wąż

wąż

Postautor: xLena » 04 gru 2013, 21:50

SYMBOL WĘŻA jest to znak odrodzenia, regeneracji, wielkich zmian podczas których człowiek ulega procesowi transformacji od formy myślącego istnienia w fizycznym świecie iluzji do mędrca - przebudzonego w jego prawdziwej egzystencji. Wszystkie mity, które używają węża, są zróżnicowane w swoim stopniu. Zupełnie tak samo jak świadomość człowieka. Warstwa po warstwie jak kartki książki zapisane innymi informacjami.Każda inna, i niby ta sama lecz określa inny wzorzec, inny poziom zrozumienia. I tak na poziomie fizycznym, w fizycznym świecie iluzji, zniża się jeszcze niżej i niżej wchodząc w głąb ciężkiej materii, do jej ciężkiej egzystencji poprzez trenowanie podświadomości człowieka - WIELKIE EGO.
Nie łatwo zrozumieć symbol węża. W Indiach kobra zaliczana jest do śmiertelnych, ale i świętych. W Buddyzmie wąż jest królem oświecenia. Indianie Hopi na znak wielkiego przymierza z wężem (Bogiem) wkładali sobie w usta , w rytualnym tańcu, jego śmiertelny język. Był to akt odwagi - ukąszenie, zatrucie jadem ciała, aby odmienić własną świadomość. Była to tzw. komunia - nowe odrodzenie i odtruwanie ciała z tego jadu. W ten sposób rozpoczynali nowy cykl. Ten drugi wąż - wąż świadomości spirytualnej jest już kontynuacją nowego życia.
Adam i Ewa - spełzanie w dół po drzewie życia, osiągnięcie najniższych ziemskich struktur, rozbudzenie wielkiego świata iluzji, upadek człowieka i zły wąż - kusiciel, jeszcze niżej i jeszcze niżej ... rozbudzenie intelektu człowieka, przebiegłości, manipulacji - a w konsekwencji Adam i Ewa musieli opuścić raj, oddalili się od świadomości Boga - od Domu Ojca.

Ten wąż - materializm, stał się w naszej historii szatanem. Zagubił świadomość Boską w człowieku, zatracił jego Boskie cechy, rozkochał w rozkoszach ziemskiego życia. Stare teksty zawsze przedstawiają węża jako szatana. Według oryginalnych transkrypcji wąż jest zwany Ha-satan, znaczy wszystko co robisz jest błędem, nie jest słuszne.
I inna historia, również z Biblii - wąż jako symbol odtworzenia, twórczości. W Księdze Wyjścia - historia Mojżesza, który pokazuje i prowadzi naród żydowski do nowej ziemi, do nowego życia, do wyzwolenia z rąk faraona. Uczy jak od nowa rozpocząć na Nowym Lądzie, życie w krainie dobrobytu.

Symboliczny wąż - świadomość człowieka,
1. symbol szatana - niskiej świadomości, czynienie cudów w świecie materialnym - zimne kundalini.
2. wąż symbol Mądrości Boga - wysokiej energii spirytualnej - Bóg w akcji.
źrodło: http://www.vismaya-maitreya.pl/kundalin ... _weza.html
xLena
 

Wróć do Archiwum

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości