahadełka ja nie ponoszę odpowiedzialności... no i co dalej... przy wyborze kierować się taką wewnętrzną intuicją, a wybór pewnie będzie dobry... :), albo jeżeli ktoś naprawdę nie wie co wybrać to napisać lub zadzwonić do tych producentów firm, a oni mają swoich specjalistów od radiestezji.. i powinni pomóc. Pozdro dla wszystkich w Nowym Roku 2014.

REGULAMIN DOTYCZĄCY ZAMIESZCZANIA REKLAM I OGŁOSZEŃ

BARDZO PROSZĘ ZAPOZNAĆ SIĘ Z REGULAMINEM
ADMINISTRATOR
raqfalski37

Postautor: Elie » 04 sty 2014, 00:05

W 1930 r.w Karnaku - czterdziestohektarowych wykopaliskach w Egipcie – znaleziono dziwny ciężarek. Potem znaleziono jeszcze dwa ciężarki, które nazwano imionami egipskich bóstw – izis i ozyrys.
W egipskich wykopaliskach archeolodzy dość często znajdowali drewniane równoramienne trójkąty, przypominające dobrze nam znane ekierki. Wiedziano, że mają one coś wspólnego z budową, ale dotychczas sądzono, że były to kątowniki służące do wyznaczania kąta prostego, niezwykle ważnego na każdej budowie. Niedawne odkrycia ujawniły, że owe drewniane trójkąty pełniły także drugą, niezwykle ważną funkcję. Wyszło bowiem na jaw, że owe rzekome wahadełka to ciężarki, które zawieszone na sznurku przytwierdzonym w kącie prostym drewnianego trójkąta, wskutek grawitacji, trafiają w środek przeciwprostokątnej tylko wówczas, gdy leży ona poziomo. Tak więc starożytni Egipcjanie nie musieli zalewać budowy wodą, by uzyskać poziom. Dysponowali prostym, wielofunkcyjnym przyrządem, który – na dobrą sprawę – sprawdziłby się z powodzeniem także na współczesnych budowach.

Tym sposobem większość współczesnych radiestetów ma na wyposażeniu kilka „staroegipskich” wahadełek, posiadających jakoby niezwykłe właściwości.

Obecnie większość radiestetów posługuje się wahadełkiem typu karnak, co praktycznie żadnego znaczenia nie ma, bowiem, jak wiadomo, wahadełko jest tylko instrumentem odzwierciedlającym predyspozycje radiestety.

.

żródło/portalbiosłonie
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Postautor: 1heniu » 02 lut 2014, 20:25

Kupiłem sobie kilka lat temu wahadło ale gdzieś je zgubiłem. Teraz coś mnie znowu naszło na wahadełka , i czytam tutaj właściwie ale już po fakcie , bo sam sobie zrobiłem na wiertarce z pomocą szlifierki kątowej i papieru ściernego oraz pasty polerskiej.
Wczoraj zrobiłem miedziane bo kawałek miedzi wpadł mi w ręce , przylutowałem do niego srebrnym lutem mosiężne oczko, to wahadło miedziane ma 16 gram , i razem z oczkiem długość całkowitą 41mm a średnicę ok. 10mm.
Dzisiaj natomiast tą samą metodą zrobiłem mosiężne ale jest całe wraz z oczkiem z jednego kawałka mosiądzu, no wymaga jeszcze dopolerowania. Długość 47mm a średnica też ok. 10mm, waga 16 gram.
Tak robiłem sobie intuicyjnie , mniej jestem zadowolony z miedzianego ale niech sobie narazie będzie ,pierwsze zrobione przeze mnie wahadło jak by nie było :) ,natomiast mosiężne wyszło mi fajnie, na obrazku widać sporo rys ale w rzeczywistości wygląda ładnie.
Dodaje zdjęcia wahadeł , może ktoś się wypowie ,jakoś je zbada ,jakie mają właściwości- jeśli to możliwe.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
1heniu

Znak zodiaku: Waga
Droga życia: 8

Postautor: Elie » 02 lut 2014, 20:31

W jaki sposób zbadać poprzez fotkę w necie ? Nie da się.
Same wahadła piękne, sama chciałabym takie mieć, chociaż uważam, że to nie kształt wahadła decyduje o trafności pomiaru a jedynie właściciel, ten który się nim posługuje. Podobnie jak w kartach
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Następna

Wróć do Radiestezja i różdżkarstwo