Wegetarianizm a rozwój duchowy

Re: Wegetarianizm a rozwój duchowy

Postautor: Ejbert » 05 gru 2017, 19:40

ho ho! toż to delicje były. Pamiętam ten smak, rosły na poletku księdza i były w zasięgu ręki, stanowiąc nieodpartą pokusę dla niewinnej dziatwy, bo poletko było przy drodze do szkoły. No i nawet widmo grzechu przegrywało z tymi pomidorami ;)

Elie, ja się nie dziwię ludziom, których nie stać na zdrową żywność, ale dziwię się tym, którzy mogą ja kupować a tego nie robią i to bynajmniej nie z powodu braku wiedzy na ten temat, ile ze zwykłego lenistwa.
Ale już zakupy na rynku od-do nie muszą jak raz być przeszkodą, można się zorganizować ;p
No ja np. jestem znany jako Robert Jajcarski... czyli jak już się wybiorę to robię zakupy hurtowo, dla paru osób.
no mówię przecież, że dla chcącego nie ma nic trudnego; faktem jest jednak, że jestem inaczej przysposobiony czyli wychowany w czasach, kiedy sąsiad sąsiadowi nie był wilkiem.
Zresztą, można wysadzić nos z tele czy fejsa i pomaszerować na zakupy na cały tydzień, targ w soboty jest czynny.

Ale w sumie nie o tym chciałem dopowiedzieć, tylko o tym, że ten rozwój duchowy w świetle wege to nie jest takie hop-siup, nie jem mięsa i rozwijam się. Dla mnie jest to pewien etap na drodze do tego rozwoju - u mnie jest to m.in. rozwój świadomości, ale przecież każdy inaczej rozumie to pojęcie "rozwój duchowy" i oczywiście, że jest to proces złożony, wielowarstwowy. Zmiany też nie są i nie muszą być od razu widoczne, wielkie, to na ogół są drobne kroczki. Ale jeśli chodzi o mnie, to bliscy zauważyli "poprawę", ja sam lepiej się czuję fizycznie i psychicznie też, jestem jakiś taki "lżejszy wewnętrznie". Fizycznie też to widać - schudłem hura
Zacząłem się bardziej interesować zagadnieniami duchowości, sięgam po lekturę mądrości Wschodu i Zachodu, na razie jest to etap poznawania czegoś innego niż dotąd było mi znane.
Nie chcę się tu rozpisywać o sobie i swoich przemianach, ale muszę zaznaczyć, że odkąd się zaciąłem sam + zostałem zmuszony do diametralnej zmiany diety, to dużo rzeczy zaczęło inaczej wyglądać.
Sam jestem ciekaw dokąd mnie to zaprowadzi. Nie deklaruję też, że mięcho całkowicie rzucę, mam taki zamiar i zobaczymy, co z tego wyniknie. W końcu ja też byłem tyle czasu uzależniony, no niech będzie po milahowej myśli - "przyzwyczajony", że trudno jest mi rzucić to od razu. Ale wiem że jest możliwe. Fajki też rzuciłem, ale też nie od razu - po wielu próbach w końcu nastąpił ten "dzień silnej woli", który trwa do dziś. Tu też tak będzie :03777:

Ejbert
sceptyczny tetryk

Podziękował : 50 razy
Otrzymał podziękowań: 95 razy
Droga życia: 0

Postautor: Elie » 06 gru 2017, 07:06

W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
"Kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem."

BARDZO PROSZĘ O WERYFIKACJĘ WRÓŻB
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 1925 razy
Otrzymał podziękowań: 1595 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: Ejbert » 06 gru 2017, 13:44

Elie pisze:https://www.facebook.com/odmladzanienasurowo/videos/898756410272544/?fref=mentions

Reportaż z marketu... no cóż, to nie jest targ z wiejskimi produktami. Hasła: "zdrowa żywność" i "bio" lub "eko" automatycznie nie oznaczają, że ta żywność taka jest. Podobnie zapewnienia pań z targowiska, że jaja są wiejskie a mleko prosto od krowy. To są chwyty handlowe. Jeśli ktoś nie używa rozumu to sam sobie winien - trzeba czytać etykietki, po prostu, że nie wspomnę o zwykłej logice - jak coś może być "zdrowe" jeśli w składzie zawiera np. słodzik, sztuczne barwniki czy konserwanty. To dotyczy pierwszej opcji, czyli "bio" ze sklepu. Druga - to jak mówiłem: albo metoda prób i błędów albo zdanie się na opinię tego, kto wie co dobre.
Zresztą pan reporter też myli trochę pojęcia - "bio, eko, zdrowe" to niekoniecznie "surowe", tu przede wszystkim chodzi o sposób przetwarzania, konserwacji i dodatki. Domowe soki na zimę, robione w domu też w takim razie nie są zdrowe, ani bio... Powalił mnie ocet pasteryzowany, no, hit :lol:
Ale konkludując: skoro wszystko nie jest zdrowe, to jedzmy wszystko, bo i tak jest to już wszystko jedno... :0dash2:
Ejbert
sceptyczny tetryk

Podziękował : 50 razy
Otrzymał podziękowań: 95 razy
Droga życia: 0

Poprzednia

Wróć do Dieta & zdrowie