wąż

wąż

Postautor: xLena » 04 gru 2013, 21:50

SYMBOL WĘŻA jest to znak odrodzenia, regeneracji, wielkich zmian podczas których człowiek ulega procesowi transformacji od formy myślącego istnienia w fizycznym świecie iluzji do mędrca - przebudzonego w jego prawdziwej egzystencji. Wszystkie mity, które używają węża, są zróżnicowane w swoim stopniu. Zupełnie tak samo jak świadomość człowieka. Warstwa po warstwie jak kartki książki zapisane innymi informacjami.Każda inna, i niby ta sama lecz określa inny wzorzec, inny poziom zrozumienia. I tak na poziomie fizycznym, w fizycznym świecie iluzji, zniża się jeszcze niżej i niżej wchodząc w głąb ciężkiej materii, do jej ciężkiej egzystencji poprzez trenowanie podświadomości człowieka - WIELKIE EGO.
Nie łatwo zrozumieć symbol węża. W Indiach kobra zaliczana jest do śmiertelnych, ale i świętych. W Buddyzmie wąż jest królem oświecenia. Indianie Hopi na znak wielkiego przymierza z wężem (Bogiem) wkładali sobie w usta , w rytualnym tańcu, jego śmiertelny język. Był to akt odwagi - ukąszenie, zatrucie jadem ciała, aby odmienić własną świadomość. Była to tzw. komunia - nowe odrodzenie i odtruwanie ciała z tego jadu. W ten sposób rozpoczynali nowy cykl. Ten drugi wąż - wąż świadomości spirytualnej jest już kontynuacją nowego życia.
Adam i Ewa - spełzanie w dół po drzewie życia, osiągnięcie najniższych ziemskich struktur, rozbudzenie wielkiego świata iluzji, upadek człowieka i zły wąż - kusiciel, jeszcze niżej i jeszcze niżej ... rozbudzenie intelektu człowieka, przebiegłości, manipulacji - a w konsekwencji Adam i Ewa musieli opuścić raj, oddalili się od świadomości Boga - od Domu Ojca.

Ten wąż - materializm, stał się w naszej historii szatanem. Zagubił świadomość Boską w człowieku, zatracił jego Boskie cechy, rozkochał w rozkoszach ziemskiego życia. Stare teksty zawsze przedstawiają węża jako szatana. Według oryginalnych transkrypcji wąż jest zwany Ha-satan, znaczy wszystko co robisz jest błędem, nie jest słuszne.
I inna historia, również z Biblii - wąż jako symbol odtworzenia, twórczości. W Księdze Wyjścia - historia Mojżesza, który pokazuje i prowadzi naród żydowski do nowej ziemi, do nowego życia, do wyzwolenia z rąk faraona. Uczy jak od nowa rozpocząć na Nowym Lądzie, życie w krainie dobrobytu.

Symboliczny wąż - świadomość człowieka,
1. symbol szatana - niskiej świadomości, czynienie cudów w świecie materialnym - zimne kundalini.
2. wąż symbol Mądrości Boga - wysokiej energii spirytualnej - Bóg w akcji.
źrodło: http://www.vismaya-maitreya.pl/kundalin ... _weza.html
xLena
 

Wróć do Archiwum

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

serwis laptopów serwis komputerowy informatyk Acer Apple Asus Dell Fujitsu HP, Compaq Lenovo MSI Packard Bell Prestigio Samsung Sony Toshiba LG eMachines naprawa tabletów Augustów Bielsk Podlaski Siemiatycze Hajnówka Suwałki Łapy Łomża Wasilków Wysokie Mazowieckie